Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ļaunuma cēlonis  (Lasīts 88232 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists
Re: Ļaunuma cēlonis
« Atbilde #1590 : Decembris 20, 2013 »

Ateists - nu šīs lietas jau arī pamazām notiekas. Ne tik strauji, kā gribētos, bet notiek.

Jā, cilvēku morālās kvalitātes, piemēram spēja sadarboties, empatija arī pieaug.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 8269
« Atbilde #1591 : Decembris 20, 2013 »

Gnidrologs, nu un lkāds tad būtu fizikāls aizliegums saprāta patvaļīgi ilgai eksistencei, koa?
Nu tas ir vēl vien ''čo za nahuj'' jautājiens.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42220
  • Ateists
« Atbilde #1592 : Decembris 20, 2013 »

Gnidrologs, nu šoreiz čto za nahuj Tavā virzienā, Tu saki, ka mirstīgums vienmēr saglabāsies, tātad - na huja Tu tā domā?
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1593 : Decembris 20, 2013 »

Labi, pofig tā nemirstība, tā vietā - bioloģiskās nāves attālināšana, super intelekts, super kreativitāte - arī nebūtu progress? :)
Es vienkārši noliedzu pašu ''progress'' jēdzienu tāda izpratnē kā to lieto naivi jaunieši kā tu. Es saprotu, ka matērijai ir teju neierobežots domēns sevis izmaiņām un pārkonfigurācijām. Nāves attālināšanās ir nonsekvitars, jo tā pienāks, tāpēc par to nav vērts domāt.
Kas attiecas uz ''super intelekts'' un ''super kreativitāte'', tad tas šobrīd ir reliģisku zajavu līmenī. Pie tam es varu derēt, ka man ar visādiem pimpjagalvjiem kā Kurcvels un viņa pimpjasūkātājiem ir stipri maz kopēja konsensa par to kas ir  kreativitāte vai intelekts, so there.
IP pierakstīta

Gnidrologs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1594 : Decembris 20, 2013 »

Gnidrologs, nu šoreiz čto za nahuj Tavā virzienā, Tu saki, ka mirstīgums vienmēr saglabāsies, tātad - na huja Tu tā domā?
Well, šī ir viena no retajām lietā, par kuru es prosta ''žopoj čuju''.
Šī pasaule ir tieši tik mīļi iekārtota, lai katrs dabūtu po zoslugam.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #1595 : Decembris 20, 2013 »

`Well, šī ir viena no retajām lietā, par kuru es prosta ''žopoj čuju''.`

nu labi, tagad katrs sāksim rakstīt visu, ko ar pakaļām sajūtam un pasniegt to kā argumentus. right? :D

`Šī pasaule ir tieši tik mīļi iekārtota, lai katrs dabūtu po zoslugam.`

vienīgie, kas pagaidām iekārto, kaut ļoti mazu bet stūrīti pasaules, esam mēs, cilvēki. visums kopumā nav pat spējīgs givot faku par kaut kādiem zoslugiem.

Anonymus

« Atbilde #1596 : Decembris 20, 2013 »

Ateists - nu šīs lietas jau arī pamazām notiekas. Ne tik strauji, kā gribētos, bet notiek.

Jā, cilvēku morālās kvalitātes, piemēram spēja sadarboties, empatija arī pieaug.

Beidz nu sapņot un palasi zinātnisku literatūru - empātijas kritums pēdējā desmitgadē ir zināms un pētīts fenomens.

Piem. http://journals.lww.com/academicmedicine/Fulltext/2011/08000/Empathy_Decline_and_Its_Reasons__A_Systematic.24.aspx
IP pierakstīta

Ateists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1504
« Atbilde #1598 : Decembris 20, 2013 »

Citāts
Es vienkārši noliedzu pašu ''progress'' jēdzienu tāda izpratnē kā to lieto naivi jaunieši kā tu.
Kādā to lieto tu?

Anonymus

« Atbilde #1599 : Decembris 21, 2013 »

laikam jau ir dažādi avoti...
Avoti tie paši, bet fenomeni dažādi.
empathy - the feeling that you understand and share another person's experiences and emotions
violence - exertion of physical force so as to injure or abuse

Tevis norādītajā traktāta par „varmācības kritumu” autors V. Pinker uzskata, ka empātija nav nozīmīgs varmācības regulators: „I have nothing against empathy .. but empathy today is becoming what love was in the 1960s-- a sentimental ideal, extolled in catchphrases (what makes the world go round, what the world needs now, all you need) but overrated as a reducer of violence.” Ja esi kaut cik pazīstams ar tēmu, tad zināsi, ka V. Pinker empātiju noreducē līdz oksitocīna blaknei – "hormonal plumbing".

Pēc Newtown un Boston Marathon incidentiem V. Pinker argumentācija vairs neizklausās pārliecinoša: A.Lanza un brāļi Carnajevi bija baudījuši ļoti „feminīvu” audzināšanu;
tomēr nopietnu pārskatīšanu tā prasa ačgārnā „Flynn Effect” gaismā, sk. piem. R.Lynn un J. Harvey „The decline of the world's IQ”

Dysgenic fertility means that there is a negative correlation between intelligence and number of children. Its presence during the last century has been demonstrated in several countries. We show here that there is dysgenic fertility in the world population quantified by a correlation of − 0.73 between IQ and fertility across nations. It is estimated that the effect of this has been a decline in the world's genotypic IQ of 0.86 IQ points for the years 1950–2000. A further decline of 1.28 IQ points in the world's genotypic IQ is projected for the years 2000–2050. In the period 1950–2000 this decline has been compensated for by a rise in phenotypic intelligence known as the Flynn Effect, but recent studies in four economically developed countries have found that this has now ceased or gone into reverse. It seems probable that this “negative Flynn Effect” will spread to economically developing countries and the whole world will move into a period of declining genotypic and phenotypic intelligence.

IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #1600 : Decembris 21, 2013 »

bostonas bumbošana ir viens atsevišķs motivēts gadījums, pēc tā jau nevar spriest par kopējo tendenci.

kas attiecas uz iq, vai tur netiek par stipru pieņemts ka to nosaka tikai gēni? i mean, es esmu diezgan droša, ka intelektā pietiekami lielu lomu spēlē arī vide, audzināšana utt., kas attīstītajās valstīs kļūst arvien draudzīgāka cilvēka individuālai attīstībai.

Krista

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1025
« Atbilde #1601 : Decembris 21, 2013 »

Ateists(C) Es tad teiktu, ka progress ir redzams pat šeit - faktā, ka varam nepadoties, pētīt fakinos vīrusus, cīnīties. Tāpat kā tiem skrējējiem, kuri turpina skriet

Tu jauc grūtību pārvarēšanu ar progresu. Homo sapiens pārvarēt problēmas ir tā status quo, tas to dara vienmēr, gan akmens laikmetā, gan 21. Bet tam nav nekāda sakara ar progesu pašā cilvēka sugā un interešu virzienos, ja vien tev lietišķo ērtību apgreids nav vienīgais, kas asociējas ar vārdu "progress".
IP pierakstīta

Krista

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1602 : Decembris 21, 2013 »

Tas jau sen zināms, ka kreisā tipa autlukā galvenā prece vienmēr bijusi - Nākotne, ko vairums met atpakaļ. Mūsdienās "nākotnes" ideja ir  kā uzzīmēts mērķis, ko zīmē tikai mārketologi un reklāmisti, bet vairumam tā ir vairāk bieds, nevis horizonts, kuram traukties pretī degošām acīm.

Stingra plānojuma un nenoteiksmes sintēze (summā "nekas") ir tas ko te grib ietirgot cth.

Nemirstība kā prece varbūt būtu kādam interesanta, bet tā nekad nebūs kolektīva interesēs. Nemirstība reāli vajadzīga centralizētas varas turētājam un tā pietuvināto lokam, citādi tā ir pretrunā ekonomikas likumiem un 1000 cilvēciskajiem faktoriem.
Tāpēc cth diskurss vienmēr ir un paliks pusfabrikāta statusā.
IP pierakstīta

Krista

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #1603 : Decembris 21, 2013 »

To, ka empātijas spēja nav garants pret vardarbību - fakts. Pie tam zināšanas (infa) par cilvēka anatomiju, neirobioloģiju, psihologiju etc. ne pēc vienas loģikas ķēdes - aktuālās sadzīves dinamikā nereducē vardarbību (jebkādu). IMHO, tieši otrādi.

IP pierakstīta

Ateists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1504
« Atbilde #1604 : Decembris 21, 2013 »

Ateists(C) Es tad teiktu, ka progress ir redzams pat šeit - faktā, ka varam nepadoties, pētīt fakinos vīrusus, cīnīties. Tāpat kā tiem skrējējiem, kuri turpina skriet

Tu jauc grūtību pārvarēšanu ar progresu. Homo sapiens pārvarēt problēmas ir tā status quo, tas to dara vienmēr, gan akmens laikmetā, gan 21. Bet tam nav nekāda sakara ar progesu pašā cilvēka sugā un interešu virzienos, ja vien tev lietišķo ērtību apgreids nav vienīgais, kas asociējas ar vārdu "progress".

Grūtību pārvarēšanā es saskatu progresa atspulgu. Tā bija domāta atbilde uz to, ka nāks jauni neārstējami vīrusi un vispārīgi nekas nemainīsies, so progresa nav. Es saku, ka ir jau mainījies, jo nu un, ka ir un varbūt vienmēr būs kaut kādi neārstējami mošķi, tāpat viņus liek un liks zem mikroskopa, ko kādreiz nevarēja. Progresu nespoguļo tikai panākumi, to spoguļo arī centieni pēc panākumiem.