Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ateisti, neklusējiet.  (Lasīts 24042 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #510 : Decembris 24, 2013 »

Nu, re, Ctulhu, tas jau arī ir tas, kas bija jāpierāda. Ja viss iespējamais tiks nosaukts par matēriju, tad vārds matērija kļūst pilnīgi bezjēdzīgs.

Labi, man jāiet gulēt, rīt atkal jālasa sprediķis par vēl nepazīstamo matērijas formu.
IP pierakstīta

Ateists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1504
« Atbilde #511 : Decembris 24, 2013 »

Kas izraisīja Lielo Sprādzienu vai bija pirms tā?
Īsā atbilde: Tu esi mūs [ateistus] sajaucis ar kosmologiem, astronomiem un astrofiziķiem. Prasi viņiem.

Garāka atbilde: Neviens īsti nezina. Kosmoloģijā ir vairākas vadošās hipotēzes, no kurām jebkura (vai neviena) var izrādīties pareiza.

Dažās no tām laiks, kādu mēs to pazīstam, sākās reizē ar Lielo Sprādzienu, tāpēc jautāt, kas bija pirms, tam ir semantiski tukšs jautājums, apmēram tāpat kā aiziet uz Ziemeļpolu un tad mēģināt soļot uz ziemeļiem.

Tomēr ir ārkārtīgi negodīgi no „neviens nezina” atbildes vienkārši pārlēkt uz „vienīgā iespējamā atbilde ir, ka to paveica maģisks vīrelis. Un, ņemot vērā, ka tieši mans maģiskais vīrelis to paveica, mēs varam droši pieņemt, ka viņam piemīt arī visas tās pārējās īpašības...” atbildi.

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #512 : Decembris 24, 2013 »

`Patreiz zinātnieki domā, ka matērija sastāv no kādām 26 elementārdaļiņām, kopā ar daudziem laukiem, simetrijām un dīvainām ģeometriskām telpām, kā arī dažādiem spēkiem un vismaz kādu duci enerģiju. To visu mūsdienu fiziķi sauc par matēriju.`

jā, un? tas viss ir atklāts, novērots. ko lai dara, ja ir izrādījies, ka pasaule nesastāv no 4 klasiskajiem `elementiem`.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists
« Atbilde #513 : Decembris 25, 2013 »

Ilārs

``ka labāk mums ir daudzi visumi, nekā viens Dievs.``

daudzi visumi ir ticami, dievs ne.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #514 : Decembris 25, 2013 »

daudzi visumi ir ticami, dievs ne.

Man patīk šis izteikums, piezīmēšu.

Tomēr ir ārkārtīgi negodīgi no „neviens nezina” atbildes vienkārši pārlēkt uz „vienīgā iespējamā atbilde ir

Arkārtīgi negodīga atbilde, Ateist, ir no "neviens nezina" izdarīt apgalvojumu, ka Dieva nav. Tātad jūs nezinat kā visums ir radies. Jūsu idejas ir ārkārtīgi spekulatīvas un pretrunīgas, un tomēr jūs apgalvojat, ka tas kaut kas, ko jūs nezinat, pierādot, ka Dieva nav.  Ko lai te saka? Jāatbild klasiķa vārdiem - ateisms ir tumsonība un akla ticība.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #515 : Decembris 25, 2013 »

Ilārs

Protams, mēs nezinam daudz ko, bet ir lietas, ko zinām jau droši. Viena no tām ir, ka dievs nav iespējams, tieši tāpat kā nav iespējami ceļojumi laikā atpakaļ mūsu Visumā un apaļi kvadrāti Eiklida ģeometrijā.

To, ka dievs nav iespējams, var pierādīt daudzos un dažādos veidos, kuri te jau ir demonstrēti no mums ateistiem.

Tikai viens piemērs, ko arī jau esmu devis:

Kur ir vairāk informācijas - dievā vai ( dievā + tā radītajā pasaulē)?

Abas atbildes parāda, ka dievs nav iespējams, jo

1) ja informācijas vairāk ir dievā, tad tas neko ( jaunu) nav radījis, jo X+0=X ( un tad sanāk, ka pasaule nesatur informāciju, kas nav patiesi)
2) ja vairāk ir (dievā + pasaulē) tad dievs neastur visu informāciju un nav dievs.

Un šī ir tikai viena nianse, ir daudzas citas.
« Pēdējā izmaiņa: Decembris 25, 2013 Ctulhu »
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8269
« Atbilde #516 : Decembris 25, 2013 »

Citāts
Vienīgā realitāte, kas patiesi eksistē, NAV fizikālā.
OK, pieņemsim. Ko tālāk? Ko šī atziņa tavā dzīvē ir mainījusi, ar ko tava dzīve atšķiras no materiālistu dzīves?
Ar ko tava dzīve atšķiras no ticīgā dzīves? Kas par bezjēdzīgu jautājumu?
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #517 : Decembris 26, 2013 »

Abas atbildes parāda, ka dievs nav iespējams, jo

Atbildes šajā gadījumā ir atkarīgas no nepareizi uzstādīta jautājuma, kas nosaka neiespējamu atbildi.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #518 : Decembris 26, 2013 »

Ilārs, saki, ka saredzi jautājumā kļūdu?

Tajā jautājumā ir 3 jēdzieni - dievs, pasaule, informācija. Visi šie jēdzieni ie adekvāti un to attiecības jautājumā arī adekvātas.

Ja sākuma nosacījumi ir - eksistē dievs un tas radīja pasauli, tad kas ir aplams? Dievs nesatur informāciju? Bet tad tas nav dievs. Pasaule nesatur informāciju? Tas nav iespējams, mēs novērojam , ka satur.

Kas tad?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #519 : Decembris 26, 2013 »

Un kā jau teicu, šī ir tikai viena lieta, ir vēl daudzas.

Vari padomāt par jēdzieniem ``dzīvs`` un ``nemainīgs``.

Tie ir savstarpēji izslēdzoši, bet dieva aprakstam nepieciešami abi. Tātad atkal - tāds objekts nav iespējams.

Vai atkal dievu skaists N(dievu)=1. Kāpēc? Kas to nosaka?
« Pēdējā izmaiņa: Decembris 26, 2013 Ctulhu »
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #520 : Decembris 26, 2013 »

Informācija ir diezgan abstrakts un nenoteikts jēdziens, par ko esam jau runājuši, ka pašreiz nepsatāv vienotas izpratnes par informāciju.

Pēc Tavas loģikas iznāk, ka ja es uztaisu krēslu, bet manī ir vairāk informācijas nekā krēslā, tad es nesmu krēslu radījis. Savukārt, ja krēslā+manī ir vairāk informācijas, nekā manī, tad es neesmu cikvēks. Man tas viss šķiet izdomāts murgs, kam nav nekāda sakara ar realitāti, Tev raksturīgā ābolu skaitīšana ar kilometriem. Nav tāda vienota informācijas lauka kā Dievs +radība. Simts reizes Tev esmu teicis, ka Dievs nav informācija vispār, no cilvēka skatījuma, bet viņš visu zina nepastarpināti, kā radītājs.

Savukārt ar vārdu dzīvs par Dievu tiek sacīts, ka viņš nav līdzīgs cilvēku darinātiem elku tēliem. Dievs ir pilnīgi garīga būtne - dzīvs gars, kura raksturs, īpašības un būtība nemainās, citiem vārdiem Dievs nav pakļauts pārmaiņām un nav kaprīzs.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #521 : Decembris 26, 2013 »

Ilārs

``Savukārt, ja krēslā+manī ir vairāk informācijas, nekā manī, tad es neesmu cikvēks. ``

Nē. Tas ir normālais lietu stāvoklis. Neviens jau nesaka, ka viens cilvēks satur visu informāciju un tātad dabiski ka (cilvēks + dajebkas, piemēram krēsls) satur vairāk informācijas nekā tas cilvēks.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #522 : Decembris 26, 2013 »

``zina`` nozīmē ``satur datus jeb informāciju`` . Pastarpināti, nepastarpināti - lomu nespēlē.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #523 : Decembris 26, 2013 »

Nu jā, bet ``dzīvs`` nozīmē ``dinamisks`` , tāds kurā notiek procesi. Procesi ir izmaiņas.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #524 : Decembris 26, 2013 »

bet kā radās dievs?

Dievs redzi nerādās, jo viņš ir mūžīgs.
Atbilde ir nepareiza. Pasaulē kur VISS ir kaut kā radīts - nevar būt nekā, kas ir mūžīgs. Tai skaitā Dievs. Ibo JA Dievs ir mūžīgs, tad mums ir Pasaule kurā ir ņekiji objekti, kas ir mūžīgi un pastāv kopā ar Pasauli mūžīgi. Tb - ta pati huiņa kas ar mūžīgo matēriju. Un tev jau n-reizes teica - ja tu noraidi mūžīgu matēriju, nav nekāda pamata uzturēt mūžīgu Dievu, ibo abi ir esības uzturētāji un abus vai nu pamato vai noraida ar tiem pašiem, identiskajiem  argumentiem.
Vienīgā starpība starp matēriju un Dievu, ir Dieva antropomorfajā, cilvekpērtiķveidīgajā dabā. (kuru, sobsna, Dievam piešķir cilveki - Dievam ticīgie).
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu