Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Vēstures Jēzus  (Lasīts 36818 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42365
  • Ateists
Re: Vēstures Jēzus
« Atbilde #690 : Jūlijs 27, 2015 »

Ilārs, daba nevar būt viltota, prāta uzticamības pārbaudei ir paņēmieni. Jā, protams, mūžīgas šaubas un mūžīga iešana uz priekšu, bet tas arī ir tas, ko man vajag. Tas ir labi.

Man nevajag tādu absolūtu patiesumu, tā būtu lieka bremzējoša draza, kas traucē mūžīgi iet uz priekšu.

PS, jā un pēc pārdesmit gadiem es vai nu atradīšos kriosaglabāšanas stāvoklī vai arī būšu jau pārlādēts uz digitāla nesēja. Nu vai arī būšu gājis bojā un neeksistēšu vairs.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #691 : Jūlijs 27, 2015 »

``Mani Raksti ir uzticami, jo tie ir Dieva iedvesmoti un arī pārbaudāmi.``

Hihi, un ja nu tas ir Lucis?

Arī vari mūžīgi šaubīties, tikai tev tā ir minstināšanās uz vietas, a man iešana uz priekšu :D
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7556
« Atbilde #692 : Jūlijs 27, 2015 »

Kāpēc dabai būtu jābūt uzticamai? Kas To var garantēt? Neuzticamu prātu nevar pārbaudīt ar neuzticamu prātu. Gan empīrikā, gan loģikā nav iespējams izvairīties no cirkulāriem slēdzieniem.

tā būtu lieka bremzējoša draza, kas traucē mūžīgi iet uz priekšu.

Tātad Tu tiecies pēc pilnīgām zināšanām, jo tās Tev nav vajadzīgas un ir apgrūtinošas?  Es esmu drusku par dumju, lai saprastu Tavas domas dziļumus.

Pēc pārdesmit gadiem Tu būsi elles pagale, ja vien Dievs par Tevi neapžēlosies un nevedīs Tevi pie prāta. Tā kā Tavs scenārijs ir ilūzija. Ja gribi sasmīdināt Dievu, pastāsti viņam savus plānus.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #693 : Jūlijs 27, 2015 »

Arī vari mūžīgi šaubīties,

Nevaru, jo Dieva vārds padzen šaubas.

Iešana uz priekšu? Kā Tu zini, ka tā nav iešana atpakaļ, uz sāniem, uz augšu vai leju? Kur ir Tava priekša? Kas ir mērķis?
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #694 : Jūlijs 27, 2015 »

P.S. Kā Tev patīk magnolija manā dārzā?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #695 : Jūlijs 27, 2015 »

Magnolija ir smuka, un labi kopta, kā redzams :)

Par zināšanām - tā kā esamība ( visticamāk) ir bezgalīga, tad pareizāk būtu teikt, ka es tiecos pēc nebeidzamām, nevis pēc pilnīgām zināšanām, jo pilnīgums un pabeigtība te nekad neiestāsies, būs tikai vairāk un pilnīgāk, bet procesam nekad nebūs beigu.

Iešana uz priekš - jo aizvien vairāk zināšanu, aizvien labāka izpratne. Izpratne ir īsta nevis viltota tad, ja tā dod tehnoloģijas.

Iztikt vispār bez šaubām es nemaz negribu, man nav vajadzīga nešaubīga ticība, man ir vajadzīga nebeidzama izziņa.

IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #696 : Jūlijs 27, 2015 »

Paldies. Drīz ielikšu arī kādu rožu bildi.

Bezgalība ir metafizisks jēdziens, kuru, te jāpiekrīt Gnidrologam, Tu nesaproti. Laikā un telpā bezgalība nav iespējama. Savukārt par to, kas ir ārpus laika un telpas, atļaušos sacīt, Tev ir bezgalīga nezināšna. Turklāt "vairāk un pilnīgāk" zaudē jēgu uz bezgalības fona, jo arvien līdzināsies nullei vai būs ļoti tuvu tai.

Tehnoloģiju radīšana nevar būt apstiprinājums zināšanu patiesumam. Truklāt neviens nevar garantēt, ka tehnoloģijas darbosies šodien vakarpusē, nemaz nerunājot par rītdienu. Savukārt tehnoloģiju trūkums nenozīmē, ka zināšanas ir nepatiesas.  Tā kā par tehnoloģijām var dabūt bišķi naudas, bet espistemoloģiskai drošībai tās ir irevelentas.

Kas attiecas uz šaubām un izziņu, tad te ir grūta problēma - konsekventi šauboties Tev, protams, jāšaubās arī par izziņu, kas nozīmē, ka vienīgais šķietami drošais, kas Tev ir, ir šaubas. Es saku, šķietami drošais, jo Tev nākas šaubīties arī par savām šaubām, tā kā beigu beigās tas ir nekas cits kā aburtais loks.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #697 : Jūlijs 27, 2015 »

Ilārs

``Laikā un telpā bezgalība nav iespējama. ``

Kāpēc?

``zaudē jēgu uz bezgalības fona, jo arvien līdzināsies nullei vai būs ļoti tuvu tai. ``

Tas nav svarīgi. Nav nozīmes, kā tas izskatās no bezgalības ``skatupunkta``, ir nozīme, kā tas izskatās no mana skatupunkta.

``Tehnoloģiju radīšana nevar būt apstiprinājums zināšanu patiesumam.``

Var. ja tas strādā, tātad pamatā esošā ideja nav galīgi aplama :)

``konsekventi šauboties Tev, protams, jāšaubās arī par izziņu, kas nozīmē, ka vienīgais šķietami drošais, kas Tev ir, ir šaubas. Es saku, šķietami drošais, jo Tev nākas šaubīties arī par savām šaubām, tā kā beigu beigās tas ir nekas cits kā aburtais loks. ``

Tāpēc es lietoju praktisku tuvinājumu metodi. To, kas darbojas, atrodu par ticamu līdz pienāk jauni dati, kas liek izpratni koriģēt. Un tā bez gala. Normāls režīms mūžīgai eksistencei.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #698 : Jūlijs 27, 2015 »

Kāpēc?

Tāpēc, ka laiks un telpa nav bezgalīgi. Empīriski Tu nekādi nevari tikt pie bezgalības, tas ir metafizisks jēdziens.

"ir nozīme, kā tas izskatās no mana skatupunkta"

Tas noved pie bezcerīga subjektīvisma. Kam gan interesē, kā tas izskatās no Tava skata punkta?

"ja tas strādā, tātad pamatā esošā ideja nav galīgi aplama." Iespējams, bet ne vairāk.

"Tāpēc es lietoju praktisku tuvinājumu metodi. To, kas darbojas, atrodu par ticamu līdz pienāk jauni dati, kas liek izpratni koriģēt. Un tā bez gala. Normāls režīms mūžīgai eksistencei."

Beigu beigās tas, ko Tu saki ir, ka esi atradis sev interesantu nodarbi, par kuras jēgu un uzticamību Tev ir labākajā gadījumā aptuvena nojausma, bet kas principā ir tā pati lieta, ar kuru nodarbojās Sizifs.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #699 : Jūlijs 27, 2015 »

Labs:

Andreas Luedeke +3
Jun 4 2013: I'm a physicist with a PhD and working at a large federal research institute. I'm a "hobby philosopher", too.

And I think that it is an absolutely scientifically proven fact since about two thousand years
that we cannot know a single thing for sure. Unless we define things, like in Mathematics: that works fine.

"I think, therefore I am" is nothing else but a (circular but still useful) definition of thinking and being. Science can only deduce consequences from presuppositions, science cannot prove that a presupposition is true and that the used logic is applicable to the real world.

Science is striving to provide simple rules to explain our observations. And based on that rules we can make predictions. And that allows us to develop new things. The laws of physics allow us to build a rocket to go to the moon and they help us to design new computers called "smartphones". But that doesn't mean that any of them have any truth in them: they are just useful. In 1000 years people will may laugh about our primitive understanding of the universe. But even then, they will not know any truth either. It is impossible to know any truth.

But anyway it makes sense to believe in some of the laws of physics, just to avoid bumping into walls or falling from trees. Everyone is free to choose his own believes. You just should adjust your believes to your observations.

I'll close with a joke that will explain it plain and very simple:
A scientist has a visitor and shows him around. He shows him a large table with dozens of little black boxes: "each of these boxes is hosting an artificial intelligence. They are living in a virtual world and I study their interactions, their believes and their culture." The visitor asks: "This is very exciting! But what is with the one black box on the workbench over there?" "Oh that one is defective. I had to remove it from the experiment. It has the firm believe that it is nothing but a black box on the desk of a scientist."
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #700 : Jūlijs 27, 2015 »

No tā paša: But even if there is a "truth": humans would never be able to identify it as such.
We can believe in it. Or not.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #701 : Jūlijs 27, 2015 »

Un vispār esi prātīgs ar tehnoloģijām:

I need to clarify my position on long term predictive analysis: yes, today the market pressure often prevents thorough testing of new products. A drug comes too early on the market and people die. But that is not my worry. I am thoroughly convinced that it is impossible for mankind to predict the future outcome of new technology reliably enough to be on the save side. Every change in our living environment could lead to our extinction. Of course the world is changing rapidly every day and we have been successfully adapting all the time. But that does not mean that we will be able to adapt tomorrow.

Actually I think that mankind is much more endangered today than it had been 500 years ago. We are heavily relying on modern technology already, mankind wouldn't be able to survive without it. Therefore I would not suggest to drop it :-) But we should be much slower in changing our technologies, and much more humble in our expectations of prosperity and progress. Don't expect science to rescue you once earth is screwed up ;-)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #702 : Jūlijs 27, 2015 »

Ilārs

``Tāpēc, ka laiks un telpa nav bezgalīgi.``

Nav teikts. Multiverss var būt bezgalīgs

``kam gan interesē, kā tas izskatās no Tava skata punkta? ``

Man. Ar to pietiek. Kas interesē citus, mani interesē tādā mērām, lai viņiem nekaitētu un lai sadarboties, ja intereses sakrīt.

``bet kas principā ir tā pati lieta, ar kuru nodarbojās Sizifs. ``

kas ir mitoloģisks tēls. Nu un?
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #703 : Jūlijs 27, 2015 »

Ilārs
Jā, nu tas džeks prātīgi runā.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #704 : Jūlijs 27, 2015 »

Ilārs, pret drošības tehnikas ievērošanu es arī neesmu, tikai nevajag auz bezjēdzīgas baidīšanās nobremzēt progresu.
IP pierakstīta