Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Veidi kā sasniegt apskaidrību  (Lasīts 17135 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42217
  • Ateists
Re: Veidi kā sasniegt apskaidrību
« Atbilde #15 : Aprīlis 12, 2015 »

Gnidrologs

``Я сдохну, а через два дня меня забудут``

Nu bet neaizmirstam jau. Tos pašus Strugackus neaizmirstam. Tarkovski arī ne. Izmainīja viņi pasauli? Izmainīja. Cilvēkus? Noteikti, vismaz par sevi es to varu teikt droši :)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #16 : Aprīlis 12, 2015 »

Rakstnieka pēdējā frāze tajā epizodē: Negrib zināt, grib rīt ( baudīt). Baudīt nezinot.

Vot ļaunuma sakne.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #17 : Aprīlis 12, 2015 »

Gnidrologs

``Līdzīgi kā Kačiniski-unabombers. (imho)``

Hmm, Grotendjeks un Perelmans, jā, iespējams, noraidīja esošo idiotismu, aizgriezās no tā. Kačinskis - šaubos, jo viņš vērsās kāreiz pret to, kas idiotismu var mazināt. Nu vai vismaz viņa protests ir no sērijas dzīvniekmīļi, kas gāž apkārt vivārijus.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Pieslēdzies Pieslēdzies
  • Ieraksti: 8263
« Atbilde #18 : Aprīlis 12, 2015 »

Gribi primitīvu piemēru? Tā mēs braucam gar LNB ``gaismas pils`` ēku un es šoferim tā starp citu saku `` re, pēc aizhorizonta radara izskatās``. Pasmejamies un viss. Pēc kāda laika (apmēram pēc mēneša) lasu delfos vai smthng ka ķipa tauta satraucas vai  gaismas pilī nav slepeni iebūvēts radars :D

Sīkums, protams,. Secinājumus izdari pats.
Tas ir ne tikai primitīvs, bet arī stulbs piemērs, jo parāda tieši mana un Soloņicina monologa patiesumu.
Gnidrologs

``Я сдохну, а через два дня меня забудут``

Nu bet neaizmirstam jau. Tos pašus Strugackus neaizmirstam. Tarkovski arī ne. Izmainīja viņi pasauli? Izmainīja. Cilvēkus? Noteikti, vismaz par sevi es to varu teikt droši :)
Par to es varu piekrist. Tarkoviskis nevis vienkārši iemācija mani mīlēt kino tādā veidā kā kino jātaisa, bet lielā mērā aizskāra tos nervus, kas atbild par metafizisko. Viņa māksla ir vienā līmenī ar Bēthovenu, Dostojevski un Šuona rakstiem.

Taču ir viens maziņš BET. Visi šie cilvēki bija ģēniji. Katrs savā jomā, bet ģēnijs jebkurā gadījumā pauž ar savu darbību dievišķo patiesību. Tieši tāpēc tā skar tik daudzus, vismaz ''tos, kam ir ausis''.
Da i to, vrjatļi kāds no viņiem var aizturēt kopēju Rietumu civilizācijas norietu.

Bet mēs runājam par random čali, kas aizgāja mežā, jo nespēja paciest pasauli. Un nomira.
Rakstnieka pēdējā frāze tajā epizodē: Negrib zināt, grib rīt ( baudīt). Baudīt nezinot.

Vot ļaunuma sakne.
Un šīs saknes sakne ir materiālisms, Jā jā, tas pats TAVS materiālisms. Merkantilais ir vienkārši viena no tā skaldnēm.
Kačinskis - šaubos, jo viņš vērsās kāreiz pret to, kas idiotismu var mazināt. Nu vai vismaz viņa protests ir no sērijas dzīvniekmīļi, kas gāž apkārt vivārijus.
Nu jā, viņa koku skaušanas hipijims bija viena no viņa sūdīgajām skaldnēm. Tāpat metodes, kuras viņš gribēja karot ar modernismu.
Nemaina faktu, ka liela daļa no viņa teiktā bija absolūti precīzs mūsdienu Rietumu cilvēces raksturojums un kāpēc tas ir slikti. Fragments par kreisajiem/liberastiem bija spot on. Pie tam smieklīgi, ka laikā, kad viņš rakstīja savu manifestu bija stipri pirms pašreizējās kreizes. Viņš bez maz vai gaišredzēja kāda būs nākotne zem liberastu/kreiso jūga un aprakstīja viņu iekšējo būtību labāk kā jebkurš psihologs.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #19 : Aprīlis 12, 2015 »

Gnidrologs

`` Jā jā, tas pats TAVS materiālisms.``

Labi, tātad Tu droši vien gribi pasauli bez materiālisma ( MANA materiālisma, lai nebūtu neskaidrību). Vot čista eksperimenta pēc iztēlojies kāda tā būtu. Priekš sevis, vari te uzrakstīt, vari neuzrakstīt.

Kad es iztēlojos, man nekas labs nesanāk.

Tāpat kā pasaule bez zinātkāres.

Also, bet tomēr interesanti - kā Tev no atziņas ka esamība ir vienota un izzināma ( tas ir ķipa MANS materiālisms, ja viņu pasaka max īsi) sanāk tādas sekas, kā vēlme rīt un baudīt nevis zināt?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #20 : Aprīlis 12, 2015 »

Gnidrologs

``Da i to, vrjatļi kāds no viņiem var aizturēt kopēju Rietumu civilizācijas norietu.
``

Visi kopā, pie nosacījuma, ka viņus atceras, jā, var.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #21 : Aprīlis 12, 2015 »

Par Kačinski - jā divaini, tik precīzs apraksts un tik nožēlojami secinājumi un rīcība.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #22 : Aprīlis 12, 2015 »

Gnidrologs

``Tas ir ne tikai primitīvs, bet arī stulbs piemērs,``

Labi, cita līdzība.

Ja spēlē šahu: Nu teiksim tev ir kāda noteikta situācija. Tu nevari - hops - ar vienu gājienu panākt sev uzvaru. Bet ko tu vari? Tu vari izdarīt tādu gājienu, kas uzvaras varbūtīgumu paaugstina. Vai pazemina, ja nemāki spēlēt. Tad tu dabū nākamo situāciju, kurā tu atkal vari izdarīt gājienu. Un tā tālāk.
IP pierakstīta

Gnidrologs

« Atbilde #23 : Aprīlis 12, 2015 »

Labi, neskaldīsim matus. Šī tomēr ir tēma par jaunu cilvēku, kas izvēlējās aiziet mežā un nomirt, nevis iet strādāt ar savu jaunizcepto augstāko izglītību.
Kā tu, Ctulhu, domā? Kāpēc kaut kas tāds var notikt mūsdienu tik progresīvā un foršā sabiedrībā? Cilvēks, kas var baudīt visas mūsdienu tehnoloģijas, baudīt toleranci, pat ja ir totāls frīks. Nu ko vēl viņam var vajadzēt??
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #24 : Aprīlis 12, 2015 »

Gnidrologs

Personisko telpu, tas pirmkārt. Lai citu nebūtu apkārt. Bez uzspiestas socializācijas.
IP pierakstīta

Gnidrologs

« Atbilde #25 : Aprīlis 12, 2015 »

Značit klosteris BIJA viņa labākā opcija. Vēl labāk, ja tas ir kaut kur Altaju kalnos.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #26 : Aprīlis 12, 2015 »

Gnidrologs, pareizāk sakot tā klostera dzīves daļa, kas ir šis klusums un miers. Nu vot man arī patīk klusums, miers, vientulība, bet mini 3 reizes, kāpēc es klosterī nedzīvotu? ( nē nevis tāpēc, ka ateists, iemesls vienkāršāks :D  )

Vot vienkārši savrupmāja Altaja kalnos, jā, vpolņe OK.
IP pierakstīta

Gnidrologs

« Atbilde #27 : Aprīlis 12, 2015 »

Tu, kā parasti, esi losis-nesapraša. (vai tēlo)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #28 : Aprīlis 12, 2015 »

OK, es laikam esmu nesapraša, jo man nekā nedabrauc, ar ko klusums un miers, ko ir sarīkojuši citi, ir labāks par klusumu un mieru, ko esmu sarīkojis sev es pats, tad un tur un tādās dozās, kā vēlos. Lōģiski, ka es preferēju otro variantu.
IP pierakstīta

Gnidrologs

« Atbilde #29 : Aprīlis 12, 2015 »

Klostera dzīve nav prasība pēc ''tukšuma''. Tieši pretēji.
Tieši tāpēc ''laicīgi'' cilvēki, kuriem viss bija kārtībā ar laicīgo dzīvi, dažreiz izvēlās nogriezt sevi no tās. Jo tie saprot, ka viņu dzīve ir TAS tukšums.

Tev to nekad nesaprast, jo viss, kam tu piedod vērtību, ir mantas.
IP pierakstīta