Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Nākotnes vertikālās pilsētas  (Lasīts 1925 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7831
  • sirdī vēsturnieks
Nākotnes vertikālās pilsētas
« : Februāris 04, 2014 »

Te blakus tēmā pacēlās jautājums par pilsētu `vertikalizēšanu`, būvējot aiz vien jaunus un jaunus debesskrāpjus, tad augšā savienojot tos un tādējādi iegūstot daudzlīmeņu pilsētas.

Es uzskatu šo virzienu par bezperspektīvu, sekojošu iemeslu dēļ:
1. Ventilācija. Pilsētai `ceļoties uz augšu`, apakšējos līmeņos samazināsies gaisa kustība, kā rezultātā tur eventuāli noslāņosies par gaisu smagākās neelpojamās gāzes ar CO2 priekšgalā.
2. Materiālu ilgtspējība. Ņemot vērā to, ka būvmateriālu mūžs nav bezgalīgs, un tādas ciklopiskas būves kā daudzlīmeņu pilsēta kapitāls remonts būs praktiski neiespējams, uz materiālu mūža beigām attiecīgā pilsēta kļūs izteikti nedroša un, pie jebkuras lielākas avārijas postījumi būs katastrofāli.
3. Šāda tipa pilsēta palielinās populācijas atkarību no elektroenerģijas piegādes un samazinās tās spēju izdzīvot pie ilgstošas elektrības piegādes pārrāvuma.

Vēl kaut kas?
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

Ctulhu

• Pieslēdzies Pieslēdzies
  • Ieraksti: 41639
  • Ateists
Re: Nākotnes vertikālās pilsētas
« Atbilde #1 : Februāris 04, 2014 »

MJ

1. Konvekcija - papakšā silst un ceļas uz augšu.
2. Modularitāte - nomaināmi elementi, tālākā perspektīvā - pašuzturošas konstrukcijas.
3. Paralēls decentralizēts energotīkls, jā, daļu elektrības šāda pilsēta var saražot/ reģenerēt uz tās pašas konvekcijas rēķina.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8206
« Atbilde #3 : Februāris 04, 2014 »

4. Cilvēki jāpiespiež tādās huiņās dzīvot.
Es personīgi nepiedalos. Zinu, ka līdzīgi domā ļoti daudzi.
5. Tas nahuj nav vajadzīgs. Vismaz valstīs, kuras vispār potenciāli spētu ko tādu uzsliet.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #4 : Februāris 04, 2014 »

Gnidrologs

4. Gaumes/ pieraduma lieta. Jā, saspiestība man arī nepatīk. Pietiekama personiskā telpa katram, + neaizmirsti ko es teicu par implementētajām biocenozēm, tādas huiņas var izskatīties arī kā nebeidzami dārzi, hidroponika u.c. tehnikas to atļauj izdarīt.

5. Tas ir vajadzīgs vietās, kur dabiskā vide nav draudzīga, bet kaut kādu iemeslu dēļ cilvēkiem ir jāuzturas.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8206
« Atbilde #5 : Februāris 04, 2014 »

4. esi brīvs līst tajās kārbās. Es endžojošu pats savu pieticīgu mājiņu ar kokiem, krūmiem un pat ierobežotas labierīcības man netraucēs. Es pat ceru, ka tādi kā tu ātrāk salīdīs tajās bundžās. ;)
5. Eiropā tādu nav. Case closed.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7831
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #6 : Februāris 04, 2014 »

Ctulhu
Citāts
1. Konvekcija - papakšā silst un ceļas uz augšu.
Kā rezultātā viņš saslist?
Citāts
2. Modularitāte - nomaināmi elementi, tālākā perspektīvā - pašuzturošas konstrukcijas.
Ugu, es gribētu redzēt, kā Tu tā vienkārši nomainīsi kādu nesošo konstrukciju pašā būves apakšā. Nudien gribētu redzēt ;)
Citāts
3. Paralēls decentralizēts energotīkls, jā, daļu elektrības šāda pilsēta var saražot/ reģenerēt uz tās pašas konvekcijas rēķina.
Jā, līdz zināmai robežai. Bet, atgādināšu vēlreiz - problēma nav pati apgāde, problēma ir avārijsituācija, kas rodas, ja uz ilgāku laiku pazūd pamatapgāde. Jebkura rezerves apgādes sistēma nespēs apgādāt VISU šo konstrukciju ar enerģiju pietiekoši ilgu laiku (līdz pamatapgādes atjaunošanai).
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #7 : Februāris 04, 2014 »

neelpojamās gāzes varbūt var savākt ar ķīmiskiem skrubjiem, ar kaut kādiem filtriem vai ko tādu kas ir iemontēts infrastruktūrā. līdzīgi kā kanalizācija savāc netīros ūdeņus.

vai (vismaz co2) papildus ar apzaļumošanu.

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #8 : Februāris 04, 2014 »

MJ

``Kā rezultātā viņš saslist?``

Kas ir jebkuras tehnoloģiskas darbības atkritums? Siltums. Vot arī gaiss sasilst. Un ceļas uz augšu.

``kā Tu tā vienkārši nomainīsi kādu nesošo konstrukciju pašā būves apakšā.``

Vienkāršākais variants - konstrukcijas ar 2x rezervi, dublētas, defektīvās maina.
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4452
« Atbilde #9 : Februāris 04, 2014 »

4. ideāls mērķis teroristiem
5. augstas izmaksas izbūvējot
6.augstas izmaksas uzturot

Vienkāršākais variants - konstrukcijas ar 2x rezervi, dublētas, defektīvās maina.
tas ir dubults svars
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #10 : Februāris 04, 2014 »

Aste

4. Visur surveillance, iestrādāta jau projektējot, teroristiem maz kas spīd.
5, 6. A ja tādi likumi, ka rezervātos būvēt nedrīkst un rezervāti - lielākā daļa biocenožu?

``tas ir dubults svars``

Risina, paaugstinot materialu vieglumu + izturību. Visādi armētie kompozīti, BN nanocaurules alumīnijā utt.
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #11 : Februāris 04, 2014 »

kāda tur surveillance pret trakajiem kas nolaupījuši lidmašīnu? :D

nu tikai ja tādi likumi, bet tad jau nemaz nav alternatīvu. Šeit taču šī tiek apspriesta kā 1 no alternatīvām
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #12 : Februāris 04, 2014 »

Aste, nu pašnāvnieki ar nolaupītu lidmašīnu var nodarīt skādi vienalga - vertikālā pilsēta, rūpnīca, elektrostacija... Kas mums tagad - nebūvēt to visu? Nē, laikam tomēr risinājums ir normāls specdienestu darbs un tml.

A likumi attiecībā uz neskartu dabu, es paredzu, kļūs aizvien stingrāki.
IP pierakstīta

Aste Risks

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #13 : Februāris 04, 2014 »

nokritinot lidmašinu uz normāla ciemata upuru būs daudzkārt mazāk nekā sagraujot dvīņu torņus tam taču Tu piekritīsi.
Stalobiķ pirmais variants teroristiem nav īpaši interesants salīdzinot ar otro, jo nav tāda publicitāte
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #14 : Februāris 04, 2014 »

Nu jā, bet iztaisīt infrastruktūru bez teroristiem incantiem mērķiem mēs tāpat nevaram.
IP pierakstīta