Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Paranoja kurai tā īsti netieku pāri  (Lasīts 3503 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1727

Pēc profesijas esmu mašīnbūves inžinieris no kurienes arī mana skepse un bažas.
leila daļa pasaules šodien dzīvo kapitālismā, kuram šķietami ir savi plusi, tomēr ir arī daudzi mīnusi.
šajā sistēmā jebkura rīcība tiek motivēta ar peļņu, tādēļ kādā no darbiem esmu nodarbojies ar to ka padaru savu produktu sliktāku, lai varētu pārdot(nopelnīt) vairāk. uzskatu ka tas ir noziegums pret dabu (resursu izšķēdība) un visādā veidā grauj manu bērnišķīgo utopisko pasauli - "kā tas varētu būt". Šai problēmai gan ar laiku esmu ticis pāri, ja runa ir par jaunu telefonu, urbi, vai par auto.
mani interesē jūsu viedoklis kā tikt pāri šādai paranojai atiecībā uz farmāciju, kā es varu (ja vispār) būt droš, ka arī šīs organizācijas vienīgais motīvs nav peļņa? ka zāles kuras dakteris izraksta tiešām dara to ko apgalvo.
standart organizācijas protams ir diezgan labs sargs, tomēr ja tas ir līdzīgi aeroindustrijai, tad algas beigās tie saņem no tiem pašiem monopoliem, kurus viņi "vaktē".
IP pierakstīta
"Not all drugs are good, all right? Some of them … are great" B.Hicks

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41618
  • Ateists
Re: Paranoja kurai tā īsti netieku pāri
« Atbilde #1 : Aprīlis 25, 2014 »

Pa lielam, vienīgais ceļš ir izstudēt vajadzīgo - tas ir šajā gadījumā izlasīt, kas tās par zālēm, ko tās satur, kā tas iedarbojas.

šodien ir tā priekšrocība, ka vispārējā un arī diezgan labā līmenī to var izdarīt, nekustinot pakaļu, tas ir - nepieceļoties no datora.

Also šis pats palīdzētu ilgtermiņā arī aplauzt tādus, kas auto vai telefonus vai jebko taisa sliktākus peļņas nolūkos.
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #2 : Aprīlis 25, 2014 »

Ctulhu
es ļoti gribētu izstudēt visu, pats uzcelt iekšdedzes dzinēju, māju audzēt sev pārtiku, siet sieru un brūvet alu, pats izveidot savu operētājsistēmu, bet abzinos cik laika tas prasīs dzīves laikā tas nav iespējams, tādēļ agri vai vēlu man nāksies paļauties uz kāda cita pieredzi/darbu. principā pieņemt kaut ko īsti neizprotot.
tas uz ko es reāli varu cerēt ir personīgas zināšanas kaut kādā jomā un abziņa par citu sfēru esamību lielos vilcienos. ņemot vērā manas anatomijas zināšanas lasīt zinātniskus darbus par to būtu jauks laika šķēdiņš bez jelkāda reāla rezultāta.
tā pat internetā ir brīvi atrodama informācija par daudzām tēmām, bet līdz ko jautājums iejiet kādā specifiskā/šaurā problēmā, labākajā gadijumā var atrast kādu virspusīgu skaidrojumu, kurš paredz noteiktas bāzes zināšanas.
tas ko saku ka izpētītu visu katram, tas nav nekāds risinājums.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #3 : Aprīlis 25, 2014 »

Sunshineman

1) Protams, ir laika/ resursu ierobežojums, tāpēc tu studē tikai to, kas tev ir svarīgs/ interesē.
2) kā jau teicu, šodien var daudz vairāk, nav jāvelkas uz bibliotēku.

Nu un kad Tu vispārīgā līmenī esi iepazinies ar jautājumu, vari - vai nu irl vai tajā pašā netā - sameklēt specus un jau fokusēti izjautāt. Nav jāuzticas, vari izjautāt vairākus, atbildes salīdzināt utt.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073
« Atbilde #4 : Aprīlis 25, 2014 »

Citāts
es ļoti gribētu izstudēt visu, pats uzcelt iekšdedzes dzinēju, māju audzēt sev pārtiku, siet sieru un brūvet alu, pats izveidot savu operētājsistēmu,

Neredzu jēgu no nulles būvēt iekšdedzes dzinēju, jo šobrīd esošie funkcionē gana labi. Bez tam, pats būdams mašīnbūves inženieris saproti, ka bez specifiskām iekārtām tas nav iespējams. Ja kaut kas dikti nepatīk, vari modificēt esošos dzinējus.
Kas attiecas uz pārējo, tas nav nekas neiespējams un vairumā gadījumu pietiek ar nelielu priekšstatu par lietu dabu. Vajadzības gadījumā varu sekmīgi veikt visu iepriekšminēto, un man nebūt man pārdemit doktora grādi dažādās specialitātēs.

Žīdkapitālismā vienīgais iespējamais mērķis ir peļņa, jo kapitālisms ir tieša simulācija procesiem dabā. A tur viss ir vienkārši - ja esi mazs un kusls (tev nav daudz resursu), kāds tevi aprīs.
Jā, arī farmācijas industrijas vienīgais mērķis ir peļņa. Tāpēc arī uztura bagātinātāji, vakcīnas, tabletes un tamlīdzīgi.
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #5 : Aprīlis 30, 2014 »

le_haim
ar doktora grādiem ir par maz, bieži vien vajag vienkārši pieredzi un kā zināms pieredze ir kļūdas kuras esi paveicis.

principā, nav nekādas jēgas kaut ko darīt pašam, ja ir pietiekoši daudz naudas var nopirkt cilvēkus kas darīs visu tavā vietā. mans jautājums ir balstīts uz realitātes pieņemšanu, tas ir, indivīds nevar apgūt (vairumā arī nopirkt) visu un kaut kādā mirklī tev ir jānotic, jāuzticās, kā to var darīt liekot uz riska savu veselību, labi zinot kā strādā sistēma?

kapitālisms protams simulē dabu, bet tas nav vienīgais modelis kuru dabā sastopam, ir arī milzum daudz simbiozu attiecību. tāpat šis mieta burkāna princips ir efektīvs, ja ir nepieciešams pārkraut kaudzi akmeņu, bet ja ir vajadzīga radoša domāšana šis princips ir daudz sliktāks par vienkāršu brīvprātību (tas ir leiliski redzams ar "candle problem" experimentu), tātad tas ir tālu no tā lai būtu optimāls.

p.s. beidz vainot žīdus, uzņemies atbildību pats
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #6 : Aprīlis 30, 2014 »

sunshineman

``var nopirkt cilvēkus kas darīs visu tavā vietā.``

Tad būsi atkarīgs no viņiem, ja nemaz neorientēsies tajā, ko viņi dara.

`` un kaut kādā mirklī tev ir jānotic, jāuzticās, kā to var darīt liekot uz riska savu veselību, labi zinot kā strādā sistēma?``

Ja ir background zināšanas, kas pa lielam nozīmē parastu universitātes izglītību vai tās pašmācības analogu + pieeja mūsdienu datu glabāšanas un meklēšanas rīkiem, tas ir - internetam, tad nav ne jānotic, ne jāuzticas.

Jā, tu nevari zināt visu. Bet tu vari sameklēt, ko tev dotajā brīdī vajag, jo tu zini , kā meklēt.
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #7 : Aprīlis 30, 2014 »

Citāts
Tad būsi atkarīgs no viņiem, ja nemaz neorientēsies tajā, ko viņi dara.
uzlikt tiem pārīti saprotošu uzraugu ))

Citāts
Ja ir background zināšanas, kas pa lielam nozīmē parastu universitātes izglītību vai tās pašmācības analogu + pieeja mūsdienu datu glabāšanas un meklēšanas rīkiem, tas ir - internetam, tad nav ne jānotic, ne jāuzticas.

Jā, tu nevari zināt visu. Bet tu vari sameklēt, ko tev dotajā brīdī vajag, jo tu zini , kā meklēt.
manas background zināšanas anatomijā/bioloģijā diemžēl nav pietiekamas, lai izprastu šādu informāciju (
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #8 : Aprīlis 30, 2014 »

Sunshineman,

``uzlikt tiem pārīti saprotošu uzraugu ))``

Tad būsi atkarīgs no šiem uzraugiem.

``manas background zināšanas anatomijā/bioloģijā diemžēl nav pietiekamas, lai izprastu šādu informāciju ``

Manas background zināšanas daudz kur nav pietiekamas, bet ja es saskaros ar sev svarīgu problēmu tādās nozarēs, tad vnk atceros, kā bija mācīties un daru to atkal, nekas cits neatliek.
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #9 : Aprīlis 30, 2014 »

Citāts
Manas background zināšanas daudz kur nav pietiekamas, bet ja es saskaros ar sev svarīgu problēmu tādās nozarēs, tad vnk atceros, kā bija mācīties un daru to atkal, nekas cits neatliek.
principā atiecos līdzīgi, bet līdz ko tas skar medicīnu es nedaudz paspirinos un pieņemu savu zaudi
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #10 : Aprīlis 30, 2014 »

sunshineman, ja cilvis zina ķīmiju, bioķīmiju, molekulāro bioloģiju, mikrobioloģiju tad atliek iepazīties ar specifiski cilvēka uzbūvi, nav jau sevi jāietrenē profesionālā līmenī - tad tur tiešām ir liels masīvs iegaumējamu lietu, bet vispārīgā līmenī tas ir izdarāms. 
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1370
« Atbilde #11 : Aprīlis 30, 2014 »

Nu un kā tad tas tieši strādā? Ktulhu it kā ir organiskais ķīmiķis, bet tikko kā tēmā aiziet runa par it kā cieši saistītām lietām, nootropiskajiem līdzekļiem, vai "vielām", vai alkohola efektiem, viņš pasē. Kāpēc tad nepiedāvā savu, ķīmiķa, skatījumu? Turpretī par relativitātes teorijām vai Visuma izcelšanos vienmēr gatavs runāt... Jo vairāk cilvēks zina (ir eksperts kādā tēmā), jo vairāk viņš apzinās, ka nezina.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #12 : Aprīlis 30, 2014 »

raven, par vielu efektiem sk. senākas tēmas, viss jau ir izrunāts. + smadzeņu regulēšana ar mazmolekulārajām vielām man vairāku iemeslu ( arī jau izrunātu) dēļ liekas neperspektīva.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #13 : Aprīlis 30, 2014 »

+ also raven arī vienmēr ir gatavs parunāt par , emm, ``bioloģijas īpašo lomu`` apziņas veidošanā un pafantazēt par to, cik slikta ir nemirstība, par ``evolucijas argumentiem`` pret to -  lai gan raven nav ne biologs ne evolucionists :)
IP pierakstīta

raven

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1370
« Atbilde #14 : Aprīlis 30, 2014 »

Nu bet ne jau par to ir runa. Ne par tavu viedokli, bet par konkrētiem iemesliem un to kā tieši tādi procesi notiek utt. Tas ir tas, ko no tehniskiem ekspertiem sagaida. Zināšanas, lai paši varētu pieņemt lēmumus. Plus mīnus objektīvas zināšanas. Un dot tās atkārtoti - neredzu problēmu kāpēc ne. ja neskaita "nav interesanti".
IP pierakstīta