Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Medicīniskie aborti un sievietes dzīvība  (Lasīts 3974 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

vilks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 9237
  • Lielā Dzīves skola
Medicīniskie aborti un sievietes dzīvība
« : Decembris 19, 2013 »

Te kādas dienas atpakaļ dienas sarunās bija pacēlusies tēma par medicīniskajiem abortiem. Ctulhu apgalvoja, ka medicīniskie aborti nereti mēdz būt nepieciešami, lai glābtu sievietes dzīvību. Gribētos zināt, kādas īsti diagnozes te domātas? Vienīgie medicīniskie aborti, ko es zinu, ir, ja bērnam ir kādas veselības problēmas, kuru dēļ viņa dzīves kvalitāte varētu būt krietni pazemināta, un tādos gadījumos līdz kādai 20. nedēļai var izšķirties par abortu.

Vienīgais, ko es zinu, kur mēdz pacelties sievietes dzīvības jautājums - ja ir komplikācijas un ārstiem jāizdara izvēli, glābt māti vai bērnu. bet to tad parasti nesauc par medicīnisko abortu, jo šādi jautājumi parasti paceļas tuvāk dzemdībām, savukārt pēc 22. nedēļas dzimušu bērnu Latvijā uzskata par bērnu ar cilvēktiesībām, ne abortējamu embriju.

Vārdu sakot, mana pārliecība ir, ka medicīniskais aborts drīzāk ir ētisks jautājums, ne sievietes dzīvības jautājums.

Citi arī drīkst izteikt savu viedokli, protams.
IP pierakstīta
Mums dota tikai viena dzīve, un to visu novaidēt nav prāta darbs. Tas smadzenēs attīsta daļu, kas rūpējas, lai mums vaimanāšana padotos labāk. (c)

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
Re: Medicīniskie aborti un sievietes dzīvība
« Atbilde #1 : Decembris 19, 2013 »

esot bīstamas ārpusdzemdes grūtniecības. Pat ja auglim viss OK....
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42138
  • Ateists
« Atbilde #2 : Decembris 19, 2013 »

Vilks, nu tad te laikam ir runa par terminoloģiju, es biju domājis to, kad grūtniecības procesa turpināšana var apdraudēt mātes dzīvību.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #3 : Decembris 19, 2013 »

Masiks, ja ir ārpusdzemdes, tad, cik es saprotu, process nevar normāli aiziet līdz galam principā.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #4 : Decembris 19, 2013 »

Masiks, ja ir ārpusdzemdes, tad, cik es saprotu, process nevar normāli aiziet līdz galam principā.
nemāku teikt. Vienkārši lasīju/dzirdeju ka tās ir lielas klapatas, vienmēr ķirurģiska operācija un vienmēr dzīvības briesmas.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #5 : Decembris 19, 2013 »

Masiks, tā ir, bet vot vai var var procesu salabot un tipa transplantēt augli pareizajā vietā, to es nezinu. Varbūt, ka tagad jau prot. Būs jāuzprasa, interesanti.
IP pierakstīta

vilks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Lielā Dzīves skola
« Atbilde #6 : Decembris 19, 2013 »

esot bīstamas ārpusdzemdes grūtniecības. Pat ja auglim viss OK....
Auglim ilgtermiņā tas nevar būt ok, jo tur attīstīties ir tehniski neiespējami. Ārpudzemdes grūtniecības operāciju, man šķiet, pat nemaz nesauc par abortu.
IP pierakstīta
Mums dota tikai viena dzīve, un to visu novaidēt nav prāta darbs. Tas smadzenēs attīsta daļu, kas rūpējas, lai mums vaimanāšana padotos labāk. (c)

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #7 : Decembris 19, 2013 »

Nu jā un vēl sarežģīts jautājums ir, ko darīt, ja par vēlu atjēdzas, ka ir trisomija ( tas, kas izraisa Dauna sindromu) vai kaut kas tik pat smags. Protams, tagad, cik es saprotu, tās analīzes iztaisa līdz 12. nedēļai un tad arī izlemj.
IP pierakstīta

vilks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Lielā Dzīves skola
« Atbilde #8 : Decembris 19, 2013 »

Vilks, nu tad te laikam ir runa par terminoloģiju, es biju domājis to, kad grūtniecības procesa turpināšana var apdraudēt mātes dzīvību.
Nu bet tad tavu argumentu par mātes dzīvību nevar izmantot argumentācija par vai pret medicīniskajiem abortiem, jo tajos lielakoties ar mātes dzīvību nav nekāda sakara.

Vienīgais, ko es varētu iedomāties - ja mātei pašai ir kāda smaga slimība, kura grūtniecības dēļ saasinās un rodas risks dzīvībai. Bet arī tad man radies iespaids, ka vairumā gadījumu pastāv iespēja (ja ir vēlēšanās, lai bērns dzimtu) māti ar bērnu var turēt slimnīcā vismaz līdz kādai 22. nedēļai un tad veikt ķeizargriezienu, līdz ko mātes veselības rādītāji radikāli pasliktinās, nu un bērns, ja izdzīvo, tad izdzīvo, ja ne, tad ne.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #9 : Decembris 19, 2013 »

vilks
Citāts
Auglim ilgtermiņā tas nevar būt ok, jo tur attīstīties ir tehniski neiespējami. Ārpudzemdes grūtniecības operāciju, man šķiet, pat nemaz nesauc par abortu.
Vēl jo vairāk. Ir pamats viņu izoperēt pat tad ja šobrīd viņam itkā viss ok, un pēc formālajiem likumiem tas ir tjipa cilvēks ar savām tiesībām.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

vilks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Lielā Dzīves skola
« Atbilde #10 : Decembris 19, 2013 »

Nu jā un vēl sarežģīts jautājums ir, ko darīt, ja par vēlu atjēdzas, ka ir trisomija ( tas, kas izraisa Dauna sindromu) vai kaut kas tik pat smags. Protams, tagad, cik es saprotu, tās analīzes iztaisa līdz 12. nedēļai un tad arī izlemj.
Nu līdz 20. nedēļai var veikt amniocentēzi un zināt pavisam precīzi, un tad var paspēt veikt medicīnisko abortu, ja ir vēlēšanās. Bet Dauna sindroms jau mātes veselību nepadraud, līdz ar to tas tik un tā ir ētisks jautājums - vai bērnam ar šādu diagnozi ļaut dzīvot (ciktāl viņš pats ir dzīvotspējīgs) vai ne.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #11 : Decembris 19, 2013 »

Vilks, tātad ko mēs saucam par medicīniskiem abortiem

1) kad apdraud mātes dzīvību - Tu saki, ka tos īsti par medicīniskiem nesauc?
2) kad bērnam smaga iedzimta patoloģija.

Tb tad paliek tikai #2, tā es saprotu?
IP pierakstīta

vilks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Lielā Dzīves skola
« Atbilde #12 : Decembris 19, 2013 »

vilks
Citāts
Vēl jo vairāk. Ir pamats viņu izoperēt pat tad ja šobrīd viņam itkā viss ok, un pēc formālajiem likumiem tas ir tjipa cilvēks ar savām tiesībām.
Viņš nevar būt potenciāli cilvēks ar tiesībām, jo ilgāk par kautkādu 12.-16. nedēļu tur attīstīties nav iespējams (māte vnk nomirst), bet ārpus mātes ķermeņa auglis var sākt dzīvot apmēram no 22. nedēļas. Nu varbūt 20.
IP pierakstīta

vilks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Lielā Dzīves skola
« Atbilde #13 : Decembris 19, 2013 »

Vilks, tātad ko mēs saucam par medicīniskiem abortiem

1) kad apdraud mātes dzīvību - Tu saki, ka tos īsti par medicīniskiem nesauc?
2) kad bērnam smaga iedzimta patoloģija.

Tb tad paliek tikai #2, tā es saprotu?

1) es sauktu par medicīnisko abortu, ja līdz tai 20. nedēļai būtu zināms, ka grūtniecības saglabāšana ir pārmērīgs risks mātes veselībai, un tāpēc cilvēki izšķiras par abortu.
Bet es neesmu dzirdējusi ne par vienu gadījumu (ārpusdzemdes grūtniecību es tur neklasificēju, jau skaidroju, kāpēc), kad risks mātes veselībai tiešām būtu tik viennozīmīgs, ka ārstu uzraudzībā bērns tomēr nevarētu augt vismaz līdz 20./22. nedēļai. bet pēc tam jau nav vairs aborts, bet priekšlaicīgas dzemdības.
IP pierakstīta

succubus

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8096
  • Velnišķīgi lieliska sieviete
« Atbilde #14 : Decembris 19, 2013 »

vilks
Gadījumi, kad sievietes dzīvības glābšanai nepieciešama kāda ārstēšana, kas nav savietojamas ar normālu grūtniecības turpinājumu, varētu būt šādu gadījumu vidū. Vai arī slimības, kuru gadījumā grūtniecība ievērojami pasliktina izdzīvošanas izredzes. Tāpat arī nestandarta anatomijas gadījumi. Ja viss šis notiek agrās grūtniecības fāzēs, bērnu glābt principā nav iespējams - atliek vien izvēle, glābt māti vai arī skatīties - būs spontānais vai arī māte nomirs.
IP pierakstīta