Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Politiskās kaislības : vai nemieri Ukrainā ir prelūdija karam?  (Lasīts 131986 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks

Sunshineman
Citāts
vai tas tavuprāt ir propogandas gabals, vai realitāti raksturojoša reportāža?
Hmm, kā gan es to varu zināt? No video var pateikt vien to, ka tur staigā bariņš cilvēku, kas izkliedz neonacistiskus saukļus un klaigā ukraiņu valodai līdzīgā valodā. Tas tikpat labi var būt īsts, kā arī feiks (vissviens, speciāli iestudēts dajebkur citur vai arī tīšām izrauts no konteksta, noticis citā laikā).

Kā Tu pats labi saproti, šobrīd starp Ukrainu un Krieviju norisinās propagandas karš. Kas nozīmē, ka principā melo, pārspīlē un sagroza īstenību abas puses. Līdz ar to rodas jautājums, kāpēc visām Ukrainas puses ziņām Tu tici uzreiz un uz vārda, bet Krievijas puses ziņām - it nemaz? Arī tad, ja arī Ukrainas puses acīmredzami samuldās (kaut vai piemēram, baumas par ultimātiem, kurus krievi ir izteikuši jau teju vai 10 reizes, bet, šo ultimātu termiņiem iztekot, NEKAS nenotiek)? Vai tie paši jaunie stāsti par `nolaupītajiem cilvēkiem`? Vai Tu esi pilnīgi pārliecināts, ka tā ir balta patiesība, bez izdomājumiem, iestudējumiem, vai, kā minimums, bez pārspīlējumiem?
Citāts
arī interesanti, ko domā par piketu maskavā kurā visus brutāli izdzenāja/apcietināja - tā viņiem vajag, tas ir nelikumīgi un vienalga viņi ir fašisti?
Par to es domāju to, ka ierobežot uzskatu, viedokļu paušanas un pulcēšanās brīvību nav forši.
Citāts
neviļus nāk arī jautājums, ko domā par letiņiem - arī fašisti?
Tie, kas nu jau pārdesmit gadu vāvuļo par krievu salādēšanu vagonos un izvešanu ārā no Latvijas, kā arī tie, kas runā par jelkādu viedokļu aizliegšanu, ja tie neatbilst Vienīgajam Pareizajam Latviskajam viedoklim, savā sirdī pilnīgi noteikti tādi ir. Par laimi, viņi ir tikai vāvuļotāji.

Bet ja Tu gribi zināt, ko es domāju par `vidējo statistisko latvieti`, tad diemžēl neko labu - mēs tomēr esam diezgan sīkmanīga, nenovīdīga un ne sevišķi gudra tautiņa. DIEMŽĒL. Man ļoti gribētos, lai būtu savādāk.
Citāts
jautājums bija dresēts MJ, tas ir, kāds sakars šiem pokemoniem ar konfliktu? vismaz krievijas mēdijos līdzīgi video tiek pasniegti kā konflikta un iejaukšanās leģitimizācija.
Bez šaubām. Jautājums ir, vai šai `leģitimizācijai` ir kaut kāds pamats. Ja ir - tad visa šī konflikta matemātiskā izteiksme kļūst vēl sarežģītāka.
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1727

Citāts
Līdz ar to rodas jautājums, kāpēc visām Ukrainas puses ziņām Tu tici uzreiz un uz vārda, bet Krievijas puses ziņām - it nemaz?
šis tavs pieņēmums ir nepamatots, es neticu mēdijiem ne no vienas puses, gandrīz nekad neskatos tv, tomēr ir acīmredzami fakti, kā kāšu krusta izmantošana plakātos, tas ir tipiska ienaidnieka demonizēšana, biju ielicis te rullīti ar krimas iedzīvotāju kurš Orvelam ar viņa utopisko propogandu vienkārši liek klusi nobālēt.
krievijas monopol kompāniju aktīva iepirkšana no krievijas puses.
visbeidzot kara tehnika uz kuras braukā "krimas aizstāvji" ir ar krievijas nummurzīmēm.

Citāts
Par to es domāju to, ka ierobežot uzskatu, viedokļu paušanas un pulcēšanās brīvību nav forši.
tad cik saprotu principā neatbalsti Putina politiku?

Citāts
Man ļoti gribētos, lai būtu savādāk.
jautāju, jo šeit dzīvo indivīdi, kuri drīz sauks Putinu atbrīvot viņus no šiem fašistiem, ar propogandas materialiem Latvijā domāju problēmu nebūtu.
reāli, kā reizi šī krievijas ietekme manuprāt arī ir galvenais nacionālā konflikta avots Latvijā.

Citāts
Bez šaubām. Jautājums ir, vai šai `leģitimizācijai` ir kaut kāds pamats. Ja ir - tad visa šī konflikta matemātiskā izteiksme kļūst vēl sarežģītāka.
tas, ka tu pat pieļauj tādu scenāriju man šķiet absurdi, bet liek padomāt vai nevajadzētu sakrāmēt koferi pirms latvija vēl nav atbrīvota no fašisma
IP pierakstīta
"Not all drugs are good, all right? Some of them … are great" B.Hicks

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks

Sunshineman
Citāts
šis tavs pieņēmums ir nepamatots, es neticu mēdijiem ne no vienas puses, gandrīz nekad neskatos tv, tomēr ir acīmredzami fakti, kā kāšu krusta izmantošana plakātos, tas ir tipiska ienaidnieka demonizēšana, biju ielicis te rullīti ar krimas iedzīvotāju kurš Orvelam ar viņa utopisko propogandu vienkārši liek klusi nobālēt.
Nu un kāds komentārs par ukraiņu pusi? Par krieviem jau viss ir vairāk vai mazāk skaidrs.
Citāts
visbeidzot kara tehnika uz kuras braukā "krimas aizstāvji" ir ar krievijas nummurzīmēm.
Bet to jau noliedz tikai Putins :)
Citāts
tad cik saprotu principā neatbalsti Putina politiku?
Es varu saprast iemeslus, kāpēc viņš tā rīkojas (visdrīzāk ka Krievijas varas augšējos varas ešelonos ir nobažījušies par to, ka varas maiņa Kijevā var novest pie militāru bāzu zaudējuma Krimā, bet kā tas ne reizi jau ir teikts, tad Krima krieviem ir ahūni svarīgs placdarms), bet tas nekā neatceļ to, ka viņa darbības ir nelikumīgas un tikai veicina potenciālo konfliktu, nevis izslēdz.
Citāts
reāli, kā reizi šī krievijas ietekme manuprāt arī ir galvenais nacionālā konflikta avots Latvijā.
Viena pagale nedeg, un potenciālos `krievu izvedējus` jau šeit nav izveidojis Putins :)
Citāts
tas, ka tu pat pieļauj tādu scenāriju man šķiet absurdi
Kas ir absurdi? Mēģināšu rezumēt vēlreiz: man nav pārliecības, ka jaunā Kijevas vara reāli kontrolē situāciju Ukrainā, un ka tur pa ielām nevazājas `kārtību ieviest` griboši Labējā Sektora utml. radikāļi. Kuru rīcībā, kā zināms, IR ieroči, kurus Kijevas vara vai nu nevēlas, vai arī nespēj atņemt (atkal, ne viens, ne otrs nav forši). Ja tas tā ir, tad prokrieviskajiem Krimas iedzīvotājiem IR zināms pamats baidīties.

Tāpat taču piekritīsi, ka ja arī pie mums `krievu izvedēji` piepeši kļūs tiks spēcīgi, ka varēs sākt realizēt savus plānus arī dabā, ne vairs tikai varonīgi drukājot komentārus internetā, ka krieviem radīsies REĀLS pamats aizstāvēt savus tautiešus?
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies

Citāts
Nu un kāds komentārs par ukraiņu pusi?
bardaks un uzticamas informācijas bads

Citāts
Es varu saprast iemeslus, kāpēc viņš tā rīkojas (visdrīzāk ka Krievijas varas augšējos varas ešelonos ir nobažījušies par to, ka varas maiņa Kijevā var novest pie militāru bāzu zaudējuma Krimā, bet kā tas ne reizi jau ir teikts, tad Krima krieviem ir ahūni svarīgs placdarms), bet tas nekā neatceļ to, ka viņa darbības ir nelikumīgas un tikai veicina potenciālo konfliktu, nevis izslēdz.
saprast nenozīmē atbalstīt, es principā saprotu kapēc reliģiskie vadoņi atbalsta ignoranci, bet esmu pret to.

Citāts
Viena pagale nedeg, un potenciālos `krievu izvedējus` jau šeit nav izveidojis Putins :)
es gan nebūtu tik droš, tā pat ka nevaru būt droš, ka vietējie nacionālisti nav viņa atbalstīti, kas man ir skaidrs, ka šis konflikts viņam ir izdevīgs.

Citāts
Kas ir absurdi?
tas ko tu raksti liek man domāt ka tev šķiet leģitīms stāsts, ka krievija atbrīvo Ukrainu no fašizma
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks

Sunshineman
Citāts
tas ko tu raksti liek man domāt ka tev šķiet leģitīms stāsts, ka krievija atbrīvo Ukrainu no fašizma
Nu pagaidām jau `atbrīvo` tikai Krimu, un tas nav viennozīmīgs jautājums, ja atceramies, ka tā bija Krievijas impērijas teritorija no 18. gs. beigām un `logs uz Melno jūru`, kamēr Hruščovs to 1954. gadā to neatdāvināja Ukrainai. Un es it nemaz nebrīnīšos, ja tur gana liels iedzīvotāju % jūtas Krievijai piederīgi.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies

Citāts
Nu pagaidām jau `atbrīvo` tikai Krimu, un tas nav viennozīmīgs jautājums, ja atceramies, ka tā bija Krievijas impērijas teritorija no 18. gs. beigām un `logs uz Melno jūru`, kamēr Hruščovs to 1954. gadā to neatdāvināja Ukrainai. Un es it nemaz nebrīnīšos, ja tur gana liels iedzīvotāju % jūtas Krievijai piederīgi.
te nu rodas neliela problēma, jo pamainot pāris vārdus un ciparus tu to vari pateikt arī par Latviju
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks

Sunshineman
Citāts
te nu rodas neliela problēma, jo pamainot pāris vārdus un ciparus tu to vari pateikt arī par Latviju
Teorētiski jā. Bet praktiski:
1. Mums nav tāda izteikti vēsturiski-etniski endēmiska rajona.
2. Latvieši šajā zemē vienmēr ir bijuši mažoritāte, bet lielākā daļa krievu nudien ir ieradusies padomju laikā.
3. Mums ir sava valstiskuma precedents, až veseli 2, un starptautiskā atzīšana ANO, ES un NATO ietvaros.
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies

Citāts
Mums nav tāda izteikti vēsturiski-etniski endēmiska rajona.
protams nezinu uz ko tēmē, bet vai Daugavpilī esi bijis?
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks

Citāts
Mums nav tāda izteikti vēsturiski-etniski endēmiska rajona.
protams nezinu uz ko tēmē, bet vai Daugavpilī esi bijis?
Ļoti minimāli.
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4455

D-pilī veikalā laviski var arī nesaprast :/
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies

etniski D-pilī dzīvo mazāk kā 20% latviešu - wiki
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42368
  • Ateists

Tā, kundal, ar savām olitām un magiem škic uz ikdienas sarunām.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks

etniski D-pilī dzīvo mazāk kā 20% latviešu - wiki
Jā, to es principā zinu. Bet, kā jau teicu, šī teritorija ir bijusi Latvijas īpašumā jau kopš 20. gadiem, turklāt nav izteiktas robežas, kur `krieviskā` Latgale pāriet `latviskajā`.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073

Citāts
D-pilī veikalā laviski var arī nesaprast :/

Var jau pajautāt arī krieviski.
Man pazīstamajiem Daugavpils krieviem nav negatīvas attieksmes attiecībā uz Latviju, latviešiem vai latviešu valodu. Lielākā daļa latviešu valodu ir kā nebūt apguvuši vai vēlas apgūt, bet vietējā kultūrvide tam nav piemērota. Ar saviem Daugavpils paziņām parasti komunicējam katrs savā valodā, tādējādi iespēju robežās paplašinot savu svešvalodu vārdu krājumu.
Citāts no cita foruma:
Citāts
"Rīga:

JDat: Atvainojiet, vai nebūs uguns?

X: Ti čo skazal? Gavari po ruski, ja ņe poņimaju.

JDat: Mācies latviski! Urla!

Daugavpils:

JDat: Atvainojiet, vai nebūs uguns?

Y: Izvīņite, ja ņe poņimaju.

JDat: Āāā! Ogoņku nenajdzjotsa.

Y: Ahh. Da, da, požalusta.

Y: Izviņite, ja poņimaju čot nado učitj latiškij jazik, no mne kakto trudno.

JDat: Da ladno. Vsjo OK. Esli bi v Rige bolo takoje že otnošņie i misleņie kak u tut u vas. :-)

Līdz ar to, par Daugavpils krievu lolajitāti Latvijai nav jāuztraucas. Ko nevarētu teikt par galvaspilsētas urlām.
IP pierakstīta