Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Vai astroloģija darbojās?  (Lasīts 10414 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Vai astroloģija darbojās?
« : Aprīlis 17, 2012 »

Tāds ir jautājums :)

Te nevajadzētu uzreiz teikt, ka 'darbojās, jo man bija jābūt tam un tam, un tas un tas notika!'
Astroloģijas paredzējumi ir pietiekoši izplūduši un miglaini, lai tos varētu pēc notikumiem piegrozīt pēc vajadzības.
Turklāt, cilvēkam piemīt 2 īpašības, kuru dēļ, iespējams, astroloģija dzīvo:
1. Selektīva, filtrējoša notikumu uztvere. Notikumu ir daudz, bet mēs pievēršam lielāku uzmanību tikai dažiem no tiem
2. Pašprogrammēšana. Ja mēs ļoti kaut ko gaidam un tam ticam, tad neapzināti cenšamies notikumus ietekmēt tā, lai tie virzās jau iepriekš nospraustajā virzienā.

Principā, to varētu noteikt, ar sekojošu vai līdzīgu eksperimentu:

1. Cilvēks, kura dzimšanas laiks ir precīzi zināms.
2. Cilvēks nenodarbojās ar astroloģiju, pat nelasa tos ikdienas horoskopus avīzēs utml.
3. Cilvēks rūpīgi pieraksta visu, kas ar viņu notiek gada vai vairāk, laikā
4. Astrologs sastāda horoskopu tiem notikumiem, kuriem bija jānotiek.
5. Salīdzina reālos notikumus ar paredzētajiem.

Notikumus var izteikt skaitļos, lai var matemātiski apstrādāt. Piem, 'garastāvoklis 25 balles', 'fiziskas traumas 1 balle (skabarga pirkstā)', 'grūtības darbā = 3 balles', utt.
Ja arī visu nevar izteikt skaitļos, tad lielu daļu var. Astrologam atliek tikai piedāvāt savus cīparus un salīdzināt.
Un tā ņemam kādus 1000 cilvēkus.
Statistika gatava.
Nez kāpēc neviens to nav izdarījis? Vai arī - ir?
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
Re: Vai astroloģija darbojās?
« Atbilde #1 : Aprīlis 17, 2012 »

Atgādina vienu manu vecu ideju samusināt Ctulhu (būtiski, lai cilvēks tiešām tam pavisam netic, citādi ar savu rīcību var mani ietekmēt konkrētā virzienā - piemēram, ja šis cilvēks periodā, kad man sola kaut kādu traumu, par mani uztraucoties, nostrādā kaut ko tādu, kas arī ir šīs traumas cēlonis) aiziet ar manu fotogrāfiju pie zīlnieces, pajautāt, ko par mani var pateikt, to visu pierakstīt un laika gaitā skatīties, cik sakrīt, jo pieņemu, ka kaut cik būtiskie notikumi parādītos forumā vai arī būtu pārjautājami pārredzamu laika periodu pēc perioda, kurā tie notiktu.
IP pierakstīta

kundalini007

« Atbilde #2 : Aprīlis 17, 2012 »

tur pat nekas nav jāpieraksta
Cik zinu, mani paziņas - gājuši pie vēdiskā astrologa, viņš viņiem visu dzīvi nostāstīja, neko nezinot par viņiem, tikai pēc datuma dzimšanas, laika, vietas
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #3 : Aprīlis 18, 2012 »

kundalini007
Tur lomu spēlēja, drīzāk, jau manis minētā nekritiskā pieeja, izplūdis skaidrojums un notikumu filtrējoša uztvere.
Diezgan bieži (vienmēr?) astrologs prasa arī par notikumiem klienta dzīvē, lai noteiktu pareizo dzimšanas laiku, un tad jau var gadīties savstarpēja piedzīšana pie rezultāta.
IP pierakstīta

kundalini007

« Atbilde #4 : Aprīlis 18, 2012 »

tad jānodala Rietumu un Vēdiskā astroloģija, kur pirmo es arī nesaprotu un uzskatu par gļukainu
Vēdiskajā astro - var noteikt dzimšanas laiku, kas ir ļoti svaŗīgs, jo planētas mainās ik pa 2 stundām, kas radikāli ietekmē cilvēka likteni. Vispār - ne jau planētas to ietekmē, bet cilvēks pats - saņemj tādu likteni, kādu ir radījis ar savām darbībām iepriekšējās dzīvēs
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #5 : Aprīlis 18, 2012 »

Planētas var ielekt citās mājās jau pēc 4 minūtēm, tas laikam bija 1 grāds.
Taču teiktais par pašiedvesmu ir spēkā jebkurai astroloģijai.
Rietumu astroloģijai vispār ir grūtāk, jo tā nedrīkst pārkāpt cilvēka brīvo izvēli, tas ir, rietumniekam nepatīk, ja viņa dzīve būtu karmiski nolemta.
Kaut gan - arī rietumu astroloģijā ir tā pati nolemtība, citādi astroloģija nestrādā. Piemēram, ja ir liela ģimene, kādi 12 bērni, tad katra bērna horoskopā ir jābūt redzamai mātes nāvei. Bet tas  jau nozīmē plānu, karmu, lielākā vai mazākā mērā.
Vēdiskajai ar to problēmu nav.
IP pierakstīta

kundalini007

« Atbilde #6 : Aprīlis 18, 2012 »

Vislabāk ir kombinācija
Vēdiskais astrologs, reinkarnāciju gaišreģis, prosto gaišreģis, TARO specs, tad tur vajadzētu pietikt atliektiem galiem - tādas informācijas
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
« Atbilde #7 : Aprīlis 18, 2012 »

Vislabāk ir kombinācija
Vēdiskais astrologs, reinkarnāciju gaišreģis, prosto gaišreģis, TARO specs, tad tur vajadzētu pietikt atliektiem galiem - tādas informācijas
Bet priekš kam tā informācija ir vajadzīga?
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #8 : Aprīlis 18, 2012 »

succubus
Nu bet tak lai likteni zinātu!
Interesanti, ka vēdiskajā astroloģijā uzskata, ka likteni mainīt nevar, bet rietumu astroloģijā - ka var, un ka tas jau nemaz nav liktenis, bet tādi labvēlīgāki vai nelabvēlīgāki posmi vienai vai otrai darbībai.
IP pierakstīta

kundalini007

« Atbilde #9 : Aprīlis 18, 2012 »

kādas muļķības
Tieši vēdiskās astroloģijas astrologi - iesaka dažādas metodikas, kā uzlabot situāciju
nemaz nerunājot - par vēdisko zināšanu pasniedzējiem, laikam spilgtākais ir Rīgas guru zem nika "'šiva"
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #10 : Aprīlis 18, 2012 »

kundalini007
Es gan lasīju, ka visas tās ieteiktās metodes, kas uzlabo situāciju, jau pašas ir noteiktas, tas ir, karma ir tāda un tāda, ka cilvēks atnāk un izvēlas tās metodes! :)
Ir stāsts par Indru, debesu valdnieku, kuram pienāca 20 gadu ilgs Sani (Saturna) periods, un šajā periodā viņam bija jāpiedzīvo visādi ierobežojumi un grūtības. Indra izdomāja no tām izvairīties un pieņēma ziloņa izskatu un nodzīvoja 20 gadus starp ziloņiem. Pēc tam viņš pasauca Sani, un zobgalīgi teica, re kā šis esot izvairījies. Uz ko viņam atbildēja - kā tad, tu, valdnieks, 20 gadus kā dzīvnieks dzīvoji! :)
IP pierakstīta

Zive

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 3400
« Atbilde #11 : Aprīlis 18, 2012 »

Bet priekš kam tā informācija ir vajadzīga?
lai sevi veiksmīgi ieprogrammētu?
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1370
« Atbilde #12 : Aprīlis 18, 2012 »

Ne gluži par tēmu, bet šķiet interesanti: intervija ar vienu manu paziņu: http://klab.lv/users/tethys_/
Astroloģijas gan jau ka arī pamatā darbojas līdzīgi - t.i. bez astrologa un klienta personīga kontakta nekā.
IP pierakstīta

kundalini007

« Atbilde #13 : Aprīlis 18, 2012 »

tā ir reti pretīga dāma, tas saits, ja nemaldos - viņa ienīst vēdistus  (ja tā ir tā pati "ragana" - kura raksta Draugos, raganu grupā)

PS paziņa stādīja manai pusmāsai ind.horoskopu - vēdisko, ierakstīja diktofonā, pusmāsa klāt nebija, tikai pēc parametriem stādīja, man mājās starp citu - ir tas ieraksts, varu ielikt
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #14 : Aprīlis 19, 2012 »

Es labprāt ieteiktu klātesošos BS entuziastus iepazīties ar t. s. auksto lasīšanu (cold reading) un citām metodēm, kuras izmanto gan godīgi mentālisti, gan ne tik godīgi "astrologi" un "zīlnieki", lai radītu iespaidu, ka viņiem piemīt maģiskas spējas.
IP pierakstīta