Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ļaunuma cēlonis  (Lasīts 86105 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
Re: Ļaunuma cēlonis
« Atbilde #345 : Decembris 05, 2013 »

`Bet tieši par pašu nāvi kā tādu. Tipa - "kas par lietu, kāpēc cilvēki nav nemirstīgi!"`

vispār jau izskatās, ka vismaz transhumānisti par tieši to arī runā (protams, ne dieva bet vnk dabas kontekstā).

`tad vecākiem nevajadzētu iespringt, ja sīkais spēlējas ar sērkociņiem?`

zini... kamēr vecāki ir tiešā tuvumā, varbūt arī nevajadzētu. dievs taču esot vienmēr klātesošs, ne?

`bet gan zināt / nezināt, kāpēc un kad tās ir pielietojamas.`

un vai nav tā, ka ir lietas, kuras nevajadzētu pielietot nekad?

EzītisMiglā

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 13936
  • ezītis miglā
« Atbilde #346 : Decembris 05, 2013 »

cthugha
Citāts
transhumānisti par tieši to arī runā
aha, tāpēc es Ctulhu pieminēju. Bet viņi ir mazākums. Lielākā daļa, kritizējot Dievu, nemēdz pārmest cilvēka mirstīgumu kā tādu.

Citāts
kamēr vecāki ir tiešā tuvumā, varbūt arī nevajadzētu. dievs taču esot vienmēr klātesošs, ne?
Jā. Un tur ir izvēles brīvība, un sapelnītais / izvēlētais visu iepriekšējo dzīvju laikā. Tad - nekādas fatālas, neatgriezeniskas sekas nevienai darbībai nemaz nevar būt.

Citāts
vai nav tā, ka ir lietas, kuras nevajadzētu pielietot nekad?
Ir. Bet kuras tieši tu domāji?
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #347 : Decembris 05, 2013 »

`Bet viņi ir mazākums.`

mazākums gan, bet jo vairāk palasu, jo interesantāks mazākums viņi sāk izskatīties.

`sapelnītais / izvēlētais visu iepriekšējo dzīvju laikā.`

mēs tiešām joprojām runājam par kristietību? pie tam, ja tu neko nezini par to, kas noticis `iepriekšējā dzīvē`, kā tu nākamajā vari būt par to atbildīgs?

`Bet kuras tieši tu domāji?`

piemēram, izmantot (pie tam, bez kāda cita iemesla, kā `es esmu valdnieks un man tā liekas pareizi`) tik ļoti asimetriskas represijas, ka apspiestā puse vispār nav spējīga neko darīt tā sakarā.

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #348 : Decembris 05, 2013 »

jo, ja sarunas pēc pieņemam, ka viss, kas pasaulē notiek, ir nevis vnk visums kā tas darbojas, bet dieva kontrolēta un vadīta norise, tad tās ir tieši represijas, labākajās staļina & co tradīcijās.

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
« Atbilde #349 : Decembris 05, 2013 »

Dievs rada vismaz potenciālu ļaunuma iespēju.

Ezi, tā ir tikai tāda filozofiska konstrukcija.  "Ļaunuma iespējai" nav substances un arī kā darbība tā var būt tikai negatīva, kaut kā izkropļošona, kaut kā trūkums tādēļ nebūtu pareizi sacīt - rada.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #350 : Decembris 05, 2013 »

Kas attiecas uz citu kristiešu nepiedalīšanos šajās diskusijās, tad jāsaka, ka šeit nepiedalās arī citu reliģiju piekritēji, agnostiķi, deisti un vispār ir tikai daži cilvēki, kam šīs sarunas šķiet saistošas. Kāpēc?
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #351 : Decembris 05, 2013 »

es domāju, ka agnostiķi gan jau ka atrastos (vai ezītismiglā pats nav agnostiķis?). deisti? cik tad viņu mūsdienās vispār vairs ir?

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #352 : Decembris 05, 2013 »

Ctulhu,

Kas attiecas uz Romas katoļiem tad es nekur neesmu sacījis, ka viņi nav kristieši. Ja Tavā galvā radušās šādas domas, tad tās ir no tās pašas kategorijas kā Tava ateistiskā pārliecība, teiksim tā, no murgu kategorijas.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #353 : Decembris 05, 2013 »

Īsi sakot, es domāju, ka ateistus neviens tā īsti neņem pa pilnu, proti, pašos pamatos ir loģiskas pretrunas un galēji negatīvi spekulatīvi pieņēmumi. Mūžīga matērija, multiverss, dzīvības rašānās no nedzīvām lietām, cilvēka rašanās no dzīvnieka, prāta rašanās no neprāta utt. Kurš gan to visu var ņemt pa pilnu!
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #354 : Decembris 05, 2013 »

Īsi sakot, es domāju, ka ateistus neviens tā īsti neņem pa pilnu, proti, pašos pamatos ir loģiskas pretrunas un galēji negatīvi spekulatīvi pieņēmumi. Mūžīga matērija, multiverss, dzīvības rašānās no nedzīvām lietām, cilvēka rašanās no dzīvnieka, prāta rašanās no neprāta utt. Kurš gan to visu var ņemt pa pilnu!
Kura nu gotiņa būtu te īdējusi... :D
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #355 : Decembris 05, 2013 »

EzītisMiglā
Citāts
1) tas ir mazliet kas cits - ka viena vainas dēļ visi sekas pārceļas uz citiem. Bet tieši par pašu nāvi kā tādu. Tipa - "kas par lietu, kāpēc cilvēki nav nemirstīgi!" Par šo tādu uztraukumu nav kā par - "kas par lietu, Dievs nogalināja cilvēkus!"
1) nevis sekas, bet nāvessods par noziegumu.
2) cilvēks nav nemirstīgs bioloģisko sistēmu attīstības un dzīvības nodrošināšanas, kas norisinās ierobežotu resursu apstākļos, dēļ. Esmu to n-reizes deklarējis. IMHO stāsts par Dievu un Ādamu vienkārši antrpomorfi attaino esošo objektīvo lietu stāvokli un piedāvā savu primitivizētu un mitoloģizētu versiju. Taču šis mans viedoklis, netraucē troļļot mitoloģizēto versiju, uzrādot tajā pretrunas.

Citāts
2) tad vecākiem nevajadzētu iespringt, ja sīkais spēlējas ar sērkociņiem?
nevajag lietot jēdzienu dreifu, kā arī salīdzināt principiāli atšķirīgas lietas. Sērkociņi ir relatīvi nekaitīga lieta. Ja domāts ka berns, nesaprotot var pdedzināties - tad to var izdarīt arī pieaudzis. Un tas ir nieks. Tas nav iemesls nespēlēties ar sērkociņiem. Ja iet runa ka ar sērkociņiem var izraisīt ugusngrēku- tad ugunsgrēks ko izraisījis bērns ir tik pat ļauns un nepieļaujams, kā ugunsgrēks ko izaisa pieaugušais ar tiem pašiem sērkociņiem. Tu vienmēr esi putrojis šīs divas lietas - bērnam piedēvējis ugunsgrēka izraisīšanu, a pieaugušajam tīri antropomorfi, pēc noklusējuma, nemaz neesi pat pieļāvis domu par ugunsgrēka izraisīšanu. lai gan tieši par to iet runa cilvēka un Dieva sakarā - cilvēks, redz, nedrīks taisīt ugusngrēku ar sērkociņiem, bet Dievs, nevis drīkst rīkoties ar tiem, bet drīkst izraisīt ugusngrēku (ar identiskām sekām)  - bet tas esot OK, jo lai arī sekas tās pašas, toties autors ir labs...
kas, savā būtibā, ir nonsens.

Citāts
Svarīgi ir nevis zināt / nezināt metodes, bet gan zināt / nezināt, kāpēc un kad tās ir pielietojamas.
zināšanas un mācēšana nāk ar mācīšanos. taču nogalināt aizliegts principā. Tīri loģiski un intuitīvi saprotams - kapēc. Jo tas ir nelabojams ļaunums. Izņemot ja to dara Dievs. Pie kam. Arī tad tas IR nelabojams ļaunums. Un arī tas ir intuitīvi saprotams. Taču Dieva autoritāte saka ka tas ir labi, jo to saka Absolūtā autoritate. Tas arī ir vienīgā atšķirība starp cilvēka un Dieva rīcības vertējumu (atļauju/aizliegumu) kritērijiem.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • ateiste
« Atbilde #356 : Decembris 05, 2013 »

`dzīvības rašānās no nedzīvām lietām`

tā kā dzīvība tā pati organiskā ķīmija vien ir, neredzu tur nekādu problēmu.

`cilvēka rašanās no dzīvnieka`

ne jau cilvēka rašanās no dzīvnieka, bet vienas dzīvnieku sugas, homo sapiens, rašanās evolūcijas gaitā no citām sugām.

`Kurš gan to visu var ņemt pa pilnu!`

acīmredzot, vismaz pasaules akadēmiskajām virsotnēm iebildumu nav. runājot par kurām, starp citu hokinga `grand design` grāmata beidzot arī latviski. :)
http://www.tvnet.lv/izklaide/gramatas/488920-gramata_dievs_nav_nepieciesams_lai_izskaidrotu_visuma_rasanos

Ateists

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1504
« Atbilde #357 : Decembris 05, 2013 »

Labas ziņas! :D Tev vairs nav jāraksta tādas stulbības, jo tu vari nopirkt un izlasīt šo grāmatu!
http://www.tvnet.lv/izklaide/gramatas/488920-gramata_dievs_nav_nepieciesams_lai_izskaidrotu_visuma_rasanos

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #358 : Decembris 05, 2013 »

un? Tu esi gatavs likt derības, ka NEKAS no tā nav iespējams? Ko esi gatavs likt ķīlā?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42031
  • Ateists
« Atbilde #359 : Decembris 05, 2013 »

Ilārs, sīkāk par tām loģiskajām pretrunām plz. It sevišķi salīdzinājumā ar monoteistu loģiskajām pretrunām un galēji spekulatīvajiem pieņēmumiem :)
IP pierakstīta