Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Pāvests Francisks – žurnāla Time gada cilvēks  (Lasīts 487 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

tas_pats


Citāts
http://bnn.lv/wp-content/uploads/2013/12/rruuep1.jpg

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks kļuvis par amerikāņu žurnāla «Time» gada cilvēku. Titulam, kas savulaik piešķirts arī Ādolfam Hitleram un Josifam Staļinam, pāvests izvēlēts tādēļ, ka spējis īsā laikā iemantot plašās katoļu kopienas labvēlību.
Pasaulē ir aptuveni 1,2 miljardi katoļu un Vatikānā mītošais pāvests ir vienlaikus augstākais garīdznieks un milzīgās baznīcas organizācijas galva.
Kā vēstīts, šā gada 13.martā par pāvestu tika ievēlēts Buenosairesas arhibīskaps Horhe Mario Bergoljo, kurš amatam izvēlējās "Franciska" vārdu.
"Time" vērtējumā Franciskam aizvadīto mēnešu laikā izdevies padarīt baznīcas seju cilvēcīgāku. Turklāt, piemēram, atšķirībā no konservatīvajiem un diplomātiskajiem priekštečiem, viņš ir sniedzis atbildes uz vairākiem neērtiem jautājumiem.
Viņš ir noraidījis iespējas atļaut sievietēm kļūt par mācītājiem, baznīcai dot svētību homoseksuālu pāru laulībām un mainīt katoļu stingro nostāju pret abortu veikšanu.
Žurnāla vērtējumā sevišķi nozīmīgi ir arī Franciska uzsāktie centieni mazināt, ja ne izskaust, korupciju Vatikānā, ar ko pilsētvalsts finanšu iestādes un pārvaldes struktūra ir bēdīgi slavena.
IP pierakstīta