Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: deltaK caurumi  (Lasīts 3786 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

marsietis

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 459
Re: deltaK caurumi
« Atbilde #15 : Marts 23, 2012 »

Atkarīgs no tā, cik liels ir izsalkums.
Pieņemsim, ka abas būtnes 5 dienas nav ēduši (izņemot ūdeni) un ar esošo pārtiku jāaiztiek vēl 5 dienas. Tātad pietiekoši liels izsalkums, lai radītu nopietnas ciešanas, bet ne tik liels, lai būtu letālas sekas. 10 dienas bez ēšanas cilvēks var iztikt.

Būtiski šajā situācija ir vienīgi tas, ka abiem vēlme paēst ir vienāda, attiecīgi abām būtnēm bads rada vienlīdz lielas ciešanas. Mani vienkārši interesē, vai deltak paredz interešu nevienlīdzību - intelektuālāko būtņu interesēm prioritāti un cik lielu prioritāti? Manis piedāvātie 3 varianti sastāda visus iespējamos interešu nozīmības variantus, no kuriem es atzīstu par pareizu pirmo.

Citāts
Varat paši, deltaK pretinieki atbildēt, kas būtu jādara zinātniekam otrajā gadījumā (ar vīrusu/ciptpanētiešiem), nerēķinot nekādas deltas? Jūsu sistēmā ir labāka atbilde?
Vispār manis aprakstītajā situācijā nebija domāts, ka kādam neizbēgami no viņiem jāmirst. Bet, ja pieņemam, ka tomēr ir jāmirst + vēl ir tevis minēties apstākļi, tad šajā gadījumā runa nav tikai par abu interešu vienlīdzību, bet arī par citu interesēm (es gan biju precizējis, ka nekādas citas intereses netiek skartas).

Līdz ar tāpat paliek spēkā mans princips, ka zinātnieka un  dauņa interesēm ir vienāda nozīme. Lai izdarītu izvēli jāatbild uz jautājumu, kas apmierinās vairāk citu intereses: visas cilvēces izglābšana no bojāejas vai palielināta drošības sajūta cilvēkos, ka viņiem nedraud dauņa liktenis. Loģiski, ka pēdējās sekas ir mazāks ļaunums, tāpēc būtu jāizvēlas atdot pārtiku zinātniekam. Ja abām izvēlēm būtu vienlīdz sliktas sekas, tad gan varētu runāt par izlozi, lai pieturētos pie vienlīdzības principa, lai gan jāatzīmē, ka interese dzīvot ir īpaša interese (visu interešu interese), kuru nevar tik vienkārši uzlūkot kā interesi neciest badu.
« Pēdējā izmaiņa: Marts 23, 2012 marsiānis »
IP pierakstīta

Tadrix

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 17
« Atbilde #16 : Marts 23, 2012 »

Starp citu, a kādēļ lai daunis būtu tikpat vērtīgs, kā zinātnieks? Daunim zināšanu nav? Nav, tātad tūlītēja labuma no viņa nekāda. Ok, par to sašūmētos pārējās masas, bet ir vēl otrs apsvērums — daunis radīs veselīgus pēcnācējus? Visticamāk, nē, tātad viņš cilvēcei tāpat ir zudis, atšķirībā no visiem pārējiem. Zinātnieka pēcnācēji toties teorētiski varētu būt inteliģentāki par vidējo. Līdz ar ko, ja abus nevar glābt, vismaz manā skatījumā zinātnieka izdzīvošanai ir augstāka prioritāte.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42366
  • Ateists
« Atbilde #17 : Aprīlis 02, 2012 »

Marsietis

Līdz ar tāpat paliek spēkā mans princips, ka zinātnieka un  dauņa interesēm ir vienāda nozīme.

Jaa, taapat kaa zinaatnieka un kakja, zinaatnieka un oda intereses.

Tikai-  daunim, kakjim, odam interesju buus attieciigi mazaak, nekaa zinatniekam.

Jo vienkaarsjaaka sisteema, jo tai mazaak interesju.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #18 : Aprīlis 02, 2012 »

Nu, tur piemērā gan bija intereses paēst. Tās būs vienādas abiem.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #19 : Aprīlis 02, 2012 »

Ezis

Visticamaak, ka sarezgiitaakajam buus arii vairak ciesjanu pie konstantas neg. iedarbiibas, vnk taapeec, ka sarezgiitaakais speej extrapoleet.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276
« Atbilde #20 : Aprīlis 02, 2012 »

Zinātniekam var būt vairāk interešu par zinātni, nekā daunim, bet tam būs precīzi līdzvērtīga interese palikt dzīvam.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276
« Atbilde #21 : Aprīlis 02, 2012 »

Ezis

Visticamaak, ka sarezgiitaakajam buus arii vairak ciesjanu pie konstantas neg. iedarbiibas, vnk taapeec, ka sarezgiitaakais speej extrapoleet.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #22 : Aprīlis 02, 2012 »

Ctulhu
Var arī būt otrādi. Vienkāršākais var nesaprast, un tāpēc ciest vairāk. piem, dzīvnieks pie ārsta vai cilvēks. Ja zini, ka sāpes ir nepieciešamas, tad tās var būt vieglāk pārciest. No dzīvnieka skatu punkta atkal - mani atveda, nodevīgs saimnieks, mani spīdzina un moca.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #23 : Aprīlis 02, 2012 »

Ezis

Tas arii ir faktors, bet vaajaaks - jo vienkaarsjais cietiis tikai iisu briidi, tb kad reaali ir saapes. OK, no taa, protams, secinaajums, ka saapes nodariit nedriikst.
IP pierakstīta