Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Vai ateistiem ir pieļaujams uzvesties amorāli?  (Lasīts 7384 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
Re: Vai ateistiem ir pieļaujams uzvesties amorāli?
« Atbilde #15 : Februāris 06, 2014 »

Sunshineman  tavai zināšanai divatā ar kaķi  ir (pēc pases datiem) vīrietis, pēc pārliecības - reliģiski neticīgais, pēc uzvedības - trollis, pēc (troļļa) lomas - idiots.
 ;D ;D ;D ;D ;D

PS - pēc orģinālā interneta nika - "Tas Pats", saīsināti saukts par tapu.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1727
« Atbilde #16 : Februāris 06, 2014 »

paldies, man jau likās, ka runāju ar kaķi
IP pierakstīta
"Not all drugs are good, all right? Some of them … are great" B.Hicks

tas_pats

« Atbilde #17 : Februāris 06, 2014 »

rodas tāda sajūta, ka nekad neesi satikusi homoseksuālu cilvēku.
Tev ir pavisam precīza informācija, mana mūža laikā neviens vīrietis nav man kaunīgi pačukstējis, ka ir pederasts vai biseksuālis. Protams, ka ir bijušas tādas aizdomas, un es neesmu bijis neuzvienu varavīksnes valdes sēdi, kaut gan esmu bijis gejiem draudzīgā bārā, bet tā kā man ar aknām viss kārtībā, tad man viss tas pasākums izskatījās pēc normāliem dzērājiem tikai kopā ar neglītām meitenēm, kas savā starpā sūcās pa stūriem. :)
Un līdz ar to pār dzīves pieredzi nesūdzos, kaut vai iepazīšanās ar vienu masiku vien ko nozīmē, zin šādi īpatņi pa pilsētu brīvā solī staigājam nemaz nav tik bieži satiekami. :)   
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #18 : Februāris 06, 2014 »

Vai ateists vispār var uzvesties amorāli? Viņš taču definē morāli pats sev, brīvi.
Attiecībā pret pašreizējo sabiedrībā pieņemto morāli? Protams, ka var!
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists
« Atbilde #19 : Februāris 06, 2014 »

Ezis, ateists nevar definēt morāli brīvi, jo morāle ir funkcija no fizikas, kura ir tāda, kā ir un no viņa mērķiem, kas definēti agrāk.
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #20 : Februāris 06, 2014 »

divatā ar kaķi
pats fakts, ka tevi intersē kas ar ko guļ un tu jūties pietiekami kompetents, lai līstu starpā un teiktu kā ir pareizi daudz ko saka tieši par tevīm
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #21 : Februāris 06, 2014 »

Ctulhu
Citāts
morāle ir funkcija no fizikas
Nē, morāle ir funkcija no konkrētās sabiedrības, kura, savukārt, var būt pietiekami brīvi definējama. Mazums dažādu sabiedrību mums ir zināmas.
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #22 : Februāris 06, 2014 »

Vai ateists vispār var uzvesties amorāli? Viņš taču definē morāli pats sev, brīvi.
termins ateists, nekko nesaka par morāli ,īstenībā vispār nekko nesaka par indivīdu, tomēr arī šajā jautājumā redzu tam plusus, jo kā teica S. Vainbergs:
"With or without religion, you would have good people doing good things and evil people doing evil things. But for good people to do evil things, that takes religion."
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #23 : Februāris 06, 2014 »

termins ateists, nekko nesaka par morāli ,īstenībā vispār nekko nesaka par indivīdu, tomēr arī šajā jautājumā redzu tam plusus, jo kā teica S. Vainbergs:
"With or without religion, you would have good people doing good things and evil people doing evil things. But for good people to do evil things, that takes religion."
Nedaudz jau saka gan. Ibo pēc definīcijas - teistiem morāli definē, nosaka un kontrolē tās izpildi Dievs. (īstenība jau paši, bet definīcija ir tāda kāda ir)
Ateistiem Dieva, kas cieti būtu noteicis morāli - nav. Līdz ar to morāle jādefinē vien pašiem. Un tālāk seko salmu vīrs, izejot no pieņēmuma ka ja cilveks pats definē morāli, tad noteikti fleksibilu, subjektīvu un atbilstošu tikai sava EGO vajadzībām.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #24 : Februāris 06, 2014 »

Ezis

``Nē, morāle ir funkcija no konkrētās sabiedrības, kura, savukārt, var būt pietiekami brīvi definējama. Mazums dažādu sabiedrību mums ir zināmas.``

Tā ir morāle vispār ( bet arī te tā ir funkcija no fizikas, jo sabiedrība tāda ir), bet mēs runājām konkreti par ateistu - racionalistu morāli.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #25 : Februāris 06, 2014 »

Ctulhu
Citāts
mēs runājām konkreti par ateistu - racionalistu morāli.
... kas ir brīvi izvēlēta, atkarībā no brīvi izvēlētajiem postulātiem.  Tai skaitā tādiem postulātiem, pēc kuriem visa "sistēma" pēc pāris dienām sagāžās. Taču visi postulāti ir vienādi cienījami ateismā?
IP pierakstīta

tas_pats

« Atbilde #26 : Februāris 06, 2014 »

Ctulhu
Citāts
... kas ir brīvi izvēlēta, atkarībā no brīvi izvēlētajiem postulātiem.  Tai skaitā tādiem postulātiem, pēc kuriem visa "sistēma" pēc pāris dienām sagāžās. Taču visi postulāti ir vienādi cienījami ateismā?
Man šķita ka ateisma nepastāv jēdziens cieņa, ir tikai pareizie un nepareizie, jo tas ir pseidoracionāli. :) 
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #27 : Februāris 06, 2014 »

a_masiks
pats jau saki ka visi morāli nosaka paši.
es nepiekrītu, ka "ateists" mani definē vairāk, kā "a-filantrops", tas kaut ko saka par mani tikai cilvēkam no otras puses. būdams ateists es varu būt manjakals slepkava vai visempātiskākā persona uz pasaules.

EzītisMiglā
mūsu sabiedrībā morāle ir būvēta tikai un vienīgi uz indivīda labsajūtu, arī tava, ja domā ka cilvēks nevar būt īpašums.
pie tam ja pieņem reliģisko nostāju ka tā ir dieva dots norādijums paceļas jautājums cik tu tiešām esi morāls, ja vienīgais kāpēc vēl nēesi nogalinājis savu kaimiņu un izvarojis tā meitu tikai tāpēc, ka tā saka kāda veca pasaku grāmata.
IP pierakstīta

Sunshineman

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #28 : Februāris 06, 2014 »

Ctulhu
Citāts
Man šķita ka ateisma nepastāv jēdziens cieņa, ir tikai pareizie un nepareizie, jo tas ir pseidoracionāli. :)
indivīda labsajūta iekļauj sevī "zelta likumu" - nedari citiem tā, kā negribi lai darītu tev
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #29 : Februāris 06, 2014 »

Ezis

`` kas ir brīvi izvēlēta, atkarībā no brīvi izvēlētajiem postulātiem.``

Nē, jau runājām, kas ierobežo postulātu izvēli.

1) vide
2) mērķi.
IP pierakstīta