Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Jautājums Ilāram un citiem teistiem par līdzdalību  (Lasīts 10971 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā

MJ
Citāts
Šajā pasaulē par tādas esamību neliecina pilnīgi nekas.
Jā, tā fiksākā attīstība notiks paradīzē.
Tēma ir par līdzdalību Dieva darbībā.

Musulmaņiem ir tāds jautājums "kam mēs Dievam esam vajadzīgi?", ar atbildi "nekam. Nevis mēs esam Dievam vajadzīgi - it kā viņam kaut kas trūku, bet gan mums Dievs ir vajadzīgs".
Tas gan nav kristiešu "līdzdalība Dieva darbā".

Ja tīri pēc Bībeles, tad cilvēks Dievam bija vajadzīgs tāpēc, lai sargātu un koptu dārzu.

Bet labākā atbilde, manuprāt, ir krišnaītiem - mīlestības pilnas attiecības ar Dievu.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41632
  • Ateists

Ezis

Nu es pats sev arī varu nodrošināt aizvien fiksāku attīstību.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā

Ctulhu
Bet ne max fiksu attīstību.
Pie kam visa attīstība šeit var izbeigties ar kādu no daudzajiem X, kaut vai ar Visuma siltuma nāvi.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ezis, teoretiski es te sev varu nodrošināt exponencialu attīstību. Un - savā kontrolē.
Ak jā, starp citu, bezgalīgi eksistējošu dievu tad arī tajā bezgalībā piebeidz kāds X.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis

Citāts
Ilārs te veirākas reizes piemin ``līdzdalību dieva darbībā``, kas esot bijis dieva mērķis.

Kā Ilārs to stādās priekšā?
Tak jau  teica - būt par Dieva kalpiem. Nu, tjipa - arī Romas vergi ir tieši līdzdalīgi Romas tapšanā par Impērijas Citadeli.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Masiks, Tu domā, ka Ilārs nopietni man cenšas ietirgot perspektīvu būt par kaut kā kalpu?

Hmmm, viņa gados naivums vairs nerotā.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7466

Cilvēka paša attīstība un progress ir izlūzija. Vai daudz esam mainījušies, kopš pastāv vēstures liecības. Jā, tehnoloģijas mainās, bet ne pats cilvēks.

Dievs radīja cilvēku priekš sevis, attiecībām, to sauc par mīlestību un cilvēks debesīs tikai pavisam nedaudz atšķirsies no Dieva. Ko es darīšu debesīs, es nezinu, bet gribētu stādīt rozes un kokus un vēl dažādas citas puķes un dzīvot klusu un mierīgi. Mans dzīves sapnis ir īsta mietpilsoņa dzīve, diemžēl nekad nav izdevies tai pat pietuvoties.

Ja Ctulhu tiks debesīs, es domāju, ka viņš neko daudz prātīgāks nebūs kļuvis - blandīsies pa visumu, pētīs visādus krāmus, izstrādās teorijas un ik pa brīžam skries pie Dieva lai par kaut ko skaidrotos. Bet vispār viņš būs laimīgs, jo uzzinās, kas ir īsta zinātne un varēs ar to pa īstam nodarboties. Ja viņš būtu gudrs, viņš pieteiktos man par mēslu sintezētāju, bet laikam jau nāksies iztikt pašam.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ilārs, nerunā nepatiesību.

Mūsdienu cilvēks - vidējais - ir daudz labāks, visās nozīmēs, par pagātnes cilvēku. Nu tak palasi dajebko vēsturisku.

`` un cilvēks debesīs tikai pavisam nedaudz atšķirsies no Dieva.``

Ar ko?

``Mans dzīves sapnis ir šita mietpilsoņa dzīve, diemžēl nekad nav izdevies tai pat pietuvoties. ``

1) A kas traucē šeit?
2) Nu labi, Ilārs pirmos 1000 gadus audzēs rozes, otros 1000 gadus... A tālāk?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ilārs

``Dievs radīja cilvēku priekš sevis, attiecībām, to sauc par mīlestību ``

``priekš sevis`` - tas ir egoisms
mīlestība - tas ir ``priekš abiem`` ( jeb priekš visiem iesaistītajiem)

Nu lien ārā Jahvem tā āža kāja...
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ilārs

``vispār viņš būs laimīgs, jo uzzinās, kas ir īsta zinātne un varēs ar to pa īstam nodarboties.```

Arī te nekas netraucē. :)
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā

Ctulhu
Citāts
teoretiski es te sev varu nodrošināt exponencialu attīstību.
Varbūt. Bet, vienalga tu nesadzīsi būtni (kas pat nav Dievs, bet, piem, Mulders paradīzē), kas attīstās max ātri. Tās būtnes attīštības līmenis būs vienmēr augstāks.

Citāts
Un - savā kontrolē.
Jā, tā ir tā minētā "es pats viskrutākais" un nevēlēšanās uzticēties Dievam. Tas būtu līdzīgi, kā bērns nevēlas uzticēties vecākiem, bet, piem, pats sev veido pārtikas krājumus (a ja nu vecāki nevarēs viņam sagādāt?), vai ceļ sev mazu būdiņu pagalma vidū, kur dzīvot - tā drīzāk būtu vērtējama kā paranoja, vai vismaz attīstības dīvainība.

Citāts
bezgalīgi eksistējošu dievu tad arī tajā bezgalībā piebeidz kāds X
Nē. Dievam tieši tāpēc ir visādi citi atribūti, kā visu zināšana un kontrolēšana.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ezis

``Dievam tieši tāpēc ir visādi citi atribūti, kā visu zināšana un kontrolēšana.``

Nu tātad, ja tādi atribūti ir iespējami, tad man jāizpēta, kā tos iegūt.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā

Ctulhu
Citāts
``priekš sevis`` - tas ir egoisms
mīlestība - tas ir ``priekš abiem``
Tāpēc laikam musulmaņiem ir tā doma, ka Dievam cilvēks nav vajadzīgs, bet gan cilvēkam Dievs.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists

Ezis,

`` ka Dievam cilvēks nav vajadzīgs,``

A nahren tad taisīja, ja nav vajadzīgs?
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7466

Ctulhu,

Par "vidējo cilvēku" līdz šim nebiju dzirdējis. Apgaismo, lūdzu, tāpat arī par kvalitatīvajām izmaiņām cilvēkā.

Protams, priekš abiem. Kāpēc, nē? Mēs esam radīti priekš Dieva un Dievs ir priekš mums, ne piespiedu kārtā, protams, bet viņš tā vēlas.

Atšķirsies ar to, ka Dievs nav radīts, bet cilvēks viņa radība. Es nedomāju, ka daudz atšķirsies ar zināšanām, viņam priekš mums to nebūs žēl. Drīzāk viņš atšķirsies ar savu ārkārtīgo labestību, gudrību un mīlestību, kā arī spēju radīt no nekā.

Tad viņš man arī palīdzēs iekārtot tādus īsti skaistus debesu dārzus. Nu Ctulhu aizbrauks uz kārtējo jauno planētu. Tur vajadzēs dārzus iekopt, celiņus izveidot, lai zinātniekiem būtu kur pastaigāties. Tāpat cilvēki gribēs dāvināt skaistām meitenēm ziedus. Nāks pie manis pēc puķēm. Man tas neapniks. Es tā pa reizei skatos uz puķēm un tīri brīnums kādas tur nianses un cik dažādas tās ir. Nu ja apniks, varēšu kādu laiku vārīt zinātniekiem tēju vai citādi pakalpot. Viņi jau tādi aizmāršīgi ļaudis, vienmēr vajadzēs kādu, kas piepalīdz.
IP pierakstīta