Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Atavismi cilvēku uzskatos un techikā.  (Lasīts 10167 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42365
  • Ateists
Re: Atavismi cilvēku uzskatos un techikā.
« Atbilde #30 : Februāris 04, 2014 »

Un līdzīgi ir arī ar kristiešu organizācijām-  baznīcām. Tās ir vienas no efektīvākajām un plēsonīgākajām organizācijām sabiedrības vēsturē. Inkvizicijas, jezuīti, ``opus dei``. Tas stāv blakus tādām organizācijām, kā asassini, ``Mossad``, Triādes, Cosa Nostra.

Izilkties par avi ir laba taktika, protams.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #31 : Februāris 04, 2014 »

Ilārs
avis eksistē tā paša iemesla dēļ, kapēc eksistē peles un kāmīši. Ja kaķi un lapsas tiktu pelēm klāt - peles tiktu 100% iznīcinātas pusgada laikā, teritorijā kuru 1 lapsa var apskriet 1 diennakts laikā. Taču peles, maitas, spēpjas alās. Aitas un kazas, cik man zināms, ir kalnu lopiņi. Bet vilki nav pielāgoti kalnu medībām. Viņi medī baros, trenkajot un nodzenot savu medījumu.
Pierādīt teoriju ar salmu vīru ir tik pat IDIOTISKI, kā apgāzt to pašu teoriju ar to pašu salmu vīru. Te vienigais jautājums- cik ļoti mēs gribam un cik ļoti mums vajag piedalīties idiotismos? Un.... kapēc mums vajag?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #32 : Februāris 04, 2014 »

Mjā, dumji ateisti tajā psrs bijuši, ja šos varēja paķert uz tik primitīvu prikolu.
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
« Atbilde #33 : Februāris 04, 2014 »

Principā jau tas jautājums atbilst: ja leduslāci ir tik lieliski plēsēji, kāpēc pingvīni vēl nav izmiruši? :P

Vēl tas, ka nesavvaļas aitas parasti apsargā kāds cilvēks - citādi neizslēdzu, ka tās gan nebūtu spējīgas dabā izdzīvot savvaļas apstākļos tajos biotopos, kur nereti tās tagad top turētas.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #34 : Februāris 04, 2014 »

nu, nesavvaļas lopiņi ir pa daļai `uzbūvēti` ar selekciju, pārtaisot sākotnējo sugu. tas īsti neskaitās.

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7556
« Atbilde #35 : Februāris 04, 2014 »

Ateisti raugās tikai uz vienu realitātes pusi, uzskatot, ka tie aptver visu realitāti. Budisti savukārt uzskata, ka prāts ir vienīgā realitāte, bet materiālā pasaule ilūzija. Savukārt Bībele runā par realitāti kopumā. Tā nav nedz materiālistiska, nedz ideālistiska, bet reālistiska. Patiesībā Bībele mūs brīdina no filozofiski noteiktiem uzskatiem, jo ikviens šāds pasaules redzējums no sava skatu punkta, ir aklais punkts, kas neļauj redzēt visus pārējos. No noteikta skatu punkta manā darbistabā nav durvju. Tad es pagriežos un redzu durvis, bet tagad tajā vairs nav loga. Es raugos uz griestiem un neredzu grīdu, es paskatos zemē un vairs neredzu griestus. Atsakoties no noteikta skatu punkta, mēs iegūstam Dieva dāvātu redzējumu uz veselumu. Latviešu valodā tāpat kā daudzās citās valodās vārds svēts saistās ar spožu, izgaismojošu mirdzumu. Būt svētam nozīmē būt atmetušam ierobežojošos skatu punktus un ieguvušam Dieva dāvātu veseluma redzējumu. Komplementaritātes principam ir sava dziļāka jēga. Tas balstās vienkāršā atziņā, ka neviens, izņemot ateistus, nav redzējis  monētu bez divām pusēm.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #36 : Februāris 04, 2014 »

Citāts
Patiesībā Bībele mūs brīdina no filozofiski noteiktiem uzskatiem

aizvietojot tos ar teoloģiski noteiktiem?

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #37 : Februāris 04, 2014 »

Ilārs

`` Tā nav nedz materiālistiska, nedz ideālistiska, bet reālistiska. ``

materialistiska  = realistiska

un bībele par šīm lietām nerunā vispār, bībele ir senebreju eposs, salikts no mītiem un hronikām, + pievienota viena senebreju mītiska  reliģiskā līdera daļēja mitologizēta biogrāfija.

Par šīm lietām mēdz runāt bībeles interpretētāji.  Kā nu viņiem sanāk, to redzam :)
IP pierakstīta

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073
« Atbilde #38 : Februāris 04, 2014 »

Leduslāči pingvīnus nemedī, Sukubus, lāčiem patīk kalorijām bagātāks un neveiklāks ēdiens. Roņi, piemēram.

" Tāpat kā bez Dieva nav iespējams izskaidrot, kādēļ šajā nežēlīgajā un bieži varmācīgajā pasaulē joprojām ir Kristus avis – viņa baznīca. "

Cilvēki apvienojas baros, lai sekmīgāk pasargātu sevi no ārējiem draudiem.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #39 : Februāris 04, 2014 »

Ilārs

``Būt svētam nozīmē būt atmetušam ierobežojošos skatu punktus``

piemēram, reliģisku ticību un liekus jēdzienus, kā gars, dievs.

Nu labi Ilār, pierunāji, esmu svēts, ja jau Tu to tā definē.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #40 : Februāris 04, 2014 »

Svētais Ctulhu,

Par aitām Tu man neko sakarīgu neatbildēji, vien savu kārtējo atrunāšanos. Tādēļ jāsāk ateismu uzskatīt par iskeipismu, kas tāds vispār arī ir.  Vai vari man nabaga mitoloģisku priekšstatu varā esošam tumsoņam izskaidrot, kādēļ mūžīgā universā vēl joprojām ir tik daudz ūdeņraža? 
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #41 : Februāris 04, 2014 »

Ilārs, par aitām tev tika atbildēts izsmeļoši, varu vēlreiz

1) aitas kāpj kalnos, vilki ne
2) auni var uzbrukt, pieaudzis auns tiek galā ar vilku - ragi, asi nagi, ātrums, masa.

`` kādēļ mūžīgā universā vēl joprojām ir tik daudz ūdeņraža?  ``

Tu par universu vispār vai par mūsu inflacijas domenu? ( Ilārs atkal ir aizmirsis kosmoloģiju vai izliekas?)
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #42 : Februāris 04, 2014 »

Citāts
kādēļ mūžīgā universā vēl joprojām ir tik daudz ūdeņraža

kāpēc lai nebūtu? vai nav vnk tā, ka lielākoties tas ūdeņradis ir tik retināts, ka gravitācija nedavelk līdz jaunu zvaigžņu tapšanai?

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #43 : Februāris 04, 2014 »

cthugha, nu ja un nekā citādi jau viņš nevar izmainīties-  vai nu zvaigznēs sadeg par He utt, vai satiem antivielu un anihilējas :). Bet ja nav ne viena ne otra - nu tad viņš turpina būt ūdeņradis un viss...
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #44 : Februāris 04, 2014 »

Nu labi, redzu, ka neko sakarīgu pateikt nevarat, vien turpinat savu iskepismu. Tas ir arī saprotams.

Ateistiski uzskati patiesībā ir tik nedrošs pamats, ka piemeklējuma brīžos lielākā daļa ateistu zaudē savu pārliecību.

Kad ģenerāļa Korņīlova karaspēks bija praktiski aplencis Pēterburgu un šķita, ka Krievu revolūcija ir tuvu beigām, Ļeņins uzstājās ar runu, kurā viņš vairākas reizes atkārtoja – Dod Dievs, ka  mums izdodas izkļūt no šīs situācijas sveikā. Nekad citos brīžos Ļeņins nelietoja, šo krieviem tik raksturīgo izteicienu – dai Bože.

Trīs vīri, kas cīnījās pret nacismu – Čērčils, Rūzvelts un Satļins arī rakstīja piezīmes un memuārus par kara notikumiem. Divi ticīgie Čērčils un Rūzvelts nekur nemin Dieva vārdu, vienīgi Staļiņs saka – Lai Dievs dod panākumus operācijai „Lāpa” (iebrukumam Ziemeļāfrikā), „pagātne pieder Dievam” utt. Īstu briesmu brīžos un ierakumos nav ateistu.

Arī Ķīnas komunistu līderis Mao bija ateists, bet kad 1936. gadā viņš smagi saslima, tad ne viņa partijas piederība, nedz viņa ateisms netraucēja tam uzstāt, lai viņš tiku kristīts. Beigu beigās kāda mūķene viņu arī nokristīja. Un mūžā beigās intervijā kādam ASV izdevuma viņš sacīja: „Drīz man būs jāstājas Dieva priekšā.”

Zinovjevs – Komunistiskās internacionāles priekšsēdētājs, mira no Staļina rokas. Viņa pēdējie vārdi bija: ”Klausies, Israēl, mūsu Dievs ir vienīgais Dievs.”

Staļina rokaspuisis, Iekšlietu ministrs Jagoda, kuru arī Staļins pavēlēja nošaut, sacīja: „Ir jābūt Dievam, jo mani grēki mani ir panākuši.”

Jaroslavskis, kurš Padomju savienībā dibināja Bezdievju līgu uz savas nāves gultas lūdzās Staļinam: „Sadedzini visas manas grāmatas! Redzi, Viņš ir šeit! Viņš gaidīja mani. Sadedzini visas manas grāmatas!”

IP pierakstīta