Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Draudi nācijai  (Lasīts 4147 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Re: Draudi nācijai
« Atbilde #30 : Februāris 03, 2015 »

MeistarsGoda
Tie nav pretēji viedokļi. Daļa aizbrauc prom un viņu vietā sabrauc čučmeki.
IP pierakstīta

Meistars Goda

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1171
  • džedaju bruņinieks
« Atbilde #31 : Februāris 03, 2015 »

EzītisMiglā

Ilgākā laika posmā tā var būt, mainoties iekārtai. Konkrētā brīdī tomēr ir viens vai otrs. Piemēram musulmaņi Latvijā iebrauca padomju laikā. Tagad ne, jo kāpēc viņiem braukt uz Latviju, ja ar tikpat lielām pūlēm var tikt iekšā Vācijā?

Es gribu pievērst uzmanību, ka draudi paši par sevi nav bīstami, ja tiem spēj pretoties.
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
« Atbilde #32 : Februāris 03, 2015 »

Aste Risks
Nu bet mēs jau pa lielam iepērkam pilnīgi visu. Cik tad ir palicis tas, ko paši ražojam? Ok, pārtika vēl mazliet ir, varbūt vēl kaut kas visnotaļ nelielos daudzumos, bet tas arī viss.
Vispār te bieži vien var uz visādiem pribambasiem redzēt uzrakstu "Made in Latvia"
Kas tie par pribambasiem, ja nav noslēpums?
Plastmasas trauki, sporta apģērbi, bij vēl kaut kas, bet uzreiz neatceros.
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4453
« Atbilde #33 : Februāris 12, 2015 »

lai nepiesārņotu http://miglas.valsts.lv/smf/index.php?topic=2187.1675 ar disputu par ekonomiku, ielikšu atbildi MJ šeit.
Priekšvēsture:
Ja mūsu valsts aizstāvētu latviešu nācijas intereses, mēs novērotu kaut kādu reālu kustību lai samazinātu emigrējošo skaitu un meģinātu dabūt atpakaļ aizbraukušos.
man tāda zinātniska interese, ko pēc Tavām domām būtu jāperformē valstij šajā nolūkā

Aste Risks
Citāts
man tāda zinātniska interese, ko pēc Tavām domām būtu jāperformē valstij šajā nolūkā
1. Laukos - atjaunot kolhozus. Ja nepatīk nosaukums, sauc tās par `valsts saimniecībām`.
2. Pilsētās iespēju robežās atjaunot ražošanu (state owned). Ko ražot - da kaut vai to pašu papīru, mēbeles, ideālā - arī transportlīdzekļus. Bet tas šobrīd samērā fantastikas līmenī, ibo jāsāk teju vai no nulles un tas ir netriviāls uzdevums.
3. Noteikt, ka valsts un pašvaldības uzņēmumiem/iestādēm/dienestiem utt. iespēju robežās jāiepērk vietējā produkcija.
4. Paralēli atjaunot un renovēt ceļus.

1. Laukos - atjaunot kolhozus. Ja nepatīk nosaukums, sauc tās par `valsts saimniecībām`.
nosaukumam protams nav nozīme, lai dibinātu tos kolhozus zeme jāexpropriē esošajiem īpašniekiem ?
Citāts
2. Pilsētās iespēju robežās atjaunot ražošanu (state owned). Ko ražot - da kaut vai to pašu papīru, mēbeles, ideālā - arī transportlīdzekļus. Bet tas šobrīd samērā fantastikas līmenī, ibo jāsāk teju vai no nulles un tas ir netriviāls uzdevums.
tas nozīmētu kautko līdzīgu plāna saimniecībai kas bija Psrs ieviešanu? ibo kautkādām ministrijām (ierēdņiem) būtu jāmenedžē tā ražošna. Kas liek domāt ka ierēdņi pretīs rūpniecību menedžēt labāk ? ( manuprāt psrs sabrukums pierāda pretējo )
Citāts
3. Noteikt, ka valsts un pašvaldības uzņēmumiem/iestādēm/dienestiem utt. iespēju robežās jāiepērk vietējā produkcija.
droši vien ka 2. punkta realizācijas gadījumā imports nespīdētu tikuntā :/
Citāts

4. Paralēli atjaunot un renovēt ceļus.
šitas protams labi , tikai kur dabūt naudu ?

Aste Risks
Citāts
nosaukumam protams nav nozīme, lai dibinātu tos kolhozus zeme jāexpropriē esošajiem īpašniekiem ?
1. Vai tad valsts īpašumā esošas lauksaimniecības zemes nav kā šķiras?
2. Var atsavināt tās zemes, kuras netiek pienācīgi apsaimniekotas un/vai kurām ir ilgstoši nenomaksāti īpašuma nodokļa parādi.
Citāts
tas nozīmētu kautko līdzīgu plāna saimniecībai kas bija Psrs ieviešanu? ibo kautkādām ministrijām (ierēdņiem) būtu jāmenedžē tā ražošna. Kas liek domāt ka ierēdņi pretīs rūpniecību menedžēt labāk ? ( manuprāt psrs sabrukums pierāda pretējo )
Nu tā kā šī ražošana, vismaz sākuma etapā, pamatotos uz vairāk vai mazāk konkrētām valsts & pašvaldību iestādēm un organizācijām, tad jā, sākumā tā varētu būt plānveida. Pēc tam varētu domāt arī par iziešanu brīvajā tirgū.
Citāts
Kāpēc ne? Imports paliktu privātajiem pircējiem, vienalga, vai tie būtu iedzīvotāji vai privātuzņēmumi.
Citāts
šitas protams labi , tikai kur dabūt naudu ?
Hvz. Loģiskākās atbildes droši vien būtu:
1. Savas valūtas gadījumā - sadrukāt cik vajag.
2. Aizņemties.
3. Izlaist valsts obligācijas.

Ok, man nav pārliecības, ka tas darbotos. Bet es domāju, ka uz šādu plānu mērķtiecīgi ietu pāris/vairāku gadu garumā, tad beigu beigās kaut ko varētu saštukot.
Citāts
nu jā aizbraucēju skaitā % man liekas latviešu īpatsvars tomēr ir biku mazāks nekā citu. Pēc kā es to spriežu - pēc nacionālā satāva statistikas kaut vai šeit , krievu skaits kopš 1989. ir samazinājies gandrīz divkārt
Izbrauca aktīvajā dienestā esošās padomju/krievu militārpersonas, daudzi ar visām ģimenēm. Un gan jau ka arī daļa ir asimilējusies.

Vai tad valsts īpašumā esošas lauksaimniecības zemes nav kā šķiras?
ir meži, bet tieši lauksaimniecības zemes tikpatkā naf
Citāts
Var atsavināt tās zemes, kuras netiek pienācīgi apsaimniekotas un/vai kurām ir ilgstoši nenomaksāti īpašuma nodokļa parādi.
otro daļu tiesas ceļā var, pirmajā es saskatu korupcijas riskus ibokautkāda ierēdņu komisija lems par to vai zeme ir pienācīgi apstrādāta vai nav
Citāts
Citāts
Nu tā kā šī ražošana, vismaz sākuma etapā, pamatotos uz vairāk vai mazāk konkrētām valsts & pašvaldību iestādēm un organizācijām, tad jā, sākumā tā varētu būt plānveida. Pēc tam varētu domāt arī par iziešanu brīvajā tirgū.
Citāts
Kāpēc ne? Imports paliktu privātajiem pircējiem, vienalga, vai tie būtu iedzīvotāji vai privātuzņēmumi.
plāna ekonomika pēc definīcijas ir inercioza , turpretī tirgus ekonomikā viss mainās strauji. Kamēr plāna ekonomika ieriktējas ražot nasosus , tikmēr tirgū jau ir vajadzīgi kaļosi. no šī es secinu ka plānveida ekonomika nevar sekmīgi eksistēt vienlaicīi ar tirgus ekonomiku - viens vai otrs, bet ne abi reizē
Tātad , ja būs plāna ekonomika , vienkārši nebūs naudas par ko pirkt no importa tirgus ekonomikas. Man liekas ka mēs tak šito jau piedzīvojām pāris desmit gadu atpakaļ ?
Citāts
Hvz. Loģiskākās atbildes droši vien būtu:
1. Savas valūtas gadījumā - sadrukāt cik vajag.
tas automātiski nozīmē inflāciju , faktisku iedzīvotāju ietaupījumu izlaupīšanu
Citāts
2. Aizņemties.
bet jāatdod ta parasti ar %  :-[
Citāts
3. Izlaist valsts obligācijas.
tā pati aizņemšanās vien sanāk
Citāts
Davai sāksim no paša sākuma: vai mēs gribam, lai latvieši pārtrauc izbraukt peļņā uz ārzemēm, un izbraukušie pēc iespējas lielākā skaitā atgriežas? Un ja jā, tad KĀ to vislabāk panākt? Es piedāvāju savu variantu. Ja Tu atzīsti mērķi par labu esam un mans variants Tev nepatīk - piedāvā savu.
mana "recepte" ir tāda - pēc iespējas ātrāsk integrēties pasaules ekonomikā lai dzīves standarti pēc iespējas ātrāk izlīdzinātos un tāpēc nebūtu jēgas nekur braukt.
traucējošie faktori:
1. korupcija, diemžēl dziļi iesūnojusi ,  pretlīdzeklis pēc iespējas distancēt valsts iestādes no visāda veida saimnieciskām darbībām
2. ēnu ekonomika - samazināt nodokķus
3. darba ražīgums/ darba kultūra , arī smags padomju mantojums šis gan liekas ka drusku sāk iet uz labo pusi

Aste Risks
Citāts
otro daļu tiesas ceļā var, pirmajā es saskatu korupcijas riskus ibokautkāda ierēdņu komisija lems par to vai zeme ir pienācīgi apstrādāta vai nav
Tādas komisijas vai vismaz tām kaut kas līdzīgs pastāv jau šobrīd, jo manuprāt pastāv kaut kādas atšķirības zemes nodoklī atkarībā no tā, vai viņa tiek apstrādāta vai nē.
Citāts
plāna ekonomika pēc definīcijas ir inercioza , turpretī tirgus ekonomikā viss mainās strauji. Kamēr plāna ekonomika ieriktējas ražot nasosus , tikmēr tirgū jau ir vajadzīgi kaļosi. no šī es secinu ka plānveida ekonomika nevar sekmīgi eksistēt vienlaicīi ar tirgus ekonomiku - viens vai otrs, bet ne abi reizē
Vai nu Tu neuzmanīgi lasīji, ko es rakstīju, vai nu man neizdevās pietiekoši skaidri izvērst domu. Vēlreiz, doma ir, ka valsts pārņem nevis VISU ražošanu, bet tikai noteiktus sektorus - tādus, kuri prasa lielus kapitālieguldījumus un kuriem ir vairāk vai mazāk garantēts noieta tirgus (kurš turklāt ir prognozējams, jo ir daudz maz zināms, ko un cik vajag). Tas nekādā ziņā nenozīmē, ka ir jālikvidē privātais sektors ārpus šīs valsts saimniecības.

Jeb īsāk sakot: jaunkolhozi ražo paiku primāri priekš skolām, slimnīcām, cietumiem un armijas, bet pārtikas bodēs uz ielas paliek `brīvā tirgus` paika - tātad, `privātie zemnieki` un imports. Protams, nekas neaizliedz arī jaunkolhoziem mēģināt iekarot šo tirgus segmentus, ja produkcijas kvalitāte un cena un to ļauj.
Citāts
tā pati aizņemšanās vien sanāk
Kas ir labāk - aizņemties tamdēļ, lai to INVESTĒTU ražošanā un darba vietu radīšanā, vai aizņemties tāpēc (ko Latvija jau ir izdarījusi krīzes sakarā), lai nenoietu pa burbuli?
Citāts
mana "recepte" ir tāda - pēc iespējas ātrāsk integrēties pasaules ekonomikā lai dzīves standarti pēc iespējas ātrāk izlīdzinātos un tāpēc nebūtu jēgas nekur braukt.
Nu kaut kā ļoti lēni mums ar to iet.
Citāts
3. darba ražīgums/ darba kultūra , arī smags padomju mantojums šis gan liekas ka drusku sāk iet uz labo pusi
Šim nekādi nevar piekrist. Kāpēc tiem pašiem aizbraucējiem viņu jaunajās mītnes zemēs ar šo problēmu pa lielam nav?
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #34 : Februāris 12, 2015 »

Tādas komisijas vai vismaz tām kaut kas līdzīgs pastāv jau šobrīd, jo manuprāt pastāv kaut kādas atšķirības zemes nodoklī atkarībā no tā, vai viņa tiek apstrādāta vai nē.
Nu bet Tu taču saproti, ka dažu desmitu eiru nodokļu maksājumu nolaišana/nenolaišna, kas ir pašreizējo komisiju atbildība, nav salīdzināma ar sablazniem kas būs ja būs runa par zemītes kā tādas atņemšanu?
Citāts
Vai nu Tu neuzmanīgi lasīji, ko es rakstīju, vai nu man neizdevās pietiekoši skaidri izvērst domu. Vēlreiz, doma ir, ka valsts pārņem nevis VISU ražošanu, bet tikai noteiktus sektorus - tādus, kuri prasa lielus kapitālieguldījumus un kuriem ir vairāk vai mazāk garantēts noieta tirgus (kurš turklāt ir prognozējams, jo ir daudz maz zināms, ko un cik vajag). Tas nekādā ziņā nenozīmē, ka ir jālikvidē privātais sektors ārpus šīs valsts saimniecības.

Jeb īsāk sakot: jaunkolhozi ražo paiku primāri priekš skolām, slimnīcām, cietumiem un armijas, bet pārtikas bodēs uz ielas paliek `brīvā tirgus` paika - tātad, `privātie zemnieki` un imports. Protams, nekas neaizliedz arī jaunkolhoziem mēģināt iekarot šo tirgus segmentus, ja produkcijas kvalitāte un cena un to ļauj.
tad Tu iesaki tādu kā Baltkrievijas ekonomisko modeli, tur ir gan kolhozi gan valsts rūpniecība, gan kautkas tjipa privātais?
vai arī tikai Tevis minēto un līdzīgo iestādījumu apgādi?
Citāts
Kas ir labāk - aizņemties tamdēļ, lai to INVESTĒTU ražošanā un darba vietu radīšanā, vai aizņemties tāpēc (ko Latvija jau ir izdarījusi krīzes sakarā), lai nenoietu pa burbuli?
protams ka lai nenoietu pa burbuli, jo noejot pa burbuli valstī sāktos haoss sakarā ar to ka ij pensionāri nesagaidītu investīciju atdevi un noliktu karoti ij policija aizietu "pati meklēt iztiku"

Citāts

Nu kaut kā ļoti lēni mums ar to iet.
jā, varētu ātrāk
Citāts

Šim nekādi nevar piekrist. Kāpēc tiem pašiem aizbraucējiem viņu jaunajās mītnes zemēs ar šo problēmu pa lielam nav?
a Tu zini ka aizbraucējiem "tur" neļauj darba laikā pa telefonu pļāpāt, kas sākumā ir sava veida kultūršaoks ?
a re kur jau prognozē ka ražigums tuvojas http://www.diena.lv/latvija/zinas/darba-razigums-latvija-atri-tuvosies-es-videjam-14038415  , tā ka viss nav zaudēts ;)

IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7831
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #35 : Februāris 12, 2015 »

Aste Risks
Citāts
Nu bet Tu taču saproti, ka dažu desmitu eiru nodokļu maksājumu nolaišana/nenolaišna, kas ir pašreizējo komisiju atbildība, nav salīdzināma ar sablazniem kas būs ja būs runa par zemītes kā tādas atņemšanu?
Kur Tu redzi atņēmēju īpašu ieinteresētību zemīti atņemt? Ne jau viņiem personīgi tā tiktu.
Citāts
tad Tu iesaki tādu kā Baltkrievijas ekonomisko modeli, tur ir gan kolhozi gan valsts rūpniecība, gan kautkas tjipa privātais?
Labrīt, jā. Es mēģināju skaidrot 2x, laikam vēl skaidrāk vai nevarēšu. Un nevis `kaut kas tjipa privātais`, bet privātais paliek viss, kas ir paredzēts plašam patēriņam. Vēl viens piemērs, uz tekstila bāzes - specapģērbus valsts iestāžu darbiniekiem (policija, ugunsdzēsēji, armija, medicīnas darbinieki utt.) šujam valsts fabrikās, a vot visu `apģērbu parasto` atstājam privātajam sektoram. Un tā visur citur.
Citāts
a Tu zini ka aizbraucējiem "tur" neļauj darba laikā pa telefonu pļāpāt, kas sākumā ir sava veida kultūršaoks ?
Nu PĻĀPĀT arī pie mums nav sevišķi smalkais tonis, bet aizliegt saņemt zvanus (vai piezvanīt pašam), ja ir tāda nepieciešamība, gan ir perebors.
Citāts
a re kur jau prognozē ka ražigums tuvojas http://www.diena.lv/latvija/zinas/darba-razigums-latvija-atri-tuvosies-es-videjam-14038415  , tā ka viss nav zaudēts
Bet Tu neaizmirsti, ka darba ražīgums daudz vairāk ir atkarīgs no darba organizācijas (tātad - no vadītāju spējām un prasmēm), nekā no konkrētā izpildītāja. Izpildītājs pie mums, domājams, no vidējā Eiropas visdrīzāk sevišķi neatpaliek.
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #36 : Februāris 12, 2015 »

Aste Risks

Citāts
Nu PĻĀPĀT arī pie mums nav sevišķi smalkais tonis

Es skaidri un gaiši atceros, ka pēdējo reizi PĻĀPĀJU pa telefonu ar savu brālēnu 1980. gadā (pirms 35 gadiem) no telefona būdiņas 40 minūtes pa vienu divkapeiku.
Viena tante man vēl aizrādīja.
Man nepatīk pļāpāt.
Ne pa telefonu, ne forumos.

Aste Risks
Slikts Tavs piemērs.

P.S.
Man bieži ir periodi, kad pa darba telefonu darba jautājumos ir tikai 2-3 zvani nedēļā. Īsi zvani. Dažas minūtes.
Vairāk zvanu nav.
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #37 : Februāris 12, 2015 »

Kur Tu redzi atņēmēju īpašu ieinteresētību zemīti atņemt? Ne jau viņiem personīgi tā tiktu.
atņēmējiem var sagribēties kukulīti apmaiņā par neatņemšanu ;)

Citāts
Labrīt, jā.
Decembrī biju Baltkrievijā. Iemesls triviāls - nebija kas izdara vienu lietu. 3 gadus atpakaļ tieši otrādi uz latviju brauca kolēģe kura to lietu būtu varējusi izdarī tur, Baltkrievijā uz vietas. Taču tagad ir pārvākusies uz UK. Kad apvaicājos vai viņa na savsem pārvākusies, atbilde bija "I hope so".
Sanāca parunāt arī ar iezemiešiem "pa dušam". Vienam kautkādi radi ASV kuri aicinājuši šā senci emigrēt a šis atteicies. pēc sarunbiedra domām nepareizi.
Respektīvi Baltkrievijas modelis nenodrošina Tevis stādīto mērķi apturēt emigrāciju. Tiesa emigrācijas struktūra ir savādāka jo zemeņu lasītāji netiek jo vajag darba atļaujas, bet smadzenes vienalga aizbrauc..
Varbūt Tevi interesē sociālā sfēra ? Baltkrievijas sarunbiedra vecākiem pensija bija gandrīz 2 reizes mazāka (pārrēķinot EUR) nekā manas mātes , bijušās med darbinieces (mediķi , kā zināms pie mums ir nedavērtēti). Savukārt cenu līmenis (pārrēķinot tajos pašos EUR) īpaši natšķīrās no Rīgas. Maize pat drusku dārgāka nekā Rimi, cukurs vispār pāri eur.
Tātad arī sociālā sfēra buksē.
Savam sarunbiedram izmetu ka esjau nu gan netaisos emigrēt. Un tad jams tā sapņaini izteicās "varbūt kādreiz mēs arī tiksim ES"
Aizbrauc kādreiz pats uz BY, patusējies ar vietējiem un ievērtē kas un kā ;)
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #38 : Februāris 12, 2015 »

Bet Tu neaizmirsti, ka darba ražīgums daudz vairāk ir atkarīgs no darba organizācijas (tātad - no vadītāju spējām un prasmēm), nekā no konkrētā izpildītāja. Izpildītājs pie mums, domājams, no vidējā Eiropas visdrīzāk sevišķi neatpaliek.
neapšaubāmi darba organizācija ļoti spēcīgi ietekmē. tāpēc labi ja "ievazā" pirmrindas organizāciju no turienes kut tā ir labāka. un tas jau arī notiek
IP pierakstīta

Lynx

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1
« Atbilde #39 : Marts 02, 2015 »

Katrs jau droši vien projicē viedokļus par šo tēmu no sava pasaules uzskata viedokļa. 

Tas, ka cilvēki dodas tādu vai citādu motīvu vadītā emigrācijā- jau pats par sevi nav drauds .  Jautājums var būt par proporciju utml. Jo no citām A-Eiropas valstīm jau arī ir bijusi vērojama līdzīga migrācijas tendence un R-Eiropu - bet nedz poļiem, nedz bulgāriem, rumāņiem u.c. tas nav tik principiāli, jo - absolūtos skaitļos imigrācija milzīga, bet %- daudz mazāk nekā Latvijā. Un cik nu īru neemigrēja uz ASV, tas pats ar itāļiem , holandiešiem , arī zviedriem utt.  - visi savā laikā ir izbraukājušies. Un par citām mūsdienu tendencēm pat nerunājot-  turkiem Vācijā, dažādu Vidusāzijas tautību cilvēkiem Krievijā, Āfrikas un Tuvo Austrumu tautībām - pa visu Eiropu (pamatā jau R-eiropu). Gan pagātnē, gan tagadnē dažādi emigrācijas/imigrācijas procesi, ir bijuši un būs un neba pie katra ir jākrīt ģībonī un jāizdomā kāda mākslīga shēma /glābšanas plāns- ko tad darīt. Visbiežāk - neko nevar izdarīt, viss notiek tā kā tam jānotiek. :)

Jautājums ir skatāms no vairākiem aspektiem:

1) To, ka emigrācija ir drauds, te viss tūlīt izmirs  utml.- ir tēma diemžēl ar visai emocionāli politisku  fonu. Un dikti labi to patīk izmantot Krievijas politpropogandai. Redz, mūsu laikā jūs te kā trusīši vairojāties (???), bet nu tagad visi bēg prom. Nemeklēšu linkus utml., bet nu aptuveni tā tulkojot pirms kādiem mēnešiem kāds kārtējais Krievijas politologs/eksperts  izteicās kādā sapulcē ar " vietējiem iedzīvotājiem "  , tika rādīts fragments De facto vai kādā citā raidījumā.  Kādas būtu tendences pie PSRS (un kaut vai šajā diskusijā bieži pieminētā Baltkrievijas režīma)- ja robežas būtu atvērtas? Tas taču bija režīms, kur par režīmam nepieņemamu kaut vai domāšanu ātri vien kaut vai par šizofrēniķi varēja atzīt- jo katrs " saprātīgs"  un realitāti apzinošs pilsonis taču zināja, ka vienīgais patiesais režims ir padomju režīms. Labs modelis tam ir Berlīnes mūris.  Austumberlīne sāka palikt tukša un nācās nu to mūri celt- nez kāpēc Austrumberlīnes pilsoņi to realitāti nesaparta un dikti mudīgi muka uz Rietumberlīni.  Ko nu darīt- nācas visiem palikt tajā pusē un vairoties, lai padomju ideologi ar stastiku varētu lielīties- tas gan uz Austrumberlīni attiecas, gan tobrīdējo PSRS vardarbīgi iekļauto un anektēto Latviju utt.  Un ekspertam pavisam aizmirstot, ka ne jau latviešu skaits auga, bet - imigrantu skaits. Ko tagad par etniskajiem krieviem dēvē utt. Un kas droši vien arī ir viņa galvenā auditorija.

2) Bez ši fona- emigrācijai ir gan savi pozitīvie, gan negatīvie aspekti. Taču vismaz pagaidām tās faktiskā ietekme un apdraudējums ir daudz mazāks, nekā ļoti " draudzīgās"  krievu tautas vēlme visiem kaut ko pierādīt (visi Krievijas pilsoņi taču zina patiesību, pretējā gadījumā ir ASV aģenti).

3) Par Baltkrieviju- ir zināma pieredze, AsteRiskam taisnība- skatās viņi ar lielām acīm uz ES, ES standarti- tas viņiem daudzās jomās ir paraugs. Bet dzīvot grib pa savam- nestrādāt, haltūrēt, bet -atlīdzību ļoti labu saņemt. Un pa laikam par 100-200% nodevalvēt savu valūtu.  Un  - mazāk domāt, jo - lielā vadība jau tāpat izdomās. Bet tā ielas vismaz galvaspilsētā sakoptas, miliči dikti daudz, visi tā uzmanīgi dzīvo- ka tik mani nepamanītu. Nu katram sava gaume, vai pie atvērtām robežām vismaz daļa no viņiem visai ātrā tempā nepārvietoties tāpat kā PSRS laikos uz Rietumu pusi- ir labs jautājums.

4) Par " transnacionālajām korporācijām" - ir jau viss labi, bet ir tāds aspekts, par ko jau pirms krietna laika vācu sociologs U.Beks ir rakstījis (nezinu, vai viņš pirmais, neatceros arī precīzo darba nosaukumu) - " ieiešanas un iziešanas draudi" . Pirms nākt uz kādu valsti, var piedraudēt- nenāksim pie jums, jums tur tas un tas nav labi. Nu ierēdņi sasparojas , visu sakārto, korporācija atnāk. Pēc pāris gadiem ir labāks piedāvājums no citas valsts. Korporācija saka esošajai filiāles mītnes zemei- tā un tā, mums nav labi tas un tas. Vai nu jūs labojaties, vai nu mēs aizejam, nav te laba strādāšana. Tāda visai nepateicīga ķīlnieka situācija valstij sanāk. Bet noteiktā proporcijā un apjomā - pie esošā ekonomikas modeļa - ir un būs sava vieta un tad nu katrs sadzīvo kā nu prot.

IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #40 : Aprīlis 08, 2015 »

Vēl viens sīks Latvijas eksporta piemēriņš
IP pierakstīta

Papucs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 16365
  • aristokrāts zinātnieks
« Atbilde #41 : Aprīlis 08, 2015 »

Vēl viens sīks Latvijas eksporta piemēriņš

Spriežot pēc šī - http://www.tavsdarbs.lv/par/UAVFACTORY&branch=10 - tā arī paliks sīks...
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #42 : Aprīlis 08, 2015 »

nu un , lai paliek sīks, galvenais ka ir idejas , un ir arī cilvji kas darbojas.
domāju , ja viss būtu tik slikti kā tur pilsoņi raxta , neviens tak tur nestrādātu ;)
IP pierakstīta

ZIRGS

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 6850
  • Sirdī kaķis, kas sirdī ir klaburčūska
« Atbilde #43 : Aprīlis 11, 2015 »

Hm. Kaut kādu iemeslu dēļ latvieši kā tauta nav pārāk tendēti uz uzņēmējdarbību. Vēsturiski latvieši ir bijuši labi menedžeri, vagari un izpildītāji visā visumā. Nu piemēram mūsu forumā kapitāliste, šķiet, ir mēģinājusi būt tikai Trilobīte.
IP pierakstīta
uz lieliem sūdiem rozes aug  tas poēzijas likums pirmais
un otrā likuma vairs nav  vien rozes sarkanās un sirmās.