Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Politiskās kaislības : vai nemieri Ukrainā ir prelūdija karam?  (Lasīts 125223 reizes)

0 Iemītnieki un 3 Nereģistrētie lasa šo tēmu.

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073

Aiz bezdarbības ik pa laikam uzmetu aci situācijas attīstībai Kijevas farsam. Pagaidām izskatās, ka viss varētu beigties ar Krievijas un NATO "miera uzturētāju" ievešanu attiecīgajā teritorijā, kam sekos jauks lokālais kariņš.
Arī propagandas mašinērija uzņem apgriezienus. Krievi tiek baroti ar ziņām par " sliktajiem Rietumeiropas atbalstītajiem teroristiem, kuri demolē pilsētu", bet mums tiek informācija par "ļauno Ukrainas diktatoru, aiz kura stāv Putins un komunisma sērga". Patiesībā, viss ir daudz vienkāršāk : bariņam cilvēku kaut kas nepatīk, tāpēc arī viņi dumpojas.
Mums mēģina iegalvot, ka demonstrantu pusē esot lielākā daļa tautas. Tā nebūt nav - priekš daudzmiljonu nācijas tie trīsdesmit vai cik tur tūkstoši ir tikai piliens jūrā. Tajā pašā Kijevā dzīvo ap diviem miljoniem cilvēku. Ja tie visi izietu ielās ar molotova kokteiļiem, nabaga Janukovičam ar savu specvienību nebūtu izredžu.

Iespējamie situācijas attīstības scenāriji :
1) Janukovičš nospļaujas par visiem, fiksi notirgo savus daudzmiljonu īpašumus, vēl pārīti savāc no valsts kases un pārvācas uz siltajām zemēm, kur aizvada jaukas vecumdienas. Šis ir optimālākais risinājums gan no paša prezidenta, gan dumpinieku pozīcijām.
2) visas konfliktā iesaistītās puses tiek pie ieročiem, sāk cits citam liet virsū svinu, kā rezultātā sākas "miera uzturētāju" ievešana no ārpuses.
3) farss turpinās šādā pat gultnē, kamēr dumpinieki saprot savu pūliņu bezjēdzību un dumpoties pārtrauc.

Ko par šo visu saka klātesošie biedri?
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1727

Citāts
Patiesībā, viss ir daudz vienkāršāk : bariņam cilvēku kaut kas nepatīk, tāpēc arī viņi dumpojas.
tas ir interesanti, ka zini kā ir patiesībā. man ir pāris paziņu kuri dzīvo Kijevā un lai arī paši viņi uz ielām iziet tikai pēc darba, viņu attieksme pret to visu ir diezgan viennozīmīga. protams kā skeptiķis nevaru pieņemt šo info kā objektīvu patiesību, bet nez kapēc šķiet, ka tas ko raksti tu ir redzēts kādā zināmā mēdijā.
IP pierakstīta
"Not all drugs are good, all right? Some of them … are great" B.Hicks

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā

Citāts
Krievi tiek baroti ar ziņām par " sliktajiem Rietumeiropas atbalstītajiem teroristiem, kuri demolē pilsētu", bet mums tiek informācija par "ļauno Ukrainas diktatoru, aiz kura stāv Putins un komunisma sērga".

Jā, viss ir tikai vai nu balts, vai melns, citu krāsu nav. Tā joprojām turpina tautai borēt, - nekādu krāsu un / vai pelēko toņu.

Mūsējie = labi, viņējie = slikti.

Viss tiek pasniegts zemapziņas arhetipu līmenī. Jautājums - kāpēc tik daudz cilvēku uz to uzķerās?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Pieslēdzies Pieslēdzies
  • Ieraksti: 41746
  • Ateists

Ja es pareizi saprotu, tur vēl ķeza ir tajā, ka puse (austurmu) grib uz  vienu pusi un otra puse ( rietumu) uz otru. Tb pie jebkura rasklada puse paliks neapmierināta, bet pie kompromisa - mazliet neapmierinātui visi.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies

"man ir pāris paziņu kuri dzīvo Kijevā un lai arī paši viņi uz ielām iziet tikai pēc darba, viņu attieksme pret to visu ir diezgan viennozīmīga."

No "pāris" paziņu viedokļa Tu nonāc pie slēdziena, ka dumpinieku pusē ir lielākā daļa ukraiņu? Tev ir par maz ieejas datu, lai izdarītu šādu slēdzienu.

"as ko raksti tu ir redzēts kādā zināmā mēdijā."

Nezinu par medijiem, bet es skatos procentuālo attiecību. No diviem miljoniem iedzīvotāju protestē trīsdesmit tūkstoši. Tā nav lielākā daļa, tā pat nav pat puse.
Ok, protesti bija arī citos miestos, bet tur viss jau ir smuki noklusis.
Bez tam, ja cilvēkiem patiešām rūpētu notiekošais, neviens  ne uz kādu darbu neietu - visi būtu ielās. Paskat, mums 90-tajos barikādēs visiem par darbu bija nospļauties, cilvēki uz notikuma vietu brauca kolhozu organizētos autobusos.
Tavi paziņas, visticamāk, ir svētdienas revolucionāri.

"- kāpēc tik daudz cilvēku uz to uzķerās?"

Neprot kritiski novērtēt situāciju. Citiem vārdiem, ir stulbi.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Pieslēdzies Pieslēdzies
  • Ieraksti: 41746
  • Ateists

Le Haim

šitas

15:51

Ukrainas varasiestādes zaudējušas kontroli pār valsts rietumu reģioniem, ziņo BBC reportieri Ukrainā. Opozicionāri ieņēmuši ne tikai reģiona pašvaldības, bet aizdedzinājuši arī drošības dienesta galveno ēku. Opozicionāri ziņo, ka Transkarpatu reģions ir atbrīvots no Janukoviča varas

kaut kā neizklausās pēc ``smuki noklusis``, ja vien nav mediju pīle.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā

le_haim
Citāts
No diviem miljoniem iedzīvotāju protestē trīsdesmit tūkstoši. Tā nav lielākā daļa, tā pat nav pat puse.
Cilvēki ir slinki un vienaldzīgi. Lai kāds cits visu izdara viņu vietā.
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies

Mjā , iespējams  ka kāds arī ir ieņēmis kādu mazpisānu sādžu, Čultu. Dūmu bez uguns parasti nemēdz būt.

"Cilvēki ir slinki un vienaldzīgi. Lai kāds cits visu izdara viņu vietā. "

Tas arī ir tas, ko apgalvoju. Lielākā daļa iedzīvotāju NAV revolucionāru pusē,ko apgalvo rietumu propaganda. Lielākajai daļai ir pokui.
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies

"man ir pāris paziņu kuri dzīvo Kijevā un lai arī paši viņi uz ielām iziet tikai pēc darba, viņu attieksme pret to visu ir diezgan viennozīmīga."

No "pāris" paziņu viedokļa Tu nonāc pie slēdziena, ka dumpinieku pusē ir lielākā daļa ukraiņu? Tev ir par maz ieejas datu, lai izdarītu šādu slēdzienu.
tas kundziņ saucās - izraut no konteksta, es nekādus secinājumus atšķirībā no tevis neesmu veicis.
par tiem paziņām viens strādā starptautiskā kompānijā un otra ir 40 gadus veca kundzīte, ikdienā ar floristiku nodarbojās, tagad sēž mājās un pārdzīvo par savu dēlu.
tad tīri objektīvi, nav runa par eiropu Vs putinu, bet gan konstitūcijas atgriešanu ar pārskatāmām vēlēšanām.
redzot ko putins izstrādā krievzemē, nesen iznāca likums kas atļauj viņam cenzēt tīklu, man ir saprotams kāpēc Kijevā cilvēki stāvēs līdz pēdējam.
par cilvēku aktivitāti tas arī labs joks, īpaši no Latvijas rezidenta
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7831
  • sirdī vēsturnieks

le_haim
Tu ļoti precīzi visu aprakstīji tēmas pieteikumā.
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā

le_haim
Citāts
Lielākā daļa iedzīvotāju NAV revolucionāru pusē,ko apgalvo rietumu propaganda. Lielākajai daļai ir pokui.
+1
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā

Citāts
Lielākā daļa iedzīvotāju NAV revolucionāru pusē,ko apgalvo rietumu propaganda. Lielākajai daļai ir pokui.
Abet tad jau nav arī tajā otrajā pusē, kā apgalvo austrumu propaganda. :)
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies

Citāts
Abet tad jau nav arī tajā otrajā pusē, kā apgalvo austrumu propaganda.

Protams. Lielākā daļa ir apmierināta ar esošo status quo, neskatoties uz visādiem sliktumiem. Un apmierināti ir tāpēc, ka ir pielāgojušies. Tāpēc arī turpina doties uz saviem darbiem, nevis pulcēties dumpinieku pusē.
Šobrīd nemiernieki saujiņa cer uz to, ka rietumu mediji no šī visa uzpūtīs ziloni, kā tas pamazām arī notiek. Paskat, jau matrosovisma elementus izmanto:

Jau spēju iedomāties, kā nāvīgi ievainots cilvēks pēdējiem spēkiem klabina šmārtponi. Kā Šekspīra lugās, kur ievainots cilvēks niknā balsī iebrēcas "ES MIRIS!", pēcāk dramatiski nogāžoties. Atgādina kādu pašmāju komiksu.
http://www.bildites.lv/images/iy8e31yazgecb4ok.png

Citāts
tad tīri objektīvi, nav runa par eiropu Vs putinu, bet gan konstitūcijas atgriešanu ar pārskatāmām vēlēšanām

...Tas taču saucas EIROmaidans. Tāds sākumā bija dumpinieku uzstādījums - mēs cīnāmies par Eiropas vērtībām.

IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies

es nesaprotu ko tu aizstāvi, nav pat būtiski kāda ir tā vara. konflikts tiešām sākās ar eiropas iejaukšanos, bet jau labu laiku prasība ir atgriezt konstitūciju un pārskatāmas vēlēšanas. tavuprāt to grib mazākā valst daļa, bet lai nu paliek.
traģiski man šķiet tas, ka cilvēkus reāli nogalina un pasaule medaļas skaita.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7831
  • sirdī vēsturnieks

es nesaprotu ko tu aizstāvi, nav pat būtiski kāda ir tā vara. konflikts tiešām sākās ar eiropas iejaukšanos, bet jau labu laiku prasība ir atgriezt konstitūciju un pārskatāmas vēlēšanas. tavuprāt to grib mazākā valst daļa, bet lai nu paliek.
traģiski man šķiet tas, ka cilvēkus reāli nogalina un pasaule medaļas skaita.
Nu cilvēkus nogalina (vēl joprojām) arī Irākā, Afganistānā, Sīrijā un vēl nez kur.
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu: