Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Kādēļ veselības apdrošināšanas kompānijas apmaksā homeopāta apmeklējumu?  (Lasīts 8571 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste

ļoti daudzi lieli un ienesīgi uzņēmumi kaut ko atmet labdarībai, jo tas palīdz pīāram un publiskajam tēlam. baznīca šajā ziņā ne ar ko neatšķiras.
nodarbošanās ar labdarību nav tas pats kas nekomerciāla darbība kopumā, dummkopf.

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8269

Baznīcai gandrīz vispār nav nekāda komerciāla darbība, izņemot minētos cerimoniālus, kas faktiski tiek apkalpoti ar par pašizmaksu un dažreiz zem tās. Vot tu ietu pa 20ls novadīt bēru/kāzu cerimoniālu kā garīdzniece? Neizskatās pēc baigi ienesīgā rūpala. Un tas izskatās ir vienīgais, kur var detektēt baznīcu komerciālo aspektu. Viss pārējais ir veltīts ierindas ticīgo apkalpošanai, kas nemaksā neko no šo apkalpojamo puses, ja nu vienīgi labprātīgos ziedojumus, kuri netiek nekādā veidā izspiesti. Nemaz nerunājot par visādām bomžu virtuvēm/naktsmājām etc. Baznīcas principā funkcionē no sponsoru labvēlības un dažkārt no kādu nekustamo īpašumu dividendēm.

Es gan nešaubos, ka starp garīdzniekiem ir totāli sūda brāļi, kas mēdz iedzīvoties, taču tas neatiecas uz vispārējo Baznīcas funkcionalitāti, kas in principio ir labdarīga.
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks

vispārējo Baznīcas funkcionalitāti, kas in principio ir labdarīga.

Kā baznīcai piederīgam, man laikam kādreiz nāksies Tev izsakaidrot smalkāk.

Tomēr iesākumā:
mazliet nopitni izpētot vispirms rodas iespaids par visparastāko biznesu da jebkā visa cita pamatā.
Gnidrolog, man ļoti žēl, bet esmu spiests sagraut Tavus da jebkādus sapņus par baznīcas jēgu.

Vienkārši tādēļ, ka eksistē masīvā redzamā un ļoti smalkā nerdzamā baznīca.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies

Tāpēc es teicu in principio. Arī Sarkanais Krusts u. tml. iestādījumi korumpējas. Modernajā sabiedrībā vienīgā vērtība ir materiālā, tāpēc par to nav jābrīnās.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis

Baznīcai gandrīz vispār nav nekāda komerciāla darbība, izņemot minētos cerimoniālus, kas faktiski tiek apkalpoti ar par pašizmaksu un dažreiz zem tās. Vot tu ietu pa 20ls novadīt bēru/kāzu cerimoniālu kā garīdzniece? Neizskatās pēc baigi ienesīgā rūpala. Un tas izskatās ir vienīgais, kur var detektēt baznīcu komerciālo aspektu. Viss pārējais ir veltīts ierindas ticīgo apkalpošanai, kas nemaksā neko no šo apkalpojamo puses, ja nu vienīgi labprātīgos ziedojumus, kuri netiek nekādā veidā izspiesti. Nemaz nerunājot par visādām bomžu virtuvēm/naktsmājām etc. Baznīcas principā funkcionē no sponsoru labvēlības un dažkārt no kādu nekustamo īpašumu dividendēm.

Es gan nešaubos, ka starp garīdzniekiem ir totāli sūda brāļi, kas mēdz iedzīvoties, taču tas neatiecas uz vispārējo Baznīcas funkcionalitāti, kas in principio ir labdarīga.
Dīvainā kārtā, pareizticīgo baznīca ir Rīgas pats lielākais (vai vismaz viens no lielākajiem) nekustamo īpašumu turētājs. Tb - viņai pieder tik daudz nekustamā īpašuma (vērtības izteiksmē) cik nav nevienam citam. Un kā reiz tieši uz to arī viņa pelna. Dievs no saviem zelta apcirkņiem nevienu gramu nedeva katedrāles zelta kupoliem. To visu 'sastrādāja" pati pareizticīgā baznīca... un tie tiešām nav nekādi ziedojumi...
Tb - nekustamie īpašumi kā reiz bija ziedojumi, abet peļņa  - tie jau ir augli no īpašumiem...

Rīgas Doma katedrālē ieeja nav gluži par velti. Kā arī pabolīties no pētertorņa maksā zināmu naudiņu.
Un jā - ikdienas (iknedēļas) dievkalpojumi ir relatīvi bez maksas. Tieši relatīvi, jo kaut kādu minimālu dalības maksu, vismaz gadā, mēģina iekasēt. Abet īpašās ceremonijas- kāzas, bēres,  varbūt kaut kur pat kristības - tās mēdz būt komercpasākumi. Un nav tā ka kāzas ir neobligātas. katoļi ir spiesti rīkot kāzas "tā kā pienākas". Pretējā gadījumā viņi var arī tikt izstumti no katoļu kopienas. Tb - netiek pielaisti pie rituāliem, jo "dzīvo grēkā".
Tā ka ir baznīcai komercija. Pie kam bez nodokļa. Es te pat klusēju par krievijas pareizticīgo baznīcu, kura beznodokļu "zonā" iemanījās tirgot tabakas un alkohola izstrādājumus. Tb - uzmetās šim biznesam kā "jums".
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies

Un? Liekas tas bija aptuveni tieši tas, ko teicu citātā.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists

Gnidrologs, nu bet sanāk, ka viņi pelna, ne tā?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Gnidrologs

``Es gan nešaubos, ka starp garīdzniekiem ir totāli sūda brāļi, kas mēdz iedzīvoties, taču tas neatiecas uz vispārējo Baznīcas funkcionalitāti, kas in principio ir labdarīga.``

Also man izskatās ogtrādi - starp garīdzniekiem gadās sakarīgi cilvēki, kas citiem palīdz, bet pati organizācija ir tendēta uz sevi un savu peļņu.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies

Nu bišķi pelna. Un kas?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Gnidrologs

Nu tad vajag nodokļus maksāt, tas.

Citi, kas pelna - maksā.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies

Citi, kas pelna, NEKO nedara par brīvu. Un par nekustamajiem imo visi maksā nodokli. Uzskatīt, ka baznīcai jāmaksā ieņēmuma nodoklis par ziedojumiem un pieticīgajiem ienākumiem no kāzu/bēru apkalpošanas ir smieklīgi. Tādā gadījumā arī muzejiem vai tavam mīļotajam planetārijam būtu jāmaksā ienākuma nodoklis no pārdotajām biļetēm.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Gnidrologs

``Citi, kas pelna, NEKO nedara par brīvu.``

Tā nu vis nav, ir visādi labdarības pasākumi, lielās korporācijas ziedo visam kam utt. Nu viņi protams tā sevi reklamē iegūst atpazīstamību, bet atkal - vai tad baznīcas ne?

``Tādā gadījumā arī muzejiem vai tavam mīļotajam planetārijam būtu jāmaksā ienākuma nodoklis no pārdotajām biļetēm.``

Palabojiet mani - bet vai tad viņi visi arī nemaksā?

Un - kā tur ir ar baznīcām un nekustamajiem īpašumiem?
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā

Bazīcas drīzāk ir biedrības, nevis komercuzņēmumi. "Klienti", tā sacīt, ir uzņēmuma darbinieki šai gadījumā.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ezis, nu te jau augstāk cilvēki rakstīja, ka citas biedrības, piemēram studentu korporācijas, nodokļus maksā.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā

Biedrībām nevajadzētu nekādus nodokļus maksāt.
Tiesa, tad arī viņi tā kā pārdot neko nedrīkstētu? Vai - tikai biedrības ietvaros?
IP pierakstīta