Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Jopcik, atkal tikumības lēkme, nu cik var...  (Lasīts 22424 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ateists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1504
Re: Jopcik, atkal tikumības lēkme, nu cik var...
« Atbilde #300 : Aprīlis 05, 2015 »

Citāts
No kā izriet,ka Britnija varētu būt labāka par Mocartu, jo salīdzināšanai nevar pierēķināt ciparus?
vispār es uzskatu ka zinošs cilvēks varētu mierīgi pierādīt ar ko mocarts ir pārāks par britniju - izmantojot mūzikas teoriju n šit
nesaprotu kāpēc gnidrologs to vēl nav izdarījis

nē nu ok, saprotu gan
1. nepārzin tēmu tik labi
2. pārzin tēmu pietiekami labi, bet negrib izmērīt to par ko pats saka ka tas nav "izmērāms"

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #301 : Aprīlis 05, 2015 »

ja es nevaru savas domas pamatot, tad es cenšos tās paturēt pie sevis

Man ir viens tāds jautājums, ar ko esmu sastapies neatkarīgos apstākļos, bet pamatojumi mēdz atšķirties.

Lauksaimnieki zina, ka, audzējot gurķus, ir labi salikt bedrē zirga sūdus, tad pa virsu attiecīgu melnzemes maisījumu, un sējam gurķus iekšā, lecekti pa virsu.
Ir skaidrojumi, kāpēc govju sūdi nav tik piemēroti.

Bet, tiklīdz sāk iet runa par to, ka, ja nav zirga sūdu, vai govju sūdu vietā varētu izmantot cilvēka sūdus, tā uzreiz parādās neizskaidrojama morāla pretestība.
Vai Tu vari pamatot viedokli, kāpēc ķemertiņa sūdu izmantošana mazdārziņos (ne rūpnieciskajā lauksaimniecībā) tiek nezin kāpēc negatīvi vērtēta atšķirībā no kūtsmēslu lietošanas?
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8273
« Atbilde #302 : Aprīlis 05, 2015 »

es tev analogi varu paprasīt kāpēc tu izsaki apgalvojumus, kurus nevari pamatot?
neatkarīgi no tā ko es domāju par mocartu un britniju - ja es nevaru savas domas pamatot, tad es cenšos tās paturēt pie sevis
vnk tāds princips dzīvē
Viss points bija tajā, ka pastāv lietas, kuras nevar diskursīvi vai matemātiski pierādīt, bet tāpēc starp tām nav automātiski jāliek vienādības zīme.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #303 : Aprīlis 05, 2015 »

Citāts
No kā izriet,ka Britnija varētu būt labāka par Mocartu, jo salīdzināšanai nevar pierēķināt ciparus?
vispār es uzskatu ka zinošs cilvēks varētu mierīgi pierādīt ar ko mocarts ir pārāks par britniju - izmantojot mūzikas teoriju n šit
Varbūt vispirms painteresējies kas ir mūzikas teorija, m? Nevaru saprast vai tava ignorance tiešām ir tik groteska, vai tagad tēlo muļķi, lai izvairītos atzīt sakāvi.
IP pierakstīta

Ateists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1504
« Atbilde #304 : Aprīlis 05, 2015 »

Ja nav iespejams pamatot kapec mocarts ir labaks par britniju - it ipasi ja to nespetu pat cilveks kurs it ka mak muziku - ok, lai ta butu
Godigi sakot esmu parsteigs, jo man likas ka muzika eksiste zinami principi - var jau but ka nav

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #305 : Aprīlis 06, 2015 »

Jā, ir principi, kas nosaka tās kompozicionālo struktūru, tembru, ritmu utml. nianse, bet neviens muzikologs tev nepateiks kas ir labāk - polifonija vai kontrapunkts, simetrisks vai asimetrisks ritms. Tas vien veido formu un forma =/= substance.
Papagaiļu sakarā var piekrist tikai tiktāl, ka galēji primitīvs skaņdarbs (nu teiksim, viena akorda nepārtraukta atkārtošana duc-duc ritma fonā) reti kad būs kas labs. Taču pārkāpjot noteiktu latiņu, kas stāv ļoti zemu, jebkāda kompleksitātes nozīme pazūd, savukārt veids vai papagaiļi salikti piramīdas, kuba vai zigzag formā ir svarīgs tikai formas (stils/žanrs/tradīcija) noteikšanai.

Melomāni, tā pat kā vairums normālu cilvēku, mākslas vērtību tver intuitīvi-intelektuāli un nekādas precīza denominācija labākā un sliktākā mūzikā nepastāv, taču, jo ekstrēmāka ir starpība starp vulgāru profanitāti un ģēniju, jo to vieglāk noteikt, pat bez bagātas pieredzes attiecīgajā sfairā.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42239
  • Ateists
« Atbilde #306 : Aprīlis 06, 2015 »

Labi, atgādināšu vecā bazara galvenos punktus.

( Ateista nebija klāt, lai viņš top introducēts)

Tātad:

Gnidrologs teica, ka Bēthovens > Gaga un mēs nevaram analītiski pateikt, kāpēc.

Tad tika iepostētas Bēthovena notis un Gagas notis, bija acīmredzami, ka Bēthovena notis sarežģītākas.

Uz to Gnidrologs teica, ka tas neko nenozīmē, jo ir arī vienkāršas, bet ģeniālas dziesmas, tika minēts ``Beetles`` ja nemaldos.

Ņemot to vērā, tika nonākts pie slēdziena, ka subjektīvi uztveram ģenialitāte atkarājas no 2 lietām

1) no tās pašās sakārtotās, bet kompresējamās sarežģītības
2) no atbilstības dotā cilvēka smadzenē, te tā 2 struktūru mijiedarbība.

Nepieciešami ir abi nosacījumi.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #307 : Aprīlis 06, 2015 »

Tu selektīvi atceries.
Es tad devu piemēru no vienkārša viduslaiku/renesanses korāļa un kaut kādas Štokhauzena svītas. Neatceros vai bija vēl ekstrēmais Soraabijas klavierdarbs, kura garums un sarežģītība ir dažus miljonus reizes lielāks par Mocarta Turku Maršu vai ko tml. Esmu drošs, ka devu šādus piemērus, tā kā neirs.

ps: otrais punkts ir atmetams jebkurā gadījumā
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #308 : Aprīlis 06, 2015 »

Otrais atmetams - kāpēc?

Nu ir cilvēki, kam tie paši Bēthovena skaņdarbi izsauc emocijas un ir kam neizsauc. Mēs nevaram teikt, ka tie, kam neizsauc ir stulbāki. Viņiem vnk ir citādas smadzenes un emocijas izsauc kaut kas cits.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #309 : Aprīlis 06, 2015 »

Bet ne jau par to ir strīds. Man personīgi neizsauc emocijas vairums džeza skaņdarbu. Nav mans žanrs, taču es tāpēc nenoliedzu šī žanra speciālistu viedokli par to kurš ir izcilāks vai mazāk izcils tajā. Es neiešu troļļot džeza pazinējus par to, ka Džons Smits no Džonsmitijas ir labāks par Koltreinu vai Mailzu Deivisu.
Nominālistu problēma ir intelekta noliegums kā tāds, no kā izriet, ka viedokļi par neizkalkulējamām lietām visi ir vienlīdz patiesi/nepatiesi, jo nevar jau pierādīt.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #310 : Aprīlis 06, 2015 »

Nu redzi, bet ja 2 džeza cienītāji/ pazinēji/ speciālisti strīdas savā starpā, viens saka, ka labāks ir X džezs, otrs, ka Y džezs, tad Gnidrologs teiks ko?

Abiem taisnība, nevienam, vienam no abiem, ja tā - tad kuram?

IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #311 : Aprīlis 06, 2015 »

Neteikšu neko visdrīzāk. Problēma?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #312 : Aprīlis 06, 2015 »

Problēma ir sekojoša: Ja tie džezisti tāpēc teiks, ka Gnidrologs ir retārds, bidla, ***** / līdzīgi epiteti, kas apzīmē cilvēku ar vāju intelektu/ tad tak viņiem acīmredzot nebūs taisnība?

Also problēmu ar atbilstību var ilustrēt šādi.

Ir grāmata ar tekstu, kas ir ģeniāls, bet es nezinu to valodu. Tekstā var būt kvalija biezā slānī, bet es to nekā nepamanīšu, vai ne? Kamēr neizveidošu atbilstību starp to tekstu un savām smadzenēm, pamainot tekstu (palūdz kādam iztulkot) vai pamainot savas smadzenes ( iemācoties valodu).

Pareizi?
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #313 : Aprīlis 06, 2015 »

Problēma ir sekojoša: Ja die džezisti tāpēc teiks, ka Gnidrologs ir retārds, bidla, ***** / līdzīgi epiteti, kas apzīmē cilvēku ar vāju intelektu/ tad tak viņiem acīmredzot nebūs taisnība?
Erm... es ar šiem cilvēkiem esmu kontaktējies un ne maz. Viņi man neko tādu nesaka tieši tāpēc, ka es cienu viņu kompetenci un atklāti atzīstu savu nezināšanu. Acīmredzami stāvoklis, kas Ctulhiu nav pazīstams. Zini, tas ko stulpie kristieši sauc par jopano pazemību.

ps: kādam no viņiem savukārt nav problēma pieņemt manu viedokli par pamācošu, tādu kurā derētu ieklausīties un tā rezultātā varbūt mēģināt izglītoties
(es pamatā džezu klausos tieši no savu paziņu, džeza zinātāju, ieteikumiem)
Tā vot strādā savstarpējā intelektu sadarbība, par kuru tu kaut kur jūsmoji.
Bet ateistiski, psotmoderniskam redukcioniski nominālistiskam papagaiļu pētniekam lepnums neļauj paļauties uz citu, gudrāku, cilvēku atzinuma. Vajag tiepties kā pumpainam dusmīgam tīnim par katru cenu. Progresstardi/liberasti in a nutshell.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #314 : Aprīlis 06, 2015 »

`` Acīmredzami stāvoklis, kas Ctulhu nav pazīstams``

Gnidrologs, aļo es kaut kad esmu iztēlojis sevi par baiso mūzikas pazināju vai tml? Nē nu varbūt, tad pardon un note to self nejaukt tēju ar kokakolu :D
IP pierakstīta