Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Narkotikas  (Lasīts 21058 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42365
  • Ateists
Re: Narkotikas
« Atbilde #15 : Novembris 02, 2012 »

Orc

Nujaa, tas esteetisms, kas ir uztveres kljuudu sekas. Tjipa pietiekami daudz iedzersi ( sapiipeesies, saspriceesies) - arii veca lisa vienacaina bomziene izskatiisies peec skaistuma karalienes.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276
« Atbilde #16 : Novembris 03, 2012 »

Ctulhu, man kaut kā dīvaini liekas tavs karojošais anti-drugisms, ņemot vērā, ka pats sevi postulē par ultraliberāli.
Otrkārt, es pat nelasīju tavu linku, bet no tā transkripta sapratu par ko tas ir un ir tas kārtējais propagandas materiāls ar nosaukumu ''drugs r baad, mkay''. Jā, drogas ir sliktas, ja lieto pāri mēram. Jā, drogas ir sliktas, ja tev ir ģenētiska dispozīcija šizofrēnijas vai citas psihiskas kaites virzienā. Anything else?
Treškārt. Un tas tev personīgs ieteikums. Pamēģini kādreiz iepīpēt zāli un paklausīties mūziku.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #17 : Novembris 04, 2012 »

Gnidrologs

Es iisti nezinu, kas ir ``ultraliberalis``, vismaz kas ar to domaats sajaa gadiijumaa, bet pret smadzenju darbiibu izjaucosju vielu ievadiisjanu savaa organismaa man ir tiesji tadi pasji iebildumi kaa pret, teiksim, savu acu izdursanu, kaaju amputeesanu un tml, tikai tas ir veel ljaunaak, jo acis un kaajas ir mana perifeerija, bet smadzenes esmu es pats. Tu man piedaavaa sevi sacakareet. OK, es zinu, ka vienas vielas cakaree smadzenes mazaak un leenaak, citas stipraak un aatraak, bet kas no taa? Saaviens deninjos no revolvera sacakarees taas pavisam aatri... Vai es to gribu? Nee.

Par muziku, OK, es to reizeem klausos... Tiesa gan, ne speciaali, bet reizee ar kaut kaa dariisjanu.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #18 : Novembris 04, 2012 »

Ctulhu
LSD nečakarē smadzenes. Kur ir dati, ka čakarē? Kādi ir bojājumi?
Tas pats alkohols -  tiešām čakarē smadzenes niknāk par daudzām vielām, kas ir aizliegtas, bet viņu tirgo pārtikas (!) veikalos. Tā tāda liekulība, vai vienkārši stulba tradīcija, vai kas cits?

Problēma ir tāda, ka smadzenes čakarējas arī no stresiem, depresīviem stāvokļiem, uztraukumiem u.tml. Alkohols tos stresus u.c. ļoti bieži noņem labāk par antidepresantiem, kuri ja arī vispār iedarbojas, tad lēnām un vairāku mēnešu gaitā, un tad arī efekts ir nepilnīgs, jo būtība ir psihē.
Protams, dižajā teorijā mums ir psiholoģija un visādas stresu u.c. noņemšanas metodes, bet reāli dzīvē tās reti kur darbojas, un/vai reti kurš viņas pielieto. Alkohola efekts ir uzreiz, neatejot no kases.
Jautājums ir - kas čakarē smadzenes vairāk, dažas vielas kas ir nekaitīgākas par alkoholu, bet aizliegtas, vai arī stress u.c. lietas. Varbūt labāk, ka cilvēks sajūk prātā, izlec pa logu vai visu laiku dzīvo spriedzē, bet ar fiziski veselām smadzenēm? Tikai 'software' galīgi nekur neder, toties dzelži ir pirmšķirīgi?
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1370
« Atbilde #19 : Novembris 04, 2012 »

Ctulhu
Man liekas, ka padoms bija domāts iepīpēt UN paklausīties mūziku.
Protams, darbosies ja tev ir kaut rudimentāra mūzika uztvere arī normālajā stāvoklī - nevar attīstīt kaut ko, kā nav.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #20 : Novembris 04, 2012 »

EzītisMiglā

LSD un tml agenti cakaree smadzenes taadaa veidaa, ka rada neiistaas atminjas. Smadzenes nepareizi iemaacaas. Nu un atkariibaa no neiisto atminju/ atraktoru satura tad tie arii ir lielaaki vai mazaaki bojaajumi.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #21 : Novembris 04, 2012 »

EzītisMiglā

Par stresu  - nu jaa, lobotomija arii nonjem stresu un pacients kljuust mieriigs. Brutaalaa farmakologija,  siis te aprunaajamaas vielas ieskaitot, dara ko liidziigu, tikai ( reizeem) peec citiem mehanismiem.

Taadaa sakaraa man personiski labaak patiik gluzji vienkaarsji attiistiit racionaalas domaasanas panjeemienus un konkroleet instinktus/ emocijas no neokortexa.
IP pierakstīta

Krista

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1025
« Atbilde #22 : Novembris 04, 2012 »

Jokaini, tavas analoģijas ir tāda paša stila kā marsietim - ēst gaļu = izvarot zīdaini. Tev - iebaudīt vielu = izdurt sev aci.  Tosauc par ultraradikālismu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #23 : Novembris 04, 2012 »

Krista

Nee, saproti, ja lietojot kaadas vielas, es ieguutu veerosanas, domaasanas, analiizes speejas taadas, kaadu man nav vai pastiprinaatu esosjaas kaut vai, tad es taadas vielas lietotu, varbuut pat pieciestu zinaamu risku ( un iisteniibaa jau es taadas vielas arii lietoju, ksantiinu klases savienojumi teejaa, kafijaa, kakao, sokolaadee, peedeejaa arii serotoniinu prekursori).

Bet tas, ko man te piedaavaa ( LSD, THK, etanols utt) neko neattiista, tikai lauzj. Taapeec arii analogija ar perifeerijas sabojaasanu.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7141
  • Sirdī kaķis, kas sirdī ir klaburčūska
« Atbilde #24 : Novembris 04, 2012 »

ar narkotikām man liekas nelaime ir tā, ka to radītie pozitīvie efekti kā laimes sajūta un tās izraisīts labvēlīgums pret citiem  ir īslaicīgi un bieži raksturīgi tikai pirmajai lietošanas reizei. Līdz ar to perspektīvāka liekas Ctulhu pieeja, ka vēlamais ir jāsasniedz ar nefarmakoloģiskām metodēm.
IP pierakstīta
uz lieliem sūdiem rozes aug  tas poēzijas likums pirmais
un otrā likuma vairs nav  vien rozes sarkanās un sirmās.

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1370
« Atbilde #25 : Novembris 04, 2012 »

Vispār Ctulhu skepticisms pret vielām man liekas pamatots trāpīgs minējums.
Ja drīkst lietot metaofru par kreiso un labo smadzeņu puslodi - šīs vielas tomēr darbojas kā psihiskais pastiprinātājs tieši attiecībā uz labējo pusi, uz asociatīvo, metaforisko, radošo domāšanu. Ja cilvēkam tā nav attīstīta, tad naivi gaidīt, ka no tās pastiprināšanas viņš gūs kaut kādu efektu. 0 * x = 0.
Tā vietā Ctulhu bez aizspriedumiem lieto teīnu, kas tonizē organismu, netieši veicinot analītisko, klasificējošo prāta darbību, kas raksturīgs kreisajai pusei :)
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #26 : Novembris 04, 2012 »

Ctulhu
Citāts
cakaree smadzenes taadaa veidaa, ka rada neiistaas atminjas. Smadzenes nepareizi iemaacaas.
Kas ta tā par čakarēšanu! Tad jau fantazēšana, vai naktī sapņošana miegā, arī rada neīstas atmiņas.
Ar ko viņas neīstas? Cilvēks taču atšķir, kas ir piedzīvots realitātē no tā, kas piedzīvots 'zem vielām'.
Man pašam ir bijuši daži interesanti pārdzīvojumi, tiesa, ne zem vielām, bet sapnī, - nu es nekādi negribētu no tiem atteikties, vai vēl uzskatīt, ka smadzenes ir sačakarētas.
Cilvēka dzīve nav visa pakārtošana racionālajam, bet drīzāk visa pakārtošana emocionālajam.

παλαιό ανόητος
Tas neattiecas uz LSD, tur efekti nav tikai pirmajai reizei. Arī laime katrreiz nav garantēta.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7141
  • Sirdī kaķis, kas sirdī ir klaburčūska
« Atbilde #27 : Novembris 04, 2012 »

παλαιό ανόητος
Tas neattiecas uz LSD, tur efekti nav tikai pirmajai reizei. Arī laime katrreiz nav garantēta.

Nu jā, smaids līdz ausīm raksturīgs vairāk marihuānas lietotājiem vai alkonautiem. Par LSD zinu visai maz. Jaunībā, kad studēju, mēs kopā ar kaimiņu, pie kā bija atnācis draugs, lielāks eksperts par mums šajā jomā, izpīpējām pāris kāšus un paņēmām zem mēles markas gabaliņu. Bet tā atturīgi: man liekas, mēs toreiz trijatā iztikām ar vienu marku. Ko es no šī piedzīvojuma atceros, ir, ka kad izgājām ārā pastaigāties (tā bija klusa ziemas nakts), zvaigznes spīdēja tik skaidri un spoži kā vēl nekad.
« Pēdējā izmaiņa: Novembris 04, 2012 παλαιό ανόητος »
IP pierakstīta
uz lieliem sūdiem rozes aug  tas poēzijas likums pirmais
un otrā likuma vairs nav  vien rozes sarkanās un sirmās.

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #28 : Novembris 04, 2012 »

raven
Jā, Ctulhu prot ķert kaifu tikai no racionālas domāšanas un pētīšanas. Viss cits ir tik lielā mērā derīgs, ja pastiprina to pirmo. Piem, Enšteins drīkstēja spēlēt vijoli, ja tas viņam kaut kādā, pagaidām vēl neizpētītā veidā, deva iedvesmas jaunām racionālām idejām fizikas lauciņā.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #29 : Novembris 04, 2012 »

παλαιό ανόητος
Palasi Staņislava Grofa grāmatas, tur ir kātreiz daudz par LSD, un tie ir zinātniski pētījumi, nevis kāda alkonauta atmiņas. :)
Kaut vai to viņa vienu no pirmajām "Realms Of The Human Unconscious: Observations From LSD Research"
IP pierakstīta