Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ateisti, neklusējiet.  (Lasīts 24243 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7556
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #495 : Decembris 24, 2013 »

ja multiverss nepastāv un fizikā nav bezgalīgi ilgu laiku un attālumu

Tad iznāk, ka matērijai un visumam  ir sākums. Kas tas ir? No kā radās visums un matērija? Pats no sevis? Tad jums ir vēl viens brīnums?
IP pierakstīta

cthugha

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 4344
 • ateiste
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #496 : Decembris 24, 2013 »

`Jūs apgalvojat, ka tās apstiprina Dieva neesamību. Kura no zinātnes atziņām to apstiprina?`

līdz šim - visas. tu zini carl sagan līdzību par neredzamo drakonu garāžā? ja nē, izlasi, tev taču līdzībām vajadzētu būt iemīļotam izteiksmes veidam.

http://rationalwiki.org/wiki/The_Dragon_in_My_Garage

cthugha

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 4344
 • ateiste
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #497 : Decembris 24, 2013 »

`Tad iznāk, ka matērijai un visumam  ir sākums. Kas tas ir? No kā radās visums un matērija? Pats no sevis?`

domāju, ka visumam jebkurā gadījumā ir sākums, uz lielo sprādzienu rāda pārāk daudz datu. un jā varētu būt arī, ka radās no `nekā` (protams, ne no filozofu `nekā` , bet tā paša kvantu vakuuma, kas laikam ir tuvākais `nekam` kas realitātē pastāv).

http://en.wikipedia.org/wiki/Zero-energy_universe
http://en.wikipedia.org/wiki/Vacuum_genesis
http://www.youtube.com/watch?v=-EilZ4VY5Vs

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7556
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #498 : Decembris 24, 2013 »

Viena no zinātnes atziņām ir, ka 65% autisma slimnieku ir kreiļi. Kā šis fakts apstiprina Dieva neesamību?

Nu labi, Tu atbīdīji jautājumu par soli tālāk - visums radās no kvantu vakuuma. Pieņemsim, lai gan tas stāsts stirpi atgādina seno tautu mītus, bet kā radās kavantu vakuums? Te nu mēs atkal atgriežamies pie jautājuma par mūžīgo un bezgalīgo.
IP pierakstīta

cthugha

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 4344
 • ateiste
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #499 : Decembris 24, 2013 »

`bet kā radās kavantu vakuums? Te nu mēs atkal atgriežamies pie jautājuma par mūžīgo un bezgalīgo.`

ja pareizi saprotu, tad kvantu vakuumam nav `jārodas`, tas ir realitātes pamatstāvoklis. visums šādā veidā sanāk kaut kas līdzīgs nejaušu svārstību ierosinātam burbulim tajā, kas izplešas un atdziest. iespējams, ka šādu burbuļu ir vairak par vienu -- ja tā, tad sanāk tas pats multiverss. es neesmu fiziķe, līdz ar to uz dziļākiem jautājumiem es nevarēšu atbildēt.

bet atkal, tas šeit nav no svara. ideja ir tāda, ka visuma rašanos un eksistenci ir iespējams (un ne vienā vien veidā) izskaidrot pilnībā naturālistiski. kura atbilde ir pareizā, rādīs laiks un tālāki pētījumi.

Ateists

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 1504
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #500 : Decembris 24, 2013 »

Citāts
Tu atbīdīji jautājumu par soli tālāk - visums radās no kvantu vakuuma. Pieņemsim, lai gan tas stāsts stirpi atgādina seno tautu mītus, bet kā radās kavantu vakuums?
Tu atbīdīji jautājumu par soli tālāk - visums radās no dieva. Pieņemsim, lai gan tas stāsts stirpi atgādina seno tautu mītus, bet kā radās dievs? :)

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7556
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #501 : Decembris 24, 2013 »

kura atbilde ir pareizā, rādīs laiks un tālāki pētījumi

Kāpēc nav jārodas? Kaut kā taču šim "realitātes pamatstāvoklim" vajadzēja rasties. Ja tas ir mūžīgs, tad no tā nekādi kvanti sen vairs nevar parādīties. Atkal esam pie tā paša. Bet vispār varu pagaidīt, kamēr jūs īsti noskaidrosiet, kam jūs ticat un tad arī parunāsim, protams, tā kā zinātnes atziņas nav absolūtas, tad gaidīt var nākties ilgi, bet nu tomēr pamēģiniet.
IP pierakstīta

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7556
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #502 : Decembris 24, 2013 »

bet kā radās dievs?

Dievs redzi nerādās, jo viņš ir mūžīgs.
IP pierakstīta

cthugha

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 4344
 • ateiste
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #503 : Decembris 24, 2013 »

`Ja tas ir mūžīgs, tad no tā nekādi kvanti sen vairs nevar parādīties.`

protams, ka var.

Ateists

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 1504
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #504 : Decembris 24, 2013 »

Tā ir atbilde, kas der cilvēka sirdsmieram, nevis cilvēkam, kas grib izprast pasauli.

Ctulhu

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 42366
 • Ateists
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #505 : Decembris 24, 2013 »

Ilārs

``Dievs redzi nerādās, jo viņš ir mūžīgs. ``

Nu mēs topašu sakām par kvantu vakuumu, tikai ar to nelielo atšķirību, ka nepersonificējam to :)
IP pierakstīta

Ctulhu

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 42366
 • Ateists
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #506 : Decembris 24, 2013 »

Ateists

+ ``sirdsmieram`` ( ja es pareizi saprotu, kas tas ir) neder ``protēzes`` jeb ``stopzīmes ``veida atbildes, kuras nedod izpratni.
IP pierakstīta

cthugha

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 4344
 • ateiste
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #507 : Decembris 24, 2013 »

ja es pareizi saprotu, tad kopējā enerģija kvantu vakuumam tāpat ir 0 (visi `+` kompensē visus `-`), kas nozīmē ka visā kopumā tam tiešām nav vajadzīgs sākums. sākas un izbeidzas dažādi ierosināti gabali tajā.

Ilārs

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 7556
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #508 : Decembris 24, 2013 »

Mūsdienās mēs zinām, ka savā lielumā universs ir izliektas telpas un laika izpausme, kurā valda četri fundamentāli spēki. No kvantu vakuuma izšaujas neskaitāmas elementārdaļiņas. Patreiz zinātnieki domā, ka matērija sastāv no kādām 26 elementārdaļiņām, kopā ar daudziem laukiem, simetrijām un dīvainām ģeometriskām telpām, kā arī dažādiem spēkiem un vismaz kādu duci enerģiju. To visu mūsdienu fiziķi sauc par matēriju. Tā nu vienalga vai tā būtu mīlestība, vai naids, dzeja vai glezna, smadzenes vai saprāts, kvarki vai matemātiska teorēma viss, ko atrodam universā ir matērija. Kā kāds asprātīgs novērotājs ir secinājis, ja mūsdienu fiziķiem vajadzētu rast pieeju pie visuresošās Kristus miesas, tad šī kristiešu dogma arī nekavējoties tiktu pasludināta par fizikas principu. Tā nu materiālistiem joprojām nepārvaramas grūtības sagādā definēt pašu matēriju, proti, matērija esot viss, kas ir, un viss, kas ir, esot matērija. Kāda šim izteikumam ir jēga? - es nezinu. Acīmredzot Bībeles autori, veltīdami ateismam tikai vienu vienīgu teikumu – „muļķi saka, Dieva nav”! – būs pateikuši tieši tik, cik nepieciešams par to pasacīt. Arī viens no izcilākajiem latviešu fiziķiem Edgars Siliņš raksturo materiālismu kā „tumsonību” un ateistu pārliecību par pasaules telpas un laika bezgalību kā „aklu ticību.” Diemžēl tikai retais zinātnieks uzdrīkstas šādus uzskatus paust atklāti. Vairums ir tādu, kas cītīgi pieturas pie „partijas līnijas.” Tieši šī divkosība ir nosodāma. Pēc tā, ko atklājuši 20. gs. fiziķi nav vairs iespējams godīgi apgalvot, ka Visums ir mūžīgs un bezgalīgs.

Šo liekulību labi raksturo ateistisko zinātnieku teorijas par Visuma izcelšanos. No Lielā sprādziena teorijas izriet, ka Visums ir radies no nekā. „Pirms Visuma nebija nekā, kvantu fizikas likumi radīja Visumu no nekā.” – raksta kāds zinātnes vēsturnieks. Bet no kurienes radās kvantu fizikas likumi? Uz to atbildes nav. Tādēļ daļa kosmologu ir izdomājuši fantastisku teoriju par daudziem visumiem, kuri radot arvien jaunus visumus. Uz iebildumu, ka pirms Visuma ir bijis Dievs viņi atbild ar pretjautājumu: „Ja Dievs var pastāvēt mūžīgi, kāpēc to nevar dabas likumi? Mūžīgā Dieva vietā mums ir mūžīgi dabas likumi, kas visu laiku rada jaunus Visumus.” Pamatojums šai domai nav meklējams viss zinātnes atziņās, bet vienkārši stūrgalvīgā pārliecībā, ka labāk mums ir daudzi visumi, nekā viens Dievs. Kāpēc? Kam labāk? Atbildes vietā mēs saņemam paskaidrojumu, ka iespējams Visums ir pārāk sarežģīts un „pastāv patiesības, kas ir pārāk lielas, lai mēs tās spētu saprast.” Tam varētu piekrist, bet kādēļ gan to, ko nespējam saprast, dēvēt par zinātnisku teoriju? Kādēļ gan no fakta, ka mēs neesam tik gudri, lai spētu izprast kā radies Visums, jāizdara secinājums, ka Dieva nav? Kāds ir pamats pieņēmumam, ka ja Dievs var pastāvēt mūžīgi, tad varētu arī pastāvēt mūžīgi dabas likumi? Pamata nav nekāda! Vienkārši daudzi zinātnieki nekad nav pacentušies šo jautājumu godīgi izdomāt līdz galam. Ikviens loģiski domājošs cilvēks iebilstu, ka viena Visuma aizstāšana ar daudziem ir tikai problēmas atvirzīšana. Šāda veida zinātniskā fantastika nepierāda, ka kaut kas varētu rasties no nekā. Tādēļ apgalvojums, ka materiālai pasaulei ir vajadzīgs pirmsākums joprojām ir pamatots.

Savukārt materiālistu apgalvojums, ka arī Dievam ir vajadzīgs sākums, vai kāds cits Dievs, kas to radījis, ir nepamatots. Visiem zināma ir Mozus formula: „Klausies, Israēl, Tas Kungs, mūsu Dievs, ir vienīgais Kungs.” (5.Moz.6:4) Tas ir tas, ko Dievs arī citur atklāj par sevi – Viņš ir viens vienīgs Dievs un cita nav! Dievs ir viens pēc definīcijas, kas nav jāpierāda. Atklājoties Mozum tuksnesī, Dievs atklāj arī savu vārdu – ES ESMU, KAS ES ESMU. Šie vārdi skaidri norāda, ka Dieva esamība ir arī nepieciešama, proti, būdams, kas Viņš ir, Dievs nevarētu nebūt. Taču to pašu mēs nevaram teikt par matēriju. Apgalvojums, ka matērijai noteikti un nepieciešami ir bijis jābūt vienmēr nav korekts, jo pati materiālā pasaule mums neko tādu nesaka. Varētu būt tā, ka nebūtu nekas. Šāda iespējamība ir pilnīgi reāla. Ja materiālisti saka, ka Visums ir mūžīgs, tad viņiem ir jāspēj arī pateikt kādēļ tas eksistē, bet to viņi nespēj. Tā vietā viņi atbild – Visums ir radījis pats sevi, tam nav nekādas jēgas un mērķa. Kā viņi to zina? Ar kādām zinātniskām metodēm viņi to ir atklājuši? Iespējams, ka zinātnieki tiešām varētu nonākt pie secinājuma, ka Visuma pastāvēšanai nav nekādas jēgas un mērķa, bet līdz tam vajadzētu nonākt un to pierādīt, bet nevis vienkārši iesākt ar šādu apgalvojumu. Ja ateisti to pašu vaicātu par Dievu – kādēļ Dievs eksistē, tad atbilde ir vienkārša – Dievs ir, jo Viņam ir jābūt. Jābūt ir jābūt. Tālāki paskaidrojumi te nav nepieciešami. Ir lietas, kas neatrodas mūsu kompetencē. Turpretī kādēļ matērijai ir jābūt un kāda ir tās pastāvēšanas jēga, tas ir loģisks jautājums. Tāpat kā jautājums no kurienes matērija radās. Pagaidām, kā trāpīgi izteicies, kāds kritisks zinātnieks, kvantu kosmoloģijas sniegtās atbildes ne ar ko daudz neatšķiras no senajiem radīšanas mītiem, kas universa izcelšanos skaidro ar seksuālām orģijām pirmatnējo dievību starpā.
IP pierakstīta

Ctulhu

 • Atslēdzies Atslēdzies
 • Ieraksti: 42366
 • Ateists
Re: Ateisti, neklusējiet.
« Atbilde #509 : Decembris 24, 2013 »

Ilārs

``tad šī kristiešu dogma arī nekavējoties tiktu pasludināta par fizikas principu.``

Ja kas tāds tiktu novērots, tad protams. Un tiktu pētīts, kas tas tāds ir, kā mijiedarbojas, no kā sastāv utt.
IP pierakstīta