Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ateisti, neklusējiet.  (Lasīts 24289 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #105 : Decembris 11, 2013 »

`kā jau multiversticīgajam`

seriously? tu tiešām esi viens no tiem pajoliņiem ,kas apgalvo, ka visi viedokļi ir vienādi un ka viss ir tikai faith jautājums?

`Skaidrs arī, ka brīdī, kad tu mirsi, tās pašas šķelšanās dēļ tu vienlaicīgi nenomirsi.`

`A kur bija arguments no Ctulhu puses?`

nu, bioloģija tiešām balstās ķīmijā. pat man tas ir pilnīgi skaidrs.

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #106 : Decembris 11, 2013 »

`Skaidrs arī, ka brīdī, kad tu mirsi, tās pašas šķelšanās dēļ tu vienlaicīgi nenomirsi.`

es šādu `šķelšanos` uztveru līdzīgi kā baktēriju dalīšanos. jā, tehniski tā baktērija nekad `nenomirst`, bet faktiski, ja kādu no sadalījušamies šūnām likvidē, tā tomēr ir beigta, neatkarīgi no tā kas darās citos trauciņos (un ja vienā trauciņā vienu šūnu pamazām izvāra, kamēr otrā baro ar... no kā nu taisa barotnes, tās ir divas faktiski nesaistītas `dzīves`, kaut arī tās abas var būt radušās, vienai iepriekšējās paaudzes šūnai sadaloties divās).

Ateists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1504
« Atbilde #107 : Decembris 11, 2013 »

Citāts
Skaidrs arī, ka brīdī, kad tu mirsi, tās pašas šķelšanās dēļ tu vienlaicīgi nenomirsi. Turpinās eksistēt precīzi tāda pat struktūra. Tātad, esi nemirstīgs jau šajā brīdī?
Tik pat skaidrs kā tas, ka katrā brīdī, kad Ctulhu nemirst, šķelšanās dēļ viņš vienlaicīgi arī nomirst, tātad viņš ir miris jau šajā brīdī. :D

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #108 : Decembris 11, 2013 »

Ateists
Nē, Ctulhum un dažiem citiem transhumānistiem pietiek, ja dotajā brīdī eksitē kāds nebūt Ctulhu.
Bija mums te diskusijas par "es identitāti" un "apziņas pārnesi".
Ctulhu uzskata apmēram tā:

A) Ja Cth smadzenes nokopē un datorā palaiž Cth simulāciju, tad ir divi Cth. Pats viņš turpina sevi apzināt kā tas Cth, kuru kopēja
B) Ja Cth smadzenes pie kopēšanas sagrauj, tad Cth šajā gadījumā ir viens (ok), un nezkāpēc tas ir tieši tas Cth, kuru kopēja. Nevis viņa klons vai kopija, bet tieši tas pats.

IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42396
  • Ateists
« Atbilde #109 : Decembris 11, 2013 »

Ezis, vispār precīzāk ir - tas subjektīvi jutīsies tieši tas pats un subjektīvam apziņas turpinājumam jeb nemirstībai jau neko citu arī nevajag.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #110 : Decembris 11, 2013 »

cthugha
Citāts
bioloģija tiešām balstās ķīmijā
un ķīmija fizikā. Un kas no tā? Ar ko tas nākamais līmenis ir krutāks? Tai pašā karikatūrā, ķīmiķis tātad zinās labāk psiholoģiju un socioloģiju, nekā paši psihologi un sociologi?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #111 : Decembris 11, 2013 »

Ezis, nē, tur tikai ir jāatceras, ka materijas aprakstā nav pārtraukumu.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #112 : Decembris 11, 2013 »

Ctulhu
Citāts
subjektīvi jutīsies tieši tas pats
Personīgi man ir pilnīgi vienalga, vai tagad kāds man identisks ezītis jūtas tieši kā es. Ja tas ezītis ies bojā, es to pat neuzzināšu, un nekā nejutīšu. Tas neesmu es, tas ir cits indivīds.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #113 : Decembris 11, 2013 »

`tad Cth šajā gadījumā ir viens (ok), un nezkāpēc tas ir tieši tas Cth, kuru kopēja.`

nu labi, es neesmu transhumāniste, bet es arī neredzu atšķirību. mums bija viens cthulhu, viņu kaut kā digitalizēja, tagad mums atkal, secīgi, ir viens cthulhu, pēc visiem cipariem tāds pats kā tas pirms procedūras - ko šajā konkrētajā gadījumā vispār nozīmē apzīmējums `kopija` un kāda ir tās reālā, vērts-ņemt-vērā atšķirība no `oriģināla`?? tas nav retorisks jautājums, man tiešām interesē.

multiversa gadījumā atkal visi šie cthulhu eksistē paralēli, tas ir pilnīgi cits gadījums.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #114 : Decembris 11, 2013 »

Ezis, bet kad tu atmodīsies pēc pārlādes, tad Tu turpināsi justies kā ezītis un ja pārlāde ir veikta pietiekami advancētā veidā, Tu nemaz nepamanīsi, ka esi pārlādēts. Ezītis vnk pamostas, kā katru rītu.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #115 : Decembris 11, 2013 »

cthugha
Jā, MUMS ir vienalga, kuru ezīti atstāt dzīvu, bet pašiem ezīšiem tas tā nava.
Multiversa pasaules rodās, šķeļoties. Vienā pasaulē ezītis beigts, citā dzīvs. Tā ka realizējas visas, arī ļoti mazas varbūtības, tad ezītis vienmēr paliek dzīvs vismaz kādā Universā. Ja jau uzskata, ka ezīti nosaka tikai viņa struktūra, nevis "instances numurs", tad ezītis vienmēr dzīvs.
Tas, ka ir 1 vai 1000 identisku ezīšu, taču neko nemaina? Viss precīzi kā ar failiem datorā? Visu nosaka struktūra un nekas vairāk?
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #116 : Decembris 11, 2013 »

Ctulhu
Citāts
turpināsi justies kā ezītis
"justies kā" - arī ir atslēga.
Kāds var sākt justies kā, un būt ar visām ezīša atmiņām, kaut arī ir tikko izveidots.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #117 : Decembris 11, 2013 »

Ezis, ja ezīti nosaka ``instances numurs``, lai kas tas būtu, tad ko - korekti pārlādēts ezītis nejutīsies kā ezītis? Viņam būs ezīša struktūra, atmiņas ieskaitot. Viņam vnk ``filma trūkst``, kad anestezē un pamostas, kad palaiž pārlādētā ezīša nesēju.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #118 : Decembris 11, 2013 »

`Tas, ka ir 1 vai 1000 identisku ezīšu, taču neko nemaina? Viss precīzi kā ar failiem datorā? Visu nosaka struktūra un nekas vairāk?`

skaitam ir nozīmē, jo tie tūkstoš ezīši dzīvos tūkstoš dažādas paralēlas dzīves un faktiski jau būs 1000 dažādas, kaut līdzīgas, personības. tad ja kāda no tiem 1000 ezīšiem smadzenes uz pāris stundām (vai dienām, vai...) aptur un pēc tam restartē (kas, ja pareizi saprotu, tad arī ir ideja par mind uploading - paņem smadzenes, pārvērt par digitāliem datiem, iestartē pa jaunam), tad gan es neredzu nekādu starpību.

Ateists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1504
« Atbilde #119 : Decembris 11, 2013 »

Ctulhu
Citāts
turpināsi justies kā ezītis
"justies kā" - arī ir atslēga.
Kāds var sākt justies kā, un būt ar visām ezīša atmiņām, kaut arī ir tikko izveidots.
Vai tu domā, ka tu sastāvi no tiem pašiem atomiem un molekulām, no kuriem sastāvēji piedzimstot? Kas ezīti padara par ezīti? :)