Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Medicīniskie aborti un sievietes dzīvība  (Lasīts 3975 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
Re: Medicīniskie aborti un sievietes dzīvība
« Atbilde #15 : Decembris 19, 2013 »

Nu jā un vēl sarežģīts jautājums ir, ko darīt, ja par vēlu atjēdzas, ka ir trisomija ( tas, kas izraisa Dauna sindromu) vai kaut kas tik pat smags. Protams, tagad, cik es saprotu, tās analīzes iztaisa līdz 12. nedēļai un tad arī izlemj.
Nu līdz 20. nedēļai var veikt amniocentēzi un zināt pavisam precīzi, un tad var paspēt veikt medicīnisko abortu, ja ir vēlēšanās. Bet Dauna sindroms jau mātes veselību nepadraud, līdz ar to tas tik un tā ir ētisks jautājums - vai bērnam ar šādu diagnozi ļaut dzīvot (ciktāl viņš pats ir dzīvotspējīgs) vai ne.
Dauna sindroms vēl ir puķītes :( Mēdz jau būt pat varianti, kad smadzenes vai cita ārpus mātes izdzīvošanai nepieciešama ķermeņa daļa burtiski neattīstās vispār vai arī tik rudimentāri, ka jaundzimušais noteikti mirst dažu stundu līdz nedēļu laikā.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42138
  • Ateists
« Atbilde #16 : Decembris 19, 2013 »

Vilks, nu jā, es personiski domāju, ka Dauna pacientu piedzemdēt nevajag, tad labāk ir veikt abortu - jo agrīnāk, jo labāk -  un mēģināt vēlreiz, ar citu genomu ( lietojot IVF vai tml tehniku).

Kāpēc? Tāpēc, ka pagaidām mums pat nav izstrādņu, kā veikt ģenētisku terapiju, nomainot vienu hromosomu katrā organisma šūnā visam cilvēkam. Un pat ja tas izdotos, smadzeņu attīstības traucējumi diez vai būtu labojami. Un ja būtu, tad tā faktiski jau ir tik dziļa cilvēka ``pārtaisīšana``, ka nav atšķirības no jauna cilvēka izveidošanas.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #17 : Decembris 19, 2013 »

Jā. Succubus dotie varianti meiko sensu. Tā gadās piemēram ar onkoloģiju - agresīvie staru un ķīmijterapijas kursi nav savietojami ar grūtniecību, tā jāpārtrauc.
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #18 : Decembris 19, 2013 »

Vilks, nu jā, es personiski domāju, ka Dauna pacientu piedzemdēt nevajag, tad labāk ir veikt abortu - jo agrīnāk, jo labāk -  un mēģināt vēlreiz, ar citu genomu ( lietojot IVF vai tml tehniku).

Kāpēc? Tāpēc, ka pagaidām mums pat nav izstrādņu, kā veikt ģenētisku terapiju, nomainot vienu hromosomu katrā organisma šūnā visam cilvēkam. Un pat ja tas izdotos, smadzeņu attīstības traucējumi diez vai būtu labojami. Un ja būtu, tad tā faktiski jau ir tik dziļa cilvēka ``pārtaisīšana``, ka nav atšķirības no jauna cilvēka izveidošanas.
Domāju, ka to tomēr labāk lemt katram vecākam pašam, cik gatavs ieguldīt, lai viņa bērnam būtu principā normāla dzīve. Ja nav iespējas rūpēties, tad varbūt labāk nemocīt tādu cilvēku ar dzīvi. Mūsdienās tomēr ir iespējas krietni uzlabot Dauna slimnieku dzīves kvalitāti: http://en.wikipedia.org/wiki/Down_syndrome#Management Man ir aizdomas, ka kārtīgi aprūpēts Dauna slimnieks dzīvē var tomēr būt veiksmīgāks par kārtējo šauro pierīti...

Citas trisomijas gan man liekas ievērojami prātīgāk beigt ar abortu, ņemot vērā, kāda mēroga izkropļojumus tās nes līdzi.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #19 : Decembris 19, 2013 »

``Most individuals with Down syndrome have intellectual disability in (IQ 50–70) to (IQ 35–50) range``

nu...

vilks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 9237
  • Lielā Dzīves skola
« Atbilde #20 : Decembris 19, 2013 »

Ctulhu, succubus

Nu tas jums šķiet, ka aborti ir lietderīgi un vajadzīgi šajos gadījumos, jo jūs izejat no savām pozīcijām par to, ka cilvēka dzīvībai ir dažāda vērtība atkarībā no intelekta vai citiem aspektiem.
Turpretī kristīgā pozīcija ir, ka jebkura cilvēka dzīvība ir Dieva dota un tādēļ vērtīga, līdz ar to kristiešu pamata pozīcija ir, ka medicīniskie aborti, tāpat kā parastie aborti (līdz 12. nedēļai) ir pret Dieva gribu un līdzīgi slepkavībai, proti, Dieva dotās dzīvības patvaļīgai atņemšanai.

Protams, tās situācijas, kur jāizšķiras starp mātes un bērna dzīvību, atrodas uz robežas, un uz tām viennozīmīgi atbildēt nav iespējams (nē nu vispār neviena šāda konkrēta situācija nebūtu viennozīmīgi ieliekama likuma un nosodīšanas rāmī).

Es te neargumentēju vispār par abortu aizliegšanu (man nešķiet, ka kristiešiem par katru cenu būtu savi priekšstati un likumi jāuzspiež visiem pārējiem), bet gan par to, ka, manuprāt, kristīgā pozīcija mūsdienu patērētājsabiedrībā kaut kādā ziņā ir racionālāka un veselīgāka par pārliecību, ka jebkuram bērnam varam neļaut dzimt līdz 12. nedēļai, bet visiem kaut kādā ziņā slimajiem (vai slimu māšu bērniem) - līdz pat 20. nedēļai.

``Most individuals with Down syndrome have intellectual disability in (IQ 50–70) to (IQ 35–50) range``

nu...
Piedod, nesapratu (nelasu ikdienā tavus komentārus un nepārzinu tavu pārliecību).
IP pierakstīta
Mums dota tikai viena dzīve, un to visu novaidēt nav prāta darbs. Tas smadzenēs attīsta daļu, kas rūpējas, lai mums vaimanāšana padotos labāk. (c)

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #21 : Decembris 19, 2013 »

vilks
ja jautājumu absolutizē no reliģiskā viedokļa, tad arī kontracepcija spirāles un avārijas kontracepcijas izskatā ir reāls aborts. Un būs pretruna ja aizliegs abortus bet atļaus spirāles.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #22 : Decembris 19, 2013 »

Ctulhu, succubus

Nu tas jums šķiet, ka aborti ir lietderīgi un vajadzīgi šajos gadījumos, jo jūs izejat no savām pozīcijām par to, ka cilvēka dzīvībai ir dažāda vērtība atkarībā no intelekta vai citiem aspektiem.
Turpretī kristīgā pozīcija ir, ka jebkura cilvēka dzīvība ir Dieva dota un tādēļ vērtīga, līdz ar to kristiešu pamata pozīcija ir, ka medicīniskie aborti, tāpat kā parastie aborti (līdz 12. nedēļai) ir pret Dieva gribu un līdzīgi slepkavībai, proti, Dieva dotās dzīvības patvaļīgai atņemšanai.

Protams, tās situācijas, kur jāizšķiras starp mātes un bērna dzīvību, atrodas uz robežas, un uz tām viennozīmīgi atbildēt nav iespējams (nē nu vispār neviena šāda konkrēta situācija nebūtu viennozīmīgi ieliekama likuma un nosodīšanas rāmī).

Es te neargumentēju vispār par abortu aizliegšanu (man nešķiet, ka kristiešiem par katru cenu būtu savi priekšstati un likumi jāuzspiež visiem pārējiem), bet gan par to, ka, manuprāt, kristīgā pozīcija mūsdienu patērētājsabiedrībā kaut kādā ziņā ir racionālāka un veselīgāka par pārliecību, ka jebkuram bērnam varam neļaut dzimt līdz 12. nedēļai, bet visiem kaut kādā ziņā slimajiem (vai slimu māšu bērniem) - līdz pat 20. nedēļai.
Nu es uzskatu, ka aborta atteikšana situācijā, kad izdzīvo vai nu māte, vai neviens, pie tam sieviete pati neatsakās no šādas opcijas, principā ir slepkavība. Var jau teikt, ka Dievs nolēma, ka viņam abus jāņem pie sevis un tad, ja sieviete ir stāvoklī, viņam nedrīkst traucēt, bet nu...

nu...
Domā dižumam http://en.wikipedia.org/wiki/Fetal_alcohol_syndrome pārstāvju ir diži vairāk? A tiem neviens dzīvot netraucē... Klīst riņķī prasot piezvanīt...
Citāts
General cognitive deficits (e.g., IQ) at or below the 3rd percentile on standardized testing
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8262
« Atbilde #23 : Decembris 19, 2013 »

nu...
Kas nu? Ķipa pamats anihilācijai? Nē nu es jau neesmu pret. Lielākā daļa subsahāras Āfrikas populācija grozās +/- 70 IQ līmenī. The final solution is clear. /=]
IP pierakstīta

vilks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Lielā Dzīves skola
« Atbilde #24 : Decembris 19, 2013 »

vilks
ja jautājumu absolutizē no reliģiskā viedokļa, tad arī kontracepcija spirāles un avārijas kontracepcijas izskatā ir reāls aborts. Un būs pretruna ja aizliegs abortus bet atļaus spirāles.
Jā, tā ir. Vispār jau tajās kristiešu aprindās, kurās par šiem jautājumiem domā, ir diezgan skaidrs, ka spirāle un avārijas kontracepcija nav kristiešiem piemērotas.

Mana dilemma vairāk būtu atrast vidusceļu starp aizliegt pavisam un atļaut pavisam. Man nešķiet, ka aizliegt pavisam pašreizējā sabiedrībā būtu laba doma, pat ja kristieša sirdsapziņa viņam principā jebkādu abortu aizliedz.
IP pierakstīta
Mums dota tikai viena dzīve, un to visu novaidēt nav prāta darbs. Tas smadzenēs attīsta daļu, kas rūpējas, lai mums vaimanāšana padotos labāk. (c)

vilks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Lielā Dzīves skola
« Atbilde #25 : Decembris 19, 2013 »

succubus - tai brīdī, kad reāli izšķiras mātes vai bērna dzīvība, arī kristīgā ētika neliedz izvēlēties mātes dzīvību, īpaši, ja viņai ir arī citi bērni. Un jo īpaši tad, ja iespējas izdzīvot ir tikai mātei vai nevienam. Cita lieta, ka mūsdienās jau mēdz ieteikt abortu arī tad, ja ir vien palielināts risks, lielāks par kaut kādiem % (un tie ir mazāki par 50), kaut arī pastāv diezgan reāla iespēja izdzīvot un kvalitatīvi izdzīvot abiem. Tāda attieksme man savukārt šķiet aplama. Protams, par riskiem ir jābrīdina, bet jāļauj tomēr pieņemt savu lēmumu.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #26 : Decembris 19, 2013 »

vilks
Redz, aizliegt jau var tikai no varas pozīcijām. Vai arī pārliecinot ka tas TIEŠĀM ir ļoti slikti. Nedz pirmais, nedz otrais, manuprāt nav iespējams. Un pārredzamā nākotnē nebūs.
savukārt par to piemērotību..... tur rezultātā sanāk, ka kontracepcija un ģimenes plānošana ir iespējama tikai kā iepriekšplānots un paredzēts gadījums. Jebkura nejaušība tam pārvelk pāri treknu svītru. A dzīve priekš tam ir sasodīti gara un nejaušību tajā ir pārpārēm.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #27 : Decembris 19, 2013 »

vilks
Citāts
Protams, par riskiem ir jābrīdina, bet jāļauj tomēr pieņemt savu lēmumu.
paga, paga. Ja brīdina bet nepiedāvā iespēju, tas nozīmē sbiedēt cilvēku (sievieti) un nolikt to tjipa bezizejas situācijā.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #28 : Decembris 20, 2013 »

Vilks

Aborts vienkārši ir ļoti slikta dzimstības regulēšanas metode. Traumatisks, kā jebkura kirurgiska manipulācija, tāpēc veicams tikai nepieciešamības gadījumos. Ir jābūt plaši pieejamam un propagandētam visam spektram kontracepcijas paņēmienu, lai cilvēki savu dzīvi var paši plānot un kontrolēt. Aborts - avārijas variants, kad kaut kas procesā ir nogājis greizi un tas jāpārtrauc, jo citādi būs sliktāk.

Nu apmēram tāds ir sausais atlikums no racionalistu - materialistu pozīcijas.

Kā redzi, arī mēs neesam nekādā sajūsmā no šīs metodikas.
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #29 : Decembris 20, 2013 »

succubus - tai brīdī, kad reāli izšķiras mātes vai bērna dzīvība, arī kristīgā ētika neliedz izvēlēties mātes dzīvību, īpaši, ja viņai ir arī citi bērni. Un jo īpaši tad, ja iespējas izdzīvot ir tikai mātei vai nevienam. Cita lieta, ka mūsdienās jau mēdz ieteikt abortu arī tad, ja ir vien palielināts risks, lielāks par kaut kādiem % (un tie ir mazāki par 50), kaut arī pastāv diezgan reāla iespēja izdzīvot un kvalitatīvi izdzīvot abiem. Tāda attieksme man savukārt šķiet aplama. Protams, par riskiem ir jābrīdina, bet jāļauj tomēr pieņemt savu lēmumu.
Iesaka un piedāvā, bet neuzspiež. Iespēja izvēlēties šādos gadījumos ir, spriežot pēc pieredzes pazīstamu cilvēu vidū. Situācija gan izbeidzās spontāni.
IP pierakstīta