Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ateisti, neklusējiet.  (Lasīts 24224 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42365
  • Ateists
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #240 : Decembris 11, 2013 »

Gnidrologs, nu un kas nav pareizi?
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276
« Atbilde #241 : Decembris 11, 2013 »

Apgalvojums.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #242 : Decembris 11, 2013 »

Gnidrologs, bet ir pareizi. Galu galā bez ``faktoīdu`` kā Gnidrologs saka, zināšanas nevar ne gleznu uzzīmēt, ne simfoniju nospēlēt.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8276
« Atbilde #243 : Decembris 11, 2013 »

Un bez korekti iekārtota izkārnīšanās mehānisma arī to nevarētu. Secinājums - visa pamatā diršana.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #244 : Decembris 12, 2013 »

a_masiks
Citāts
Variants ar to, ka orģinālā apziņa (ES) tiek nevis likvidēts, bet gan ieslodzīts pagrabā un, piemēram, uz darbu aiziet tavs klonis - labāk paskaidros šo stāvokli. Klonim būs tavas ES apziņas kopija, bet tā nebūs gluži TAVA es apziņa, jo viņa palika pagrabā...
Jā, šis labs piemērs.
Pie kam ja tevi nevis iesloga pagrabā, bet nošauj, tad skaitās, ka uz darbu esi aizgājis patiešām TU, nevis klonis.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #245 : Decembris 12, 2013 »

es vakar tā padomāju, un secināju ka mana attieksme šajā sakarā vienā teikumā būtu -- jautājums ir cik visumā vienlaicīgi ir tādu smadzeņu kas identificējas kā konkrēti `es`.

ja vienas, tad (gan apkārtējiem, gan `man`) nav svarīgi, kādas un kuras tās ir (jo identitāte ir drīzāk kā kaut kādi metadati fotogrāfijām vai mp3 failiem, tā nav nekas speciāls un visiem vienādiem failiem tā būs vienāda).

ja vairāk par vienām, tad eksistē vairākas manis `instances` kas katra dzīvo savu dzīvi un pamazām sāk arvien vairāk atšķirties viena no otras (bet pieļauju, ka kaut kādu ļoti īsu pirmo brīdi tās joprojām ir savstarpēji aizvietojamas).

es gan neteikšu ka pretendēju uz speciālista viedokli, es par šīm lietām vispār sāku domāt, kad uzgāju miglas forumu. ;D

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #246 : Decembris 12, 2013 »

cthugha
Citāts
es gan neteikšu ka pretendēju uz speciālista viedokli, es par šīm lietām vispār sāku domāt, kad uzgāju miglas forumu.
Nu mēs jau visi tādi :)
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #247 : Decembris 12, 2013 »

cthugha
Citāts
neteikšu ka pretendēju uz speciālista viedokli
Ja paskatās to pašu "Tēseja kuģi",
http://en.wikipedia.org/wiki/Ship_of_Theseus
, tur nav tādas viennozīmīgas, uzvarošas atbildes.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7556
« Atbilde #248 : Decembris 12, 2013 »

Masik, Ctulhu,

Jā, mans gadu skaits jau tuvojas simtam!
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #249 : Decembris 15, 2013 »

Iespējams, ka Ilāram tā arī ir, bet tas nemaina būtību, es šo tekstu redzu kā ļaunuma esenci, OK, es nesaku, ka Ilārs ir ļauns, viņš vnk maldās.

Tātad, kad Ilārs saka, ka cilvēka prāts nav augstākais patiesības iemiesojums un visas gudrības avots, tad Zinātnes dieves pēdējais un vienīgais pravietis visu farizeju tēvs, Ctulhu tūdaļ bļauj, ka tā ir "ļaunuma esence".

Kad pats ajatola Ctulhu apgalvo, ka prātam nevar uzticēties, jo tā secinājumus nemitīgi jāpārbauda empīriski un jātestē eksperimentāli, tad tā ir pēdējā pravieša pēdējā un vissvētākā atklāsme.

Gan Ilārs, gan Ctulhu ir kritiski un piesardzīgi pret cilvēka prāta slēdzieniem, bet Ilāra gadījumā tā ir "ļaunuma esence", turpretī Ctulhu gadījumā labestības augstākā izpausme. Farizeji te nestāv blakus. Tiem vismaz bija kaut kāda mēra sajūta.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #250 : Decembris 16, 2013 »

Ilārs
Citāts
Gan Ilārs, gan Ctulhu ir kritiski un piesardzīgi pret cilvēka prāta slēdzieniem, bet Ilāra gadījumā tā ir "ļaunuma esence", turpretī Ctulhu gadījumā labestības augstākā izpausme. Farizeji te nestāv blakus. Tiem vismaz bija kaut kāda mēra sajūta.
1) prātu kontrolē un pārbauda ar.... prātu! Un nevis ar aknām, tēju vai adatiņu iekarinatu diegā virs plaukstas.
Kontrole izpaužas kā prāta darbība, kuras izpildē tiek ievēroti loģiski algoritmi. Tieši šī (prāta) darbība, kas seko algoritmiem, ir tā kas nodrošina šī paša prāta kontroli.
2)Ilāra gadījumā prāts vispār netiek kontrolēts, jo kontrole tiek atstāta izdomātas un neeksistējošas būtnes ziņā. Tb- rezultāts ir random nejaušība. Lai gan...... tīri random tā nebūs, jo cilvēka prāts ir sociāla pērtiķa prāts, ij tas uzliek ļoti daudz ierobežojumu, patternu un iepriekš noteiktu nosacījumu. Attiecīgi mēs iegūstam kaut ko jau iepriekš predefinētu.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #251 : Decembris 16, 2013 »

Masik,

Tu esi cienīgs skolnieks Ctulhu "tautoloģijas skolā".
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #252 : Decembris 16, 2013 »

Ilārs, Ctulhu saka, ka problema jārisina, uzlabojot prātu, mācoties, kamē Ilārs saka, ka esot ``kaut kas augstāks`` par prātu, tur tā atšķirība, ja Ilārs nepamanīja.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #253 : Decembris 16, 2013 »

Ilārs
Tautoloģija ir jēdziena skaidrošana ar šo pašu jēdzienu. Es šeit nekādu jēdzienu neskaidroju. Es sniedzu skaidrojumu par to, kāds ir vienīgais veids prāta paškontrolei. Ir ļoti daudz visādu iekārtu, kuras burtiski automātiskā līmenī veic savas darbības paškontroli un uz savas darbības kļūdām adekvāti reaģē, tās vai nu novēršot vai paziņojot par tām.
Jeb tu esi cieti pārliecināts, ka prātu jākontrolē ar cirozes neskartām aknām, un nekā savādāk?

par Cth skolnieku tautoloģijā.... tu daffai izskaidro Dievu, bez paša Dieva piesaukšanas, pamēģini to noformulēt savādāk, nekā 'es esmu tas kas es esmu'....  tautoloģijas meklētājs, tu mūsu.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #254 : Decembris 16, 2013 »

ES ESMU, KAS ES ESMU nav tautoloģija, bet tā vienkārši norāda, ka Dieva esamība ir viņā pašā un nav salīdzināma ne ar ko citu.
IP pierakstīta