Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Pasaules uzskata veidošanās. Personīgā pieredze.  (Lasīts 4252 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks

Lūdzu runājam un analizējam tikai personīgo pieredzi - gan savu, gan citu cilvēku.

Ideju apspriešanu atstājam citām diskusijām (īpašs lūgums Ctulhu).

Pamazām krājoties personīgajām pieredzēm (savām un citu), būs vieglāk ieraudzīt sakarības.

IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Iedvesmoja ļoti trāpīgs citāts no diskusijas par reliģiju un zinātni

Mana doma ir, ka neticēt Dievam ir dabisks pasaules uzskats, un ir jānotiek kaut kam, lai sāktu ticēt.

Sākam atcerēties bērnību, kā mums pasaules uzskats dzīves gaitā veidojās.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Tātad, mana pieredze.

Kopš bērnības atceros vairākus gadījumus, kad man bija nepārprotama sajūta par augstāka spēka klātbūtni.
Manuprāt dabiski būtu bijis, ja es šo sajūtu būtu izkopis/attīstījis tālāk.

Tomēr audzināšanas iespaidā - ģimene, radi, sabiedrība - man likās dīvaini aizliegti (draudēja sods) klausīt pašam sevi.
Tā vietā es klausīju tā brīža autoritātes - vecākus, opapu, draugus, skolotājus (jaukos klausīju, nejaukos nē). Sekot autoritātēm ir dabiski, bet audzināšana (kādu mēs to parasti saprotam) ir nedabiski.

Tikai vēlāk, kad manu autoritāšu pasaules uzskati (piem., "augst. izglītība ir vērtība by default")  manās acīs zaudēja autoritāti, es sāku pievērsties pats saviem priekšstatiem (izraku no dziļas pagātnes).
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1171
  • džedaju bruņinieks

Nu es piedzimu cieši neticīgā ģimenē: neticīga māte, tēvs un vecmāmiņa. Ar pārējiem radiem bija mazāk kontaktu un par reliģiju viņi nerunāja.

Atceros, vidusskolā jautāju klasesbiedram, kura māsa gāja baznīcā - kā cilvēks vispār var nopietni ticēt Dievam? Kaut kas nesaprotams.

Lai to saprastu, augstskolā iepazinos ar kristīgiem studentiem un tā man ir kontakti kristiešu vidū un zināšanas Bībelē.

Tomēr personīgi Dievs ar mani nav runājis un neesmu arī saticis nevienu kristieti, kura liecībai par pārdabisko varētu nopietni ticēt.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

MeistarsGoda

Tas OK darbojas, ja cilvēks aug normālā ģimenē, kur neviens viņu speciāli "neterorizē un neaudzina".
Līdz ar to nav cēloņa, lai būtu bērnībā (kamēr vēl vājš) jāmeklē glābiņš pie kaut kā pārdabiska, vai vēlāk, kad jau stiprs, "jāsatriec visas sūda autritātes bļ* nah* pīšļos".

Faktiski pagaidām sanāk tā, ka labvēlīgā ateistu ģimenē dabiski izaug normāli ateisti.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42365
  • Ateists

Papucs, jā.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Pārmaiņas pēc - ļoti savdabīgā ezotēriķa Vitālija Giberta plaši publicētā pieredze (kā veidojās viņa pasaules uzskats).

Līdz 3 gadu vecumam viņš nerunāja ar apkārtējiem cilvēkiem, jo viņš visu laiku sarunājās ar eņģeļiem un tamlīdzīgām pārdabiskām būtnēm.
Tad viņam sāka borēt, ka tas nav normāli, un viņš sāka pievērsties tikai cilvēkiem.

Pēc kāda laika viņš saprata, ka tas ir pilnīgs bulšits (ignorēt pārdabisko), un atkal atgriezās pilnīgā pasaulē, kas sastāv gan no redzamās (zinātniski izmērāmās), gan no neredzamās (zinātniski neizmērāmās). Kopš tā laika viņa dzīve sakārtojās normālās dabiskās sliedēs.

Internetā gana daudz materiālu, ja kādu ieinteresē.

P.S.
Viņš nav kristietis, bet ļoti tuvu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Nu jā un rezultātā šams ir ezotēriķis  :D
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Tieši tā!
Un viņam tas darbojas!
Un vēl kā darbojas!!! (paskaties netā - ir tā vērts)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Garlaicīgi. čalītis ar UDS meklē popularitāti par katru cenu.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Nesaki.
Pamēģināju viņa metodi - darbojas.
Jau kopš oktobra nedzeru zāles.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Papuc, nē nu labi pašsuģestija ir iespējama visādos variantos, par to nav bazara, ja tev izdodas atrast priekš sevis derīgu tādas tehnikas variantu - forši, lai veicas.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Karoče, es nepiekrītu, ka neticēt pārdabiskajam ir dabiski.

Mammas puncī visi bērni sarunājas ar eņģeļiem. Arī pēc piedzimšanas kādu laiku.
Vēlāk tas aizmirstas, un jo īpaši aizmirstas mūsu sabiedrības totālā negatīvisma iespaidā.

Tātad - pasaules uzskats, kas pieņēmis neticību (jebkam pārdabiskam), ir nedabiski izveidojies.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Papucs

``Mammas puncī visi bērni sarunājas ar eņģeļiem.``

Evidence?

Ir sarunu ieraksti?
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Ir atstāsti, un ir daži video, kur redzams, ka bērns ar kādu sarunājas, tb, - komunicē, ne jau skaļi runā.
Neesmu speciāli meklējis, cik nu nejauši uzdūries.
Ir cilvēki, kuri atceras savu piedzimšanu un pat nedaudz agrāk.
IP pierakstīta