Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Krievija mūsdienu praviešu skatījumā  (Lasīts 69877 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7144
  • Sirdī kaķis, kas sirdī ir klaburčūska
Re: Krievija mūsdienu praviešu skatījumā
« Atbilde #1365 : Septembris 02, 2019 »

Īstenībā tie vecāki nav īpaši perversi: tie ir, lietojot Vonnegūta terminu, miglā apmaldījušies bērni: http://meaninginparenting.blogspot.com/2018/10/whats-in-name.html.
Vspār jau šis notikums ir interesants ar to, ka , šķiet, visai kreisi noskaņoti vecāki izmanto labējo konceptu, ka tieši vecāki ir noteicēji pār saviem bērniem un valstij/sabiedrībai tur nevajag iejaukties. Kas ir slikti, ka medicīnisko tehnoloģiju nepilnības dēļ tā Vilova droši vien neizaugs ne par sievieti, ne par vīrieti. 
Aizstāvot dzimumu maiņas iespējamību, es biju domājis tādus gadījumus kā brāļi Vačovski, Matrix autori, kas vienā savas dzīves posmā kļuva par māsām Vačovskām. Vienvārdsakot, pieauguši cilvēki.
« Pēdējā izmaiņa: Septembris 02, 2019 ZIRGS »
IP pierakstīta
uz lieliem sūdiem rozes aug  tas poēzijas likums pirmais
un otrā likuma vairs nav  vien rozes sarkanās un sirmās.

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276
« Atbilde #1366 : Septembris 02, 2019 »

Ko tev dod šī valodas mīkstināšanā. Miglā vai šmiglā, kāda starpība. Priekš manis šī ir laikmeta zīme. Kādi ideoloģiski sviesti, psihiska šīza vai dēmōnu apsēstība šo cilvēku galvā konkrēti ir sekundāri tam, ka fenomens tiek akceptēts un normalizēts. Vecāku domēns pār bērniem nav ne rait, ne left wing ideja, bet universāls, pašsaprotams princips. Pilnīgi ireleventi. Pie tam kāda jēga par to runāt, ja tieši valsts arī akceptē šo kropļošanu?
Protams, Vačovsku u.c. gadījums ir 'mazāk ļauns', jo pieauguši cilvēki sevi kropļo. Bet tas tāds margināls mazākļaunums. It's still nigmarishly grotesque skatīties kā sabiedrība kļūst par Jeronīma Boša gleznu, kur insane are running the asylum.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1367 : Septembris 02, 2019 »

Manuprāt, fenomens ir neizbēgams, jo tas izriet no zinātnes/tehnoloģijas attīstības, par ko daži forumā ir sajūsmā, uzskatot, ka tā paver cilvēcei jaunas iespējas. Paver jau ar, tai skaitā arī šādas.Kas attiecas uz valsti, patlaban mēs esam tikai pašā biotehnoloģiju ēras sākumā, nu un skaidrs, ka normatīvi vēl radīsies.
Jebkurā gadījumā, tas ir virziens, kādā pasaule attīstās, nu un es nelietotu apzīmējumus "labs" vai "ļauns" šīs virzības apzīmēšanai.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1368 : Septembris 02, 2019 »

Tas neizriet no tehnoloģijas, bet no tā, ka cilvēki jūk prātā. Tas, ka pastāv tehnoloģijas, ar kuru palīdzību var izmaukt dzimumlocekli uz otru pusi un piemontēt pie pieres āža pakaļu, nenozīmē, ka to darīt ir ok. Vai tad cilvēka miesa kā baznīca un esenciālisms tev neko nenozīmē? Nav saprotams kā tu savieno savu nominālistisko apātiju un relatīvismu ar kristietības apoloģētiku. Tev laikam reliģija ir tikai kaut kādi omulīgi rituāliņi un feelgood truismi, ja burtisks karš pret patiesību tev liekas  "ne labs ne ļauns lel". Starp lavejiešiem tu ierakstītos daudz organiskāk. Viņiem arī nihilisms un que sera sera attieksme ir bāze. 
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1369 : Septembris 02, 2019 »

Tas izriet gan no tehnoloģijas - ja tāda iespēja ir, skaidrs, ka cilvēki to vismaz izmēģinās, un dažiem iepatiksies. Piemēram, esmu pārliecināts, ka nākotne mūs pārsteigs arī ar dažāda veida kiborgizācijas attīstību, t.i. cilvēku ķermeņa papildināšanu ar mākslīgām detaļām, piemēram, tiešu smadzeņu pieslēgumu internetam. 
Specifiski es lietoju kristīgo principu "Netiesājiet, lai jūs netopat tiesāti."
Citāts
Netiesājiet, lai jūs netopat tiesāti.
Jo, ar kādu tiesu jūs tiesājat, ar tādu jūs tapsit tiesāti; un, ar kādu mēru jūs mērojat, ar tādu jums taps atmērots.
Bet ko tu redzi skabargu sava brāļa acī, bet baļķi savā acī neieraugi?
Jeb kā tu vari sacīt uz savu brāli: laid, es izvilkšu skabargu no tavas acs, - un redzi, baļķis tavā paša acī?
Liekuli, izvelc papriekš baļķi no savas acs un tad lūko izvilkt skabargu no sava brāļa acs.

(Mat.7:1-5)
Mēs neesam aicināti regulēt citus cilvēkus.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1370 : Septembris 02, 2019 »

Runājot par cilvēka miesu kā Gara templi, es neesmu pārliecināts, vai krāna pārtaisīšana par peteni šai lietā var ko mainīt.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1371 : Septembris 02, 2019 »

Tas izriet gan no tehnoloģijas - ja tāda iespēja ir, skaidrs, ka cilvēki to vismaz izmēģinās, un dažiem iepatiksies.
Tas nenozīmē, ka tas "nav ne labi ne slikti". Vai atomkarš būtu ne labi ne slikti, jo tehnoloģija to atļauj?
Citāts
Izskatās, ka tas ir vienīgais princips, kuru lieto un tas atgādina to ņūeidž spirituālistus, kam patīk paņemt no reliģijām tikai visādas hipijiskās fīlgud lietiņas, ignorējot pārējo.
Citāts
Tas nenozīmē, ka apātija un absolūta tolerance pret visu ir pareizais risinājums. Gan jau kāds teologs par šo varētu skaidrot sīkāk. Tīri no pragmatiskā viedokļa sabiedrība vienmēr būs savstarpēji regulējoša vienība. Ja tu nekad neko necentīsies regulēt, regulēs tevi. Neignorēt ļaunumu un pacelt pret to balsi ir viens no regulēšanas veidiem, jo sliktas lietas visvieglāk notiek ar labu cilvēku klusējošo piekrišanu.
Runājot par cilvēka miesu kā Gara templi, es neesmu pārliecināts, vai krāna pārtaisīšana par peteni šai lietā var ko mainīt.
Vai tempļa apgānīšana var ko mainīt?
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1372 : Septembris 02, 2019 »

Tas izriet gan no tehnoloģijas - ja tāda iespēja ir, skaidrs, ka cilvēki to vismaz izmēģinās, un dažiem iepatiksies.
Tas nenozīmē, ka tas "nav ne labi ne slikti". Vai atomkarš būtu ne labi ne slikti, jo tehnoloģija to atļauj?
Ievēro, es nesaku, ka neizbēgamība nav laba vai slikta. Es saku tikai, ka tā ir neizbēgama. Manuprāt, atomkarš nav neizbēgamība, jo amerikāņi 1945.gadā drusku pamēģināja, nu un tūlīt bija skaidrs, ka to labāk neatkārtot, un tas puslīdz ir skaidrs visiem, kam ir atomieroči.
Citāts
Citāts
Izskatās, ka tas ir vienīgais princips, kuru lieto un tas atgādina to ņūeidž spirituālistus, kam patīk paņemt no reliģijām tikai visādas hipijiskās fīlgud lietiņas, ignorējot pārējo.
Iespējams, bet citu cilvēku brīvības atzīšana arīdzan ir svarīga sabiedrības funkcionēšanai.
Citāts
Citāts
Tas nenozīmē, ka apātija un absolūta tolerance pret visu ir pareizais risinājums. Gan jau kāds teologs par šo varētu skaidrot sīkāk. Tīri no pragmatiskā viedokļa sabiedrība vienmēr būs savstarpēji regulējoša vienība. Ja tu nekad neko necentīsies regulēt, regulēs tevi. Neignorēt ļaunumu un pacelt pret to balsi ir viens no regulēšanas veidiem, jo sliktas lietas visvieglāk notiek ar labu cilvēku klusējošo piekrišanu.
Tu joprojām neesi pārliecinājis mani, ka pārtaisīt krānu  par peteni ir ļaunums per se.
Citāts
Citāts
Vai tempļa apgānīšana var ko mainīt?
Iespējams. Kaut arī cilvēks jau tā ir grēkākrišanā sačakarēts līdz nepazīšanai (fubar=fucked up beyond all recognition), bet, neskatoties uz to, Dieva tēls tajā ir saglabājies.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42365
  • Ateists
« Atbilde #1373 : Septembris 02, 2019 »

Zirgs, man šķiet, ka tur ir tikai 2 problēmas

1) mums vēl nav labu paņēmienu kā pārtaisīt dzimumu, kad būs - būs labāk.
2) varbūt nav okej to darīt ar maziem bērniem [ tieši tā paša iemesla dēļ kāpēc mazus bērnus nav okej indoktrinēt reliģijās, praksē iepazīstināt ar seksu un narkotikām]
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1374 : Septembris 02, 2019 »

Ģenitāliju mutilācija un hormonu terapija groteskas orģijas pēc nav nekas neizbēgams. Ļoti pat izbēgams. Citu cilvēku brīvības tiek ierobežotas nepārtraukti un varu derēt tev pret to nav nekas pretim, citādi būtu anarhists. Šajā gadījumā gan es gribētu nevis brīvību regulēšanu ar spēka palīdzību, bet paradigmas labošanu, zeitgeista maiņu, kas palīdzētu cilvēkiem būt garīgi veselākiem.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #1375 : Septembris 02, 2019 »

/ bet paradigmas labošanu, zeitgeista maiņu, kas palīdzētu cilvēkiem būt garīgi veselākiem./

- mazāk jūtīguma - mazāk vainas apziņas
 - nekādas pazemības
 - vairāk veselīga pofigisma

Nu un vispārējā racionalitāte, kritska domāšana un erudīcija.
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1376 : Septembris 02, 2019 »

Man liekas, ka visa tā problemātika ļoti lielā mērā ir ASV polītiskās cīņas sastāvdaļa - ir cilvēki, kuriem ir izdevīgi radīt iespaidu, ka "Frankfurtes skolas" apmēram 12 filozofi ir tādā mērā sačakarējuši ASV, ka nepieciešams balsot par Trampu, lai viņš padarītu ASV "great again". Protams, tur ir polītika no abām pusēm.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1377 : Septembris 02, 2019 »

Tas nozīmē, ka tu vienkārši neseko līdzi notikumiem. Kreisais politiskais establišments un tā pakļautībā esošie mediji un socmediju korporācijas ir reāls drauds demokrātijai. Īpaši pēdējos gados viņu mēģinājumi (bieži sekmīgie) apturēt runas brīvību un institucionāli ierobežot politisko opozīciju ir lieta, ko nedrīkst ignorēt, citādi būsim sovokā 2.0. Es pat teiktu, ka tas daudz lielākā mērā attiecas uz Eiropu, kurā pilsoniskās brīvības jau tā ir daudz švakāk aizsargātas, nekā ASV un tauta politiski daudz pasīvāka. Ctulhu, kas mēdz čekot manu blogu, droši vien piekristu.

Ja tīri par Trampu, tad baltajiem strādājošajiem amerikāņiem ar ģimeni, īpaši vēl ja viņi ir kristieši, nemaz nebija citas iespējas kā balsot par viņu. Tā ir klase, kuru smagi komunizmā aizgājušie demokrāti, ienīst un burtiski vēlas to izmiršanu. Tas pa lielam ir izdzīvošanas jautājums.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1378 : Septembris 02, 2019 »

Btw, transmutilācijas jau šobrīd ir ikdienas rutīna. Mums jau sen ir daudz kas 'interesantāks'.  8)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #1379 : Septembris 02, 2019 »

Ir tāda galvas vaina, kad  cilvēks psiholoģiski atgrūž kkādas savas ķermeņa daļas
IP pierakstīta