Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ļaunuma cēlonis  (Lasīts 87790 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
Re: Ļaunuma cēlonis
« Atbilde #420 : Decembris 05, 2013 »

Man būtu interesanti dzirdēt sakarīgus argumentus, bet Harris vai nu vienkārši nesaprata, par ko īsti ir runa, vai arī nejutās gatavs ielaisties šādā diskusijā un baidīdamies riskēt, izlietoja savu diskusiju laiku oftopikam. Brīnos, kādēļ viņš vispār tajā diskusijā piedalījās, izskatījās diezgan nožēlojams.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42092
  • Ateists
« Atbilde #421 : Decembris 05, 2013 »

Nu varētu būt tā, ka atbildes uz Kreiga tēzēm ir tik vienkāršas un acīmredzamas, ka tās aizņem pavisam nedaudz laika.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #422 : Decembris 05, 2013 »

Ctulhu
Citāts
nav optimāli, jo mācoties kautko svarīgi ir zināt, kāpēc tu to mācies, šāda daļēja sub-eksistence to nedod
Kā, - kāpēc? Lai labāk spēlētu golfu - nomodā. Sapnī, savukārt, tu vari uzlikt papildus stimulu - neiemācīsies, ieliks tevi cietumā, vai būs jāmaksā dauzd $$$ vai tamlīdzīgi.
Uzdevums - labāk spēlēt golfu, ir tas pats. Tikai sapnī tam ir iedota lielāka vērtība, tāpēc arī lielāka centība.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #423 : Decembris 05, 2013 »

Ezis, tikai sapnī es nezinu, kas tas golfs, kāpēc golfs ( nezinu kopainu tb) un tad dabiski, ja es kļūstu par golfa nepieciešamības apšaubītāju tā vietā lai mācītos to spēlēt.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #424 : Decembris 05, 2013 »

EzītisMiglā
Citāts
Tu ņemies ar "prot / neprot", bet vajag ar "apzinās sekas / neapzinās sekas", t.i. zināšanas.
Sekas abos gadījumos ir identiskas - beigts rumpītis. Un abi divi identiski to apzinās. Vienīgais kas var atsķirties - virsmērķis, motīvs. Bet saproti, jēl - ir pilnīgi vienalga KĀDS ir motīvs, jo rezultāts ir beigts rumpis, un tas ir slikti, noziedzīgi un tādā garā.

Citāts
Tātad, nedrīkst nogalināt arī maniaku?
Tu runā par Jahvi? Būtu jau labi, bet laikam nevar viss. Bet ja nopietni - nē, nedrīkst.
1) maniaks var mainīties
2) tu vari pieļaut jurispudences kļūdu
3) nogalinot maniaku, tu faktiski pats paliec par tādu. Tb - beigās tev jānogalina pašam sevi.

Taču ierobežotu resursu apstākļos, ja nav CITAS izejas - tu esi spiests viņu nogalināt. Jo tu neesi Dievs.
Tb - savas ierobežotās dabas un resursu dēļ, tieši cilvekam būtu tiesības un moralētisks pamats darīt to, kas Dievam būtu aizliegts viņa paša būtības dēļ. Tb - ja Dievs TO darītu, viņam būtu jāpārstāj eksistēt.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #425 : Decembris 05, 2013 »

EzītisMiglā
Citāts
To, ka vispār interesē var pateikt, ka viņi paši iesaistās diskusijās savos forumos, sk kaut vai to pašu Susļika forumu - pirms viņš sāka plosīties.
Interese ir.
Es tomēr vairāk piekritīšu CtH... nu redz, `savos forumos` ir mājas laukuma efekts (tipa, moderators pasargās, ja oponents sāks kļūt pārlieku negants), plus ilūzija par to, ka oponents ir šeit ieradies ar mērķi atgriezties no grēka un negribīgi, bet tomēr vērsties pie Kristus. Šajā `laukumā` neizpildās ne īsti 1, ne 2.
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #426 : Decembris 05, 2013 »

Ctulhu
Citāts
es kļūstu par golfa nepieciešamības apšaubītāju tā vietā lai mācītos to spēlēt.
Kāpēc? Manā piemērā tev taisni ir daudz lielāka nepieciešamība iemācīties labi spēlēt.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
« Atbilde #427 : Decembris 05, 2013 »

Ctulhu, dažreiz Tu esi tikpat naivs, kā lelbietis savā forumā. Pamuļķiem jau viss ir vienkāršs un skaidrs un nav par ko diskutēt. Šie jau domā tāpat. Harris vienkārši nerunāja par tematu, jo viņš izskatās filozofiski nesagatvots un droši vien baidījās pilnīgi izgāzties. Izskatījās, ka viņš vispār nesaprot, par ko ir runa.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #428 : Decembris 05, 2013 »

MJ, nu te toties ir iespējas ``atgriezt`` veselu baru acccko ateistu, vait tad tas šiem nav izaicinājums? :D
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #429 : Decembris 05, 2013 »

Ilārs, bet nu par ko tad ir runa?

Vispirms jāsaprot, kas ir morāle. Var redzēt, ka Kreigs īsti labi to nesaprot un debates laikā izglītot Kreigu diezvai ir iespējams.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #430 : Decembris 05, 2013 »

Ezis

Nē, ja es neredzu kopainu, tad man nav nepieciešamības (tb es nezinu to nepieciešamību) darīt konkrēto lietu.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #431 : Decembris 05, 2013 »

a_masiks
Citāts
Sekas abos gadījumos ir identiskas - beigts rumpītis. Un abi divi identiski to apzinās.
1. gadījums = policists nošauj maniaku
2. gadījums = vīrs dzērumā nosit sievu
, vienalga, kāds bija motīvs, nogalināt ir slikti?

Citāts
ierobežotu resursu apstākļos, ja nav CITAS izejas - tu esi spiests viņu nogalināt.
Jā, es tieši par tādiem gadījumiem.

Visā tajā sistēmā ar Dievu un dvēselēm - nāve nav nekas slikts. Slikta ir neatļauta nogalināšana.
IP pierakstīta

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ezītis miglā
« Atbilde #432 : Decembris 05, 2013 »

Ctulhu
Tev sapnī ir sava kopaina. Kur problēma?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #433 : Decembris 05, 2013 »

Ezis

nāve nav nekas slikts.

Pareizāk - tur ``nāve`` definējas citādāk. Kā iziešana citā istabā.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #434 : Decembris 05, 2013 »

MJ, nu te toties ir iespējas ``atgriezt`` veselu baru acccko ateistu, vait tad tas šiem nav izaicinājums? :D
Laikam jau nē...
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu: