Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Materiālisma ideoloģija un tā kritika  (Lasīts 12197 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41639
  • Ateists
Re: Materiālisma ideoloģija un tā kritika
« Atbilde #15 : Janvāris 05, 2014 »

Gnidrologs

``Man uzskatu un pārliecību maiņa pa šiem gadiem ir radikāli mainījusies tieši tāpēc, ka es esmu bijis saskarsmē ar realitāti un baudīji tās ''augļus''. ``

Pag, Tu esi saskāries ar kādiem tādiem efektiem, kas materialisma paradigmā Tavuprāt nav izskaidrojami?

``Welp, dzīve nesastāv tikai no dubļiem. Tā ir krietni sarežģītāka.``

Ugu. Indukcija, abstrakcijas līmeņi. Virzienā pa struktūras līmeņiem - fizika, ķīmija, bioloģija/ bionika, psiholoģija/ kognitīvās, neiro zinātnes, socioloģija...
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #16 : Janvāris 05, 2014 »

Ctulhu
Citāts
esi saskāries ar kādiem tādiem efektiem, kas materialisma paradigmā Tavuprāt nav izskaidrojami?
Pat "Matrix ārpusē" ir izskaidrojams materiālisma paradigmā.
Vai tad ir kādi efekti, kas nav izskaidrojami kristiešu paradigmā? :)
Vispār, efekti a, b, c, d ir izskaidrojami paradigmās X, Y un Z.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #17 : Janvāris 05, 2014 »

Ctulhu
Virzienā pa struktūras līmeņiem - matemātika,  fizika, ķīmija, bioloģija/ bionika ...
;)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #18 : Janvāris 05, 2014 »

Ezis, matematiku tā īsti likt nevar, jo matematika apraksta visus līmeņus. Tas ir ``interfeiss``, valoda.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #19 : Janvāris 05, 2014 »

Ctulhu
Apraksta tāpēc, ka ir visam pamatā.
Nu, ir tāda hipotēze :)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #20 : Janvāris 05, 2014 »

Ezis, tur ir problemas ar nesēju, sanāk tāds kā pats sevi aiz matiem turošs Minhauzens.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #21 : Janvāris 05, 2014 »

Ctulhu
Lieta jau tāda, ka matemātiskam objketam ne uz kā nav jānesās. Nu, kas ir vajadzīgs, piemēram "punktam"? Vai "skaitlim 3"?
Kur viņam ir jāatrodas, kādu vietu jāaizņem? Ar kādu ātrumu jāpārvietojas, cik jāsver?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #22 : Janvāris 05, 2014 »

Ezis, jābūt sistēmai, kurā šie abstraktie jēdzieni  - tiem atbilstošā infa - strukturējas. Infa ir dati pret adresātu. Dati par infu kļūst noteiktos pārveidojumos apstrādes sistēmā, piemēram smadzenēs. Abstrakcijas - mat. objketi ir šādas abstrakcijas - , nekur ārpus saprātu struktūrām  neeksistē.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #23 : Janvāris 05, 2014 »

Ctulhu
Nu, tas ir pēc tavas filozofijas.
Pēc Tegmarka un vēl tur kādu filozofijas tas tā nav.
Tas, ka tev šeit vajag, lai visam ir nesējs, nenozīmē, ka visur un visam vajag nesēju, arī dziļākā limenī.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #24 : Janvāris 05, 2014 »

Ezis, nu vot kā viņi iztiek bez nesēja un arī bez pretrunām, es nezinu. Postulēt jau var visu ko, arī dievu, piemēram :)
IP pierakstīta

Ateists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1504
« Atbilde #25 : Janvāris 05, 2014 »

Citāts
Es nevados no kāda momentāna mirkļa savā dzīvē, bet no visas savas dzīves pieredzes. Mani uzskati un pārliecība pa šiem gadiem ir radikāli mainījusies tieši tāpēc, ka es esmu bijis saskarsmē ar realitāti un baudīji tās ''augļus''.
Es ticu, ka tu tici. Nesen lasīju vienu rūdītu psihonautu, kurš skaidroja kā bijis "saskarsmē ar realitāti". Tur pamatdoma bija, ka viņam pārliecināt sevi ka tas nav īsts ir apmēram tas pats, kas man pārliecināt sevi, ka es šobrīd nesēžu pie kompja. Runa ir par pieredzi, kas liekas tik īsta, ka tai nevar neticēt. Still, tas čalis bija to pārvarējis un agriezies pie veselā saprāta, ko pierāda arī pats fakts, ka viņš spēj tā uzrakstīt.

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #26 : Janvāris 06, 2014 »

IMHO gandrīz visi 10 punkti ir neprecīzi vai kļūdaini formulēti. Acīm redzot ar mērķi radīt iespēju veidot salmu vīrus.
Jā, dzīvie organismi ir "mehāniskas" sistēmas. Tikai tik ļoti komplicētas, ka viņām piemīt griba, mērķtiecība un pašai sarežītākai -arī saprāts.
Pēc miršanas apziņa un pārējā infa netiek dzēsta. Jo šāds apgalvojums nozīmē apzinātu daarbību un subjektu kas veic šo darbību. Pēc miršanas šī infa sabrūk kopā ar tās biloģisko nesēju.
nu tā kaut kā...
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7466
« Atbilde #27 : Janvāris 06, 2014 »

Domāju, ka Gnidrologam šajā jautājumā taisnība, proti, materiālisms ir naivs redukcionisms. Tā kā cilvēka prāts nespēj aptvert pārāk komplekso realitāti, tas to reducē uz kaut ko kaut cik aptveramu un tad jūsmīgi priecājas par savu radījumu, pasludinot - tas ir viss. Tas patiešām ir viss, bet tikai tāds viss, kas ir materiālista galvā un ticiet man tas ir diezgan mazs viss un pat tam bieži ir arī samērā maz sakara ar patieso realitāti.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #28 : Janvāris 06, 2014 »

Ilārs
secinājumi skaisti, bet no kurienes izurbināts šis apgalvojums:
Citāts
Tā kā cilvēka prāts nespēj aptvert pārāk komplekso realitāti,
??
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7466
« Atbilde #29 : Janvāris 06, 2014 »

Maybe someday some of us will live to be 200. But barring an elixir for immortality, a body will come to a point where it has outwitted every peril life has thrown at it. And for each added year, more mutations will have accumulated. If the heart holds out, then waiting at the end will be cancer. http://www.nytimes.com/2014/01/05/sunday-review/why-everyone-seems-to-have-cancer.html?pagewanted=2&_r=0&ref=general&src=me

Vispār interesants raksts, īpaši priekš Ctulhu. Tas liecina divas lietas - ja evolūcija ir, tā ir draņķa padarīšana un tai patiešām jādara gals, vēlu Ctulhu panākumus. Otra lieta ir tā, ka ja evolūcija pastāv, to uzveikt neizdosies. Paldies Dievam, ka vai nu evolūcijas teorija ir nepareiza vai naturiālisms ir nepareizs, visticamāk abi.
IP pierakstīta