Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Politiskās kaislības : vai nemieri Ukrainā ir prelūdija karam?  (Lasīts 126951 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks

a_masiks
Citāts
Tb - tie aizbraucēji ir kā reiz no to sugas, kurus mēs paši  vēl PSRS laikā saucām par migrantiem. Ar to toreiz domājot ekskluzīvi tikai krievus. Esmu pārliecināts, ka aizbraucēju rindās viņu atvases ir  pārsvarā.
Precīzas statistikas laikam nav, bet brauc jau pamatā laucinieki (jo lielajās pilsētās nav tik bezcerīgi), bet laucinieki pārsvarā ir latvieši.

Aste Risks
Citāts
nosaukumam protams nav nozīme, lai dibinātu tos kolhozus zeme jāexpropriē esošajiem īpašniekiem ?
1. Vai tad valsts īpašumā esošas lauksaimniecības zemes nav kā šķiras?
2. Var atsavināt tās zemes, kuras netiek pienācīgi apsaimniekotas un/vai kurām ir ilgstoši nenomaksāti īpašuma nodokļa parādi.
Citāts
tas nozīmētu kautko līdzīgu plāna saimniecībai kas bija Psrs ieviešanu? ibo kautkādām ministrijām (ierēdņiem) būtu jāmenedžē tā ražošna. Kas liek domāt ka ierēdņi pretīs rūpniecību menedžēt labāk ? ( manuprāt psrs sabrukums pierāda pretējo )
Nu tā kā šī ražošana, vismaz sākuma etapā, pamatotos uz vairāk vai mazāk konkrētām valsts & pašvaldību iestādēm un organizācijām, tad jā, sākumā tā varētu būt plānveida. Pēc tam varētu domāt arī par iziešanu brīvajā tirgū.
Citāts
droši vien ka 2. punkta realizācijas gadījumā imports nespīdētu tikuntā :/
Kāpēc ne? Imports paliktu privātajiem pircējiem, vienalga, vai tie būtu iedzīvotāji vai privātuzņēmumi.
Citāts
šitas protams labi , tikai kur dabūt naudu ?
Hvz. Loģiskākās atbildes droši vien būtu:
1. Savas valūtas gadījumā - sadrukāt cik vajag.
2. Aizņemties.
3. Izlaist valsts obligācijas.

Ok, man nav pārliecības, ka tas darbotos. Bet es domāju, ka uz šādu plānu mērķtiecīgi ietu pāris/vairāku gadu garumā, tad beigu beigās kaut ko varētu saštukot.
Citāts
nu jā aizbraucēju skaitā % man liekas latviešu īpatsvars tomēr ir biku mazāks nekā citu. Pēc kā es to spriežu - pēc nacionālā satāva statistikas kaut vai šeit , krievu skaits kopš 1989. ir samazinājies gandrīz divkārt
Izbrauca aktīvajā dienestā esošās padomju/krievu militārpersonas, daudzi ar visām ģimenēm. Un gan jau ka arī daļa ir asimilējusies.

Ateists
Citāts
5. palielināt bērnu pabalstu
Pie iespējas jā, bet tas nav galvenais.
Citāts
6. pacelt minimālo algu
Nē, palielināt neapliekamo minimumu pirmkārt.
Citāts
7. ieviest bezmaksas augstāko izglītību
Atkal, pie iespējas - jā.
Citāts
ir kaut kāds points tāda stulbuma rakstīšanai?
Davai sāksim no paša sākuma: vai mēs gribam, lai latvieši pārtrauc izbraukt peļņā uz ārzemēm, un izbraukušie pēc iespējas lielākā skaitā atgriežas? Un ja jā, tad KĀ to vislabāk panākt? Es piedāvāju savu variantu. Ja Tu atzīsti mērķi par labu esam un mans variants Tev nepatīk - piedāvā savu.
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8206

Varbūt sāksim ar to, ka nav nekāda Krievijas iebrukuma Donbasā. Ir reģiona iedzīvotāju grupas bruņots dumpis.

Citāts
Ukraina - ne kā valsts kopumā, bet kā tā vara, kas nogāza Janukoviču un uzinstalēja tikai nosacīti legālu valdību - neapšaubāmi ir lielā mērā vainīga gan pie Krimas, gan pie Donbasa. Tas neattaisno Krieviju, bet radīja ieganstu sekojošajiem notikumiem. Krimā mazāk, bet Donbasā krietni vairāk. Ja varu Kijevā drīkst sagrābt ar spēku, kāpēc to pašu nevar darīt Donbasā?
Umm... varbūt tu, kretīn, ne visai labi saproti ar ko atšķiras sagrābt varu pašam savā valstī vai iekarot citu valstu un sagrābt varu tur?
Citāts
Man ir pie dirsas, par ko tu givo vai negivo faku. Es esmu ģimenes cilvēks un modelējot šādas situācijas esmu spiests to ņemt vērā. Un jā, ja sūdiem trāpot ventilatorā, pie manis atnāks ze evilzie krievi un pieprasīs lai es kļūst par nodevēju, vai arī viņi nofragos, kā tev patika izteikties, manu `sūda ģimeni`, tad jā, es kļūšu par nodevēju. Atvaino, bet es neesmu gatavs upurēt uz tēvzemes altāra savu ģimeni. Ja tu esi gatavs upurēt savu - nu tad lūdzu, met ar pirmo akmeni, varoni tu mūsu.
Mēs šadu teorētisku situāciju neapskatījām. Šajā gadījumā tavas darbības es neuzskatītu par nodevību. Es vērtēju tavu lojalitāti no taviem ''miera laika'' postiem, kas šobrīd diezgan pārliecinoši parāda tavu rusofīliju, tāpēc nav ne mazākās šaubas, ka pat neitrālā situācijā tev nebūtu problēmas sadarboties ar vatņiku okupantiem.
Citāts
Domu un uzskatu brīvību pie mums vroģe neviens nav atcēlis? Jeb es esmu palaidis ko garām mums jau ir gan karastāvoklis, gan domu policija, gan patiesības ministrija, kas pasaka priekšā, kā pilsoņiem domāt? :D
Tad ko tu topi tik butthurts par ''sūda ģimenīti''? Domu un uzskatu brīvība, lel.
Citāts
Un ja tu man trāpīsies acīs, pa seju par `sūda ģimeni` vienalga dabūsi. Savu valodu ir jāčeko, arī anonīmā forumā. Vismaz elementārā līmenī.
Vai manu vai. Draudi internetā. Kāpēc esi tik pārliecināts, ka tu būsi sitējs, nevis sitamais?
Anyhow, tu pats provocē uz negatīvu attieksmi pret sevi un tad tēlo upuri, kuru apbižo. Ļoti līdzīgi kā Krievija.
Citāts
Jārada darbavietas, kurā cilvēki var nopelnīt iztiku.
Valsts ir kaut kādi volšebņiki? Darba vietas brīvā tirgus ekonomikā pamatā rada privātais sektors, bet tas notiek lēni, ja visi aizbrauc prom haļavas meklējumos. Tiesa, mūsu valdība vienmēr bijusi nedraudzīga pret mazajiem uzņēmējiem (nezinu kā tagad) - tas būtu vienīgais trumpis tavā idiotiskajā retorikā, bet to tu pat nepieminēji, jo visdrīzāk esi pārāk tups, lai līdz tam aizdomātos savas vatņikofīlijas fonā.
Citāts
Jap, un tie ir vārdi no cilvēka, kurš ir dikti norūpējies par nācijas izdzīvošanu. Manc raudāt ©
Huh? Nācijas izdzīvošanu nodrošina bēgšana no savas valsts labākas algas nolūkos un sekojoša asimilācija emigrācijas mītnē. Man tiešām žēl, ka esi pavairojis sevi.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies

Aste Risks
Citāts
man tāda zinātniska interese, ko pēc Tavām domām būtu jāperformē valstij šajā nolūkā
1. Laukos - atjaunot kolhozus. Ja nepatīk nosaukums, sauc tās par `valsts saimniecībām`.
2. Pilsētās iespēju robežās atjaunot ražošanu (state owned). Ko ražot - da kaut vai to pašu papīru, mēbeles, ideālā - arī transportlīdzekļus. Bet tas šobrīd samērā fantastikas līmenī, ibo jāsāk teju vai no nulles un tas ir netriviāls uzdevums.
3. Noteikt, ka valsts un pašvaldības uzņēmumiem/iestādēm/dienestiem utt. iespēju robežās jāiepērk vietējā produkcija.
4. Paralēli atjaunot un renovēt ceļus.

5. palielināt bērnu pabalstu
6. pacelt minimālo algu
7. ieviest bezmaksas augstāko izglītību

ir kaut kāds points tāda stulbuma rakstīšanai?

aizmirsi
8. Nodrošināt mieru visā pasaulē
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies

Ateists points ir tāds ka katram cilvim kam ir kāds viedoklis un tam viedoklim ir kautkāds pamatojums, varbūt reizēm maldīgs , bet ir.
Katram cilvēkam ir caurums, no kura kakas nāk ārā. Un tad?
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4453

Vai tad valsts īpašumā esošas lauksaimniecības zemes nav kā šķiras?
ir meži, bet tieši lauksaimniecības zemes tikpatkā naf
Citāts
Var atsavināt tās zemes, kuras netiek pienācīgi apsaimniekotas un/vai kurām ir ilgstoši nenomaksāti īpašuma nodokļa parādi.
otro daļu tiesas ceļā var, pirmajā es saskatu korupcijas riskus ibokautkāda ierēdņu komisija lems par to vai zeme ir pienācīgi apstrādāta vai nav
Citāts
Citāts
tas nozīmētu kautko līdzīgu plāna saimniecībai kas bija Psrs ieviešanu? ibo kautkādām ministrijām (ierēdņiem) būtu jāmenedžē tā ražošna. Kas liek domāt ka ierēdņi pretīs rūpniecību menedžēt labāk ? ( manuprāt psrs sabrukums pierāda pretējo )
Nu tā kā šī ražošana, vismaz sākuma etapā, pamatotos uz vairāk vai mazāk konkrētām valsts & pašvaldību iestādēm un organizācijām, tad jā, sākumā tā varētu būt plānveida. Pēc tam varētu domāt arī par iziešanu brīvajā tirgū.
Citāts
droši vien ka 2. punkta realizācijas gadījumā imports nespīdētu tikuntā :/
Kāpēc ne? Imports paliktu privātajiem pircējiem, vienalga, vai tie būtu iedzīvotāji vai privātuzņēmumi.
plāna ekonomika pēc definīcijas ir inercioza , turpretī tirgus ekonomikā viss mainās strauji. Kamēr plāna ekonomika ieriktējas ražot nasosus , tikmēr tirgū jau ir vajadzīgi kaļosi. no šī es secinu ka plānveida ekonomika nevar sekmīgi eksistēt vienlaicīi ar tirgus ekonomiku - viens vai otrs, bet ne abi reizē
Tātad , ja būs plāna ekonomika , vienkārši nebūs naudas par ko pirkt no importa tirgus ekonomikas. Man liekas ka mēs tak šito jau piedzīvojām pāris desmit gadu atpakaļ ?
Citāts
Hvz. Loģiskākās atbildes droši vien būtu:
1. Savas valūtas gadījumā - sadrukāt cik vajag.
tas automātiski nozīmē inflāciju , faktisku iedzīvotāju ietaupījumu izlaupīšanu
Citāts
2. Aizņemties.
bet jāatdod ta parasti ar %  :-[
Citāts
3. Izlaist valsts obligācijas.
tā pati aizņemšanās vien sanāk
Citāts
Davai sāksim no paša sākuma: vai mēs gribam, lai latvieši pārtrauc izbraukt peļņā uz ārzemēm, un izbraukušie pēc iespējas lielākā skaitā atgriežas? Un ja jā, tad KĀ to vislabāk panākt? Es piedāvāju savu variantu. Ja Tu atzīsti mērķi par labu esam un mans variants Tev nepatīk - piedāvā savu.
mana "recepte" ir tāda - pēc iespējas ātrāsk integrēties pasaules ekonomikā lai dzīves standarti pēc iespējas ātrāk izlīdzinātos un tāpēc nebūtu jēgas nekur braukt.
traucējošie faktori:
1. korupcija, diemžēl dziļi iesūnojusi ,  pretlīdzeklis pēc iespējas distancēt valsts iestādes no visāda veida saimnieciskām darbībām
2. ēnu ekonomika - samazināt nodokķus
3. darba ražīgums/ darba kultūra , arī smags padomju mantojums šis gan liekas ka drusku sāk iet uz labo pusi
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies

MJ spiež kā tipiks komunists, kas domā, ka cilvēku darba ētiku un ražīgumu vajag ietekmēt ''no augšas'' un tad pēkšņi viss būs kedā. Problēma ir tāda, ka valdība = tautas mini kopija. Nav tādas divas konkurējošas entitātes ''valdība'' un ''tauta''. Tā ir viena no sūdīgākajām ex sovoka psiho problēmām. Doma, ka tie keksi, kas ir pie stūres ir no citas planētas un ''mēs godīgie'' ciešam viņu dēļ. Ļoti līdzīga huiņa, kas šobrīd notika ar Grieķiju. Slinkie, blēdīgie un dekadentiem grieķi domā, ka pie viņu bēdām ir vainīgi citi. Ievēl kaut kādus populistiskus komunistus un tagad vēl uzdrošinās dirsties ar organizācijām, kas viņus izpestīja no ubaga tarbas.
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4453

Gnidrologs daudzkam no Tevis teiktā varētu piekrist , bet vienam gan nekad - aizskarošajam tonim.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies

Es neprotu slēpt savas emocijas. Ja man kāds riebjas, tad es to saucu par riebekli. Ko nu?
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073

Citāts
Precīzas statistikas laikam nav, bet brauc jau pamatā laucinieki (jo lielajās pilsētās nav tik bezcerīgi), bet laucinieki pārsvarā ir latvieši.
Abi apgalvojumi ir aplami. Laukos, ja vien ir pāris hektāri zemes un galva uz pleciem, var dzīvot cepuri kuldams. Maniem vecākiem pieder saimniecība ar  padsmit hektāriem zemes, un viņi nekad nav apsvēruši domu aizbraukt prom.
Pilsētās, savukārt, kad esi palicis bez darba, ātri vien attapsies zem tilta ar striķi kaklā, jo komunālos neviens neatcels. Nerunājot par to, ka pārtika arī jāpērk, tāpat kā viss pārējais.
Par laukos dzīvojošo nacionalitāti: lielākā daļa PSRS ievesto čučmeku tika novirzīti uz kolhoziem. Turklāt, ja arī latviešiem kādreiz piederēja vairums saimniecību (žīdi un krievi jau nestrādās), tad PSRS tās atņēma, bet īpašniekus (kulakus) aizsūtīja kaut kur patālāk.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis

AMF
atļaušos aizrādīt, ka citātā iraid trīs nevis divi apgalvojumi:
1) precīzas statistikas nav (lai gan dažus postus iepriekš tika dots links uz statistiku)
2) brauc prom pamatā laucinieki
3) laucinieki ir latvieši.

Par lauciniekiem piekrītu - man arī ir radinieki laukos. Neiespringstot, dzīvo cepuri kuldami. Pats galvenais ir pareizi vest grāmatvedību un laicīgi pieteikties maksājumiem. Var pat neko neražot un saņemt par to kompensācijas. Netālu no manām mājām ir Rāmavas lauksaimniecības technikas izstāžu komplekss. Tad kad notiek sezonas izstādes, sabrauc laucinieki. Reti kurš brauc ar fodiņu vai opeli. Pārsvarā biezie džipi un samērā jaunas luksusa mašīnas. 10 gadu laikā neredzēju nevienu žiguli vai moskābeli. Un tas arī saprotami - traktori un kombaini maksā 2-10 reizes vārāk, nekā mana māja. Un šie lauku likteņa pabērni šamās iekārtas pērk...  tie mani napaka laucinieki, ar eiropas finansējumu ierīkoja sev dziļurbuma akas lopu dzirdināšanai.  Laikam kaut kur 100 dziļumā.  Ja nemaldos, tas izmaksāja vismaz 10-15 tūkstošus latu. A saimniecība ta nekāda dižā - pāris govis, vistas un truši...
Cik redzams no Līvānu radiem - prom brauc mazpilsētu iedzīvotāji, jo mazpilsētās tiešām vairs nav ko darīt.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42031
  • Ateists

Gnidrologs

Var neupurēt savu ģimeni un palikt lojāls nācijas pārstāvis.

Emmm, šitā ir loģikas kļūda.

Gnidrologs padomā par sekojošo:

Kāpēc afgāņi ir praktiski neuzvarami? Angļi mēģināja, PSRS mēģināja, tagad alianse ASV vadībā mēģina - nekas nesanāk.

Viņi sargā savas ģimenes.

Tas ir katra okupanta lielākais murgs - no ārpuses it kā mierīgi, lojāli iedzīvotāji, bet iebrucēji klusi pazūd. pavienam, pa dažiem. Tikko neuzmanās.

Es šaubos, ka tie kalnu aborigēni operē ar jēdzieniem ``nācija``, viņi vnk sargā savas mājas, tb ģimenes.

Bez tam Gnidrologs nonāk pretrunā, parasti viņš par ģimenes institūtu jūsmo, saka ka tā esot vērtība, a tagad noniecina.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

Citāts
Īrijas skarbā pieredze: līdz 80 gadiem, no Īrijas masveidā izceļoja. Gan uz sapņu zemi ASV (tas tradicionāli notiek jau gadsimtiem), gan pēc iestāšanās ES - uz kontinentu.  Pārsvarā tieši topašu iemeslu dēļ, kapēc no Latvijas brauc prom.
Tjipa  - dežavu, par kuru nacionālie vaimanātāji un LielieLatviešuCietēji nemēdz atcerēties. Īrija to novērsa ar ekonomikas uzkarsēšanu.  Parādījās ienesīgas darbavietas, strādnieku trūkums.
Daļa īru atvilkās atpakaļ. Bet tikai daļa. Atlikušo piepildīja imigranti (tjipa visādi pakistānas čigāni, nevis īru ārieši). Tai skaitā no Latvijas. Ar attiecīgajām etniskā rosola problēmām. Tb - efekta vietā tika panākts pamatīgs nacionālais defekts....

Ja runājam par gādīgo valsti un tās radītajām darba vietām  -NAHUJ NEVAJAG!!!  Tas ir pirmais solis Krimas virzienā. Mums jau ir "valsts" uzņēmums - "Rīgas satiksme".  Ja mums visi uzņēmumi būs tādi, tad Latvijai ar visu PasalesValūtasFondu līdzeķliem nepietiks ij pāris gadiem.  Valstij bija dikti izdevīgi nopirkt "Parexu", lai šo privātkantorīti paglābtu no bankrota un krietnajiem bankas klerkiem saglabātu darba vietas?  Ko, nahuj, valstij deva "Parexa" iepirkšana?  Bankas taču esot pats ienesīgākais pisness? Mēs (tjipa valsts) laikam miljardus uz to nopelnījām?  Esot baumas, ka izdevīgi pārdodot "Parexu", valstij nākies nedaudz piemaksāt pircējam....
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis

Citāts
Tas ir katra okupanta lielākais murgs - no ārpuses it kā mierīgi, lojāli iedzīvotāji, bet iebrucēji klusi pazūd. pavienam, pa dažiem. Tikko neuzmanās.
Viņi sargā savas ģimenes.
Es šaubos, ka tie kalnu aborigēni operē ar jēdzieniem ``nācija``, viņi vnk sargā savas mājas, tb ģimenes.

Loģikas kļūda pēc būtības. Konvencionālā karā tiek iznīcināts daudzmaz koncentrēts ienaidnieks. Partizāņu karā - tikai civilie. Pie kam visi. Ja redzēsi afgāņu kara statistiku - pievērs uzmanību cik ir gājuši bojā afgāņu karaviru un cik civilo.  Tās ir tiešas sekas tevis ieteiktajai partižāņu metodei. Friči ar to cīnījās eleganti. ja sādžā uzradās partizāņi - teritoriju aplenca un tajā likvidēja VISUS. Un laipni aicināja ar to iepazīties kaimiņu sādžas. Lai zinātu kas tās sagaida ja tajās ieviesīsies partizāņi. Tb - panāca to ka civilie paši likvidē tos bandītus, vai vismaz nesadarbojas un nostučī.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā

Ctulhu
Citāts
Kāpēc afgāņi ir praktiski neuzvarami? ... Viņi sargā savas ģimenes.
Vai arī viņiem tur ir kalni, kur ļoti grūti karojās.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42031
  • Ateists

Ezis, tas arī, protams.
IP pierakstīta