Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ļaunuma cēlonis  (Lasīts 86275 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
Re: Ļaunuma cēlonis
« Atbilde #105 : Decembris 04, 2013 »

Masik,

meaning "to beat or spread out",

Es jau Tev norādīju, kur šis vārds ir paskaidrots Rakstos Ps. 104:2. Tā ir izpratne, kādā Bībele šo vārdu lieto. Tas, ka kaut kad sīrieši to lietojuši savā īpašā nozīmē ir tas pats, kā čangaļi lieto dažus latviešu vārdus savā nozīmē.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #106 : Decembris 04, 2013 »

Ilārs
Bet redzi, lai TO izdarītu - nepieciešams mainīt daudzus fizikālus un bioloģiskus likumus. Kaut vai massas inerci. Un ja šos likumus nemitīgi uztur un kontrolē Dievs, tas nozīmē to, ka Dievs MAINA, kaut vai uz īsu brīdi, pats savus dotos un uzturētos likumus!!! Starp citu, LAIKS arī pie tiem pieder. Pie kam šajos gadījumos notiek divkārša maiņa   - tiek veiktas izmaiņas, iegūts rezultāts, un pēc tam izmaiņas atmainītas atpakaļ. Proti - viena brīnuma gadījumā notiek divkārša Dieva lēmumu un Dieva dabas nomaiņa. Kas, savukārt, nozīmē to, ka Dievs nav pastāvīgs un nemainīgs.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42031
  • Ateists
« Atbilde #107 : Decembris 04, 2013 »

Ilārs

Vēl tāds sīkums: Ja dievs visu nepārtraukti uztur, tad tas nozīmē, ka dievs nav nekāds radītājs, radīt neko nespēj. Jeb citiem vārdiem - tas nozīmē, ka pasaule ir dieva organisms un mēs visi dzīvojam dievā iekšā jeb citādi sakot -  Ilārs ir panteists. 

Nu tb ja kāds uzbūvē automobili, kas nepārtraukti jāstumj, tad tas nav automobilis, bet rikša. Tb tad braucējs brauc nevis ar auto, bet ar to ``radītāju`` :)
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #108 : Decembris 04, 2013 »

Nē, tā nav - Dievs nav atkarīgs no radības un tajā iedibinātiem likumiem, bet tāpat kā viņš var likt ļaunumam kalpot ticīgajiem (piemēram, ateismam stirpināt manu ticību) tāpat viņš var likt dabas likumiem kalpot ticīgajiem ārpus parastās lietu kārtības, bet ne būtiski atšķirīgi no tā, ko Dievs dara parasti. Par to parunāsim citreiz. Man pašreiz daudz darba.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #109 : Decembris 04, 2013 »

Nē, Ctulhu, nesauc mani savā vārdā. Man tiešām nav laika, bet īsumā - Dievs ir atšķirīgs no radības, viņš pats nav radīts, bet viņš nav izolēts no radības, kā deisti domā. Kā viņš darbojas radībā, to uzturot, ir interesants jautājums, bet pašreiz man tiešām nav laika.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42031
  • Ateists
« Atbilde #110 : Decembris 04, 2013 »

Ilārs

``piemēram, ateismam stirpināt manu ticību``

Hehe, bet Tavs ticīgums atkal stiprina manu ateismu. Tā ka rezultāts ir zero, svētais gars neefektīvs?
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #111 : Decembris 04, 2013 »

Ilārs
Citāts
Es jau Tev norādīju, kur šis vārds ir paskaidrots Rakstos Ps. 104:2. Tā ir izpratne, kādā Bībele šo vārdu lieto. Tas, ka kaut kad sīrieši to lietojuši savā īpašā nozīmē ir tas pats, kā čangaļi lieto dažus latviešu vārdus savā nozīmē.
Joks jau tāds, ka TIE bībeles panti tika rakstīti tieši tad, kad sīrieši šo vārdu lietoja TAJĀ nozīmē. Un attiecīgi arī šo vārdu ierakstīja pēc tā nozīmes. Tas ka šodien šo vārdu varbūt vispār nelieto - tas vairs neko nenzīmē. Vārda nozīme atbilst tam laikam un tiem apstākļiem kad tika rakstīts orģināls, nevis izjeot no šodienas tradīcijām vai šodienas kosmoloģijas zinātnēm.
Ps - par to telts izplešanu. Tas ir tieši tā pati nozīmē kā raqia. Prpti - pasaule tiek zīmēta kā liela telts, kupols virs Zemes, kas atrodas kupola iekšpusē, ij par telti runājot - tur bija piezīmēts ka Dieva tronis atrodas šīs telts virsotnē. Ja mēs sekojam tavam paraugam, ij iedomājāmies telti kā palagu, kuru izstiepj uz visām pusēm (lai pielāgotos modernajai kosmoloģijai) - mums "kaut kur" pazūd telts virsotne, kas ir tieši tai pašā textā, ij attiecīgi arī Dieva tronis.....
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #112 : Decembris 04, 2013 »

Nē, tā nav - Dievs nav atkarīgs no radības un tajā iedibinātiem likumiem, bet tāpat kā viņš var likt ļaunumam kalpot ticīgajiem (piemēram, ateismam stirpināt manu ticību) tāpat viņš var likt dabas likumiem kalpot ticīgajiem ārpus parastās lietu kārtības, bet ne būtiski atšķirīgi no tā, ko Dievs dara parasti. Par to parunāsim citreiz. Man pašreiz daudz darba.
es nevienā mirklī te nerunāju par "radības likumiem". Bet gan par dabas un fizikas likumiem, kas esot objektīvi un nemainīgi. Ja Dievs TOS maina - tātad viņš maina pats sevi, jo tie esot daļa no Dieva. Ja tā nav, tad sanāk ka kaut kas pastāv ārpus Dieva un Dieva neesamība te neko nemaina.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #113 : Decembris 04, 2013 »

Hehe, bet Tavs ticīgums atkal stiprina manu ateismu. Tā ka rezultāts ir zero, svētais gars neefektīvs?

Nē, lieta ir tāda, ka viena un tā pati Dieva darbība vienam dod dzīvību, otram nāvi. Redzi, es klausos, kā Tu tici mūžīgajam dzinējam; ka entropija nav padarījusi mūžīgu matēriju nekustīgu, ka radioaktīvie elementi nav sabrukuši, lai gan, ja matērija ir mūžīga tiem, vajadzēja būt sabrukušiem utt. Tas manī rada pārliecību, ka ateisms ir iracionāla ticība neiespējamām lietām un stiprina manu ticību Dievam. Šī mana ticība man dod mūžīgu dzīvību. Bet Tev tagad Tavā prāta aptumsumā šķiet, ka es esmu muļķis un Tavs ateisms tiek stiprināts, lai palīdzētu padarīt Dieva darbu pie manis. Tā kā Dievs nekur nesteidzas, viņš paņems mani uz debesīm un tad, ja viņam labpatiksies, viņš ķersies arī pie Tevis, apskaidros Tavu prātu un neļaus vairs ticēt mūžīgajam dzinējam utt. Tā Dievs izmanto savu ķēdes suni velnu.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #114 : Decembris 04, 2013 »

Masik,

Dabas likumi nav daļa no Dieva. Filozofiski tas ir jautājums par indeterminismu un determinismu. To paskaidro mans iepriekšejais piemērs par Ctulhu ateismu un manu ticību. Paskaties arī Hokings, kā arī Einšteina un Bora diskusiju, kā arī starpību starp Ņūtona un kvantu fiziku.
IP pierakstīta

anonymous

« Atbilde #115 : Decembris 04, 2013 »

`Redzi, es klausos, kā Tu tici mūžīgajam dzinējam; ka entropija nav padarījusi mūžīgu matēriju nekustīgu, ka radioaktīvie elementi nav sabrukuši, lai gan, ja matērija ir mūžīga tiem, vajadzēja būt sabrukušiem utt.`

tā vēl nav nekustīga, un tie vēl nav sabrukuši.

`Paskaties arī Hokings`

jocīgi, ka piemini hokingu, kurš ir atklāti un detalizēti paskaidrojis, ka fizika un visuma izcelšanās nekādā veidā neprasa dieva esamību.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #116 : Decembris 04, 2013 »

Izskaidrojums vai sludināšana

Ļaunuma problēmu visskaidrāk ir formulējis pagānu filozofs Epikūrs, kurš dzīvoja kādus trīs gadsimtus pirms Kristus: “Dievs vai nu grib novērst ļaunumu, bet nevar; Vai Viņš var, bet negrib; Vai arī Viņš nedz grib, nedz var; vai arī grib un var. Ja Viņš grib, bet nevar, Viņš ir vājš – Un tāds Dievs nevar būt. Ja Viņš var, bet negrib, Viņš ir ļauns – Kas Dievam nepiedien. Ja Viņš nedz var, nedz grib, tad Viņš ir vājš un ļauns un tāpēc nav Dievs. Ja Viņš gan grib, gan var, kas ir vienīgais, kas piederas Dievam, no kurienes tad rodas ļaunums? Un kāpēc Viņš to nenovērš?”

Protams, tas ir pagāna jautājums. “Dievs” Epikūram nav Israēla Dievs. Tas ir pagāna izaicinājums Dievam. Vai kristietībā atrodama atbilde? Patiesībā ir. Bībele šo atbildi ir zinājusi tūkstošiem gadu, bet atbildes lielākā daļa dažu pēdējo gadsimtu laikā ir vienkārši aizmirsta vai noliegta! Tas, kam senbaznīca un viduslaiku baznīca ticēja, ko mācīja un no kā dzīvoja, tas, ko tā caur Reformāciju saglabāja nemainīgu un nostiprināja, to Apgaismības laikmets līdz ar daudz ko citu atmeta kā nederīgu. Šo zaudējumu mēs tā arī nekad neesam atguvuši. Ciešanu mīkla joprojām ir mīkla bez atbildes. Taču mums ir atbilde. Ciešanas nav tikai mīkla. Bībele atzīst gan ciešanu mīklu, gan bijību ciešanu priekšā. Taču Bībelei ir kas vairāk, ko sniegt cilvēkiem, nevis tikai tukšas frāzes, kuru nozīme no biežās lietošanas kļuvusi pavisam bezsaturīga. Mums ir atbilde uz ciešanu problēmu – un tā ir konkrēta palīdzība, kuru Dievs mums sniedz tā, ka pat ciešanās varam teikt sevi laimīgus.

Mums ir atbilde. Bet Epikūra jautājums neparedz atbildi. Jautājums, ko uzdod Epikūrs, vēlas izskaidrojumu un intelektuāli apmierinošu atskaiti. Ja kādam šķiet, ka jautājums paredz atbildi, tās ir tikai iedomas. Jautājums ir lepns un pašapmierināts – lepns, ka izdevies formulēt neatrisināmu problēmu, pašapmierināts, ka izdevies sašūpot paša Dieva troni. Šādi jautājumi nesauc uz Dievu pēc palīdzības, bet gaida pazemīgu, pakalpīgu Dieva taisnošanos uz apsūdzēto sola. “Ļauna un laulības pārkāpēju cilts meklē zīmes, un viņai nekāda cita zīme netiks dota kā vien pravieša Jonas zīme” (Mt. 12:38).

Jautājumi, uz kuriem grib saņemt atbildes rakstāmgalda teologi un filozofi, ignorē Dieva vārdu, tā īpatnējo darbību. Ir daudz mīklu, kuras Bībele neizskaidro. Taču Bībele sludina. Tā sludina, stiprina, palīdz, mierina, pacilā un ļauj mums “baudīt, ka Tas Kungs ir labs”! Bībele nesniedz mums spekulācijas, bet uzvaru! Un izrādās, ka tur, kur filozofi veltīgi meklē zīmes, Jēzus tās čukst Saviem bērniem ausī. Jēzus norāda un atklāj mums Savas mīlestības un spēka zīmes – zīmes, kas paliek apslēptas citiem. Es nedomāju, ka uz jautājumu par ciešanām Dievs liegtu mums atbildi. Drīzāk šķiet, ka ciešanu dziļākais noslēpums cilvēka prātam nav aptverams. Bet vēl būtiskāk ir tas, ka izskaidrojumi nenieka nepalīdz! Kad stāvi pie dzīvesbiedra kapa vai sava bērna slimības gultas, vai tev palīdzētu ciešanu problēmas izskaidrojums? Tādos brīžos izskaidrojumi ir ne tikai nederīgi, bet pat  pretīgi.

Protams, ka cilvēki ir nepateicīgi. Vispirms viņi triumfējoši iebāž savus jautājumus kristietībai degunā, pieņemot, ka tā nevarēs atbildēt. Un, kad kristietība neuzbāzīgi norāda, ka dažas atbildes tajā ir rodamas, tad jautātājs vīzdegunīgi nosprauslājas, ka tās pilnīgi droši ir iepriekšzināmas, spekulatīvas un bezsirdīgas.  Bet Svētie Raksti koncentrējas uz to, kas tiešām palīdz: atsvabinošu un konkrētu Dieva mīlestības sludināšanu. Un tā kļūst saprotama tikai tam, kas pazīst Jēzu kā Pestītāju! Kristietībā nav slepenu, apslēptu zināšanu, kas pieejamas tikai īpaši iesvētītajiem: visa kristietības atklāsme ir atklāta un visiem aizsniedzama. Tomēr mēs bieži stāvam “ļauna un laulības pārkāpēju cilts” priekšā, un mums nav atbildes uz jautājumu par ciešanām, ko tā pieprasa. “Noslēpumainās lietas visas pieder Tam Kungam, mūsu Dievam, bet atklātās lietas mums un mūsu bērniem mūžīgi..” (5. Moz. 29:29). Tomēr arī atklātajās lietās ir pietiekoši daudz pasacīts,  un Bībele pārliecinoši runā par to tā, lai kristieši varētu teikt sevi laimīgus pat ciešanās.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #117 : Decembris 04, 2013 »

Anonīmais,

Kapēc Tu domā, ka uzskatu, ka Hokings kļūdās visos jautājumos? Būtībā viņš labi saprot problēmu un tādēļ, meklējot glābiņu, pēdējā laikā ir pieķēries multiversa teorijai. Bet tā tikai atvirza problēmu soli tālāk. Pat Ctulhu to saprot, tāpēc savu ticību klaji neafišē.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #118 : Decembris 04, 2013 »

Masik,

Dabas likumi nav daļa no Dieva. Filozofiski tas ir jautājums par indeterminismu un determinismu. To paskaidro mans iepriekšejais piemērs par Ctulhu ateismu un manu ticību. Paskaties arī Hokings, kā arī Einšteina un Bora diskusiju, kā arī starpību starp Ņūtona un kvantu fiziku.
Kvantu fizika neanulē Ņūtona fiziku, starp citu. Un VRT neanulē Ņūtona fiziku. Tās viena otru papildina un Ņūtona fizika ir vispārīgo likumu speciālgadījums.
Taču tu novirzies no tēmas, atkal ar siloģismiem. Cilveku atklātās fizikas likumsakarības ir likumi, kurus atklājuši cilvēki. Tādas nu ir tās likumsakarības. Un šīs likumsakarības ir nemainīgas gan realitātē, gan teoloģiski tām būtu jābūt nemainīgām, ja vien Dievs ir nemainīgs. Taču teoloģijā ir sastopamas vietas, kur bez jebkādiem pierādījumiem vāvuļots par šo likumu izmaiņām. Tā ir pretruna. Pie kam nevis dabas likumos, bet gan pašā teoloģijā, jo likumu nemainība tur definēta kā Dieva patstāvības un nemainības funkcija, bet izmaiņas pasniegtas kā psiholoģisks Dieva varenības apliecinājums lai cilvēkiem iedvesu psiholoģiskas bailes un bijāšanu. Diemžel viens izslēdz otru. Un abi kopā rada iekšējas pretrunas ja tiek apvienoti vienā premissā.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #119 : Decembris 04, 2013 »

Ilārs
Citāts
“Dievs vai nu grib novērst ļaunumu, bet nevar; Vai Viņš var, bet negrib; Vai arī Viņš nedz grib, nedz var; vai arī grib un var. Ja Viņš grib, bet nevar, Viņš ir vājš – Un tāds Dievs nevar būt. Ja Viņš var, bet negrib, Viņš ir ļauns – Kas Dievam nepiedien. Ja Viņš nedz var, nedz grib, tad Viņš ir vājš un ļauns un tāpēc nav Dievs. Ja Viņš gan grib, gan var, kas ir vienīgais, kas piederas Dievam, no kurienes tad rodas ļaunums? Un kāpēc Viņš to nenovērš?”

Mums ir atbilde.

kaut kā nesanāca atrast tavā vāvuļošanā pat mājienu uz šo atbildi. ēmmm.... protams, izņemot  to ka tu visādi caur liriku mēģināji nodefinēt ka tieši JAUTĀJUMA UZDEVĒJI ir vienkārši slikti cilvēki, kuri pelnījusi ciešanas, un cilvēki kas izgajuši caur ciešanām apmierinās ar Epikūra jautājumu apgalvojuma formātā - Viņš gan grib, gan var, kas ir vienīgais, kas piederas Dievam - ij kapēc tad pasaulē ir tas ļaunums, kas ir pretrunā ar šo gribēšanu un varēšanu - tas tiek vienkārši ignorēts, liekot uzsvaru uz cerību, ka tomēr grib un var un ka tā ir vienīgā cerība uz happy endu.
Tb - apgalvojums par atbildes esību ir nepatiess un publiku apzināti maldinošs! FUI, Ilārs!
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu