Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Politiskās kaislības : vai nemieri Ukrainā ir prelūdija karam?  (Lasīts 128858 reizes)

0 Iemītnieki un 2 Nereģistrētie lasa šo tēmu.

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks

Gnidrologs
Citāts
Umm... varbūt tu, kretīn, ne visai labi saproti ar ko atšķiras sagrābt varu pašam savā valstī vai iekarot citu valstu un sagrābt varu tur?
Nelikumīgi ir kā viens, tā otrs.
Citāts
Es vērtēju tavu lojalitāti no taviem ''miera laika'' postiem, kas šobrīd diezgan pārliecinoši parāda tavu rusofīliju, tāpēc nav ne mazākās šaubas, ka pat neitrālā situācijā tev nebūtu problēmas sadarboties ar vatņiku okupantiem.
LOL. Mani vnk besī klīniskā rusofobija. Vai tavuprāt Ukrainai Latvijā būtu tāds pats atbalsts un pro- sentiments, ja Ukrainai saķeršanās būtu ar kādu citu valsti, nevis Krieviju? Baidos, ka ne - aiz ko secinājums, ka visa mūsu `palīdzēsim Ukrainai` histērija un žovto-blakitno karodziņu karināšana interneta kontu avataros ir ne tik PAR Ukrainu, cik PRET krieviem. Cita starpā, tā ir arī galvenā latviešu nacionālisma iezīme - būt ne tik daudz PAR latviešiem, cik PRET krieviem. Šādu stratēģiju, kā arī PRINCIPIĀLU un permanentu mūžīgo opozīciju Krievijai vienalga, vai tā ir par tēmu vai nē, es nekādi nevaru pieņemt un vienmēr pret to iebildīšu. Ibo tīšuprāt naidoties ar tādu kaimiņu, kāda ir Krievija, ir suicidāls idiotisms.
Citāts
Vai manu vai. Draudi internetā. Kāpēc esi tik pārliecināts, ka tu būsi sitējs, nevis sitamais?
Pie dirsas. Tu apvainoji manu ģimeni, un tādas lietas nepiedod.
Citāts
Anyhow, tu pats provocē uz negatīvu attieksmi pret sevi un tad tēlo upuri, kuru apbižo. Ļoti līdzīgi kā Krievija.
Atšķirībā no tevis, es cenšos saglabāt kulturālu diskusiju un argumentēt ar loģiku, nevis emocijām.
Citāts
Valsts ir kaut kādi volšebņiki?
Valsts, pēc idejas, ir valstī galvenais resursu turētājs. Valstij ir vislielākās iespējas kaut ko izmainīt. Jo īpaši, ka sūdiem trāpot ventilatorā, cilvēki tāpat gaidīs tieši uz valsts palīdzību. Uz Ukrainas piemēra - kurš risinās bez pajumtes, iztikas un darba palikušo Donbasa bēgļu jautājumu? Tas galvenokārt būs jādara Ukrainas valstij, jo pašu bēgļu iespējas atrisināt šīs savas tekošās problēmas būs visai ierobežotas.
Citāts
Darba vietas brīvā tirgus ekonomikā pamatā rada privātais sektors
Nekur nav teikts, ka brīvā tirgus ekonomika ir vienīgais pareizais un neapstrīdamais risinājums.
Citāts
Nācijas izdzīvošanu nodrošina bēgšana no savas valsts labākas algas nolūkos un sekojoša asimilācija emigrācijas mītnē.
Tu saprati pats, ko pateici, viedais tu mūsu? :D Bēgšana no savas valsts un asimilācija emigrācijas mītnē nodrošina nevis nācijas izdzīvošanu, bet gan pāreju no vienas nācijas citā. Ja skatāmies uz klaida latviešiem, kas emigrēja WW2 beiguposmā - tad cik necik nopietnas saites ar Latviju (un latvietību) ir saglabājši vien 1. paaudzes emigranti - t.i. tie, kas paši izbrauca un kuriem ir personīgas atmiņas par dzīvi Latvijā līdz tam. 2. paaudzei (jeb pirmajai TUR dzimušajai paaudzei) šī saite jau krietni vājāka (kaut arī starp viņiem gadās viens otrs, kurš ir gatavs atgriezties savu senču dzimtenē, kā piemēram K. Streips un M. Rītiņš - bet šādi indivīdi tomēr ir vairāk izņēmums, nekā likumsakarība), bet 3. paaudze jau faktiski pieder savas mītnes zemes nācijai. Kādā veidā šāda emigrācija nodrošina latviešu nācijas izdzīvošanu, man nepaliek skaidrs.
Citāts
MJ spiež kā tipiks komunists, kas domā, ka cilvēku darba ētiku un ražīgumu vajag ietekmēt ''no augšas'' un tad pēkšņi viss būs kedā. Problēma ir tāda, ka valdība = tautas mini kopija. Nav tādas divas konkurējošas entitātes ''valdība'' un ''tauta''. Tā ir viena no sūdīgākajām ex sovoka psiho problēmām. Doma, ka tie keksi, kas ir pie stūres ir no citas planētas un ''mēs godīgie'' ciešam viņu dēļ.
Nebūt ne. Es ļoti labi saprotu, ka `valdība` izriet no `tautas` un, pa lielam, ir tāda, kādu tauta ir pelnījusi. Jo galu sānā šo valdību jau tauta pati vien ievēl - un tas, ka pēdējās pāris vēlēšanās ievēl burtiski pēc `mazākā ļaunuma` principa, tam nekādi nepalīdz.

`Mēs godīgie` pa lielam paši no stulbuma un šizas, jo turpinam balsot par tiem pašiem, kas vārdos runā par `latviešu tautas saglabāšanas svarīgumu`, bet darbos nedara NEKO, lai šos vārdus realizētu. Jo īpaši apstākļos, kad kļūst diezgan skaidrs, ka brīvais tirgus visu pamazām `sakārto` tā, ka Latvijā cilvēku paliek aizvien mazāk un mazāk, jo pie esošajām ekonomiskajām attiecībām šeit tik daudz cilvēki nav nemaz vajadzīgi.

Aste Risks
Citāts
otro daļu tiesas ceļā var, pirmajā es saskatu korupcijas riskus ibokautkāda ierēdņu komisija lems par to vai zeme ir pienācīgi apstrādāta vai nav
Tādas komisijas vai vismaz tām kaut kas līdzīgs pastāv jau šobrīd, jo manuprāt pastāv kaut kādas atšķirības zemes nodoklī atkarībā no tā, vai viņa tiek apstrādāta vai nē.
Citāts
plāna ekonomika pēc definīcijas ir inercioza , turpretī tirgus ekonomikā viss mainās strauji. Kamēr plāna ekonomika ieriktējas ražot nasosus , tikmēr tirgū jau ir vajadzīgi kaļosi. no šī es secinu ka plānveida ekonomika nevar sekmīgi eksistēt vienlaicīi ar tirgus ekonomiku - viens vai otrs, bet ne abi reizē
Vai nu Tu neuzmanīgi lasīji, ko es rakstīju, vai nu man neizdevās pietiekoši skaidri izvērst domu. Vēlreiz, doma ir, ka valsts pārņem nevis VISU ražošanu, bet tikai noteiktus sektorus - tādus, kuri prasa lielus kapitālieguldījumus un kuriem ir vairāk vai mazāk garantēts noieta tirgus (kurš turklāt ir prognozējams, jo ir daudz maz zināms, ko un cik vajag). Tas nekādā ziņā nenozīmē, ka ir jālikvidē privātais sektors ārpus šīs valsts saimniecības.

Jeb īsāk sakot: jaunkolhozi ražo paiku primāri priekš skolām, slimnīcām, cietumiem un armijas, bet pārtikas bodēs uz ielas paliek `brīvā tirgus` paika - tātad, `privātie zemnieki` un imports. Protams, nekas neaizliedz arī jaunkolhoziem mēģināt iekarot šo tirgus segmentus, ja produkcijas kvalitāte un cena un to ļauj.
Citāts
tā pati aizņemšanās vien sanāk
Kas ir labāk - aizņemties tamdēļ, lai to INVESTĒTU ražošanā un darba vietu radīšanā, vai aizņemties tāpēc (ko Latvija jau ir izdarījusi krīzes sakarā), lai nenoietu pa burbuli?
Citāts
mana "recepte" ir tāda - pēc iespējas ātrāsk integrēties pasaules ekonomikā lai dzīves standarti pēc iespējas ātrāk izlīdzinātos un tāpēc nebūtu jēgas nekur braukt.
Nu kaut kā ļoti lēni mums ar to iet.
Citāts
3. darba ražīgums/ darba kultūra , arī smags padomju mantojums šis gan liekas ka drusku sāk iet uz labo pusi
Šim nekādi nevar piekrist. Kāpēc tiem pašiem aizbraucējiem viņu jaunajās mītnes zemēs ar šo problēmu pa lielam nav?

a_masiks
Citāts
1) precīzas statistikas nav (lai gan dažus postus iepriekš tika dots links uz statistiku)
2) brauc prom pamatā laucinieki
3) laucinieki ir latvieši.
1. Vai tad tā bija aizbraucēju etniskā sadalījuma statistika? Manuprāt, nebija vis.
2. Jā, brauc prom laucinieki. Lauku apdzīvotība ir samazinājusies katastrofāli.
3. Jā, laucinieki ir latvieši. Man zināmajos laukos (jebkuros, bet ok, man nav nekāda sakara ar Latgali, kur gan etniskā sadalījuma aina ir cita, gan arī depresīvisms varētu būt krietni lielāks) krievi ir ārkārtīgi reta parādība.
Citāts
Daļa īru atvilkās atpakaļ. Bet tikai daļa. Atlikušo piepildīja imigranti (tjipa visādi pakistānas čigāni, nevis īru ārieši). Tai skaitā no Latvijas. Ar attiecīgajām etniskā rosola problēmām. Tb - efekta vietā tika panākts pamatīgs nacionālais defekts...
Un vai tas ir tas, ko gribam mēs?
Citāts
Ja runājam par gādīgo valsti un tās radītajām darba vietām  -NAHUJ NEVAJAG!!!  Tas ir pirmais solis Krimas virzienā.
No kurienes tiek izrauta `neizbēgamā` saite starp sociālismu un krieviskumu?
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis

Citāts
Un vai tas ir tas, ko gribam mēs?
nē. es devu piemēru, ka izmisīga cenšanās atgriezt apukaļ aizgājējus, var (un tā arī būs) beigties pavisam savādāk, nekā iecerēts. Var strādāt pie tā, lai demotivētu braukt prom, uzlabot dzīvi uz vietas un tad dabiskā ceļā gaidīt kādu nelielu daļu apukaļ. Visi pārējie varianti būs tukša spēka un līdzekļu izniekošana.

Citāts
No kurienes tiek izrauta `neizbēgamā` saite starp sociālismu un krieviskumu?
tā nebija neizbēgama saite, bet mājiens uz to, ka šādā veidā izniekosim valsti, novedīsim Ukrainas stāvoklī, ar diezgan garantētu Krimas scenāriju. Slikti pieskatīta lieta vienmēr tiek nozagta.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks

a_masiks
Citāts
nē. es devu piemēru, ka izmisīga cenšanās atgriezt apukaļ aizgājējus, var (un tā arī būs) beigties pavisam savādāk, nekā iecerēts. Var strādāt pie tā, lai demotivētu braukt prom, uzlabot dzīvi uz vietas un tad dabiskā ceļā gaidīt kādu nelielu daļu apukaļ. Visi pārējie varianti būs tukša spēka un līdzekļu izniekošana.
Jo ātrāk tiks pieņemti mēri aizbraukušo dabūšanai atpakaļ, jo lielākas ir cerības, ka tie būs veiksmīgi. Laiks šajā gadījumā nedarbojas šīs stratēģijas labā. Gaidīt, lai `tirgus visu sakārto`, principā nozīmē sakāvi šajā jomā.
Citāts
tā nebija neizbēgama saite, bet mājiens uz to, ka šādā veidā izniekosim valsti, novedīsim Ukrainas stāvoklī, ar diezgan garantētu Krimas scenāriju. Slikti pieskatīta lieta vienmēr tiek nozagta.
Teiksim tā, es šādai versijai par neizbēgamu izniekošanu nekādu pamatojumu neredzu.

MeistarsGoda
Citāts
Vispār jau var arī Donbass atdalīties. Viņus pat var atdalīt, pret pašu gribu, ja visas Ukrainas referendums nolemj šos pasūtīt tālāk.
Te nu mēs esam. Un kas kavēja Ukrainai šādu lēmu pieņemt vēl martā, kad Gubarevs prasīja referendumu?

Un kāpēc `visas Ukrainas`? Ja par Čečenijas neatkarību balsotu VISA Krievija, vai par Kosovas neatkarību VISA Serbija, vai šīm separātistu valstīm spīdētu JELKĀDAS cerības uz atdalīšanos? :D
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42037
  • Ateists

Koroče 2 lietas, attiecas pamatā uz Gnidrologu

a) neaicinam nevienu nošaut
b) nesakam neko ne par viena tuviniekiem.

OK?

IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis

Citāts
Teiksim tā, es šādai versijai par neizbēgamu izniekošanu nekādu pamatojumu neredzu.

šim mērķim JAU iztērētā nauda ir devusi kaut kādu atdevi?

Citāts
Te nu mēs esam. Un kas kavēja Ukrainai šādu lēmu pieņemt vēl martā, kad Gubarevs prasīja referendumu?
Ja krietnais krievs Gapoņenko vienā jaukā brīdī ierosinātu tieši tādu pašu referendumu par Latgali - Latvija uz karstām pēdām tādu noorganizētu?? Jeb no sākuma kārtīgi izvillotos par šo pilsoņu tiesībām vispar runāt un domāt šai virzienā?

Citāts
Un kāpēc `visas Ukrainas`?
Tapēc ka gan Krima, gan donbasija PIEDER Ukrainai, un nevis otrādi. Krima, protams, piedevām bija autonomija - tātad jau sākotnēji formāli tjipa daļeji neatkarīga no ukrainas...  donbasija tāda nav.
Ja mēs skatāmies ka katram bomzim ir tiesības pasludināt savu patilti par neatkarīgu republiku, ij vienpersoniski rīkot "oficiālu" referendumu šai sakarā... tad kapēc lai šādi nevarētu ķļut neatkarīgi no valsts ari atsevišķi dzīvokļi daudzdzīvokļu mājā? Un arī - piedaloties referendumā TIKAI dzīvokļa iemītniekiem....
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks

a_masiks
Citāts
Problēma - lai to darītu nepieciešamas smadzenes, un daudz maz sakarīgs biznesa plāns.
Laukos, ja cilvis nav atradis sevi zemniecībā, tad ar otro punktu principā ir diezgan čābīgi. Da ij pilsētā arī nav sevišķi labāk.
Citāts
PS - runājot par biznesu. Es ZINU ka vajag un ka tas ir labi. Diemžēl arī es nemāku biznesu taisīt, lai arī zinu ka vajag.
Tb - lai arī zinu ko un kā vajadzētu darīt - pašam ar darīšanu ir sūdīgi. Un toes labi apzinos. Tikai citus (tai skaitā valdību) savā tizlumā nevainoju.
Nu un ko darīt, ja absolūtajam VAIRUMAM latviešu ir līdzīgi? Vai tas ir valdībai attaisnojums neko nedarīt?

Nē, ok, var argumentēt, ka tauta pati vainīga, ka tādu neko nedarošu valdību ir ievēlējusi - un taisnība tā būs.
Citāts
Man tāds jautājums - ja, piemēram, izrādīsies ka Ukrainas spēku pusē atrodas kautkāda NATO vienība - kā tas ietekmēs un uz kā pamata dos iemeslu sīkajam kremļa kroplim ieviest Ukrainā krievijas karaspēku?
Nu pag, oficiālā Ukrainas un Rietumu pozīcija ir, ka Ukrainā Krievijas karaspēks jau sen ir ievests.
Citāts
Džeks konkrēti piepišas cepurei.
Cepurei? Kādai vēl cepurei?  :-\
Citāts
Un šiem cilvēkiem (krieviem) nav savas valsts??!!??
1. Viņi joprojām ir Ukrainas pilsoņi.
2. Par valsti - neviennozīmīgs jautājums. Jo viņu intereses pārstāvošo politisko spēku - Reģionu partiju (kuras elektorāts kā reiz koncentrējās Donbasā) - no likumīgās varas principā nostūma ar spēku. Gan attiecībā uz prezidenta posteni, gan uz vietu skaitu Radā.
KAS tāds mainītos šai apstāklī, JA izrādītos ka ukraiņu pusē karo (vai palīdz karot) kaut kādas NATO vienības?
NATO jau varētu krieviem atbildēt ar krievu pašu pasaciņu - ko jūs, Ukrainā nekādas NATO vienības nekaro, ir tikai brīvprātīgie...  ;)
Es gan domāju, ka NATO uz šādu stratēģiju neparakstīsies. Ok, speciālo uzdevumu vienības ir viena lieta, viņām principā liktenis tāds - darboties pa kluso un `it kā` bez pavēles, lai viņus sūtījusī valsts vienmēr varētu noliegt savu līdzdalību. Bet ne jau regulārie spēki.

Citāts
Debaļcovas "katla"  noslēpums atklājies
http://kurort200.livejournal.com/585.html

izklausās pēc patiesības.
Pardon, es gan domāju, ka tā ir pilnīga huiņa. NATO nav nekādas vajadzības paslepus Ukrainā ievest savu karaspēku un likt tam karot frontē. Bet brīvprātīgie - kā vienā, tā otrā pusē - ir ieradušies paši uz savu galvu. Pie kam, ja Krievijas pilsoņi separātistu pusē var mierīgi sastādīt ievērojamu daļu no dzīvā spēka, tad Ukrainas pusē līdz šim ir zināmi vien epizodiski gadījumi un nekādu izšķirošu nozīmi `viesstrādnieki` tur nespēlē.
a_masiks

krievam ir kudī smagāks, faktiski pilnībā legāls pamatojums - Ukrainā ir liela krievu un vēl lielāka krievvalodīgo kopiena, visi pilsoņi ntajā paaudzē, kas turklāt pavisam reāli tiek fiziski apdraudēti/likvidēti.
kurpretī par kkādu mistisku aizsargājamu amerikāņu kopienu Ukrainā gan tā kā nebūtu pamata runāt.
Tas kā reiz nav legāls pamatojums. Principā, krieviem juridiski nekādas darīšanas gar Ukrainas pilsoņiem nevajadzētu būt, izņemot, protams, gadījumu, ja vieni Ukrainas pilsoņi sāk izgriezt kādus citus, un apgalvot, ka Ukrainā kaut kas tāds notika vai notiek šobrīd, būs visai pamatīgs pārspīlējums. Ukrainas pusi var vainot zināmā nevērībā pret civilo populāciju, bet par mērķtiecīgu genocīdu tur tomēr īsti runāt nevar.
Citāts
nus... domāju, ka Ukrainas pilsoņiem krieviem būs gan šādas tādas pretenzijas, īpaši pēc Odesas.
Pretenzijas pret Maidana režīmu (sauksim to tā) - jā. Bet tas nekādā veidā nepilnvaro Krieviju uz neko.
Citāts
vēl jo vairāk, kad Ukrainas t.s. valdība no viņiem praktiski atteikusies - pārtraukusi piegādes, pensijas utt.
Tas IR akmens Ukrainas valdības un Maidana dārziņā, bez šaubām. Bet atkal - tas nedod Krievijai nekādas pilnvaras, vismaz ne oficiāli.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks

a_masiks
Citāts
šim mērķim JAU iztērētā nauda ir devusi kaut kādu atdevi?
KĀDAM konkrēti mērķim nauda bija paredzēta? Radīt konkrētas darbavietas, vai tikai `izstrādāt stratēģijas`, ko pie mums māk uz urrā?
Citāts
Ja krietnais krievs Gapoņenko vienā jaukā brīdī ierosinātu tieši tādu pašu referendumu par Latgali - Latvija uz karstām pēdām tādu noorganizētu?
Ja viņš to ierosinātu likumā noteiktajā kārtībā, kur problēma? Jo īpaši, ja savāktu nepieciešamo parakstu daudzumu? Attiecīgi - uz karstām pēdām ne, bet likumā noteiktajā kārtībā - kāpēc ne?
Citāts
Tapēc ka gan Krima, gan donbasija PIEDER Ukrainai, un nevis otrādi.
Un Čečenija pieder Krievijai un Kosova - Serbijai?
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1171
  • džedaju bruņinieks

MeistarsGoda
Citāts
Vispār jau var arī Donbass atdalīties. Viņus pat var atdalīt, pret pašu gribu, ja visas Ukrainas referendums nolemj šos pasūtīt tālāk.

Un kāpēc `visas Ukrainas`? Ja par Čečenijas neatkarību balsotu VISA Krievija, vai par Kosovas neatkarību VISA Serbija, vai šīm separātistu valstīm spīdētu JELKĀDAS cerības uz atdalīšanos? :D

Tur jau tā sāls, ka VISA Ukraina balso, jeb kas nu kurā gadījumā nepieciešams, lai mainītu valsts robežas. Tad tas ir pavisam likumīgi un miermīlīgi. Cerību tā panākt neatkarību šādām teritorijām ir maz, bet tas neliedz uzdarboties - Katalonijas piemērs.

Praksē ir atšķirība starp to kā vajadzētu būt un kā notiek. Kosovā lietas nenotika miermīlīgi, par laimi Apvienotajām Nācijām bija pietiekoši špēka lai pārtrauktu vardarbību. Tad nu palika jautājums - ko darīt ar šo teritoriju? Daļa no nācijām vienojās atzīt to par jaunu valsti. Likumīgi tas nebija, tomēr kā jau minēts ne visi precedenti ir jāatkārto.

Ar Donbasu ir sarežģītāk, ANO spēka nepietiek, tāpēc praktiski ir tikai divas puses: Ukraina (ar iespējamu ASV atbalstu), un Krievija. Labi, lai Krievijas izauklētie separātisti iegūst neatkarību, bet vai Krievijai ar to pietiks? Bija jau cerības, ka pietiks ar Krimu, bet nē. Tāpēc praktiski vienīgais reālais risinājums ir sakaut Krieviju.
« Pēdējā izmaiņa: Februāris 11, 2015 MeistarsGoda »
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks

Vispār ir stāsti, ka ebreju valsts dibināšanai savā laikā kā variants tika izvirzīta Krima, un esot pat bijis starptautisks līgums ar Krieviju.
Tajā laikā Krima bija Krievijas sastāvā (pirms/pēc WWII).
Lai no šitā pienākuma izvairītos, kad termiņš bija notecējis, Krimu steidzīgi "pārrakstīja" Ukrainai, kurai šajā sakarībā nekādu līgumsaistību nebija.
Papildus Krievija atpirkās ar vācu trofeju tankiem (PZ III ?) u.c. bruņojumu, ar ko vēlāk Izraēla uzveica Ēģipti.

Iespējams, pēc maidana Krievija saprata, ka tiek mēģināts ar žīdu apvērsuma palīdzību kaut kādā veidā nākotnē tomēr nodrošināt Krimas atdošanu Izraēlai.
Te nu tiešām Krievijai nebija izvēles, kā vien iejaukties ar spēku.

Mans priekšlikums esošo un nākotnē iespējamo konfliktu risināšanai:
Latvija starptautiski uzstājas ar piedāvājumu atdot Abreni Krimas vietā Izraēlas vajadzībām.
(būs buferzona starp Krieviju un Latviju)

« Pēdējā izmaiņa: Februāris 11, 2015 Papucs »
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks

a_masiks
Še Tev vēl viena cepure.
https://www.youtube.com/watch?v=runzJVTs5Us
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks

a_masiks
Še Tev vēl viena cepure.
https://www.youtube.com/watch?v=runzJVTs5Us

Šis gan nav nopietni, - nu, un, kas par to? (kā saka).
"Teletūbijus" pavisam maziem bērniem taču arī izdomāja un filmēja galīgi sašņaukušies un salietojušies (pie tam, visa raidījuma radošā komanda) - oficiāli atzīts fakts, pat laikam tiesas prāva.
(ok, trušu pielietojums - tas bija jauki un pamācoši)
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4453

MJ es Tev ieliku ekonomikas jautājumā atbildi šeit http://miglas.valsts.lv/smf/index.php?topic=2644.25 lai nepiesārņotu šo tēmu
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1978

MJ
Citāts
Pretenzijas pret Maidana režīmu (sauksim to tā) - jā. Bet tas nekādā veidā nepilnvaro Krieviju uz neko.

tīri juridiski no st.tisko tiesibu viedokļa - jā, nepilnvaro. tikai ko lai dara, ja skaistie dokumenti praksē tiek vnk piesmieti, ja futbola mačā otra komanda pēkšņi sāk dragāt kikboksu, turklāt tiesnesis kkur laukuma maliņā guļ komā.
kopš ASV pieņemtās Authorization for Use of Military Force kas legalizē t.s. apsteidzošo pašaizsardzību (pasaizsardzību Pentagona izpratnē, protams), attiecinot to uz visu pasauli, pārējiem atliek vai nu stāvēt pie ratiem vai arī pasākt ko līdzigu.
un es nenosodu Krieviju kamer tās pretpasākumi aprobežojas ar tautiešu aizsardzību, faktiski pat novēlotu. turklāt krievu mužiks nekad nesaprastu un nepiedotu ja Putins tikai noskatītos donbasiešu nelaimēs, un tad... nedod Dievs ka tad pie stūres izdotos pieklupt kādam žirinovskim.

Citāts
NATO nav nekādas vajadzības paslepus Ukrainā ievest savu karaspēku

nu nezinu... pie ukraiņu masveida dezertēšanas varbūt tomēr ir. varbūt pat uzreiz ar tālākejošu mērķi - Polija, Baltija... katrā ziņā tādam scenārijam mēs jau labu laiku tiekam gatavoti :(
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

ja vēl apskatāmies godīgi hronoloģiski, tad Putina Krievija šeit ir mūžīgā iedzinēja nevis agresora lomā (ASV doktrīna tika pieņemta jau Dž.Buša laikā, pēc 9/11NY - atgādinu!)
http://www.delfi.lv/news/world/other/putins-apstiprinajis-krievijas-jauno-militaro-doktrinu-kremla-drauds-nato.d?id=45389570

nu ļooti atbilstošs Šarija komentiņš par nepārspējamo rietumu dubultmorāli (Timošenko pilnīgi iespārda :)
https://www.youtube.com/watch?v=Iq_crIE4_7o
« Pēdējā izmaiņa: Februāris 12, 2015 Jona »
IP pierakstīta

Jona

• Atslēdzies Atslēdzies

he he, atradu Delfu fiksi nobēdzināto Obamas tekstiņu - paldies tiem, kas tālredzīgi paspējuši iekopēt visu teikto, ne tikai pliku linku. no savas puses atļaušos mazu boldiņu kas uzreiz paskaidro lietas būtību :)

ASV bija vidutājas varas maiņai Ukrainā, paziņo Obama
2015.02.01

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) varasiestādes bijušas vidutājas varas maiņai Ukrainā 2014.gada sākumā, apliecinājis ASV prezidents Baraks Obama.

Viņš atzinis, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins izlēmis pievienot Krimu tāpēc, ka Maidana protesti un Janukoviča bēgšana viņu pārsteiguši nesagatavotu, vēsta ārvalstu mediji. 

"Putins pieņēma šo lēmumu attiecībā uz Krimu un Ukrainu nevis tāpēc, ka viņam būtu bijusi kāda diža stratēģija, bet pēc būtības tāpēc, ka Maidana protesti, kā arī Janukoviča bēgšana, pēc tam, kad mēs bijām starpnieki Ukrainas varas maiņas procesā, viņu pārsteidza nesagatavotu," intervijā telekanālam CNN sacījis Obama.

ASV prezidents piebilda, ka Krievijas vadības "improvizācija" novedusi līdz rupjai starptautisko likumu pārkāpšanai, Ukrainas teritoriālās vienotības un suverenitātes neievērošanai, kā arī Krievijas diplomātiskajai izolācijai.

Viņš atzīmēja, ka Krievija nonākusi sarežģītā ekonomiskā situācijā, kad Eiropa visai uzmanīgi skatās uz lietišķo partnerību ar Maskavu, laikā, kad naftas pārdošanas apjomi samazinās.

Obama apsolījis, ka ASV turpinās izdarīt spiedienu uz Krieviju, jo sankciju politika pierādījusi savu efektivitāti, kā arī vienlaikus ar to ASV turpinās atbalstīt Ukrainas ekonomiku un no Kijevas nākošās reformas.

ASV prezidents arī izslēdzis militāra konflikta iespējamību starp Krieviju un ASV, taču atzinis, ka ASV turpinās nostiprināt NATO Austrumeiropas valstis.
http://infolatvija.com/lv/arzemju_zinas/46972/ASV_bija_vidutajas_varas_mainai_Ukraina_pazino_Obama
IP pierakstīta