Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Liekie cilvēki  (Lasīts 10614 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Liekie cilvēki
« : Janvāris 12, 2015 »

Pieņemam, ka prāts ir pārnests (lai ko tas arī nenozīmētu, klonu vai oriģinālu utml) datorā, un viss strādā.

Uzradīsies "lieki" cilvēki. Tāpēc ka darbā, lai tas būtu vai nebūtu zinātniskais, - varēs saklonēt "TOP 10" cilvēkus, un pārējie varēs darīt ... ko tieši? Spēlēties?

Piem, es atnāku uz darbu un redzu, ka tur visi ir atlaisti un darbā pieņemti kloni no labākajiem pasaules programmētājiem. Kādi trīs dažādi, lai visiem nav vienāds domu gājiens.

Un tā visur. Gan jau ka ar AI varētu būt līdzīgi.

Kāpēc lai man tas patiktu?

Secinājums - prāta pārlādes un pārāk advancēti AI ir slikti, jo atņem cilvēkiem darbu un daudziem lielā mērā eksistences jēgu vispār.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42217
  • Ateists
Re: Liekie cilvēki
« Atbilde #1 : Janvāris 12, 2015 »

Ezis, ja tu esi pārlādēts un tev vairs nav bioloģijas ierobežojumu, tu vari kļūt tik pat advancēts, kā tie top 10. Bez tam tevi nokopēt var tikai ar tavu piekrišanu, ja tu negribi lai kantoris nokopē tevi 10 reizes un pašu izmet, tad tu piekrišanu nedod.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #2 : Janvāris 12, 2015 »

A tā pārlāde vnk nozīmē, ka ezis nav nomiris, bet turpina strādāt.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #3 : Janvāris 12, 2015 »

Ctulhu
Citāts
ja tu esi pārlādēts un tev vairs nav bioloģijas ierobežojumu, tu vari kļūt tik pat advancēts, kā tie top 10
Nevari. Viņi pa to laiku kļust vēl advancētāki.
Ja pat varētu, tad vienalga būs TOP 10. Vienmēr. Vai nu arī - pēkšņi visi kļūs vienādi advancēti? Aiz kāda pārbīļa?
Otrkārt, iespēja kopēt ģēnijus iestāsies daudz ātrāk nekā zināt, kādā veidā var advancēties. Pirmajam pietiek tikai iedarbināt to kopiju, kas datorā, bet par otro nekas nav zināms. Tikai pārnešanās uz jaunu nesēju automātiski nedod IQ pieaugumus. To var salīdzināt, kā tagad ir iespējas mācīties, bet ne jau 100% to izmanto. Un iemesli nav tikai no sērijas "sliņķis, pac vainīgs".

Citāts
tevi nokopēt var tikai ar tavu piekrišanu
Jā, viņi protams ka piekrita. Kā savādāk? tas nepaglābj no TOP10 problēmas.

Citāts
ja tu negribi lai kantoris nokopē tevi 10 reizes un pašu izmet, tad tu piekrišanu nedod
te viss ok - kantoris samaksā krietnu summu vienam cilvēkam un izmanto viņa klonus.

Problēma paliek.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #4 : Janvāris 12, 2015 »

Ctulhu
Citāts
tā pārlāde vnk nozīmē, ka ezis nav nomiris, bet turpina strādāt.
Tas uz tēmu neattiecās. Te der arī AI, kas nekad nav tikuši ielādēti ne no kurienes.
Tēma ir par to, ka var paņemt saprātu no TOP 10, pavairot pēc patikas daudz eksemplāros un pārējie cilvēki vienkārši nav vajadzīgi.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #5 : Janvāris 12, 2015 »

Ezis, faktiski tā ir tā pati problēma kas tagad ar viesstrādniekiem -  kas ir ar mieru darīt to pašu par mazāku algu - un tml. Risināt arī var tāpat. Arodbiedrības, darba ņēmēju tiesības utt. Nu un protams, darba devējiem ir jāiegulda izglītībā, tātad ja viņi Eža vietā pieņem ģēniju, tad viņu pienākums ir izmaksāt Ezim advancēšanos arī līdz ģēnijam.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #6 : Janvāris 12, 2015 »

Citāts
kantoris nokopē tevi 10 reizes un pašu izmet
Principā, es pats arī varu palikt. No kantora viedokļa es vai mana kopija ir vienlīdz vērti.
Nelaime ir tā, ka es nebūšu TOP10. Pat ja arī būtu, man īpaši neiepriecinātu apziņa, ka esmu atņēmis darbu tik daudziem cilvēkiem.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #7 : Janvāris 12, 2015 »

Bet OK, tālākā perspektīvā cilvēki parastie  - nu tātad tādi, kas atsakās advancēties tā vai citādi - būs autsaideri, tas ir neizbēgami. Tieši tāpat kā tagad autsauderi ir visādi amiši, atpakaļ pie dabas rāpotāji un tml. Viņi eksistē, pārējie liek viņus mierā, bet nekādas īpašas jēgas no viņiem nav.

Tb reāli - tie, kas atteiksies pārlādēties, visticamāk, nomirs - jo var gadīties, ka bioloģiju tiešām var izvilkt tikai galīgu laiku, pēc tam vienalga nākas aizvietot.

Tālākā nākotnē tātad paliks pārlādētie vai radikāli kiborgizētie, kas ir viens un tas pats pa lielam un tiem, kā saprotams, bioloģisko ierobežojumu nav. 
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #8 : Janvāris 12, 2015 »

Ezis

``Pat ja arī būtu, man īpaši neiepriecinātu apziņa, ka esmu atņēmis darbu tik daudziem cilvēkiem.``

ja viņi arī advancējas, tad tu nevienam neko nebūsi atņēmis, vnk kantoris paplašinājies un var izdarīt vairāk.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #9 : Janvāris 12, 2015 »

Ctulhu
Citāts
faktiski tā ir tā pati problēma kas tagad ar viesstrādniekiem -  kas ir ar mieru darīt to pašu par mazāku algu
Te nav runas par algu. Atrodam ģēniju, kas strādā intereses pēc, un mums ir ideāls darbinieks. Viesstrādnieki nevar aizvietot visus, jo viņi nav software, ko var viegli pavairot.

Citāts
ja viņi Eža vietā pieņem ģēniju, tad viņu pienākums ir izmaksāt Ezim advancēšanos arī līdz ģēnijam.
1. Kāpēc lai viņiem būtu tāds pienākums?
2. Tā ir progresa bremzēšana, apzināti tiek samzināts ģēniju skaits
3. Ko nozīmē "izmaksāt Ezim advancēšanos arī līdz ģēnijam"? Nopirkt Ezim mācību grāmatas?

Tieši otrādi, kļūst izdevīgi ieguldīt daudz pūļu viena potenciālā ģēnija apmācīšanai līdz super-profesionāļa līmenim. Tā teikt, kursi vienam cilvēkam. Viss atmaksājas. Sevišķi jau kapitālismā.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #10 : Janvāris 12, 2015 »

Ezis, nu tātad mums sabiedrība sastāv no ģēnijiem, ka strādā intereses pēc, viss OK.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #11 : Janvāris 12, 2015 »

Ezis, pienākums tā paša iemesla dēļ, kāpēc darba devēji apdrošina darbinieku veselību un caur to izmaksā viņiem ārstēšanos, ja kas notiek.

Drošība katrai personai.

Un - īsumā - ja kļūst iespējams tā vai citādi producēt ģēnijus, tad viņiem ir pienākums iztaisīt no Ežā ģēniju, ja Ezis piekrīt, protams.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #12 : Janvāris 12, 2015 »

Ctulhu
Citāts
ja viņi arī advancējas, tad tu nevienam neko nebūsi atņēmis
Sk vēlreiz atbildi par advancēšanos - ka visi vienādi nevar. Vai arī tomēr aiz kaut  kāda pārbīļa visi advancējas vienādi? Vai arī ir zināms algoritms, kā kļūt par ģēniju? :)

Citāts
Tieši tāpat kā tagad autsauderi ir visādi amiši, atpakaļ pie dabas rāpotāji un tml. Viņi eksistē, pārējie liek viņus mierā, bet nekādas īpašas jēgas no viņiem nav.
Tu nesaprati. Atšķirība ir tur, ka software ir ļooti vienkārši pavairojama. Nekas tāds līdz šim nav bijis. Pat ja visi cilvēki izvēlas piedalīties žurku skrējienā zem nosaukuma "Advancējies!", tad vienalga ir tikai 10 uzvarētāju vietas uz miljardiem žurku.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #13 : Janvāris 12, 2015 »

Ezis

``Vai arī tomēr aiz kaut  kāda pārbīļa visi advancējas vienādi? ``

Ja bioloģijas ierobežojumu vairs nav, tad advancēties var visi, protams, katrs citādi, izejot no savas unikālās uzbūves. Līdz ar to mums ir dažādi ģēniju, diversitāte.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #14 : Janvāris 12, 2015 »

Ezis

``tad vienalga ir tikai 10 uzvarētāju vietas uz miljardiem žurku. ``

Nu bet arī tagad superdatoru eksistence nenosvītro vajadzību pēc visādas citādas datortehnikas, tā ka es īsti nesaprotu kur ir problēma.

Jā mums ir TOP 10 superdatori, bet paralēli eksistē un ir vajadzīgi miljardiem vienību citas aparatūras.

Ar smadzenēm būs tieši tāpat.
IP pierakstīta