Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ļaunuma cēlonis  (Lasīts 86280 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
Re: Ļaunuma cēlonis
« Atbilde #630 : Decembris 05, 2013 »

Ilār, aicini kādu sev palīgos!
Nav labi tā, vienam pret kādu pusduci...

Taisnība, Ezi... nav labi tā. Reiz es draugos aicināju kādu LELB redzētu mācītāju palīgā savam ticības brālim Ilāram. Tomēr sanāca nelāgi - sajūta bija, ka es būtu šo mācītāju apvainojis, nosaucot viņu Ilāra ticības brāli.
Nez kristieši savā starpā arī tā kaujās, kā ar ateistiem? :)
vispār jau tas bija diezgan nekrietns jautājums. tjipa izliekamies ka nezinam vēsturi, kataru likteni, bērtuļu naktis, 100 gadu karus, 30 gadu karus, da ij to ka Doma baznīca kādreiz piederēja pavisam citai konfesijai un īpašumtiesības nomainījās ne jau dziesmusvētkiem par godu.... nu, bet protams - tur visur pie vainas bija ateistiskie diktatori Hitlers ar Staļinu....
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

AMF

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 2073
« Atbilde #631 : Decembris 05, 2013 »

"Manuprāt, visi, kasnecenstos sadz, pieder vienai - kristīgajai reliģijai (attiecīgi visi kristieši ir "brāļi/māsas Kristū", neatkarīgi no konfesionālās piederības). "

Lai cik brālīgi arī necenstos sadzīvot visu zemju reliģiskie proletārieši, katram gribas gabalu dvēseļu pīrāga, turklāt - vēlams to lielāko. Domāju, baptistu elle krietni atšķiras no, teiksim, katoļu elles, arī priekšnosacījumi tur nokļūšanai ir citi; viens no kuriem noteikti ir piederēšana pie konkurējošās sektas.
Tev nebūs pielūgt svešu dievu!
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #632 : Decembris 05, 2013 »

6. Dievs nav visu varošs.
7. Dievs nav visu zinošs.
8. Dievs nav visuresošs.
Šim un vēl daļai no pārējiem apgalvojumiem nevar īsti piekrist, t.i., nevar piekrist, ka no Dieva neeksistences fakta tie sekotu. Dievs ir visvarens, viszinošs un visa radītājs jau pēc definīcijas. Tas, vai kaut kas tāds eksistē ir cits jautājums. Analoģiski: Lāčplēsis neeksistē. Tātad Lāčplēsim nav lāča ausis?

es gan teiktu ka šie punkti izriet no Epikūra paradoksa, ij savukārt no šiem punktiem kā reiz izriet Dieva neesamība...........
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

KPax

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 180
« Atbilde #633 : Decembris 06, 2013 »

6. Dievs nav visu varošs.
7. Dievs nav visu zinošs.
8. Dievs nav visuresošs.
Šim un vēl daļai no pārējiem apgalvojumiem nevar īsti piekrist, t.i., nevar piekrist, ka no Dieva neeksistences fakta tie sekotu. Dievs ir visvarens, viszinošs un visa radītājs jau pēc definīcijas. Tas, vai kaut kas tāds eksistē ir cits jautājums. Analoģiski: Lāčplēsis neeksistē. Tātad Lāčplēsim nav lāča ausis?

es gan teiktu ka šie punkti izriet no Epikūra paradoksa, ij savukārt no šiem punktiem kā reiz izriet Dieva neesamība...........

Runa jau vairāk ir par to, ka no objekta neesamības neizriet tas, ka objektam nevar piemist kkādas īpašības, kas definē šī objekta būtību.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #634 : Decembris 06, 2013 »

KPax
Ja iet runa par materiālu objektu - tad tā laikam tā arī ir. Taču šajā gadījumā kā reiz šīs objekta iespējamās un nepieciešamās īpašības, izslēdz objekta esamību pat tad, ja tas gluzi teorētiski būtu iespējams kā esošs.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #635 : Decembris 06, 2013 »

Citāts
Nez kristieši savā starpā arī tā kaujās, kā ar ateistiem?
Par ko gan viņiem kauties? "Dieva nav" un viss! Ko te var apstrīdēt, kādus variantus izbīdīt? :)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Pieslēdzies Pieslēdzies
  • Ieraksti: 42031
  • Ateists
« Atbilde #636 : Decembris 06, 2013 »

Ezis, kristiešiem ta kāreiz savā starpā ir par ko kauties :D
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #637 : Decembris 06, 2013 »

Ctulhu
Ir ko kauties, jo viņi apgalvo, ka kaut kas eksistē.
Zinātniekiem tak arī ir par ko "kauties", dažādas hipotēzes utml. Tiesa, te ir liela atšķirība, jo zinātnieki nesaka, ka 'tā tiešām ir', bet gan 'tā visdrīzāk ka ir'.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #638 : Decembris 06, 2013 »

Ezis, tur jau tā lieta. Zinātnē mierīgi pastāv paralēlas hipotēzes, piemēram stīgu teorijas un cilpveida gravitacijas teorija, tāpat visādas multiversu teorijas kosmoloģijā un tml. 

Kura pareiza - izšķirs experimenti, kad tie būs iespējami.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #639 : Decembris 06, 2013 »

EzītisMiglā
nu, par globālo sasilšanu ir tādas basņas dzirdētas... oi,oi, oi....
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #640 : Decembris 06, 2013 »

masiks, nu tur vnk vēl viss nav skaidrs. Kaut kādas pārmaiņas tomēr notiek. Rifi mainās, piemēram, jo okeāns paliek skābāks, a skābāks šis var palikt tikai, ja atmosferā vairāk co2.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
« Atbilde #641 : Decembris 06, 2013 »

Kas nu te ko aicināt palīgus, nav jau vajadzīgs atbildēt uz visiem murgiem. Te skatos cilvēkiem pat angļu valoda sagādā lielas grūtības. Augstākā pilotāža! Vispār jau gan Bībele ir sarakstīta pārsvarā senebreju un grieķu valodā.

Nav jau arī brīnums, ka tumši ļautiņi nesaprot, ko īsti Bībele saka un mauc tik pēc sava prāta. Cita starpā ar līdzīgu naivumu tiek spriests par zinātni it kā tā nebūtu cilvēka prāta, valodas un gadsimtiem ilgas kultūras veidota, bet nokritusi no debesīm. Fundamentālistus visās nozarēs sauc par tumsoņām un parasti pamatoti.

Var jau bļaustīties par Dieva neesamību, bet kaut kā pierādījumus nedzirdu. Lai zinātu, ka Dievs ir pietiek ar pašu esamību. Kādēļ tā ir, bet nevis nekas? Ja kaut kas ir, tad kā tas radies? Apgalvot, kā te pavieglais Dowkin un pāris viņa sekotāju klaigā, ka viss radies pats no sevis no nekā, ir psiha apgalvojums. Protams, redzot, vairākas fundamentālas loģiskas problēmas, kas rodas no mūžīga visuma, citu neko nevar un tad jārada multiverss. Tas gan nav izdomājums, teiksmaina leģenda, bet zinātnisks fakts. Plānā galdiņa urbēji!
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #642 : Decembris 06, 2013 »

Ilārs
Citāts
Lai zinātu, ka Dievs ir pietiek ar pašu esamību.
Diemžēl nepietiek. Vajag arī kapeiciņu.... ;) :D :D

Nu, esamībai pierādījums ir pati esamība. Savukārt kaut kas kas esamību pietiekoši un nepieciešami saistītu ar ebreju Dievu - nav. Tb, ir bībele, kas to dara, taču tā ir cilvēku rakstīta, uz bronzas laikmeta poņatkām balstīta. Tas ir mazāk nekā nepieciešams...
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #643 : Decembris 06, 2013 »

Ilārs, cik es zinu, visi, kas te sarunājas, bībeli ( un ne tikai bībeli, bet arī citus reliģiskos tekstus) ir lasījuši un tos saprot.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Ateists
« Atbilde #644 : Decembris 06, 2013 »

``bet nokritusi no debesīm. ``

Ilār, šo Tu izfantazēji. Mēs zinam zinātnes vēsturi.
IP pierakstīta