Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Jurisprudence  (Lasīts 798 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1727
Jurisprudence
« : Jūlijs 07, 2014 »

jau kādu laiku man nedod mieru šāds jautājums: vai jūsuprāt jurisprudence ir racionāla praktika?
man jāatdzīst, ka esmu pilnīgi neinformēts šajā sfērā tomēr, lietas kuras man šķiet neracionālas:

• tiesas lēmums ir atkarīgs no advokāta šarma un spējas vārdot, sausi fakti nav tik svarīgi kā to interpretācija.
  • precidentu nozīme.
  • iekš asv, zvērasts uz bībeles un tiesas ar žurijām (nav ne jausmas, vai kas līdzīgs ir šeit)
IP pierakstīta
"Not all drugs are good, all right? Some of them … are great" B.Hicks

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16360
  • aristokrāts zinātnieks
Re: Jurisprudence
« Atbilde #1 : Jūlijs 07, 2014 »

Ir viena izcila filma par daudz ko aktuālu http://www.imdb.com/title/tt0165832/

Viena no izcilajām epizodēm ir par jurisprudenci.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8206
« Atbilde #2 : Jūlijs 07, 2014 »

Man ir beisik teorētiskas zināšanas (cik nu es tās vēl atceros, jo nekad neesmu praktizējis) par praksi, tāpēc mēģināšu sniegt atbildes vismaz par Latviju.
jau kādu laiku man nedod mieru šāds jautājums: vai jūsuprāt jurisprudence ir racionāla praktika?
Tā ir 100% balstīta uz reason (mūsdienās), tātad pēc jūsu pašu (racionāliķu) definīcijas - jā.
Citāts
man jāatdzīst, ka esmu pilnīgi neinformēts šajā sfērā tomēr, lietas kuras man šķiet neracionālas:
Iespējams neracionālas tev var likties premisas. Teiksim, kāpēc zagt un slepkavot vai dot kukuļus ir slikti (tādi jautājumi juristu lokā netiek apspriesti un ir ārpus disciplīnas loka). Mūsdienu jurisprudence neapspriež kāpēc slikti ir slikti, tā vadās pēc morāles, kas ir iedibināta šajā kultūrā, bet racionālas un 100% reason based ir metodes kā tiek kvalificēti tiesību normu pārkāpumi. Tieši tā pat tiesvedība un likumdošana.

Citāts
  • tiesas lēmums ir atkarīgs no advokāta šarma un spējas vārdot, sausi fakti nav tik svarīgi kā to interpretācija.
Neskaties tik daudz amurikāņu tiesu drāmas. Pie mums pat nav tāda lieta kā piesēdētāju tiesa, tāpēc šarmu var atstāt vienīgi uz tiesnešiem. Tiesnešiem savukārt ir ļoti strikts nolikums par to kā un kādā procesuālā kārtībā jāpamato lēmums. Ne velti paralēli pašiem materiālajiem likumiem pastāv arī procesuālie. Ja tiesnesi šķiet neobjektīvs un nav bijis spējīgs kaut ko pamatot, tad viņa lēmumus vienmēr drīkst apstrīdēt līdz pat Augstākās Tiesas Senātam.
Citāts
  • precidentu nozīme.
Mēs esam Romāņu-Ģermāņu sekotāji. Common law attiecas pamatā uz angliski runājošajām valstīm un es neņemšos kompetenti spriest par to sistēmu. Latvijā tiesu prakse tiek, protams, nedaudz izmantota pamatošanai, it īpaši no attiecīgās sacensības juristu puses, bet nekalpo kā tiešs likums. Tiesa var atsaukties uz jau minētajiem AT Senāta spriedumiem, lai pamatotu līdzīgu spriedumu līdzīgā keisā, bet viņiem jeb kurā gadījumā ir jālieto attiecīgo materiālo tiesību normu panti, lai pamatotu savu lēmumu. Faktiski Augstākā vai Satversemes tiesa ir autoritāte tiktāl cik iet runa par dažādu tiesību normu pareizu interpretāciju.
Citāts
  • iekš asv, zvērasts uz bībeles un tiesas ar žurijām (nav ne jausmas, vai kas līdzīgs ir šeit)
Nav, takšo ateista potenciālais butthurts cerams novērsts.
(ahūna svarīga juridiska problēma)

[/list]
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1727
« Atbilde #3 : Jūlijs 08, 2014 »

Citāts
Tā ir 100% balstīta uz reason (mūsdienās), tātad pēc jūsu pašu (racionāliķu) definīcijas - jā.
paldies, labi ka tā
IP pierakstīta
"Not all drugs are good, all right? Some of them … are great" B.Hicks