Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Latvijas varoņi  (Lasīts 19211 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Bāmodere

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 6199
  • Uz augšu! :)
Latvijas varoņi
« : Decembris 12, 2013 »

Mūsdienu varonīgie cilvēki, kas bijuši/ir uzticīgi savai pārliecībai - vai zināt tādus?
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
Re: Latvijas varoņi
« Atbilde #1 : Decembris 12, 2013 »

Alfrēds Rubiks ?
IP pierakstīta

Bāmodere

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #2 : Decembris 12, 2013 »

Lūk, viens no tādiem.
Cilvēks, par kuru droši un bez ironijas var teikt - VARONIS.

http://www.archiv.org.lv/astra/index.php?id=101

Izstādes atklāšana 13.decembrī 16.00 Vecrīgā, viesnīcā Radi un Draugi.

IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #3 : Decembris 12, 2013 »

nekad īsti neesmu `iebraukusi` tajā, par ko tad astru galu galā slavē. ko tad viņš ir reāli paveicis? es personīgi neredzu neko citu, kā kļūšanu par nacionālisma mocekli (vārda pilnā nozīmē, μάρτυς). nu labi, ja kādam tas ir tik ļoti no svara, kas tad man...

man drīzāk liekas, ka mūsdienu varoņi ir tādi cilvēki kā piemēram tie ugunsdzēsēji, kas, riskējot ar savām dzīvībām, no maximas drupām vilka ārā cietušos un mirušos.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42368
  • Ateists
« Atbilde #4 : Decembris 12, 2013 »

Šie nav Latvijas, bet visprecīzāk atbilst nosaukumam varoņi. Apkalpe. Viņi to nosēdināja.

http://en.wikipedia.org/wiki/Aloha_Airlines_Flight_243
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #5 : Decembris 12, 2013 »

:o

wow...

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #6 : Decembris 12, 2013 »

Te vēl varoņi - Zateyeva komanda.

http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_submarine_K-19

šie upurēja sevi citu labā.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #7 : Decembris 12, 2013 »

Šie nav Latvijas, bet visprecīzāk atbilst nosaukumam varoņi. Apkalpe. Viņi to nosēdināja.

http://en.wikipedia.org/wiki/Aloha_Airlines_Flight_243
Hmm, bet tak spārni, dzinēji un šasijas tak lidenei bija funkcionāli? Militārajā vēsturē ir piemēri, kur pilots, piemēram, nosēdina F-15, kuram ir palicis tikai viens spārns...

Bet vispār, mēs te dereilojam Bāmoderes tēmu :(
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #8 : Decembris 13, 2013 »

MJ, nevis dereilojam, bet extendējam.

Nu ja par LV varoņiem, tad , piemēram, tie, kas nosargāja Irbenes RT-32 no sagraušanas pašā sākumā, mežonīgā kapitalisma laikā.
IP pierakstīta

Bāmodere

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #9 : Decembris 26, 2013 »

nekad īsti neesmu `iebraukusi` tajā, par ko tad astru galu galā slavē. ko tad viņš ir reāli paveicis? es personīgi neredzu neko citu, kā kļūšanu par nacionālisma mocekli (vārda pilnā nozīmē, μάρτυς). nu labi, ja kādam tas ir tik ļoti no svara, kas tad man...

man drīzāk liekas, ka mūsdienu varoņi ir tādi cilvēki kā piemēram tie ugunsdzēsēji, kas, riskējot ar savām dzīvībām, no maximas drupām vilka ārā cietušos un mirušos.
Tu acīmredzot par to laiku, kurā dzīvoja un mira Gunārs Astra, par tā laika drūmo garīgo un fizisko apspiestību, par padomju režīma necilvēcību (ko var droši salīdzināt ar nacistisko) neko daudz nezini. Tāpēc tik paviršs spriedums.
Jā, tie, kas nosēdina degošas lidmašīnas, kas apzināti nevis katapultējas, kad vēl varētu pagūt, bet aizvelk krītošu lidmašīnu pāri pilsētai, tādējādi upurējot savu dzīvību, ir īsti varoņi. Tomēr ne tikai viņi.

Tā varonība, tas līdz galam godīgums, dvēseles cēlums, kuru parādīja neparastais, izcilais Astra (tā par viņu izsakās tie, kas viņu pazina visgrūtākajos ieslodzījuma laikos) nebūt nav vieglāka, jo tā bija smaga izturēšana, pastāvēšana pretī ļaunumam gadu desmitu garumā. Straujai, vienai varonībai sakoncentrēties ir varbūt pat vieglāk, nekā izturēt un palikt tīram, mašinērijas nesalauztam, uzticīgam saviem ideāliem.

http://lv.wikipedia.org/wiki/Gun%C4%81rs_Astra
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #10 : Decembris 26, 2013 »

`par padomju režīma necilvēcību (ko var droši salīdzināt ar nacistisko)`

tu par staļina laika vai par vēlīno psrs? par pirmo es noteikti esmu ar tevi vienās domās. par otro... nu nez. es paspēju no tā laika nedaudz redzēt. trūkums, grūtības un problēmas, bet neredzu, ko tur var salīdzināt ar hitlera laiku.

`Straujai, vienai varonībai sakoncentrēties ir varbūt pat vieglāk, nekā izturēt un palikt tīram, mašinērijas nesalauztam, uzticīgam saviem ideāliem.`

nez... es `varonību` (tāpat kā jebkuru citu rīcību) vērtēju pēc rezultātiem. ko un kam deva astras `dvēseles cēlums`?

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276
« Atbilde #11 : Decembris 27, 2013 »

Kāda starpība agrīno, vēlīno vai vidējo?
A vot cilvēku, kas ir principiāli un nelokāmi, arī briesmu un apspiestības laikā, ir tāds retums, ka droši uzskatāmi par varoņiem pēc noklusējuma. Rezultātus gaida no pēdējās biržas ziņām. Varonībai nav jādod kādam benefitu.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #12 : Decembris 27, 2013 »

Gnidrologs
Citāts
Kāda starpība agrīno, vēlīno vai vidējo?
Nu ir tomēr drusku starpība... Staļina laikā brīvbiļeti uz Ciberiu varēja dabūt par nosacīti sīkumu, kamēr 80. gados, lai dabūtu ko līdzīgu, jau vajadzēja īpaši pacensties.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #13 : Decembris 27, 2013 »

cthugha
Citāts
nez... es `varonību` (tāpat kā jebkuru citu rīcību) vērtēju pēc rezultātiem. ko un kam deva astras `dvēseles cēlums`?
Nē, nu cilvēks, kas saglabā savus uzskatus un ideālus par spīti ārējam spiedienam, represijām utt., principā klasificējas kā varonis (tiesa, A. Rubiks tad arī tāds lielā mērā sanāk).

Vai tas kādam ir (bija) vajadzīgs? Nezinu, bet pilnīgi skaidrs, ka tas bija vajadzīgs pašam varonim, jo citādi jau viņš nerīkotos tā, kā rīkojās. Ja cilvēks nevarēja neklusēt par nejēdzībām, kuras viņš redzēja un ar kurām saskārās, tad par ko šo cilvēku morāli nosodīt?
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #14 : Decembris 27, 2013 »

`Kāda starpība agrīno, vēlīno vai vidējo?`

vispār jau diezgan liela. jeb tev liekas, ka tev būtu vienalga, vai dzīvot 1947. vai 1987. gada latvijā?

`Varonībai nav jādod kādam benefitu.`

es tā neuzskatu. i mean, ne jau par velti varonība novārās uz paveiktiem varoņdarbiem.
« Pēdējā izmaiņa: Decembris 27, 2013 cthugha »
IP pierakstīta