Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: kūtrums kultūrā  (Lasīts 5082 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1374
kūtrums kultūrā
« : Aprīlis 04, 2012 »

http://puaro.lv/lv/esejas-raksti/brauciens-ar-marsruta-autobusu-virziena-no-centra-si-gada-26-marta-riga-sakss

Interesants raksts! Redzams, ka Sakss prot savirmot publiku ar savu pseidoreālistisko prozu. Vairums komentāru satur nervozu un sievišķīgu dramatizēšanu, un autora pazemošanu, bet runājot no dzīves pieredzes zinu, ka tādā situācijā vairums latviešu jauniešu rīkotos tāpat kā Nils...
IP pierakstīta
“When the going gets tough, the tough go drinking.”

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7143
Re: kūtrums kultūrā
« Atbilde #1 : Aprīlis 05, 2012 »

nu ja, svarīgākais tomēr ir izdzīvot neskatoties ne uz ko.

Atceries, tev ir tikai viens uzdevums - izdzīvot. Vienmēr dari pilnīgi visu, lai izdzīvotu. Bet nekad nedari neko vairāk," viņš mani mācīja.
"Izklausās diezgan vienkārši," es atbildēju. "Gandrīz pašsaprotami."
"Tad tu neko neesi sapratis," viņš teica. "Katrā cīņā tev ir tikai jāpaliek dzīvam. Un nekas vairāk. Tu nedrīksti darīt neko, lai glābtu savu pašcieņu, lai palīdzētu vājākam, lai atriebtos, lai stātos pretim kā līdzvērtīgs pretinieks, lai zaudētu ar godu, lai noķertu vainīgos, lai paglābtu citus, lai vienkārši izkautos. Tikai to, lai izdzīvotu. Tu vispār apjēdz, cik tas ir grūti?"
IP pierakstīta

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #2 : Aprīlis 05, 2012 »

šodien zaļā ceturtdiena, rīt Lielā piektdiena. Kāds atdos dzīvību, lai mēs varētu izdzīvot.
un mēs dzīvojam! un tas ir mūsu uzdevums.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42384
  • Ateists
« Atbilde #3 : Aprīlis 05, 2012 »

Cyrano

Iisti nevaru piekrist raksta autoram par pasaizsardziibas liidzekljiem. Ir tomeer neletaalas metodes- lakrimatori, irritanti. Protams, jaabuut treneetam lietot.
IP pierakstīta

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #4 : Aprīlis 05, 2012 »

Cyrano

Iisti nevaru piekrist raksta autoram par pasaizsardziibas liidzekljiem. Ir tomeer neletaalas metodes- lakrimatori, irritanti. Protams, jaabuut treneetam lietot.
es nemaz nezinu kas tie tādi ir. un ne jau katram kabatā ir elektrošoks. manuprāt tomēr raksts nav par pašaizsardzību. bet par agresivitāti un pofigismu. redzi, arī tam zekam bija savs iemesls būt dusmīgam. un viņš šīs dusmas izrādīja sev saprotamā veidā.

protams, vislabākajā situācijā atradās ķīnietis, jo viņš vienk. nesaprata par ko visi šūmējās.  ;D ;D ;D
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42384
  • Ateists
« Atbilde #5 : Aprīlis 05, 2012 »

SR

Esmu bijis liidziiga situacijaa. Arii mikrinjaa. Arii 2 - es un koleegis. Arii agresiivs marginaalis. Nodevaam centraalajaa stacijaa policistiem.

Atskiriibas: Mums palidzeeja veel 2 mikrinja pasazieri.

Principiaalaa neskaidriiba rakstaa mineetaja situacijaa: Mikroautobusaa, seviskji pilnaa, agresiivu individu, ja tas nav brunjots un ( varbuut) seviskji speeciigs, apguvis ciinju maakslas-  blokjeet un padariit nekustiigu ir diezgan viegli.

Kaapeec? Taapeec, ka tur nav telpas, lai pretinieks atveezeetos sitienam vai speerienam ar kaaju, kas ir biistamaak.

Vairaaki cilveeki , darbodamies saskanjoti, saspiezj vinju, nogazj ejaa un sakaapj virsuu. Tas arii notika. Nevisn pat skrambu nedabuuja.
IP pierakstīta

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #6 : Aprīlis 05, 2012 »

SR

Esmu bijis liidziiga situacijaa. Arii mikrinjaa. Arii 2 - es un koleegis. Arii agresiivs marginaalis. Nodevaam centraalajaa stacijaa policistiem.

Atskiriibas: Mums palidzeeja veel 2 mikrinja pasazieri.

Principiaalaa neskaidriiba rakstaa mineetaja situacijaa: Mikroautobusaa, seviskji pilnaa, agresiivu individu, ja tas nav brunjots un ( varbuut) seviskji speeciigs, apguvis ciinju maakslas-  blokjeet un padariit nekustiigu ir diezgan viegli.

Kaapeec? Taapeec, ka tur nav telpas, lai pretinieks atveezeetos sitienam vai speerienam ar kaaju, kas ir biistamaak.

Vairaaki cilveeki , darbodamies saskanjoti, saspiezj vinju, nogazj ejaa un sakaapj virsuu. Tas arii notika. Nevisn pat skrambu nedabuuja.
blokjeet un padariit nekustiigu ir diezgan viegli.

varbūt saskaņoti rīkojoties tas tā arī ir. bet situācija bija tāda, kāda bija. nu, skumji. katrs darīja savu - un visiem bija pofig ka tos divus sit. vai tad tā nav? kurš grib iesaistīties svešās nepatikšanās? neviens. es arī ne.  >:(
un arī tas vēl nebūtu tas sliktākais, grēks rada grēku - ļaunums,ļaunumu. zekam tēvs bija kritis karā? un sarkanbaltsarkanais viņam rada asociācijas ar fašistiem, principā viņš atrieba sava tēva nāvi. stulbi, bet fakts.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276
« Atbilde #7 : Aprīlis 05, 2012 »

Lasot to rakstu nožēloju, ka pazaudēju savu ilgadējo pašaizsardzības ieroci, lielu melnu, četršķautņainu naglu (tādu, ar kuru laikam Jēzu nagloja pie krusta), kuru varēja kā kasteti starp pirkstiem ielikt. Būtu mēģinājis tam pipecam deniņos gāzt. Mana reakcija šādās situācijās variējas starp Saksa standartmīkstpēdiņa un FFFFUUUU RAGE guy tā kā visu nosaka tīras emocijas. Moš būtu grūtāk, ja sēdētu tam zekam priekša, bet ja aizmugurē, tad noteikti gāztu ar kaut ko pa kaut kurieni. Un vēlams izņemtu šo indivīdu no genofonda. Žēl, ka par šādu labu darbu mani visdrīzāk ieliktu cietumā.
IP pierakstīta

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #8 : Aprīlis 05, 2012 »

Lasot to rakstu nožēloju, ka pazaudēju savu ilgadējo pašaizsardzības ieroci, lielu melnu, četršķautņainu naglu (tādu, ar kuru laikam Jēzu nagloja pie krusta), kuru varēja kā kasteti starp pirkstiem ielikt. Būtu mēģinājis tam pipecam deniņos gāzt. Mana reakcija šādās situācijās variējas starp Saksa standartmīkstpēdiņa un FFFFUUUU RAGE guy tā kā visu nosaka tīras emocijas. Moš būtu grūtāk, ja sēdētu tam zekam priekša, bet ja aizmugurē, tad noteikti gāztu ar kaut ko pa kaut kurieni. Un vēlams izņemtu šo indivīdu no genofonda. Žēl, ka par šādu labu darbu mani visdrīzāk ieliktu cietumā.
man gan nebūtu žēl, ar šitādām metodēm tev uz āfriku jābrauc. iznāktu no cietuma - būtu tāds pats kā visi zeki droši vien.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276
« Atbilde #9 : Aprīlis 05, 2012 »

Jā, tā ir tipiska sievietes reakcija. Jo sievietes nav evolucionējušas, lai aizstāvētu sevi un savu pavardu, bet ļautu to darīt vīriešiem. Tava reakcija ir normāla.
IP pierakstīta

S.R.

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #10 : Aprīlis 05, 2012 »

Jā, tā ir tipiska sievietes reakcija. Jo sievietes nav evolucionējušas, lai aizstāvētu sevi un savu pavardu, bet ļautu to darīt vīriešiem. Tava reakcija ir normāla.
protams. un tava reakcija ir tipiska mūsdienu vīrišķa vāvuļošana par neevolucionējušām sievietēm. starpcitu - manuprāt nāk atpakaļ matriarhāts. drīz veči neko vairāk nespēs kā alus pudeli atkorķēt. un nesāt kabatā naglu.

ne jau nagla (at)risinās sabiedrības sašķeltību un kultūras trūkumu bezmazvai jebkurā jomā un vietā.  :-\
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #11 : Aprīlis 05, 2012 »

Gnidrolog, ja Tevis šeit teiktais nav bijis domāts kā mēģinājums citus piedabūt pabarot Tavu trolli (which I truly hope it is), un, ja Tu tiešām būtu spējīgs un gatavs savus vārdus īstenot praksē, tad apsveicu. Tādā gadījumā esi sekmīgi pievienojies tiem pagaidām ļoti nedaudzajiem indivīdiem, kuru sakarā man vairs nav nekādu tālāku komentāru; kļuvis par vienu no staigājošiem paraugiem lielākajai daļai no tā, kā dēļ cilvēce ir hroniski slima.
IP pierakstīta

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #12 : Aprīlis 05, 2012 »

Sakss ar sava raksta fiktīvo scēnu tajā mikriņā ir gribējis vērst sabiedrības uzmanību uz aculiecinieku vienaldzību šāda veida incidentos. Starp citu, epic facepalm attiecībā uz tā raksta komentētājiem, kas neiebrauca, ka tas incidents ir izdomājums, ar zemtekstu. Būtībā viņš parāda, ka šādās situācijās neviens neizvēlas vienkārši ignorēt upurus - vienmēr ir kaut kāda racionalizācija personīgajam kūtrumam un bezdarbībai.
IP pierakstīta

Orc

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #13 : Aprīlis 05, 2012 »

Gnidrolog, ja Tevis šeit teiktais nav bijis domāts kā mēģinājums citus piedabūt pabarot Tavu trolli (which I truly hope it is), un, ja Tu tiešām būtu spējīgs un gatavs savus vārdus īstenot praksē, tad apsveicu. Tādā gadījumā esi sekmīgi pievienojies tiem pagaidām ļoti nedaudzajiem indivīdiem, kuru sakarā man vairs nav nekādu tālāku komentāru; kļuvis par vienu no staigājošiem paraugiem lielākajai daļai no tā, kā dēļ cilvēce ir hroniski slima.

Kādus līdzekļus, tavuprāt, drīkst izmantot upuru aizstāvībai šādās situācijās?
IP pierakstīta

mindbound

« Atbilde #14 : Aprīlis 05, 2012 »

Manuprāt, situācija, kur viens dzērājs uzbrūk diviem pieaugušiem indivīdiem cilvēku pilnā transportā, prasa neko vairāk, kā policijas izsaukšanu uz kādu no tuvākajām pieturām. Bet runa nav par to. Viena lieta ir ņerkstēt par to, ka sabiedrībā nepietiek nāvessodu un citu barbarisma prieku, savukārt jau pavisam kas cits ir nākt klajā ar šādiem paziņojumiem.
« Pēdējā izmaiņa: Aprīlis 06, 2012 Noetic Jun »
IP pierakstīta