Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Jopcik, atkal tikumības lēkme, nu cik var...  (Lasīts 22399 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8269
Re: Jopcik, atkal tikumības lēkme, nu cik var...
« Atbilde #315 : Aprīlis 06, 2015 »

bik paeditēju. k
Citāts
aļo es kaut kad esmu iztēlojis sevi par baiso mūzikas pazināju vai tml? Nē nu varbūt, tad pardon un note to self nejaukt tēju ar kokakolu
Tad ko sprēgā? Es taču tev nemācu kas ir aš divi ō.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists
« Atbilde #316 : Aprīlis 06, 2015 »

Gnidrologs

``Tad ko sprēgā?``

Sprēgāju kad man stāsta par lietām, kuras nevar būt. Sk. augstāk - lai kas būtu tā kvalija, bet a)viņas uztveramība ir atkarīga no atbilstības ( piemērs ar valodām), b)viņa saturas struktūrā, citādi piemēram skaņdarbus nevarētu pierakstīt.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #317 : Aprīlis 06, 2015 »

Gnidrologs

``lepnums neļauj paļauties uz citu, gudrāku, cilvēku atzinuma.``

zini, cik daudz fantastikas es esmu izlasījis pēc citu gudrāku cilvēku ieteikuma? :D
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #318 : Aprīlis 06, 2015 »

Sprēgāju kad man stāsta par lietām, kuras nevar būt. Sk. augstāk - lai kas būtu tā kvalija, bet a)viņas uztveramība ir atkarīga no atbilstības ( piemērs ar valodām), b)viņa saturas struktūrā, citādi piemēram skaņdarbus nevarētu pierakstīt.
KAS? Atkārto, bet artikulēti. Nekas no tā, kas ir šajā tekstā nav atbilde vai iebildums pret jebko, ko teicu es.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #319 : Aprīlis 06, 2015 »

Gnidrologs

``lepnums neļauj paļauties uz citu, gudrāku, cilvēku atzinuma.``

zini, cik daudz fantastikas es esmu izlasījis pēc citu gudrāku cilvēku ieteikuma? :D
Ja tev paziņās būtu gudri cilvēki, tie tev neieteiktu lasīt tikai fantastiku.:(
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #320 : Aprīlis 06, 2015 »

Vēlreiz un lēnām:

1) ja grāmata ir japāniski, Gnidrologs kvaliju novērtēt varēs? Nevarēs. Tātad varjag vai nu izturlkot ltaviski/ angliski vai Gnidrologam iemācīties japāniski. Pareizi?

2) ja paņem uz papīra uzrakstītas notis un atskaņo tās pēcšīs instrukcijas, tad Gnidrologs sajūt kvaliju. Ja to izdara vēlreiz, tad Gnidrologs vēlreiz sajūt. Pareizi?

Kas no tā seko?

Tas ko es teicu augstāk.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #321 : Aprīlis 06, 2015 »

Gnidrologs

``Ja tev paziņās būtu gudri cilvēki, tie tev neieteiktu lasīt tikai fantastiku``

Kurā vietā manā textā bija vārds ``tikai``? :D
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #322 : Aprīlis 06, 2015 »

Es nesaprotu tava pirmā jautājuma būtību.
Pirmkārt, pričom te kvalija? Protams, ka mūzikas kvalija ir saprotama bez tulkojuma, jo pati mūzika ir nošu tulkojums vai pareizāk sakot, notis, ir mūzikas iespiedums kladē? Tas, ka tur vēl iespējamas dažādas interpretācijas, ir tikai papildus leijeris.

Ja tavs mērķis bija nodemonstrēt, ka literatūra ir citādāka māksla par mūziku un tajā starpnieks, tulkotājs, spēlē lomu, tad tev taisnība. Tāpēc vislabāk saprast darba oriģinālo kvaliju oriģinālvalodā.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #323 : Aprīlis 06, 2015 »

Gnidrologs

Bet ar pašu mūziku ir tas pats - vajag atbilstību smadzenēm - kā jau tu teici, džezu saprot džezisti, klasiku saprot klasikas cienītāji utt. Lai tas ko tu sauc par kvaliju dabrauktu, vajag ``prast lasīt``, tb vajag atbilstību starp mūzikas struktūru un klausītāja struktūru. OK?

Jeb tā nav?

IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #324 : Aprīlis 06, 2015 »

Nav džezistu vai klasiķu, ir bezgalīgas to kombinācijas, jo viens cilvēks vienkārši nevar aptvert visu muzikālo pasauli zem savas kompetences. Katram izkrīt sava loma. Tā pat kā vienam padodas futbols, citam volejbols.

psBET kāds, kas sāk spēt aptvert vairākas lietas jau ir lielāks meistars, tuvāks Absolūtam.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #325 : Aprīlis 06, 2015 »

/ kāds, kas sāk spēt aptvert vairākas lietas jau ir lielāks meistars,/

Gnidrologs, okej ja nesāk tehnisku piekasīšanos, tad šai domai var piekrist.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #326 : Aprīlis 07, 2015 »

Starp citu, klausoties ДДТ un Ševčuka tekstus ienāca prāta viena lieta, kam ir liela sakarība ar tekošo argumentu. Dzeja gandrīz vienmēr ir intuitīva. Kā dzejnieks tā tās lasītājs ar vārdiem izsaka un izprot tās tevis pieminētās kvalijas NEliterāri. Neracionāli, bet caur aptuveniem simboliem, kas no tīri lingvistiska viedokļa nereti ir pilnīgs nonsenss. Random vārdu savienojums, bet tajā pašā laikā spēj izteikt daudz vairāk par kādu svarīgu cilvēcības aspektu nekā sauss notikuma protokols un stenogrāfiska precizitāte.

Es neesmu liels dzejmīlis, bet domāju, ka tur būt pat vēl grūtāk izšķirt šarlatānus un ikdienišķus rīmju meistarus no patiesi neatkārtojama un trāpīga talanta.

Pats fakts, ka dzeja ir vecāka par prozu, ir laba demonstrācija manai tēzei, ka cilvēces inteliģence ir by several orders of magnitude higher than anything dry material reductionism and science var paskaidrot par šo realitāti un cilvēku kā tādu.
But you have to have ears to listen.
IP pierakstīta

Ateists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1504
« Atbilde #327 : Aprīlis 07, 2015 »

Citāts
Pats fakts, ka dzeja ir vecāka par prozu, ir laba demonstrācija manai tēzei, ka cilvēces inteliģence ir by several orders of magnitude higher than anything dry material reductionism and science var paskaidrot par šo realitāti
Jebkura māksla tik labi strādā jo to rada cilvēks pats sev, māksla neskaidro "šo realitāti" tā skaidro cilvēka realitāti, unless tu to tieši tā biji domājis. Es personīgi domāju ka cilvēka realitāte ir stipri ierobežota, jā tur ir sajūtas un emocijas - bet tās nespēlē nekādu lomu realitātes skaidrošanā, tās spēlē uz realitātes pieredzēšanu un var strīdēties cik "vajadzīgs" šis process ko varētu saukt par "cilvēka pašpaskaidrojumu" ir kā tāds un kāpēc visums bez tā nevarētu iztikt.

http://en.wikipedia.org/wiki/Terror_management_theory

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #328 : Aprīlis 07, 2015 »

Es augstāk redzu tikai materiālista butthurtu. Neko pēc satura tu neesi pateicis.
Ko nozīmē ''neskaidro''? Kas ir ''šī realitāte'' atšķirībā no tās, kuru tu laikam neredzi?
Pričom te emocijas? Tu visā šajā tirādē demonstrē visai daudz emociju. Nu un?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #329 : Aprīlis 07, 2015 »

Gnidrologs, jā dzeja ir vecāka. Aiz viena vienkārša iemesla. Saistītu tekstu, ritmisku ir vieglāk atcerēties.
IP pierakstīta