Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ateisms un ticīgie  (Lasīts 96610 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Meistars Goda

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 1171
 • džedaju bruņinieks
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2610 : Novembris 15, 2015 »

Vari mierīgi iet gulēt ar atziņu, ka Bībelē ir fundamentāla pretruna, tikai atceries, ka mums uz zemes tādu netrūkst.

Kas ir uz zemes? Matērija nav pretrunā pati ar sevi. Tā vienmēr dod tos pašus eksperimentu rezultātus.

Zinātniskās teorijas nepretendē uz nekļūdīgumu, jo pastāvīgi tiek uzlabotas. Toties tās kļūst aizvien pareizākas.

Arī cilvēku rakstītie likumi nepretendē uz augstāko autoritāti - kā lemsim tā būs, kārtīgi gribot arī Satversme ir maināma.

Tikai Bībele tiek pasniegta man nepieņemami. Nez kāpēc kādai grāmatai vispār būtu jābūt svētai, un nez kāpēc svētas grāmatas saturu varētu noskaidrot koncilā. Ja tā ir tikai mītu, leģendu, hroniku, sakāmvārdu, dzejas kopums - vienkārši sakot stāstu grāmata, tad to var pieņemt. Bet pati par sevi tā par Dievu neliecina.

IP pierakstīta

Marutks

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 333
 • The Singularity Is Near
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2611 : Novembris 16, 2015 »

1) Jēzus pēdējā maltīte bija nevis «passover meal», bet vakariņas dienu iepriekš;

Iekš Marka ir sacīts, ka viņi ēda "passover meal"
16 Un Viņa mācekļi izgāja un nāca pilsētā, un atrada tā, kā Viņš tiem bija sacījis, un sataisīja Pashā jēra mielastu.
17 Un, kad vakars metās, Viņš nāca ar tiem divpadsmit.


« Pēdējā izmaiņa: Novembris 16, 2015 Marutks »
IP pierakstīta

syrinx

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 117
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2612 : Novembris 16, 2015 »

.. Bet tipa kā kulakus ticīgos neizsūtīja. ..

Tu saki, neizsūtīja? Zināmā mērā tev taisnība, ne vienmēr izsūtīja, – piemēram, šos kā Vladivostokā arestēja, tā turpat arī nošāva (un vēl vairākus tūkstošus):

Букин Николай Степанович
Родился в 1876 г., Пермская губ.; русский; образование начальное; б/п; учетчик на Базе Акционерного Камчатского Общества Рыбснаба. Проживал: г. Владивосток.
Арестован 16 февраля 1938 г.
Приговорен: Тройка при НКВД 10 марта 1938 г., обв.: в религиозной деятельности (баптист). Приговор: ВМН. Расстрелян 12 мая 1938 г. Место захоронения – г. Владивосток.

Буравов Никита Иванович
Родился в 1869 г., Самарская губ.; русский; образование начальное; б/п; боец пожарной охраны на бондарном заводе. Проживал: г. Владивосток.
Арестован 30 сентября 1937 г.
Приговорен: Тройка при НКВД 3 декабря 1937 г., обв.: в религиозной деятельности (баптист). Приговор: ВМН. Расстрелян 22 января 1938 г. Место захоронения – г. Владивосток.

Давыденко Николай Григорьевич
Родился в 1887 г., Полтавская губ.; русский; малограмотный; б/п; сторож на судоверфи торгпорта. Проживал: г. Владивосток.
Арестован 23 февраля 1938 г.
Приговорен: Тройка при НКВД 26 марта 1938 г., обв.: в религиозной деятельности (баптист). Приговор: ВМН. Расстрелян 11 мая 1938 г. Место захоронения – г. Владивосток.

Ерошин Дмитрий Степанович
Родился в 1896 г., Смоленская губ.; русский; образование начальное; б/п; дегазатор на электростанции. Проживал: г. Владивосток.
Арестован 26 сентября 1937 г.
Приговорен: Тройка при НКВД 3 декабря 1937 г., обв.: в религиозной деятельности (баптист). Приговор: ВМН. Расстрелян 22 января 1938 г. Место захоронения – г. Владивосток.

Мильтин Павел Адамович
Родился в 1893 г., Эстония; латыш; образование начальное; б/п; портной в гостинице «Версаль». Проживал: г. Владивосток.
Арестован 16 октября 1937 г.
Приговорен: Тройка при НКВД 3 декабря 1937 г., обв.: в религиозной деятельности (баптист). Приговор: ВМН. Расстрелян 22 января 1938 г. Место захоронения – г. Владивосток.


Par latvieti Miltiņu man nav gluži skaidrs – viņš bija draudzes prezbiteris, sludinātājs tātad – viņu, tavuprāt, pareizi nošāva vai kā?

Biedra Ježova acīs lielas atšķirības starp kulakiem un tiem, ko tu sauktu par «parastiem ticīgajiem», nebija, viņš ticīgos devēja pēc analoģijas ar pirmajiem – par baznīc-sektantiski kulacisko aktīvu, un murdzīja nost proporcionāli klēram: uz katru klēriķi divi no baznīc-sektantiski kulaciskā aktīva.
No Wikipēdijas
По данным Ежова, в период с августа по ноябрь 1937 года было арестовано 31359 «церковников и сектантов», из них митрополитов и епископов — 166, попов — 9116, монахов — 2173, «церковно-сектантского кулацкого актива» — 19904. Из их числа приговорено к расстрелу 13671 человек, из них епископов — 81, попов — 4629, монахов 934, «церковно-сектантского кулацкого актива» — 7004
IP pierakstīta

syrinx

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 117
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2613 : Novembris 16, 2015 »

Iekš Marka ir sacīts, ka viņi ēda "passover meal"

Pavirši, Marutk, pavisam pavirši esi bībelīti lasījis -

Marks un Matejs saka – viņi sataisīja Pashā jēra mielastu;
Lūka norāda, ka Jēzus teica: Es esmu ļoti ilgojies šo Pashā jēru ar jums ēst;

bet, ka viņš tiešām savās pēdējās vakariņās būtu ēdis Pashā jēru – to tu būsi nosapņojis.

Viņi bija veikuši nepieciešamos priekšdarbus, lai nākošā dienā svinētu Pashā, un ēda vienkāršas vakariņas -
piem. Leonardo da Vinči slavenajā gleznā uz galda šķīvjos ir zivis.

IP pierakstīta

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7555
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2614 : Novembris 16, 2015 »

Uz zemes ir vieta kāda universa nostūrī, kur tumši lautiņi tic, ka reizē var pastāvēt ūdens un uguns, ūdens apdzēšot uguni, bet uguns liekot iztvaikot ūdenim. Citos universos visi par to smejas vēderus turēdami un sauc - pretrunas, pretrunas, pretrunas!

"Matērija nav pretrunā pati ar sevi. Tā vienmēr dod tos pašus eksperimentu rezultātus."

Nu un Bībeles saturs mainās pēc  katras lasīšanas reizes?  Eksperimentu rezultāti tāpat ir jāinterpretē. Visiem mums ir vienādi rezultāti, bet interpretācijas atšķiras.

"Toties tās kļūst aizvien pareizākas."

Tā ir zinātnes filozofija, kas valdīja ap 1900. gadu. Tagad tiek uzskatīts, ka tā nebūt nav. Tātad esam tikuši pie pareizākiem uzskatiem? Tā kā Tu saki, ka zinātniskās teorijas ir nepilnīgas, tad vārds "pareizāks" ir gaužām relatīvs jēdziens - vakar mēs maldījāmies un šodien maldāmies, un maldīšanās joprojām paliek maldīšanās.

"kā lemsim tā būs"

Nu tieši tā ir visu sociķu sērga, kas uzskata ka morāle ir atkarīga no sabiedrības lēmuma. Varam šodien nolemt, ka zagšana ir laba lieta, bet zagšana joprojām paliks zagšana, lem vai nelem.

"Bet pati par sevi tā par Dievu neliecina."

Bībele nesniedz kādu abstraktu teoriju par Dievu, jo tāda nav iespējama, tāpat kā fizikā nav iespējama theory of everything. Bībele stāsta par žēlsirdīgā Dieva mīlestības pilnajiem un varenajiem darbiem. Tā stāsta par to kā Dievs glābj cilvēci pats nākot uz zemes Kristū. Tā ir Bībeles centrālā un vienojošā vēsts, kas vēstures gājumā atklājas arvien pilnīgāk un pilnīgāk. Bez šīs izpratnes Bībele nav saprotama. Tā nav likumu grāmata, bet drīzāk glābšanas darbu apraksts.

Mani Bībeles neparastie Dieva darbi tieši pārliecina, jo šajā sakarībā es nespētu ticēt kādai racionāli loģiskai abstrakcijai. Tieši tāds Dievs, kāds tas atklājas Bībelē var būt glābējs no velna, elles un nāves. Tas ir Dievs, kurš mūs mīlēdams dara neparastas lietas. Bībele ir stāsts par to, cik tālu Dievs iet, lai glābtu mūs, un atbilde ir - līdz krustam Golgatas kalnā. Tikai Bībeles Dievs spēj mani glābt no nāves, un tā kā šī ir the only game in town, tad esmu viņam ļoti pateicīgs. 

IP pierakstīta

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7555
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2615 : Novembris 16, 2015 »

Jautājums par Pasā svētkiem ir vēsturisks jautājums, bet tas mums atklāj kaut ko ļoti būtisku: ne sinoptiķi, nedz Jānis nerunā par Pasā rituālu. Bet kas tad tas bija? Tas bija Jēzus atvadu mielasts, kura laikā viņš deva mācekļiem pats sevi kā patieso Pasā Jēru, agrāko Pasā svētku piepildījumu. Ar šo jauno Pasā Jēzus uzsāka jauno iziešanu (exodus) no šīs pasaules verdzības zemes uz īsto un pilnīgo apsolīto zemi - jauno pasauli, kur ticīgie atkal mājos kopā ar Dievu. Jēzus augšāmcelšanās, kas seko pēc trim dienām savukārt ir jaunās radīšanas sākums. Tas ir tas, kas kopš tā vakara tiek svinēts un īstenots katru reizi Svētajā Vakarēdienā.     

Meistar, te Tev vēl viena pretruna, kas man ir ļoti dārga: ir tikai viens Svētais Vakarēdiens un katru reizi svinot Vakarēdienu, mēs pievienojamies tam Vakarēdienam, kas notika Jeruzālemēs augšistabā pirms 2000 gadiem, un tas ir arī tas Vakarēdiens, kuru svinēsim debesīs kopā ar  Dievu - Jēra kāzu mielasts. Tā kā vispār Tev ir zināms ieskats izvēloties laulību tēmu: Bībele ir stāsts par kāzām. Tā sākas ar Ādama un Ievas kāzām, pirmais Jēzus brīnumdarbs notiek kāzās  un Bībele beidzas ar kāzām, kur Dievs kā Tēvs pats pieved cilvēci kā līgavu savam Dēlam. Šis motīvs iet cauri visai Bībelei.     
IP pierakstīta

Jona

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 2135
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2616 : Novembris 16, 2015 »

Ilārs
Citāts
viens Kristus un divas dabas, katru reizi Vakarēdienā viņš katram ticīgajam dod ēst  visu savu miesu un dzert visas savas asinis un tās visas atrodas katrā mazā Dievgalda maizē, tūkstošiem cilveku vienlaicīgi, turklāt ar visiem kauliem un matiem tikpat liels kā viņš karājās pie krusta.
nekādus Jēzus visus kaulus un matus Vakarēdienā tu neēd (nejauc ar savu frikadeļu zupu, varbūt taja peld kas no nosauktā) :D tā ir kolosālākā muļķība, kas velkas līdz pašgudrajiem teologiem, kuri nav ņēmuši vērā praviešus. kuri (līdzīgi tev, Ilār) nākamās lietas sparīgi pumpē ārā paši no sevis.
IP pierakstīta

Jona

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 2135
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2617 : Novembris 16, 2015 »

šī amizantā muļķība pilnīgi acīmredzami cēlusies no nezināšanas, ka garīgā miesa ir tieši tikpat patiesa/ īsta/ reāla kā fiziskā.
pat vēl daudz vairāk, jo tieši garīgā substance ir absolūti primārā un galvenā (nevis kkāds tur rēgains garainītis, šķidrāks mākonītis vai tml.)

bet kad nu pašiem gara redzes nav (toties lepnības pārparēm), tad jau gribot negribot jāsacer kāda puslīdz teoloģiska versija, lai salīmētu kopā miesu ar maizi :)
IP pierakstīta

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7555
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2618 : Novembris 16, 2015 »

Lasi, ko pati raksti: "garīgā miesa ir tieši tikpat patiesa/ īsta/ reāla kā fiziskā " Tad lasi Jņ. 20:27; Lk. 24: 38-43; Nu un tagad, žigli pie putras katla!
IP pierakstīta

Jona

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 2135
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2619 : Novembris 16, 2015 »

Ilārs
it kā šaubīgajiem Jēzus nevarētu parādīties dajebkā :) tak pat tāds Ilārs, kā skatos, nule augšāmslējies no Kapu, Sēru vai kāds nu tev tas zvans bija :P

un tagad žigli pie smaga darba, kā vīriem bibliski pieklājas, un abet tā lai vaiga sviedros! 
IP pierakstīta

Jona

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 2135
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2620 : Novembris 16, 2015 »

Ilārs
un lasi uzmanīgāk Bībeli (bet nedzejo, ja joprojām nezini un pat negribi uzzināt, kā šī garīgā miesa īsti izpaužas)
44 Sēta top dabīga miesa, uzmodināta garīga miesa. Kā ir dabīga miesa, tā ir arī garīga miesa.
/1.kor.15/
IP pierakstīta

Papucs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 16365
 • aristokrāts zinātnieks
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2621 : Novembris 16, 2015 »

Nu un tagad, žigli pie putras katla!

Sorī, neizlasīju visu, bet man sagribējās tīri teoloģiski pateikt: "A, nu, davai, tagad pats fiksi pie putras katla!  ;D "
IP pierakstīta

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7555
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2622 : Novembris 16, 2015 »

Jona, Tu taču esi luterāne un zini, ka mēs Vakarēdienā saņemam patiesu Kristus miesu... vai Tu joprojām neesi izlasījusi Katehismu? Nevajag ielasīt Bībelē gnostiķu uzskatus, kuru tur nav.

http://defendinginerrancy.com/bible-solutions/1_Corinthians_15.44.php

Paldies, Papuc, es jau paēdu. Bija garšīga miežu putra.

Es te domāju par Tavu mūžīgā dzinēja ideju, redzi, ja varētu likt tam darboties ar cilvēku stulbuma enerģiju, tad droši vien Tavs projekts izdotos.
IP pierakstīta

Jona

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 2135
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2623 : Novembris 16, 2015 »

Ilārs
44 Sēta top dabīga miesa, uzmodināta garīga miesa. Kā ir dabīga miesa, tā ir arī garīga miesa.
/1.kor.15/
pasaki vēl, ka garīga miesa ir nepatiesa miesa... teologs atradies!
un es jau teicu, ka Luters nav pat pravietis, kur nu vēl Labās Vēsts alfa & omega.
Citāts
... mūžīgā dzinēja ideju, redzi, ja varētu likt tam darboties ar cilvēku stulbuma enerģiju...
visus cilvēkus tur nevajag, atliektiem galiem pietiktu ar augsti mācītajiem un viņu dzelzsbetona dogmām.
IP pierakstīta

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7555
Re: Ateisms un ticīgie
« Atbilde #2624 : Novembris 16, 2015 »

1. Kor. 10:16
IP pierakstīta