Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ļaunuma cēlonis  (Lasīts 87318 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7555
Re: Ļaunuma cēlonis
« Atbilde #90 : Decembris 04, 2013 »

Ir ļaunums - tāpēc ir šādas iestādes

Pilnīgi pareizi! Tikpat nepieciešama kā cietums ir arī mūžīgais cietums.

Kas attiecas uz zinātnes teorijām un iespējām, tad jūs to droši vien zinat labāk, lai gan tas viss vēl būtu jāpierāda, tāpat sapļāpāt jau var visu ko. Es varu tikai paskaidrot, ko Raksti saka. Katrā ziņā tas nebija kaut kāds ciets zemes apvalks, par ko te Masiks runā, bet izplatījums. Domāju, ka tie varēja būt ūdens tvaiki, kas uz zemes veidoja siltumnīcas apstākļus. Varbūt arī tā nebija. Mani šis jautājums pārāk nenodarbina. Kad būs kāds brīvs brīdis papētīšu vairāk.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42039
  • Ateists
« Atbilde #91 : Decembris 04, 2013 »

Ilārs

``Tikpat nepieciešama kā cietums ir arī mūžīgais cietums.``

Nepareizi, cietumi vispār ir nepieciešami tikai tāpēc, ka mēs vēl neprotam noziedzniekus ārstēt.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #92 : Decembris 04, 2013 »

Masik,

Tie ir viduslaiku aizspriedumi, kurus Tu te citē. Ebreju vārds raqi'a pareizāk ir tulkojams kā izplatījums. Pastāv uzskats, ka pirms lielajhiem plūdiem zemi apņēma neredzams "tvaiku apvalks" jeb biezs ūdens tvaiku slānis, kas aizturēja kosmisko radiāciju un radīja uz zemes vienmērīgus klimatiskos apstākļus. Šķiet, ka tad, kad šis apvalks kā lietus nolija pār zemi, radās grēku plūdi.

A gadījumā paša vārda ragia lietošana nebija bronzas laikmenta aizspriedums? Esmu interesējies ko nozīmē šīs vārds. Un tas tieši to arī nozīmē, ko krievu bībelē apzīmē kā "ņebesnaja tverģ" - cieta doba puslode no kapara, kas nošķir plakano zemi no ūdeņiem kas ir VIRS kupola. Palasi, palasi vēl reiz kārtīgi Genesis. Augšējie ūdeņi nav debesu jums, bet gan ar debesu jumu tiek atgadīti no apakšējiem un no Zemes.

Pie kam. Ūdens daudzums, kāda kilometra biezumā, arī tvaiku veidā būs gaismas necaurlaidīgs, izrietoši  - ideālie apstākļi, kādi itkā bija pirms Greku Plūdiem, ņemot vērā nenormālo spiedienu un tumsu - nebūs īsti piemēroti dzīvošanai, ja pieņemam ka debesu jums bija no ūdens tvaika. Da ij tad nav skaidrs - kas tās tādas par debesu slūžam, pa kurām tika noragnizēta zemes applūšana?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #93 : Decembris 04, 2013 »

Ilārs, bet tad sanāk, ka ``vispārējā`` dieva darbība nav vajadzīga, jo fizika jau darbojas pati par sevi, to neviens ``nebīda``.

Fizika nedarbojas pati par sevi, tādas lietas vispār nav, kas rodas pati no sevis un darbojas pati no sevis. Dievs uztur šo pasauli un tās likumus un tik ilgi kamēr Dievs to dara tas viss eksistē. Ja viņš to vairs nedarītu, viss sabruktu.

Savukārt īpašā dieva darbība tad būtu ``brīnumi``, kurus nenovērojam.

Nē, īpašā Dieva darbība notiek ticīgajos šķīstot viņu samaitāto dabu un mācot darīt labus darbus.

Nu un kur svētā gara darbs neticīgajos? Viņam ``slabo``?

Neticīgos dresē velns un viņa vecmāte.

Nuja, es jau arī Tev prasīju - ir dievs robots vai nav?

Nav, robots ir radīts, Dievs nav radīts. Bet pēc būtības, ja es Tevi pareizi saprotu, Tev varētu daļēji būt taisnība. Vispār arī Tavs mērķis ir kļūt par robotu. Paskaties to lekciju, tur un nākosāqjās divās ir paskaidrots, kādēļ Tev nekas nesanāks. 
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #94 : Decembris 04, 2013 »

Kā tad, Masik, nevis noziedznieki, bet tiesībsargājošās institūcijas ir ļaunuma radītājas.
Tavuprāt, tevis piesauktā un Belcebula pārvaldītā vieta ir kūrorts? Jeb pati par sevi tā ir ļauna vieta? Atbildi, lūdzams vienkārši un īsi  -tā vieta ir LABA vai SLIKTA? PAredzēta kā LABA vai SLIKTA? Tā būs LABA vai SLIKTA tikai izejot no publikas kas tur atradīsies vai neatkarīgi no personām kas tur ir? Un kurš, naher, to radīja? Tā radās pati no sevis, jeb to varēja radīt tikai tas, kam ir radīšanas spējas?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #95 : Decembris 04, 2013 »

Masik,

Daudz kas nav skaidrs, tas tiesa.

Ebreju valdodā debesis tiek sauktas šamajim, kas ir atvsinājums no vārda majim - ūdens. Burtiski šamajim nozīmē ūdeņains vai ar ūdenim līdzīgu dabu.

Savukārt vārds raqia kaut ko tādu, kas ir izplatīts vai izplests. Tas ir cēlies no vārda raqa - izplatīts, izveidots no kaut kā cita. Piemēram, Ps. 104: 2 - "Tu izplet debesis kā telts segu".  Luters cietumu, spēku un stiprību šeit attiecina uz Dieva vārdu, ar kuru tas rada un uztur debesis. Tā Dievs ar savu vārdu izpleš debesis. Luters arī domā, ka ūdeņi te varētu būt mākoņi, bet viņš atzīst, ka Mozus runā arī par ūdeņiem, kas ir virs velves. "Tādēļ" - saka Luters - "man šeit jāsavalda savas domas un jāpiekrīt Dieva vārdam, kaut arī es to nesaprotu." Kad man būs brīvāks laiks, atgriezīsimies pie šā jautājuma. Varam uztaisīt atsevišķu diskusiju, bet pašreiz nav laika.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #96 : Decembris 04, 2013 »

Ilārs

``tādas lietas vispār nav, kas rodas pati no sevis un darbojas pati no sevis.``

Ir. Visums.

Te ir tā vecā lieta - arī jūsējie postulē lietu, kas darbojas pati par sevi - dievu. Tātad arī jūsējie atzīst, ka tādas lietas ir iespējamas :)
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #97 : Decembris 04, 2013 »

Ilārs

``Neticīgos dresē velns un viņa vecmāte.``

Tad sanāk, ka šie stiprāki par svēto garu?
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #98 : Decembris 04, 2013 »

Citāts
Fizika nedarbojas pati par sevi, tādas lietas vispār nav, kas rodas pati no sevis un darbojas pati no sevis. Dievs uztur šo pasauli un tās likumus un tik ilgi kamēr Dievs to dara tas viss eksistē. Ja viņš to vairs nedarītu, viss sabruktu.
Šāds apgalvojums, starp citu, nozīmē to, ka nav iespējami nekādi fizikāli un pārdabiski brīnumi. Sākot ar Zemes, Mēness,Saules apstāšanos un beidzot ar Sarkanās jūras ūdeņu pašķiršanu. Ibo - tie nav iespējami pasākumi izejot no esošajiem dabas un fizikas likumiem. Savukārt ja tie nestrādā paši par sevi bet tos nemitīgi uztur Dievs, tad izejot no Dieva nemainīguma tēzes - arī šie likumi un to darbība nevar tikt mainīta. Pretējā gadījumā mums jāsamierinās ar laikā un apstakļos mainīgu Dievu, kā arī ar mainīgā Dieva mainīgajiem lēmumiem.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #99 : Decembris 04, 2013 »

Ilārs

Nepareizi, mans mērķis ir kļūt par racionālu aģentu, nevis par robotu - ja ar robotu saprotam neadaptīvu ārēji programmētu sistēmu.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #100 : Decembris 04, 2013 »

Ctulhu,

Nu jā, par to jau esam runājuši, ka Tu Dievu aizstāj ar visumu, matēriju utt. Tā ir liela kļūda arī no filozfijas viedokļa, kas patiesībā nozīmē, ka ateisms ir sava veida panteisms, proti, dabas dievišķošana.

Nē, nav stiprāki. Svētais Gars vienkārši viņos nav un neko nedara, bet Dievs viņus uztur un arbojas saskaņā ar vispārējo dabas kārtību. Neticīgajos Dievs saglabā izvēles iespēju, bet viņš neko nedara tādā viedā, kas liktu cilvēkam izvēlēties ļaunu. Ļaunie darbi arvien izriet no cilvēka samaitātās dabas un grēcīgajām nosliecēm (Gal. 5:19; Rom. 7:5). Tas, kas darbojas šādā ļaunā veidā nepaklausības bērnos, ir  nevis Dievs bet Sātans (Ef. 2:2). Kopīgs ar bezdievjiem atdzimušajiem ir tas, ka Dievs uztur un pasargā viņu dabiskos spēkus un prāta spējas. Bet pāri un blakus šai vispārējai darbībai, Svētais Gars ar īpašām darbībām apgaismo prātu, atjauno sirdi, un panāk to, ka ticīgie vēlas un dara to, kas ir patīkams Dievam (1. Tim. 4:10).

Atgriežoties pie jautājuma par pirmcēloņiem un sekundāro darbību, jāsaka, ka sekundārā darbība pati par sevi bez Dieva var darboties tikai kā trūkums, kļūda vai nepietiekamība un šīs lietas savukārt nevar attiecināt uz pirmcēloni.

Šo jautājumu ir vieglāk saprast, izmantojot Augustīna piemēru par klibu cilvēku. Klibu cilvēku raksturo gan viņa spēja kustēties, gan tas, ka viņš kustās klibojot. Pēdēja ir zināms kustību defekts. Šā cilvēka spēja staigāt ir saistīta ar velkošo spēku, no kura tomēr nerodas klibošanas defekts. Defekts ir saistīts ar kājas bojājumu. Tieši tāpat kā velkošais spēks joprojām liek klibai kājai kustēties, neraugoties uz tās klibumu, Dievs joprojām uztur dabu tādu, kāda tā ir, ar visiem tās trūkumiem.

Atbildot uz iebildumu, ka otršķirīgie cēloņi nedarbojas bez primārā cēloņa, jāsaka, ka patiešām sekundārie cēloņi ir atkarīgi no pirmcēloņa, bet vienmēr tas nenotiek vienādi. Pirmcēloņi saskan ar otršķirīgiem cēloņiem ne tikai tos uzturot, bet arī tos atbalstot un sekmējot to darbību. Turpretī ļaunos darbos, lai gan pirmcēlonis uztur dabu, tas tomēr neatbalsta gribu, kas darbojas pret Dieva gribu un viņa iedibināto kārtību.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #101 : Decembris 04, 2013 »

Ilārs
The original word raqia is derived from the root raqa ( רקע), meaning "to beat or spread out", e.g., the process of making a dish by hammering thin a lump of metal.[3][5] Raqa adopted the meaning "to make firm or solid" in Syriac, a major dialect of Aramaic (the vernacular of Jesus) and close cognate of Hebrew.[3]

proti- nevis vienkārši "izplest", bet gan izdauzīt, izplest puslodes katlu, spaini no plakanas kapara plāksnes. Tas ir nelāgs niķis izraut pāris vārdus no konteksta un uz tiem būvvēt siloģiskus secinājumus. 
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #102 : Decembris 04, 2013 »

Ilārs

`` ka ateisms ir sava veida panteisms, proti, dabas dievišķošana. ``

Bet es jau šo kļūdu kāreiz neizdaru, tas ir nepersonificēju un attiecīgi nedievišķoju realitāti.

``Svētais Gars vienkārši viņos nav un neko nedara, ``

Nu par to jau arī jautājums - vai ``slabo`` viņam tur būt un darīt? Jaudas nepietiek vai kas par lietu?

``bet viņš neko nedara tādā viedā, kas liktu cilvēkam izvēlēties ļaunu``

Kā nu tur bija ar to pašu ``sirds nocietināšanu`` un pavēli upurēt savu dēlu citā stāstā?

``Tas, kas darbojas šādā ļaunā veidā nepaklausības bērnos, ir  nevis Dievs bet Sātans``

Man liekas, ka Ilāram ir laiks pārlasīt bībeli, kur dievs nocietina sirdis, iedvesmo karus, liek upurēt cilvēkus.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #103 : Decembris 04, 2013 »

Ilārs
Citāts
Luters cietumu, spēku un stiprību šeit attiecina uz Dieva vārdu, ar kuru tas rada un uztur debesis. Tā Dievs ar savu vārdu izpleš debesis. Luters arī domā, ka ūdeņi te varētu būt mākoņi, bet viņš atzīst, ka Mozus runā arī par ūdeņiem, kas ir virs velves. "

Mēs jau laikam runājam par Dievu, nevis par Luteru, viņa domām un uzskatiem par to kā viņaprāt Dievam būtu jārīkojas?
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #104 : Decembris 04, 2013 »

ka nav iespējami nekādi fizikāli un pārdabiski brīnumi

Vispār jau brīnumi nav nekas īpašs, kaut kas tāds, ko Dievs nedarītu parasti. Par brīnumiem mēs tos saucam tikai tādēļ, ka Dievs šajos gadījumos kaut ko dara ātrāk vai vairāk, nekā viņš dara parasti vai arī bez prasto lietu starpniecības. Piemērs, Dievs parasti lieki vīnam rasties noteiktā veidā caur vīna koku, kas uzsūc no zemes ūdeni un tad saules gaisma un vēlāk rūgšanas process kāda gada laikā dod vīnu. Bet kāzās Kānā Kristus vienā mirklī dod to, ko viņš parasti dod gada garumā. Viņ'\s dara savu parasto darbu, tikai šoreiz to dara ātrāk un bez vīna koka un saules starpniecības.
IP pierakstīta