Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Narkotikas  (Lasīts 20975 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

tas_pats

Narkotikas
« : Aprīlis 18, 2012 »

Citāts
Personiskā un sociālā atbrīvošanās norisa reizē, tajā par iedarbīgu līdzekli kļuva sekss un narkotikas. Narkotisko vielu lietošana bija nelikumīgs akts, tāpēc marihuānas smēķēšana kļuva par rituāliem tiem, kas vērsās pret tas aizliedzējiem. Šīs noliegums tika īstenots nevis jaunas sabiedrības kārtības, bet gan individuālo  velmju un cerību vārdā.
"1945.-1990. gada sociālās transformācijas"  - Andris Rubenis "20.gadsimta kultūra Eiropā"

Tā sakot, sarunas par seksu un ap to mums neiet, jo šeit daudzi vēl domā ka 1945. gadā, tad varbūt parunāsim par narkotikām - teiksim sociālās domas atbrīvotāju - marihuānu, kura savā ziņa ir pat veselīgākā kā tradicionālais ķīmiskā saindēšanās - alkohols un nikotīns. Protams, var ņemt vērā visus negatīvos aspektus, bet margināļiem šī ideja par marihuānas atļaušanu - un vēl lielākas putras ievārīšanu uzbudina un viņi aktivizējas gadu no gada. Būtu muļķīgi jautāt tavu attieksmi, pret narkotikām un vieglajām narkotikām īpaši, bet noteikti gribētos uzzināt iespaidu par narkotiku lietošanu, teiksim tā, miera un uzplaukuma interesēs. :)           
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Re: Narkotikas
« Atbilde #1 : Aprīlis 18, 2012 »

tas_pats
Tepat blakus ir līdzīga tēma 'vielas un metodes'. jautājums - kāpēc tiek lietotas, tur ir arī par citām narkotikām kā alkohols un nikotīns.
http://migla.list.lv/smf/index.php?topic=176.0
 Vai arī šī ir citā aspektā?
IP pierakstīta

tas_pats

« Atbilde #2 : Aprīlis 18, 2012 »

Gan jau ka nē, es pameklēju tikai pēc vārda narkotikas, ko foruma meklētājs tā arī neatrada. Man personiskas pieredzes nav, esmu vienpusīgs šai jautājuma, tikai uz seksu :D
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42294
  • Ateists
« Atbilde #3 : Aprīlis 19, 2012 »

Tas pats

Nesmīdini tautu. Kāds vellos atbrīvotājs. Notrulinātājs. Ja es būtu kāds despots, es momnetā to legalizētu - lai tauta truli tup pa kaktiem un blisinās, nevis domā un kačā pravas. 
IP pierakstīta

tas_pats

« Atbilde #4 : Aprīlis 20, 2012 »

Nesmīdini tautu. Kāds vellos atbrīvotājs. Notrulinātājs. Ja es būtu kāds despots, es momnetā to legalizētu - lai tauta truli tup pa kaktiem un blisinās, nevis domā un kačā pravas.
Nesmīdinu, bet tev kā despotam iesaku apdomāt, vai kādu dienu nedabūsi dunci mugurā, jo neļausi lojālistiem pīpēt zāli, kur normāliem cilvēkiem tas būs jādara teju vai piespiedu kārtā. Vai arī tu, kā despots, velies savus represīvos orgānus organizēt no narkomāniem? Tā kā tev, kā despotam labāk ir uzturēt tikumisku un pieticīgu sabiedrību, nevis brīvu, seksuāli nekārtīgu un sanarkojušos netiklības perēkli. :)  Līdz ar to, ja tu gribi atbrīvoties no varas skaujām, tad sanarkošanās ir labs protesta veids, kaut gan es drīzāk priekšroku dodu nekārtīgai seksuālai dzīvei. :)
Un ar narkotiku lietošanu nav tikai viens ceļš uz leju, bet gan ir divas iespējas - ja esi stipra personība, tad ikdienišķās pieredzes robežu pārkāpšana, kas var ļaut saprast, iztēloties, pārdzīvot, to ko izdienas apstākļos neizdotos, protams, arī klasika, ja esi vājš garā, tad pa spirāli uz leju. :)   
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #5 : Maijs 03, 2012 »

Tapa reproducee parastos maldus:

Un ar narkotiku lietošanu nav tikai viens ceļš uz leju, bet gan ir divas iespējas - ja esi stipra personība, tad ikdienišķās pieredzes robežu pārkāpšana, kas var ļaut saprast, iztēloties, pārdzīvot, to ko izdienas apstākļos neizdotos
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8273
« Atbilde #6 : Maijs 03, 2012 »

Maldi ir tikai tajā, ka nav pat jābūt stiprai personībai, lai izvairītos no ''iešanas uz leju''. Vienkārši jāizvairās no vielām ar augstu atkarības izraisīšanās potenciālu (e.g. opiāti) un ārkārtīgi augstu toksiskumu (e.g. amfetamīns).
IP pierakstīta

tas_pats

« Atbilde #7 : Maijs 03, 2012 »

Ar iešanu uz augšu un leju es domāju labuma gūšanu (paplašinātu pieredzi) un uz leju (pakļaušanos kaislībai), kur pat narkotikas nav nepieciešamas, tā sakot tas ir samērā universāls likums. Piemēram, pietiek ar anonimitāti internetā. 
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #8 : Maijs 03, 2012 »

Tas pats

Jaa, es tikai gribeeju teikt, ka taa ``paplasjinaataa pieredze`` caur narkotikaam ir iluuzija, jo veel neviens cilveeks nekad neko reaalu nav atklaajis/ izgudrojis narkotiku iespaidaa.

Neviens ( cik man zinaams) narkotiku iespaidaa nav nevienu jaunu likumsakariibu atradis, formulu izvedis, metodi izgudrojis- neko.

Taas vienkaarsjo smadzenju darbiibu, nevis sarezgjii.

Gnidrologs varbuut teiks, ka narkotiku ietekmee ir radiiti kaadi maakslas darbi, bet te ir 2 jautaajumi

1) cik tie patiesjaam ir veertiigi
2) vai tie patiesjaam ir radiiti narkotiku ioetekmee vai varbuut ``skaidros`` briizjos.
« Pēdējā izmaiņa: Maijs 03, 2012 Ctulhu »
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #9 : Maijs 03, 2012 »

Gandrīz visi mākslas darbi tiek radīti sober brīžos. To radītie apziņas stāvokļi vien kalpo kā iedvesma, ''muza'' if you will. Psihotropās vielas jau netiek lietotas stāvot pie molberta vai studijā ierakstot jauno albumu fyi.
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1370
« Atbilde #10 : Maijs 03, 2012 »

Gnidrologs
Hmm, amfetamīns tiešām ir tik toksisks? Apskatījos, ka ir dokumentēti n-desmit gadu regulāras lietošanas gadījumi. Mjā, izrādās Pols Erdošs sēdējis uz amfetamīna :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Amphetamine#In_mathematics
Es pieļauju, ka mūsdienās vieglāk lietot legālās narkotikas i.e. nootropiķus uz kuriem pats esmu diezgan smagi uzsēdies ;) Saprotamas emocijas.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #11 : Maijs 04, 2012 »

Ņemot vērā tās fizioloģiskās sekas, ko izraisa regulāra amfiku lietošana, man domāt, ka toksiskums ''uz sejas'':

Protams, ka ''vieglāk'' lietot to, kas ir legāli. Nootropiķi gan ir pavisam cita opera. Btw, kādu efektu to no tiem izjūti? Es personīgi nekādu uzlabojumu operatīvajā atmiņā u.c. ikdienā svarīgos smadzeņu procesos pēc dažu mēnešu lietošanas neizjutu. Varbūt to reālo jēgu jūt tikai visādi programmētāji.
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1370
« Atbilde #12 : Maijs 04, 2012 »

Pamatā koncentrēšanās spēja, kā rezultātā samazinās vēlēšanās notīties no intelektuāli sarežģīta darba un sākt darīt kaut ko citu. Negadās tas, ka "pats nesaprotu, ko te esmu sarakstījis", t.i. pats vairs nespēj izsekot savai agrāk izteiktajai domai. Nervozitāte pieaug + neieteiktu lietot, ja ir miega problēmas. Divas reizes uz kādu periodu biju pārtraucis lietot, tad apziņa attiecībā uz visādām kvantu mehānikām likās miglaināka.
Subjektīvi novērojumi - jo nekādus testus "pirms un pēc" neesmu veicis.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
IP pierakstīta

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1374
« Atbilde #14 : Novembris 02, 2012 »

Ctulhu

"Jaa, es tikai gribeeju teikt, ka taa ``paplasjinaataa pieredze`` caur narkotikaam ir iluuzija"

Nav ilūzija, bet estētisms. Vismaz zāles gadījumā... Šis psihotropas estētisms ir apziņas stāvoklis, kurš kā atzina Seigens var būt eksistenciālā jēgpilnuma avots. Daži mākslinieki ir iemācījušies novirzīt šo estētisko jēgpilnumu savā mākslā (produktivitāte cha-ching)
IP pierakstīta
“When the going gets tough, the tough go drinking.”