Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Kristietību un tautiskās tradīcijas nevajag pretnostatīt  (Lasīts 757 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

tas_pats


Stankevičs: kristietību un tautiskās tradīcijas nevajag pretnostatīt
06. aprīlis 2012 11:48
http://www.delfi.lv/news/national/politics/stankevics-kristietibu-un-tautiskas-tradicijas-nevajag-pretnostatit.d?id=42265172
Citāts
Atsevišķi kristieši un tautisko tradīciju piekritēji Latvijā nevajadzīgi pretnostata kristīgās vērtības un tautiskās tradīcijas, lai gan tās gadsimtiem ilgi ir organiski pastāvējušas līdzās un viena otru bagātinājušas, Lielajā piektdienā intervijā Latvijas Radio sacīja Romas katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs.
"Latvijā pastāv tāda neveselīga antagonizācija starp tiem kristiešiem, kuri pilnībā noliedz tautiskās tradīcijas un saka, ka tas ir pagānisms, to visu vajag atmest un pieņemt tikai tīro evaņģēliju, un tiem tautisko tradīciju mīļotājiem, kuri saka, ka kristietība ir sveša un uzspiesta reliģija, ka tā pilnībā jāatmet un jāatgriežas pie mūsu senās reliģijas," teica Stankevičs.
Viņaprāt, abi novirzieni ir kļūdaini, jo Latvijā gadsimtu gaitā abas tradīcijas ir organiski pastāvējušas kopā un tās ir savstarpēji bagātinājušās.
"Pretruna ir tikai tādā gadījumā, ja ņem tīri pagāniskos, maģiskos rituālus, elementus, kuri faktiski ir reliģija. Bet tiktāl, cik tā ir tautas gara izpausme un tautas kultūras mantojums, tas ir atzīstams un tur nav nekādu pretrunu," uzsvēra Katoļu baznīcas galva Latvijā.

On 2012/04/06 17:36, Vilnis Gricaičuks-Puriņš:
http://www.draugiem.lv/group/16047870/dievestiba/?f_tid=1609870
http://www.tautasforums.lv/wp-content/uploads/2008/08/Brastinu.Ernests.Musu.dievestibas.apkaroshana.%5B1936.%5D.pdf
Varbūt mūsu nacionālās valsts ideju nevajadzētu pretnostatīt komunistiskās sabiedrības idejai :))
 
IP pierakstīta

Gnidrologs

  • Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276

Jebkuras nacionālas valsts ideja jau ir automatiski pretnostatīta komunistiskas sabiedrības idejai.
IP pierakstīta

tas_pats


Jebkuras nacionālas valsts ideja jau ir automātiski pretnostatīta komunistiskas sabiedrības idejai.
Tas ir tavs pieņēmums vai ir arī kāds pamatojums. Un runa varētu iet teiksi par Nepālu, Mjanmu (Birma) tur ir sava veida nacionālkomusnims. :)   
IP pierakstīta

Gnidrologs

  • Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276

Es par pamatu ņemu PSRS idejisko bāzi. Visādas čurku zemes, kur cilvēki kakā uz ielām manā skatījumā vispār doesn't enter into this. Viņu spēja rezonēt ar eiropiešu filozofijas fiņķikļuškām ir aptuveni tik pat lielas kā Kongo Demokrātiskās Republikas saistība ar demokrātiju. They just can't into this.
IP pierakstīta