Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: TAD NU BEIDZOT - Jona : Z.Stankevičs, jeb - par baznīcu, meliem un dažiem grūti  (Lasīts 8691 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2143

skatos, tāda putra pašos pamata jautājumos :o  ka paturpināšu delfos iesākto
http://forums.delfi.lv/read.php?f=97&i=339647&t=339647

tātad: CILVĒKS = MIESA + DVĒSELE + GARS.

"Cilvēkā dzīvo miesa, dvēsele un gars. Debesu Tēvs pašā pirmsākumā cilvēku ir radījis debesīs (garā), dodams katram dzīvību. Dievs ir pilnīgs un radījis mūs neatkārtojamus. Katra cilvēka gars ir atšķirīgs, jo tas ir cits cilvēks.
Zemes ķermenis jeb miesa.
Pienāk laiks, kad Dievs sūta cilvēku dzīvot pasaulē uz Zemes. Mūsu pasaulīgā miesa ir apstākļi un vide, kurā mēs esam ielikti. Pirms tam Dievs šo cilvēku sagatavo, izveido apkārt viņa garam dvēseli, lai viņš spētu dzīvot zemes ķermenī.
Dvēsele.
Dvēsele ir gara apvalks un starpnieks, vidutājs starp cilvēka zemes ķermeni un debesu ķermeni. Tikai Dieva radītā dvēsele var uzturēt dzīvību miesā un veidot saikni starp garu un miesu. Kamēr cilvēkā ir dvēsele, tikmēr cilvēks uz zemes ir dzīvs.
Cilvēka dvēselē krājas cilvēka grēki. Jo vairāk grēku, jo mazāka iespēja garam ir piekļūt miesai. Tas ir tāpat, kad saules gaisma spīd cauri ļoti netīram logam, tad ļoti vājš gaismas stars apspīd istabu ... cauri tīrai dvēselei gars var apspīdēt miesu.
Cilvēka dvēseli Dievs veido no ļoti smalkas matērijas. Viss, kas saistīts ar miesu, ir pasaulē un pakļauts pasaulīgiem likumiem. Viss, kas sākas ar dvēseli, ir pakļauts šīs smalkās pasaules likumiem.
Debesu ķermenis jeb gara miesa.
Cilvēka gara miesa - tas būtībā ir pats cilvēks, kas aug un attīstās dažādās pasaulēs un dažādos apstākļos.
Kopš cilvēka radīšanas ikviena cilvēka gara miesa ir reāla, taustāma un saskatāma debesu pasaulē, un, cilvēkam dzimstot uz Zemes, tā līdz ar piedzimšanu nonāk cilvēka ķermenī.
Es katra cilvēka garu redzu skaidri. Tas ir cilvēks pats, smalkajā pasaulē dzīvojošais gara ķermenis, ar pilnīgi visu, ko mēs redzam cilvēka miesā uz Zemes. Debesu ķermenim ir seja, acis, mute, deguns, ausis, mati un arī viss augums ar rokām un kājām. Katram cilvēkam ir pēc izskata atšķirīgs debesu ķermenis. ...
Cilvēkam ir arī gara prāts, kurš ir tūkstošreižu pilnīgāks par pasaulīgo prātu. Gara prāts visu atceras un zina, kas ir bijis.
Gara miesai ir gara sirds. ... Kā zvaigznes pie debesim ir dažāda lieluma un spožuma, tā arī cilvēku gara sirdis ir dažāda lieluma un spožuma. Cilvēka gara sirds lielums nosaka arī cilvēka lielumu garā. ... Dieva radītā gara sirds uztur cilvēkā dzīvību un ir saikne ar Dievu debesīs. Tieši cilvēka gara sirds ir pirmā, kas saņem Dieva vārdu. Gara sirds ir ārkārtīgi smalks, bezgalībā aizejošs Dieva veidojums cilvēkā. Cilvēks krāj debesu bagātības, un tās krājas cilvēka gara sirdī. Gara sirds piepildās ar Dieva Gara augļiem un aug lielumā.
gara redze... Kā ir zemes ķermeņa acs, tā ir arī debesu ķermeņa acs. Kā cilvēkam dots redzēt Zemes pasaulē, tā ir arī dots redzēt gara pasaulē. Ar gara acīm redzētais ir īsts un dabīgs, tikai tas ir smalkajā gara pasaulē. Paļaujoties uz savu garu, izejot cauri miesas un dvēseles līmeņiem, cilvēks sāk redzēt garā. Šo iespēju var dot vienīgi Dievs. ... Tikai gara redzes līmenī cilvēks var ieraudzīt gara lietas. ..."
/no Ē.Delpera grāmatas "Atklāsme"/
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

viena no divām lietām kas mani šajā atklāsmē visvairāk (un šajā gadijumā - nepatīkami) pārsteidza:

"Nodevēju, slepkavu un netikļu sirdīs vairs nav gara dzīvības. ... Patiesi tā es arī redzu - daudzu cilvēku miesā gara vairs nav, jo Dievs viņu garus ir paņēmis debesīs. Viņos ir tikai dvēseles, kas uztur cilvēku dzīvību. Ja gara vairs nav, tad nav vairs, kur krāt gara bagātības. Nav arī, ar ko saprast gara lietas. Tad cilvēks tikai dzīvo, lai dzīvotu šajā pasaulē. Viņam nav cerību uz savu turpmāko dzīvošanu. Tad vēl priekša taisnā tiesa. ..."
/turpat/

tb, mums līdzās kā laikabiedri eksistē pavisam reāli zombijveidīgie(!), no kuriem sagaidīt kkādas garīguma (jeb sirdsapziņas) pazīmes ir absolūti bezcerīgi.
savukārt gluži labi te ierakstās tādas dīvainības kā ar Dvīņu torņiem, Estonia uc. lielie un superlielie meli, visi šie pēdējo laiku kariņi ar sekojošo tautu staigāšanu/ sarīdīšanu utt. utjpr. (ir svarīgi to zināt, kaut vai lai netērētu spēkus/neturpinātu cerēt uz pilnīgu bezjēgu, piem. uz globālā kursa maiņu)
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks

Varētu iesaistīties sarunā, ja vien citēts būtu kāds cits, ne Delpers...
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

Papucs
nu iesaisties :)  (incanti, ko viņš tev tādu nodarījis..?)
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

(incanti, ko viņš tev tādu nodarījis..?)

Tur jau tā lieta, ka neko.
Vienkārši man līdz šim no dažādiem vairāk vai mazāk uzticamiem avotiem ir ienākusi tikai un vienīgi negatīva informācija.
Es tik vienpusīgai informācijai nevaru uzticēties bez personiska viedokļa par to visu.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

Papucs
Citāts
ir ienākusi tikai un vienīgi negatīva informācija.
ļoti interesanti... kad delfos apspriedām visu sacelto jezgu, tev nekāda negatīvisma nebija, kas ir mainījies? gribētos gan dzirdet tās negatīvās liecības, tā pavisam konkrēti.
Citāts
Es tik vienpusīgai informācijai nevaru uzticēties bez personiska viedokļa par to visu.
bez šaubām. ja ir kaut mazākā iespēja pārliecināties pašam, tā ir jāizmanto (kā es to esmu jau izdarījusi, tas nudien nav sarežģīti).
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Jona

Citāts
kad delfos apspriedām visu sacelto jezgu, tev nekāda negatīvisma nebija, kas ir mainījies?

Tu nepareizi saprati. Man tāpat kā Tev bija vēlēšanās, lai baznīca saka konkrētu galavārdu.
Un es cerēju, ka tas galavārds būs negatīvs.

Citāts
ja ir kaut mazākā iespēja pārliecināties pašam, tā ir jāizmanto
Izmantoju.
Sāku lasīt Delpera grāmatu.
:)
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

nu tad beidzot būs viens lasījušais, ar ko apspriest...  ;)
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • aristokrāts zinātnieks

Jona
Nedomāju, ka Veronikai dāvanas no Dieva.
Viss, ko viņa līdz šim publiski paudusi, vairāk liecina pret nekā par.
Nekā  personīga - tikai viņas pašas izteikumi (arī minētajā rakstā).

Konkrēti: mīlestība=0, bet visa cita kā pa pilnam.
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

Papucs
sātanam, protams, ir šādas tādas savas funkcijas, tikai nez vai Baznīcu celt un cilvēkus, t.sk. arhibīskapus dziedināt :D
un kāpēc gan mīlestība=0, pēc kā tu to nosaki? es pie viņas arī neesmu bijusi, bet ne viens vien IR bijuši un liecina tieši pretējo, mūsu labi zināmos akadēmiķus ieskaitot (sk., sākot no komentara 27.02.13. 15:54)
http://forums.delfi.lv/read.php?f=97&t=239683&a=2

IP pierakstīta

masiks

Citāts
sātanam, protams, ir šādas tādas savas funkcijas, tikai nez vai Baznīcu celt un cilvēkus, t.sk. arhibīskapus dziedināt [/size]

Kapēc ne? `Bīblē, šķiet, kā reiz ir brīdināts no dzieninātājiem, kuri nāk no sātana....
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

masiks
tapēc vajag šo Bībeli arī kādreiz izlasīt - tur visu viltnieku pazīmes ir melns uz balta priekšā uzskaitītas.
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4455

Jona Kā tur īsti var atšķrt īstu brīnumu no falša  ?
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

Aste Risks
ārēji - nekā, skaties un brīnies. zīmes vairāk ir uzmanības pievēršanai, galvenais jau tie darbi.  un man nav ziņu, ka ragainais aizrautos ar svētceļojumiem, lūgšanām, ekumenismu, pastarpām Dievmāti gleznodams :)
IP pierakstīta