Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Pasaules uzskata veidošanās. Personīgā pieredze.  (Lasīts 4166 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks

Ctulhu

No kāda vecuma Tu kaut ko atceries?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42239
  • Ateists

Papuc, nu tātad parastais spoku stāstu līmenis. Saproti, papuc - liecība pati par sevi neko nenozīmē jo mēs visi zinām, ka ir desmitiem veidu, kā cilvēkam var kaut kas šilierēties. Atceries to jociņu ar textiem ``es esmu dievs`` - pliks apgalvojums neko nenozīmē, vajag datus, evidenci. Pats atzini.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Ctulhu

No ~trīs gadiem?
Kopš tā brīža jau biji racionālists?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Papuc, vispār es jebkuru personisku informāciju uzskatu par klasificētu un publiski neapspriežu, varu tikai pateikt, ka es vienmēr biju racionālists, citādu atmiņu man nav. Protams , es mācoties es racionalitāti pilnveidoju, bērnībā cilvēks vnk daudz ko nezina.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Ctulhu

Nu lūk, savukārt es uzskatu bezpersonisku runāšanu (tikai par idejām) kā paranoidāla maniakālisma pazīmi.
Cilvēka cienīgu jēgu redzu tikai runāšanā par personām (par sevi un citiem).
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Papuc, citi, protams, var darīt kā grib, man nav iebildumu. Ja gribi stāstīt par sevi, OK. Nevajdzētu tikai stāstīt par citām personām bez to piekrišanas.
IP pierakstīta

Ateists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1504

Ctulhu

No kāda vecuma Tu kaut ko atceries?
es atceros 33178 gadus pirms savas dzimšanas un var tev pateikt - iepriekšējās dzīvēs tu biji mazāks cirvis
tas ir pierādīts fakts - es to nupat pierādīju

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Nevajdzētu tikai stāstīt par citām personām bez to piekrišanas.

Ja kāds par sevi ko pastāstījis, tad to drīkst apspriest visi.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Papuc, jā, tad drīkst. Piekrītu.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Nu, lūk!

Tā kā forumā apgrozās gana daudz personu, kuras ir paudušas savu pasaules uzskatu, tad faktiski vienīgais, kas mani tālāk interesē, ir, - kā šis uzskats veidojies pēc pašu personu domām un, ko par to veidošanos attiecīgi domā citi.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Papuc, jā tas arī ir interesanti. Tā var izdalīt cēloņus, kuru dēļ cilvēki iegāžas garīgumā un tad skatīties, kas jādara, lai šos cēloņus novērstu. Nu tāpat kā alkoholisma, narkomānijas, utt profilakse.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Pilnīgi pareizi - var izdalīt cēloņus, kāpēc cilvēkos atmiris sākotnējais dabiskais garīgums, un tos novērst.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

un šos cēloņus visnotaļ veicināt, pareizi.

Tas ir labi, ja audzējs atmirst. Cilvēks izveseļojas.
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4454

mans pasaules uzskats veidojās apmēram tā: kad sāku kautko sajēgt, liku pa plauktiņiem kā pasaulē viss notiek, kā tā darbojas.
Dabiskā atlase -> brīvais tirgus. Dabiskā atlase -> evolūcija. No šejienes brīvais tirgus = evolūcija utt.
Dieva tajos plauktiņos nav, viņam tur nav nekādu funkciju.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Aste Risks

Lej! Neticu!

Ne jau tādēļ, ka +/- 3 g.v. nav zināmi tādi vārdi kā "dabiskā atlase" - tos Tu vēlāk piekombinēji saviem novērojumiem bērnībā, par to es nestrīdos.

Bet tieši par to arī parunāsim, ja jau Tu to tā paziņoji.

Pie putniem novērojums vienkāršs - ja resnākie mazuļi jūt, ka šenči viņiem nepiegādā pietiekoši barības, tievāko mazuli izgrūž no ligzdas.
(nemaz nerunājot par dzeguzēniem)
Jā, to es saprotu kā dabisko atlasi "National Geographic" (tb, masonu) stilā.

Tātad, ja 3 g.v. puisītis saprot, ka dēļ mazās māsiņas (kura šūpulī), mamma tagad puisītim vairs nepērk pietiekoši daudz konfekšu, rotaļlietu un nepaijā tik bieži galviņu, tad puisītim nekas cits neatliek, ka aizstiept un nolikt mazo māsiņu uz palodzes pie atvērta loga - cerībā, ka novelsies "nepareizajā" palodzes pusē...

Ja kāds saka, ka es tagad nepareizi sapratu Aste Riska pieminēto "dabisko atlasi", tad vai nu Aste vienkārši dirsa, vai kaut ko speciāli noklusēja, lai mūs apzināti maldinātu.
IP pierakstīta