Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Latvijas varoņi  (Lasīts 18985 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
Re: Latvijas varoņi
« Atbilde #30 : Decembris 28, 2013 »

divatā ar kaķi
Citāts
Man tā vien šķiet, ka tu, tapāt kā daudzi padomju pilsoņu bērni "peld" faktu materiāļā. Gunārs Astra Lariona dēls, tiesāts divas reizes
Vai tad es apgalvoju ko citu?
Citāts
Līdz ar to arī atbilde uz jautājumiem - vai otrā tiesas prāva bija publiska,- jā.
Ok, lai nu tā būtu, es ātrumā viennozīmīgu atbildi uz šo jautājumu neatradu.
Citāts
Un pats svarīgākais jautājums, protams, ir vai Gunārs patiešām bija pretpadomju aģents? Kā liecina tiesas dati, protams, nē.
Nu, lai veiktu `pretpadomju darbību`, nav obligāti jābūt `pretpadomju aģentam`...
Citāts
Nu kāds pretpadomju aktīvists no elektromontiera
Kāda nozīme profesijai vai amatam? Pretpadomju materiālus Astra pavairoja? Pavairoja - tas, cik es saprotu, tikai pierādīts diezgan korekti. Tātad formāls pamats tiesai viņam piesieties bija.
Citāts
Un 1983 gadā Gunāru izcēla no kartotēkas kā recidīvistu
Nu bet viņš jau tāds taču bija... `Pāraudzināšana`, kuru viņš izcieta no 1961. līdz kuram tur gadam, taču viņu nekādi nepāraudzināja, vai ne? ;)
Citāts
kad iestādēm pēkšņi vajadzēja rādīt "ka kaut ko dara". Pilnīga bezjēdzība vardarbība, gļukainie komuņaki!
Vot 1961. gadā tā arī varēja būt, kad viņu apsūdzēja par niekiem (ja pareizi atceros, tur figurēja Hruščova runu kritizēšana, vērmahta kinohroniku skatīšanās pa kluso un vēl kaut kas tamlīdzīgs), bet kā jau es teicu, uz 1983. gadu padomju likumu pārkāpumi bija diezgan viennozīmīgi.
Citāts
tev ir 19 gs uzskati par pasaules politiku, bet ko gan var gribet no padomju bērna, kuram pasaules bagātākā valsts bija aiz dzelzs priekškara (kurš gāja pa Amūru, kad ĶTR Noslēdza tirdzniecības līgumu ar ASV) un kas tagad nes pasaulē strādnieku un darba zemnieku lietu lepni tālāk, kur "alkoholiķu impērija" ģuļ drupās izlaupīta un ārzemju kapitāla paverdzināta.
Var palūgt vēlreiz un drusku lēnāk? A to tas, ko Tu ar šo gribēji pateikt, nav īsti saprotams.
Citāts
Nu ko plāns gatavs - pazeminām alkohola cenas un sākam šaut visādus pidarus nah - iestājas 50+, un ja kādam nepatīk, mums ir atomraķetes jedrivaju palku!
Iestājas hujņa. Jebkuram cik necik domājošam cilvēkam vajadzētu saprast, ka šāds plāns ir IDIOTISKS. Tas varētu nostrādāt uzreiz pēc Staļina laika, bet ne vairs PĒC 80. gadu liberalizācijas un demokratizācijas. Un lai nu kas, bet pilnīgi idioti arī cilvēki GKČP sastāvā tomēr nebija.
Citāts
Un pie varas esošie komunisti vienmēr kopš 1917 gada ir represīvs mazākums.
Jā, bet ir būtiska atšķirība, vai parastās tautas mazākums ir kā minimums vienaldzīgs kā Pilsoņu kara laikā (ja būtu bijis savādāk un tautas vairākums būtu bijis PRET, revolucionāri nespētu noturēt varu) vai jebkurā citā padomju laikā, vai aktīvi pret, kā 1991. gadā.
Citāts
Nu un ko tagad 10x vajākā valstī dara Putins?
Nu un ko tad viņš tādu dara?
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

tas_pats

« Atbilde #31 : Decembris 29, 2013 »

Citāts
Un pats svarīgākais jautājums, protams, ir vai Gunārs patiešām bija pretpadomju aģents? Kā liecina tiesas dati, protams, nē.
Nu, lai veiktu `pretpadomju darbību`, nav obligāti jābūt `pretpadomju aģentam`...
No re, te mēs esam - visa Gunāra Astras vaina ir ideoloģiskie melu "padomju propagandas" neatzīšana pilna apmērā un pietiekami braši. Par tādiem "noziegumiem" varēja iesēdināt lielāko valsts iedzīvotāju daļu, ja viņi nebija slinki vai piedzērušies līdz neprātam. :) Un reālas kaitnieciskas darbības padomju varas gāšanai Gunārs Astra nebija veicis.
Citāts
Nu kāds pretpadomju aktīvists no elektromontiera
Kāda nozīme profesijai vai amatam? Pretpadomju materiālus Astra pavairoja? Pavairoja - tas, cik es saprotu, tikai pierādīts diezgan korekti. Tātad formāls pamats tiesai viņam piesieties bija.
Mjā, es domāju, ka tava reģistrēšanās miglas forumā arī ir pietiekams legāls pamats, lai tev "piesietos" tīri juridiski, nu vismaz, lai uzsāktu izmeklēšanu, un meklējot gan jau arī pret tevi var lietu safabricēt pat mūsdienās. Vienīgā atšķirība, ka tas mūsdienās nevienam neinteresē un tikai tāpēc tu iedomājies, ka darboties ar jēdzienu "pretpadomju darbība" tev ir pieņemami.     
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Pieslēdzies Pieslēdzies
  • Ieraksti: 8263
« Atbilde #32 : Decembris 29, 2013 »

snip
Lai jau būtu Rubiks varonis.
Mans points, ka varoņa jēdziens apzīmē iekšējo cīņu, kas tiek uzvarēta ''against all odds'', paliek. Imo Rubikam nebija īsti tāda izvēle, jo jams tika notverts ar biksēm lejā. Ja vot Rubiksam būtu bijusi izvēle - sūkāt neatkarīgās Latvijas pinpi vai tikt apcietinātam, tad būtu cita runa.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #33 : Decembris 30, 2013 »

divatā ar kaķi
Citāts
No re, te mēs esam - visa Gunāra Astras vaina ir ideoloģiskie melu "padomju propagandas" neatzīšana pilna apmērā un pietiekami braši.
`Vaina` saucas vienkāršākā vārdā - nelojalitāte. Mūsdienās, demokrātijas un uzskatu brīvības apstāklos to in general piedod, bet PSRS totalitārismā to nepiedeva.

Gnidrologs
Citāts
Lai jau būtu Rubiks varonis.
Es neteiktu, ka Rubiks ir BAIGAIS varonis, tomēr lai saglabātu uzticību tiem ideāliem, kuri pēc varas un vērtību sistēmas nomaiņas vairs sabiedrībā īpaši newelcomējas, jau nu tomēr arī diezgan iekšas vajag.
Citāts
Mans points, ka varoņa jēdziens apzīmē iekšējo cīņu, kas tiek uzvarēta ''against all odds'', paliek.
Es tam gribētu piekrist, tomēr dzīvē laikam tomēr ir savādāk. Nu ņem kaut vai tos pašus ugunsdzēsējus, vai tos poličus, kas aiztur bīstamos noziedzniekus. Viņiem vienkārši darbs un uzdevumi tāda, un tā iekšējā cīņa var būt un var arī nebūt - tas jau atkarīgs no katras konkrētās situācijas un konkrētā indivīda. Ugunsdzēsējs, kas no degošas mājas iznes cietušo, tikai dara savu darbu, bet tas nemazina to, ka viņš ir varonis.
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

Gnidrologs

« Atbilde #34 : Decembris 31, 2013 »

Nē, viņš tik tiešām dara tikai un vienīgi savu darbu. Nest laukā no degošām mājām cietušos ir ierakstīts viņa darba pienākumos, citādi viņš nebūtu ugunsdzēsējs. Varbūt var teikt, ka pati pieteikšanās darbā ugunsdzēsējos var uzskatīt par varonību, bet tas tomēr liekas sekli, jo pamatmērķis ir prosta pelnīt sev iztiku. Ir nenormāli daudz profesiju, kas ir potenciāli bīstamas dzīvībai, bet lielākā daļa tomēr nenomirst.

Lūk cilvēks tīri no malas, kas ierauga degošu māju un izdzirdis kliedzienus no iekšienes, metas tajā iekšā un glābj upuri ir varonis, jo tas nav viņa tiešais nedz netiešais pienākums. Tas vienkārši parāda viņa, kā pilsoņa krietnumu un drosmi.
IP pierakstīta

Ateists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1504
« Atbilde #35 : Decembris 31, 2013 »

Citāts
pamatmērķis ir prosta pelnīt sev iztiku
Es par sevi točna zinu, ka dēļ 300 latiem nebūtu gatavs riskēt ar dzīvību. Un par 10x lielāku summu arī. Tāpēc es par glābējiem nekad nesaku, ka viņi to dara "naudas dēļ". :D

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42217
  • Ateists
« Atbilde #36 : Decembris 31, 2013 »

Gnidrologs

``varoņa jēdziens apzīmē iekšējo cīņu, kas tiek uzvarēta ''against all odds'',``

FEMEN aktīvises, piemēram.
IP pierakstīta

Gnidrologs

« Atbilde #37 : Decembris 31, 2013 »

Citāts
Es par sevi točna zinu, ka dēļ 300 latiem nebūtu gatavs riskēt ar dzīvību. Un par 10x lielāku summu arī. Tāpēc es par glābējiem nekad nesaku, ka viņi to dara "naudas dēļ". :D
Saki vai nesaki, bet viņi to DARA NAUDAS DĒĻ.
IP pierakstīta

Gnidrologs

« Atbilde #38 : Decembris 31, 2013 »

Gnidrologs

``varoņa jēdziens apzīmē iekšējo cīņu, kas tiek uzvarēta ''against all odds'',``

FEMEN aktīvises, piemēram.
Ugu, apmēram kā kekss, kurš bērnu spēļu laukumā izbāž savu pinpi un sāk jamo dročīt, tādējādi izsakot protestu pret pedofilu apspiešanu. Savā ziņā varonis.
Man vispār nepatīk Krievija, bet tas, ka jamie tās divas maukas, kas uzbruka pareizticīgo banzīcai ielika ķurķī uz diviem gadiem, uzreiz radīja pāris bonus punktus. Nez vai jamā organizācija kaut kad drīz mazer rašā kaut ko tādu mēģinās atkārtot. Un jūs vēl  sakāt, ka smagiem sodiem nav preventīvas funkcijas.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #39 : Decembris 31, 2013 »

ja pareizticīgie daudz mēģinās kačāt pravas sekulārā valstī, var gadīties ,ka nākamreiz tur nav pāris meitenīšu, bet nākamais vargs vīkerness, kas popus ar visām parpalām iznesīs ielās. bez tam, cik dzirdēju, tad `pussy riot` meitenes kopā ar vel citiem ir dibinājušas vai taisās dibināt jaunu cilvēktiesību aizsardzības organizāciju, tā ka domāju, ka redzēsim vēl interesantas lietas un ne tādā vien mērogā.

Ateists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1504
« Atbilde #40 : Decembris 31, 2013 »

Citāts
Tu būtu gatavs par 300 latiem riskēt ar dzīvību, ja?

tas_pats

« Atbilde #41 : Decembris 31, 2013 »

Citāts
No re, te mēs esam - visa Gunāra Astras vaina ir ideoloģiskie melu "padomju propagandas" neatzīšana pilna apmērā un pietiekami braši.
`Vaina` saucas vienkāršākā vārdā - nelojalitāte. Mūsdienās, demokrātijas un uzskatu brīvības apstākļos to in general piedod, bet PSRS totalitārismā to nepiedeva.
Kaut kā tā tas arī ir, bet tu esi noformulējis tik maigi šo parādību, ka neizgaismo šīs parādības īsteno būtību. Atradīsim analogu parādību citā laikā, teiksim nacismā. Es par analogu nacismā piedāvāju - žīdmīlis. Tikpat bezjēdzīgs noziegums un likumpārkāpums. Arī šī parādība nebija plāši izplatīta. De facto mums uz visu Latviju ir tikai viens žīdmīlis Žanis Lipke, un pamatā runājot par varonību viņš būtu jāņem par paraugu.

Runājot par Alfrēdu, nevar runāt par varonību, un iebilduma pamats ir 'nacistu brīvprātīgo' vienību cīnītāju arguments. Lai kā ari viņi savu viedokli nemainīja, viņi tomēr bija sava vairumā idioti, un idioti tomēr nevar būt varoņi, pat taisni  pretēji - antivaroņi. Nu vismaz tie, kas ļoti gribēja karot pret krieviem.     
IP pierakstīta

Gnidrologs

« Atbilde #42 : Decembris 31, 2013 »

ja pareizticīgie daudz mēģinās kačāt pravas sekulārā valstī, var gadīties ,ka nākamreiz tur nav pāris meitenīšu, bet nākamais vargs vīkerness, kas  popus ar visām parpalām iznesīs ielās. bez tam, cik dzirdēju, tad `pussy riot` meitenes kopā ar vel citiem ir dibinājušas vai taisās dibināt jaunu cilvēktiesību aizsardzības organizāciju, tā ka domāju, ka redzēsim vēl interesantas lietas un ne tādā vien mērogā.
Ironija. Tāds piderass kā Vargs kā reiz var izpausties tikai piderasu valstī kā Norvēģija (vai kur nu jamais bija). Krievijā jamo bez tiesas un imeklēšanas pakārtu pirmajā kokā. Un būtu good riddence. Ne velti norvēģi pat Breiviku nespēj sodīt, tāpēc, kā smej, jams tiešā veidā uzbruka tām instancēm, kas šo sodīt nespēju ir dibinājušas.

Un interesanti kādā veidā cilvēktiesības var būt ''mauku brēkļa'' korelējošs sauklis. Vai, teiksim, to cilvēku cilvēktiesības, kas piedalās Ziemassvētku dievkalpojumā ir ignorējams? Vai plikas maukas, kas ielaužas svētsvinīgā ģimeniskā pasākumā, kura mērķis ir saliedēt cilvēkus un gūt vismaz kaut kādas pozitīvas emocijas mūsu jebanutajā pasaulē, ''cīnās par cilvēktiesībām''?
Lol.
« Pēdējā izmaiņa: Janvāris 01, 2014 Ctulhu »
IP pierakstīta

Gnidrologs

« Atbilde #43 : Decembris 31, 2013 »

Citāts
Tu būtu gatavs par 300 latiem riskēt ar dzīvību, ja?
Acīmredzot ir dahuja cilvēku, kas ir gatavi. Tā pat kā tie, kas iet policijā. Visi varoņi. Visi kā viens. Vai industriālajos alpīnistos. Vai augstceltņu būvniekos. Ģivu dajošsja no jūsu loģikas.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #44 : Decembris 31, 2013 »

`Krievijā jamo bez tiesas un imeklēšanas pakārtu pirmajā kokā.`

droši vien. es gan pieļauju, ka ar to pašu eļļa ugunī arī būtu ielieta. vara krievijā (kura ik pa brīdim kniksē un reveranso baznīcai, un tas nevienam nav noslēpums) apspiež tik plašas sabiedrības grupas, ka tur vajag vienu jaudīgāku grūdienu lai sāktos... pat nezinu kas. varbūt nākamais 1905. gads. paskaties ciešāk, tas viss tur ir gaisā jau visu putina laiku, un putins + kirils tam tikai nepārtraukti pievieno jaunu masu.

`Vai plikas maukas, kas ielaužas svētsvinīgā ģimeniskā pasākumā, kura mērķis ir saliedēt cilvēkus un gūt vismaz kaut kādas pozitīvas emocijas mūsu jebanutajā pasaulē, ''cīnās par cilvēktiesībām''?`

vispār jā. varbūt ne tajā iedarbīgākajā veidā (jo tā ir pārāk viegli norakstīt visu uz prastu huligānismu), bet jā, cīnās. to cīņu tikai vajag pagriezt kaut kā tā, lai visa masa gāztos uz baznīcu kā institūciju, nevis baznīcu kā ēkām ar lielākoties neko sliktu neizdarījušiem baznīcēniem.