Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: atsauksmes par Richard Carrier  (Lasīts 9171 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Re: atsauksmes par Richard Carrier
« Atbilde #30 : Aprīlis 24, 2015 »

Marutks
Citāts
Gandrīz visās reliģijas ir dažādi rituāli un visādi pasākumi,  kurus ir pienākums praktizēt.  To jau parasti nevar viens pats darīt.
Kāpēc vispār ir jāiesaistās reliģijās?
Par praktizēšanu - ja esi iesaistījies dajebkādā nopietnā lietā, pat ne tik nopietnā, tas nozīmē lielāku vai mazāku praktizēšanu. Tas ir "ticība dzīvē".
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1171
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #31 : Aprīlis 24, 2015 »

Jautājums ir, kāpēc vispār kaut ko praktizēt?

Gandrīz visās reliģijas ir dažādi rituāli un visādi pasākumi,  kurus ir pienākums praktizēt.  To jau parasti nevar viens pats darīt.

Netici pārdabiskām būtnēm,  bet patīk reliģiski rituāli? :o Atvaino, bet vai tu to nopietni?

Teiksim es arī neticu, bet arī nenoliedzu. Nu un dievkalpojumus arī esmu apmeklējis. Bet ne jau tāpēc, ka patīk, bet cerībā, ka tur man sludinās Dieva eksistenci. Figu, tur pieņem, ka visi atnākušie tic, un uz tā pamata māca dzīvot un slavēt.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1983
« Atbilde #32 : Aprīlis 24, 2015 »

Ctulhu
Citāts
a) es neesmu dzēsis ārā nekādus Tevis ievietotus linkus
nu nezinu nezinu... bet nevarēju vairs šo konkrēto atrast
https://www.youtube.com/watch?v=T1-kzzubKPM
Citāts
b) ja incesta rezultātā nenotiek apaugļošanās, tad nav nekādas problēmas.
Kyrie, eleison...

EzītisMiglā
Citāts
Nu, vēl arī pašsaglabāšanās instinkts, un negribās apbēdināt palicējus.
Taču ir taisnība arī par "ņeokončennije ģela". Nevis bailes no nāves.
es tajos ņeokončennije ģela iekļāvu arī pusratā pamestu ģimeni, neizaudzinātus bērnus utml.  :) jā ,un bailes arī drīzāk no ciešanām nevis pašas nāves. apskaužu šajā ziņā priesterus bez ģimenēm...
IP pierakstīta

Marutks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 333
  • The Singularity Is Near
« Atbilde #33 : Aprīlis 24, 2015 »

vāji būsi rikšojis uz tiem baznīcas saietiem, ja kristietība tev rādās kā dažu amorālu lietu nedarīšana (kā ar pārējām, nez?),
kurpretī baznīcas apmeklēšana (konkrēta konkrētas konfesijas nama nozīmē) nepavisam nav izšķiroša pestīšanā

Nē,  tās ir lietas , kas var "apgrūtināt"  kristiešu dzīvi.    Jeb ticības praktiskās izpausmes  no sekulārā skatu punkta.

Kristietība ir ticība dažādām dogmām   un  atbilstoša rīcība (jēzus pieņemšana par glābēju,  utml).
IP pierakstīta

Marutks

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #34 : Aprīlis 24, 2015 »

Citāts
Netici pārdabiskām būtnēm,  bet patīk reliģiski rituāli? :o Atvaino, bet vai tu to nopietni?

Nē,  tas bija  skaidrojums, kāpēc   es,  kad dzīvoju LV,  nekļuvu par hinduistu   vai  vēl  kādas eksotiskas ticibas piekritēju.

Jau sen esmu kļuvis par ateistu,  kas nevēlas nekādus rituālus  utml  lietas    ;D

Šeit vispār  kautkādas offtopic   diskusijas sākās.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #35 : Aprīlis 24, 2015 »

MeistarsGoda
Citāts
Vispār, plašā nozīmē, var. :)
Vari uzskatīt pārdabisko būtni par tēlu savās smadzenēs, un kontaktēties ar to, tālāk neinteresējoties vai aiz tēla stāv īsts tēls vai arī tur nekā nav.
Nu, un lai kontaktētos, ir visādi rituāli.

Piem, ir autogēnais treniņš, viss tīri materiālistiski, padomju laikā pat grāmata latviešu valodā izdota. Tur bij, ja atmiņa neviļ, tāds vingrinājums, kur bija jāiet prasīt padomu kādam tur gudrajam, precīzi neatceros.
Vai, cits piemērs, sapņi - tur ir pilns ar tēliem, ar kuriem var visādi kontaktēties.
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1171
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #36 : Aprīlis 24, 2015 »

MeistarsGoda
Citāts
Vispār, plašā nozīmē, var. :)
Vari uzskatīt pārdabisko būtni par tēlu savās smadzenēs, un kontaktēties ar to, tālāk neinteresējoties vai aiz tēla stāv īsts tēls vai arī tur nekā nav.
Nu, un lai kontaktētos, ir visādi rituāli.

Piem, ir autogēnais treniņš, viss tīri materiālistiski, padomju laikā pat grāmata latviešu valodā izdota. Tur bij, ja atmiņa neviļ, tāds vingrinājums, kur bija jāiet prasīt padomu kādam tur gudrajam, precīzi neatceros.
Vai, cits piemērs, sapņi - tur ir pilns ar tēliem, ar kuriem var visādi kontaktēties.

Var jau, bet tas ir teātris, un arī tikai atsevišķiem cilvēkiem ir kāda jēga no tā. Daži saka: Dievs var palīdzēt tikt vaļā no alkohola atkarības. Labi, alkoholiķis spēlē teātri, viņam tas palīdz. Bet es neesmu alkoholiķis.

Bet kristietība vispār ņemās pestīt no elles. Ja elles nav, tad priekš kam man pestītājs? Man nekādus vērtīgus padomus praktiskai dzīvei tā nespēj dot.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #37 : Aprīlis 26, 2015 »

cilvēki  kopā ar dinozauriem skraida   :D

Pirmkārt un pats galvenais - kreacionisms kā tāds ir tikai padziļināta kristietības izpratne, bet nekādā gadījumā ne bāze.
Nosacīti - tās ir divas dažādas lietas.

Un, jā! Esmu pilnībā pārliecināts, ka cilvēki skraidīja kopā ar dinozauriem.
Šo pārliecību gan ieguvu stipri vēlāk, padziļināti pētot dažādas zinātnes.

Citāts
Neesi apdomājis iespēju,  ka tava reliģija neved patiesības virzienā?

Mums droši vien atšķiras jēdziena "patiesība" izpratne.
Tomēr, ja varam atrast kādu kopīgu pieturas punktu, tad es esmu personīgi runājis ar Dievu.

IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8207
« Atbilde #38 : Aprīlis 27, 2015 »

Šeit vispār  kautkādas offtopic   diskusijas sākās.
Tu pats to sāki ar savu pirmo postu, jo arnākamajiem neradīji skaidrību ko vēlies. Riņķonānismu ar saviem ateistu korišiem. Nu lūdzu Ctulhu & CO noteikti ļoti pozitīvi attiecas pret katru tādu kristietības dirsināšanu. Kristieši Jona un Papucis tev tur kaut ko oponē laikam. Ko vēl gribēji?
IP pierakstīta

Marutks

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #39 : Aprīlis 27, 2015 »

es esmu personīgi runājis ar Dievu.

pajautāji kāpēc viņš nepalīdz bērniem Āfrikā?    vai kristiešiem , kurus nokāva ISIS?
IP pierakstīta

Marutks

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #40 : Aprīlis 27, 2015 »

Ko vēl gribēji?

Saturīgu diskusiju par jēzus vēsturiskumu.   Carrier un Ehrman ir atšķirīgi uzskati par to.     Kuri argumenti ir pamatotāki...
IP pierakstīta

Marutks

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #41 : Aprīlis 27, 2015 »

es esmu personīgi runājis ar Dievu.

Nākamreiz palūdz, lai izstāsta kā var izārstēt HIV un vēzi.    Un FTL - warp drive instrukciju.   Tādam dievam  laikam daudzi uzreiz sāktu ticēt.  :D
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8207
« Atbilde #42 : Aprīlis 27, 2015 »

pajautāji kāpēc viņš nepalīdz bērniem Āfrikā?    vai kristiešiem , kurus nokāva ISIS?
Kā viņam būtu jāpalīdz? Jāšauj zibeņus no acīm kā Zevs? Tava izpratne par dievu nav gājusi tālāk par to multfilmu, ko bērnībā nereti rādīja aiz ''Miedziņš Nāk'' un kur viens no darbojošamies čariem bija robots ''Gizmo''.
Ko vēl gribēji?

Saturīgu diskusiju par jēzus vēsturiskumu.   Carrier un Ehrman ir atšķirīgi uzskati par to.     Kuri argumenti ir pamatotāki...
Tad piedāvā PATS kaut kādu saturu. Neviens speciāli priekš tevis nelasīs kaut kādu lubu literatūru tikai priekš tā, lai varētu ar tevi diskutēt šajā tēmā.
IP pierakstīta

Marutks

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #43 : Aprīlis 27, 2015 »

Uzrīko kādu brīnumu,  takā jēzus ar vienu plāceni paēdina daudzus simtus nabadzīgu bērnu.

Tas īstenībā ir nopietns jautājums -  kā "visus cilvēkus mīlošs"  dievs pieļauj , ka pasaule ir tik draņķīga.
Sīrijas kristieši viņam personīgi lūdz glābiņu,   kas neko nelīdz  un beigās ISIS visiem nocērt galvu.
Morāls cilvēks vienmēr glābj citus,  ja vien to var.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #44 : Aprīlis 27, 2015 »

Citāts
Kā viņam būtu jāpalīdz? Jāšauj zibeņus no acīm kā Zevs?

un kāpēc gan ne? bībele taču ir pilna ar tādiem pastāstiem.
no 2as puses, kaut kā laika gaitā dieva brīnumi ir sarukuši no jūru pašķiršanas un maģiska genocīda līdz jēzus vieplim apdegušā tostermaizē. dievam baterijas beigušās?

Citāts
Esmu pilnībā pārliecināts, ka cilvēki skraidīja kopā ar dinozauriem.

un pēc tādiem komentāriem tu gribi lai tevi kaut jebcik izglītoti cilvēki uztvertu nopietni.