Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Veidi kā sasniegt apskaidrību  (Lasīts 17287 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42366
  • Ateists
Re: Veidi kā sasniegt apskaidrību
« Atbilde #30 : Aprīlis 12, 2015 »

Gnidrologs

``jo viss, kam tu piedod vērtību, ir mantas.``

nuuuu, teikt, ka zināšanas ir mantas, alegoriski protams var, bet tas nav tas, ko parasti saprot ar jēdzienu mantas.

``Jo tie saprot, ka viņu dzīve ir TAS tukšums.``

Nu un kādā veidā uzliekot sev ierobežojumus viņi dabū mazāk tukšuma? Kāpēc tad tajā klosterī viņiem joprojām nav tukšums? Ibo man domāt, ka tāds tukšums ir individa galvā. Ne tādā ziņā, ka dotais individs stulbs, bet tādā ziņā, ka tas tukšums vienmēr būs ar viņu, kamēr neradīsies interese par dzīvi.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276
« Atbilde #31 : Aprīlis 12, 2015 »

Citāts
nuuuu, teikt, ka zināšanas ir mantas, alegoriski protams var, bet tas nav tas, ko parasti saprot ar jēdzienu mantas.
Tāpēc, ka tavas ''zināšanas'' beidzas ar jaunu mantu radīšanu.

otrais aragrāfs ir nonsenss, kuru tev derētu izskaidrot precīzāk
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #32 : Aprīlis 12, 2015 »

Gnidrologs

1) Nē nu tad jaunas simfonijas arī ir jaunas mantas un es joprojām domāju, ka Tu vnk esi izstaipījis jēdzienu ``mantas`` , jeb arī tev jānodefinē robežas.
2) Precīzāk: Nu viņam tātad kkādu iemeslu dēļ liekas ka tukšums. Kāpēc aizejot no rnd pilsētas uz klosteri viņam tā tukšuma sajūta samazināsies? Ok, tur būs miers, bet kā mēs secinājām augstāk, miers būs arī savrupmājā un tml. Ja kexam ir augstākā, tad savrupmāja viņam ar laiku sanāks.
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1171
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #33 : Aprīlis 12, 2015 »

OK, es laikam esmu nesapraša, jo man nekā nedabrauc, ar ko klusums un miers, ko ir sarīkojuši citi, ir labāks par klusumu un mieru, ko esmu sarīkojis sev es pats, tad un tur un tādās dozās, kā vēlos. Lōģiski, ka es preferēju otro variantu.

Da jebkas ko ir sarīkojuši citi var būt labāks. Jo citos, jeb vispārīgi sakot - kontekstā ir tavas dzīves jēga.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #34 : Aprīlis 12, 2015 »

Jūs tiešam nesaprotat kāpēc tas cilvēks izdarīja to?
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #35 : Aprīlis 12, 2015 »

Gnidrologs

Varu tikai minēt, jo pats tā nerīkotos.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073
« Atbilde #36 : Aprīlis 12, 2015 »

Citāts
Un pēc tam nomira no bada
Vai tad? Škiet, ka apēda indīgos augus. Skatīt:
http://en.wikipedia.org/wiki/Into_the_Wild_%28book%29#Cause_of_death

Lai vai kā, Aļaska nav tā labākā vieta apskaidrības iegūšanai. Patstāvīga cīņa par izdzīvošanu kaut kā nerosina intelektuāla rakstura pārdomas. Nerosina pārdomas kā tādas, galu galā.
Daudz prātīgāk ir izbaudīt visus atlikušos civilizācijas sasniegumus, izvairoties no pārmērībām attiecībā uz sava sociālā statusa celšanu caur nodarbošanos (karjerisms) vai caur dažādām spīzdīgām lietiņām (ekonomiskais materiālisms).
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #37 : Aprīlis 12, 2015 »

AMF

Tur ir tāds interesants moments, ka tās sēklas nav cieši indīgas, bet izraisa vielmaiņas traucējumus. Ja pārējais uzturs ir pilnvērtīgs, tad nav bīstamas, tāpēc arī grāmatā ierakstītas kā ēdamas.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #38 : Aprīlis 13, 2015 »

1) Nē nu tad jaunas simfonijas arī ir jaunas mantas un es joprojām domāju, ka Tu vnk esi izstaipījis jēdzienu ``mantas`` , jeb arī tev jānodefinē robežas.
Tas tu esi izstaipījis. Mantas ir mantas. Simfonija nav manta.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7148
  • Sirdī kaķis, kas sirdī ir klaburčūska
« Atbilde #39 : Aprīlis 13, 2015 »

AMF
Es nedomāju, ka intelektuāla rakstura pārdomas būtu kas palīdzošs, lai mainītu cilvēku: ar tādām pārdomām cilvēki nodarbojas katru dienu, bet vienīgais, ko iegūst - paliek vecāki.  Kas, protams, būtu noticis arī bez pārdomām.
IP pierakstīta
uz lieliem sūdiem rozes aug  tas poēzijas likums pirmais
un otrā likuma vairs nav  vien rozes sarkanās un sirmās.

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #40 : Aprīlis 13, 2015 »

Ctulhu
1) ZTP ir devis tehnoloģijas, kā izgatavot labākas bungas un pijoles, bet kā sacerēt labākas simfonijas, neko nev devis. Pārsvarā ZTP sasniegumi tiek izmantoti, lai ražotu spīdīgākas mantiņas.
Protams, ir viena lieta, par ko jāpateicas ZTP - cilvēka veselības uzlabošana. Bet arī tas ir pa lielam, primitīva, kaut arī ļoti svarīga lieta.
2) Tukšums tieši tādēļ, ka ZTP nedod vairāk simfoniju.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073
« Atbilde #41 : Aprīlis 13, 2015 »

AMF
Es nedomāju, ka intelektuāla rakstura pārdomas būtu kas palīdzošs, lai mainītu cilvēku: ar tādām pārdomām cilvēki nodarbojas katru dienu, bet vienīgais, ko iegūst - paliek vecāki.  Kas, protams, būtu noticis arī bez pārdomām.
Nezinu gan. Izpratne par lietām veidojas domāšanas procesa laikā. Precīzāk, ir šī procesa rezultāts. Līdz ar to, lai mainītu lietu uztveri, intelektuāla rakstura pārdomas ir nepieciešamas.

Cilvēki nenodarbojas ar pārdomām, jo kapitālismā tam nav laika, un pēc tā nav pieprasījuma.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #42 : Aprīlis 13, 2015 »

Gnidrologs

``Tas tu esi izstaipījis. Mantas ir mantas. Simfonija nav manta.``

OK, tad zināšanas, teiksim teorijas arī nav mantas.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7148
  • Sirdī kaķis, kas sirdī ir klaburčūska
« Atbilde #43 : Aprīlis 13, 2015 »

AMF
Kaut kāda iemesla dēļ tajās vietās, kas ir īpaši izveidotas, lai mainītu izpratni par lietām, bieži režīms ir izveidots tāds, kas nedod laiku veikt kādas pārdomas. Kautkad nesen Rīgas laikā bija viens interesants raksts par vienu japāņu dzenbudistu mūku, nu un tur aprakstītais režīms bija visai nežēlīgs. Apmēram, ka nedaudziem cilvēkiem jāvāra tēja visam klosterim. Klosteris ir kalnā, avots ir lejā. Ūdens jānes. Mūki dzīvo neizgulējušies, pastāvīgi uz fizisko spēju robežas. Faktiski pusbadā dzīvot vagoniņā Aļaskā varētu būt līdzīgi.
IP pierakstīta
uz lieliem sūdiem rozes aug  tas poēzijas likums pirmais
un otrā likuma vairs nav  vien rozes sarkanās un sirmās.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #44 : Aprīlis 13, 2015 »

Ezis

``bet kā sacerēt labākas simfonijas, neko nev devis.``

Visādas polifonijas, kontrapunkti u.c. mūzikas teorija, ievēro, ka Gnidrologs atsaucas uz samērā nesen;am kompozīcijām kā ģeniālām, viņš nekad nerunā par sengrieķu, seno ēģiptiešu mūziku.
IP pierakstīta