Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Krionika nedarbojas -- PZ Myers  (Lasīts 16279 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073
Re: Krionika nedarbojas -- PZ Myers
« Atbilde #240 : Augusts 05, 2015 »

Citāts
dedzināt viņu nevajag
Agrāk dedzināja, tagad izpeldina sērskābes vannā. Progress!
IP pierakstīta

ravenx

« Atbilde #241 : Augusts 05, 2015 »

Varbūt viss ir vienkāršāk - man ir taisnība?  :)
Ja tev ir "taisnība" (tas ir ja pietiekoši daudzi sāks domāt kā tu) we're all doomed. Ceļš uz pasauli, kuri ir sagrāvusi gandrīz visu vērtību erozija.
Taisnība objektīvā nozīmē man neliekas ka tev varētu būt, jo tavi uzskati tomēr ir pietiekoši pretrunīgi, patvaļīgi (nepamatoti priviliģēts hipotēzes) un (laikam pārāk daudz esmu lasījis LessWrong kopš lelb un miglas sākuma laikiem) pārak labi mačo manus "lol, tas ir iracionāli" paternus.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42091
  • Ateists
« Atbilde #242 : Augusts 05, 2015 »

raven, konkrētiku plz.

``ja pietiekoši daudzi sāks domāt kā tu, we're all doomed.`

Kāpēc? Mehānisms, kas un kā tavuprāt notiks?

`` Ceļš uz pasauli, kuri ir sagrāvusi gandrīz visu vērtību erozija.``

kuras ir tās vērtības, kas

a) tev liekas svarīgas
b) tev liekas, ka man ir svešas?

``"lol, tas ir iracionāli" paternus.``

Kas?
IP pierakstīta

ravenx

« Atbilde #243 : Augusts 06, 2015 »

Tiešā veidā - vērtību erozija, kas rezultēsies no tā, ka visas vērtības aizvietos ar to, kas sarēķināms un izmērāms. Ja vajg konkrētiku, Ilārs deva labu piemēru par slapjo drēbju neveiksmīgo žāvēšanu. + naids pret garīgumu visās izpausmēs.  Tas ir tikai tiešā veidā, bet arī daudzos netiešos veidos, piemēram, ir aizdomas, ka procesa rezultātā radušais vispārējais nihilisms nebūtu stabils stāvoklis, bet tiektos sagrūt ideju anarhijā, kur lielākā teikšana būs visādām radikālām grupām, jo daba nemīl tukšumu.
Da kamon, tu taču pats vienmēr asociē sevi ar tumšajiem spēkiem, vismaz zemapziņā (informācijai, Ctulhu un Darts Veiders nav labie tēli), pie tam gribi būt nemirstīgs kā Voldemorts un neskaitāmi citi pasaku tēli - kaut vai kā apkārt klīstoša ēna ;)
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8252
« Atbilde #244 : Augusts 06, 2015 »

Citāts
asociē sevi ar tumšajiem spēkiem, vismaz zemapziņā (informācijai, Ctulhu un Darts Veiders nav labie tēli)
Tas noteikti ir totāli ironiski. :hipster:
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #245 : Augusts 06, 2015 »

Raven, nu kā to ņem, DV vispār tur visu pasākumu izglāba, saceļoties pret slikto imperatoru... :)

Bet tas nu tā.

Labāk pasaki, kas tad ir tas ``garīgums``, kuru tu gribi saglabāt? Empātija? To es arī akceptēju. Kas vēl?

Par visu pārējo garīgumu, ja nejauc ar empātiju, es pieņemu, ka tu domā apmēram to pašu ko es.

``ka visas vērtības aizvietos ar to, kas sarēķināms un izmērāms.``

Un? No tā, ka vērtības būs sarēķināmas viņas kļūs mazāk vērtīgas? Tu esi kkāds randoma un cūcenes pielūdzējs? Tev patīk nekontrolējami, ārpus tavas kontroles esoši procesi?

Un kāpēc nihilisms?

Es pēc nihilista izskatos?

``pie tam gribi būt nemirstīgs kā Voldemorts un neskaitāmi citi pasaku tēli ``

Jā. Un? Kurā vietā tas ir slikti?

« Pēdējā izmaiņa: Augusts 07, 2015 Ctulhu »
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
« Atbilde #246 : Augusts 08, 2015 »

Da kamon, tu taču pats vienmēr asociē sevi ar tumšajiem spēkiem, vismaz zemapziņā (informācijai, Ctulhu un Darts Veiders nav labie tēli), pie tam gribi būt nemirstīgs kā Voldemorts un neskaitāmi citi pasaku tēli - kaut vai kā apkārt klīstoša ēna.

Jā, kā krievi teiktu, īlenu maisā nepaslēpsi.

"ka vērtības būs sarēķināmas viņas kļūs mazāk vērtīgas?"

Tā būs! (Kāpēc, padomā pats.) Dostojevskis to saprata. Viņš ironiski saka, ka  cilvēks ir „divkājains un nepateicīgs radījums”,  un „lai kas viņš būtu, vienmēr un visur ir mīļuprāt rīkojies tā, kā pats gribējis, un nepavisam ne tā, kā viņam licis saprāts un paša labums”.

Tādējādi nekad nebūs iespējams zinātniski aprēķināt un izkalkulēt cilvēka dzīvi tā, lai viņš dzīvotu saskaņā ar saprātu un tieksmi pēc kopējā labuma. „Vārdu sakot, par pasaules vēsturi var teikt visu ko, visu, kas tikai var ienākt prātā cilvēkam ar gaužām samaitātu iztēli. Vienu tikai nevar sacīt – ka saprātīgi.”

Par spīti saprātam, cilvēks būs gatavs attiekties no laimes, miera labklājības un izvēlēsies pašas postošākās blēņas, lai tikai pieradītu sev, ka ir brīvs cilvēks, nevis viens no klavieru taustiņiem, uz kura spēlē dabas likumi. „Pat tādā gadījumā, ja tiešām izrādītos, ka viņš ir klavieru taustiņš, ja viņam to pierādītu pat ar dabas zinātnēm un matemātiski – arī tad viņš nenāks pie prāta un tīšām, aiz vienas vienīgas nepateicības izdarīs kaut ko gluži otrādi, īstenībā, lai paliktu pie sava. Bet gadījumā, ja izrādīsies, ka viņam nav tādu iespēju, - izdomās sabrukumu un haosu, izdomās dažādas ciešanas un tik un tā paliks pie sava.” Un ja jūs sacīsit, ka arī visu to – postu, haosu un ciešanas, visu var aprēķināt pēc tabulas matemātiski, „tad cilvēks tādā gadījumā tīšām kļūs ārprātīgs, lai būtu bez prāta un panāktu savu.” Lai ko arī cilvēkam nāktos upurēt, viņš neatteiksies no ciešanām un savas apziņas, jo „tā stāv nesalīdzināmi augstāk, nekā divreiz divi ir četri.”
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #247 : Augusts 08, 2015 »

par laimi, ne jau visi ir tik iracionāli un `ārprātīgi`.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #248 : Augusts 08, 2015 »

Mjā, Ilāram kaut kā nav paveicies ar cilvēkiem :D
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #249 : Augusts 08, 2015 »

par laimi

Kas ir laime?
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #250 : Augusts 08, 2015 »

manā skatījumā -- situācijas atbilstība vēlamajam.

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1374
« Atbilde #251 : Augusts 09, 2015 »

Labāk pasaki, kas tad ir tas ``garīgums``, kuru tu gribi saglabāt? Empātija? To es arī akceptēju. Kas vēl?

Par visu pārējo garīgumu, ja nejauc ar empātiju, es pieņemu, ka tu domā apmēram to pašu ko es.

Un? No tā, ka vērtības būs sarēķināmas viņas kļūs mazāk vērtīgas? Tu esi kkāds randoma un cūcenes pielūdzējs? Tev patīk nekontrolējami, ārpus tavas kontroles esoši procesi?

Un kāpēc nihilisms?

Es pēc nihilista izskatos?

Jā. Un? Kurā vietā tas ir slikti?

Ctulhu, tu apglvo, ka dzīve un evolūcija ir nejauši (arbitrāri) fenomeni, tajā pašā laikā postulē "globālas" jēgas visiem saprātiem. Sanāk disonance!

Starp citu, globālās jēgas var izteikt tikai metafiziski, piem., "laime - visiem!", " "mūžīga" eksistence visiem, u.t.t.
IP pierakstīta
“When the going gets tough, the tough go drinking.”

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #252 : Augusts 09, 2015 »

orc

`` tu apglvo, ka dzīve un evolūcija ir nejauši (arbitrāri) fenomeni, tajā pašā laikā postulē "globālas" jēgas visiem saprātiem. Sanāk disonance! ``

Nesanāk, jo tad, kas saprāti rodas, viņi vnk ņem lietas savā kontrolē, evolūciju nomaina mērķtiecīgs dizains, jēgas tiek piešķirtas.

``"laime - visiem!", " "mūžīga" eksistence visiem,``

Tur nav nekā metafiziska, konkrēti plāni.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #253 : Augusts 09, 2015 »

manā skatījumā -- situācijas atbilstība vēlamajam

Es domāju, ka tā nebūs. Tiklīdz cilvēks sasniedz vēlamo, viņš vairs to negrib, bet vēlas jau ko citu. Laikam laime būs kaut kur citur, jo beigu beigās cilvēks var būt laimīgs arī sev ļoti nelabvēlīgā situācijā. Bieži vien tieši tas ir vajadzīgs. Es domāju, ka piemēram, Ctulhu būtu īsti laimīgs tikai tad, ja viņa sieva būtu kristiete, nu apmēram tā kā Darvinam.
IP pierakstīta