Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ļaunuma cēlonis  (Lasīts 86200 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42031
  • Ateists
Re: Ļaunuma cēlonis
« Atbilde #45 : Decembris 03, 2013 »

Ilārs

``Mums arī nav jābaidās, ka jaunajā pasaulē var notikt jauna krišana un viss atkal sāksies no gala, jo šeit, šajā grēka pasaulē, mēs jau labprātīgi esam atteikušies no grēka uz mūžīgiem laikiem un nākamajā pasaulē mēs ļaunumu vairs neizvēlēsimies!
``

Re, cik interesanti! A kur bija problēma uztaisīt brīvas būtnes tā, lai tās tūlīt pēc uztaisīšanas ``atteiktos no grēka``? Jeb dievs nezina, kādai jābūt to strukturai un var pie šīs struktūras tikt tikai ar empīrisku metodi? Tad jau dievs nav nekāds viszinātājs.

``Taču tā būtu vardarbība pret dievišķā tēla cieņu un atbildību ikvienā grēciniekā, un tad cilvēki vairs nebūtu cilvēki. ``

Joprojām interesanti. Tu saki, ka ārstēt psihiskus slimniekus piespiedu kārtā nedrīkst?

``Viņš radīja laba un ļauna atzīšanas koku. Dievs radīja čūsku.``

Pavisam interesanti. Novietojam bērnudārzā skapīti ar heroīna tabletēm un klāt pieliekam daiļrunīgu narkodīleri. Just for fun, experimentam... OK, tad Mengele un Rašers arī bija mīlestības etaloni...
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #46 : Decembris 03, 2013 »

Also Ilāra teksts /Today at 05:21 pm/ ir tipisks piemērs, kā manipulatīvi ``noenkurot`` cilvēkus, redzama zināma pieredze un pat varētu teikt profesionalisms tādu tekstu veidošanā.

Cik tas ir ētiski - lai domā Ilārs pats...

Tb šeit no tā nekāds ļaunums necelsies, bet šādi apstrādāt nesagatavotus cilvēkus ir, nu ne pārāk labs darbs.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #47 : Decembris 03, 2013 »

Starp citu, ja atmet nost bērnišķīgo mitoloģiju, jēdzienus par pārdabiskiem spēkiem un līdz ar to absolūtiem radītājiem, tad šeit aprunātā problematika pat izraisa zināmu interesi.

Tā būtībā ir tā saucamā FAI problēma

http://en.wikipedia.org/wiki/Friendly_artificial_intelligence

kas ļoti īsi nozīmē uzdevumu radīt tādu mākslīgo intelektu, kas

1) kā minimums -  neapdraud pašus radītājus un to vidi
2) kā optimums - sadarbojas ar sevis radītājiem.

Pie Ilāra augstāk minētajām tēzēm var piebilst, ka ``paklausīgums`` ir aplams koncepts, jo īsts intelekts vienmēr būs suverēns, paklausīgs tiešām var būt tikai robots.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
« Atbilde #48 : Decembris 03, 2013 »

Ctulhu
Robots arī var būt suverēns. Ar pilnīgi autonomu algoritmu un barošanu. Nu, piemēram, pietiekoši advancēts irobots-putekļu sūcējs kādā pamestā un absolūti nelietotā vecā rūpnīcas korpusā. Nu viņš tur šiverēsies, nosacīti mūžīgi, un sava algoritma ietvaros, nodrošinās tukšās un mirušās telpās to, ko mēs saucam par dzīvību.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Krista

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 1025
« Atbilde #49 : Decembris 03, 2013 »

Ar pakalusību teisti saprot "lojalitāti".

Nezinu kas to teica, bet - ja cilvēki iemācītos saprast vārdu nozīmi, atkristu 70% visu nesaskaņu.

Likumpaklausība, par piemēru, arī ir "aplams koncepts"?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #50 : Decembris 03, 2013 »

Krista, protams, akla likumpaklausība ir aplama, sk. Nirnbergas prāvu, kurā nonāca pie secinājuma, ka pavēle (paklausība likumam) nevar būt attaisnojums kara noziegumam.

IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #51 : Decembris 03, 2013 »

Un kas tā tāda lojalitāte? Piemēram, ja būtne, ar ko es sadarbojos, pēc manas saprašanas dara muļķības, tad es a) pasaku to tai būtnei un ja tā turpina darīt muļķības tad b) pieņemu mērus lai to apturētu. Nu vai arī tā būtne mani pārliecina, ka tās nav vis muļķības, bet es esmu nekompetents.
IP pierakstīta

Krista

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #52 : Decembris 03, 2013 »

Lai tu varētu eksistēt (uzturēt savu diskursu) tu esi spiests visu laiku apelēt pie galejībām, pārspīlējumiem, hiperbolizējumiem.

Lojalitāte ir lojalitāte. Un Tu pat nevari sadarboties, ja neievēro /neesi lojāls/ kaut kādiem bāzes noteikumiem. Absolūta suverenitāte ir delūzija.
IP pierakstīta

anonymous

« Atbilde #53 : Decembris 03, 2013 »

kaut kāda kopēja protokola vai noteikumu ievērošana jau nu galīgi nav tas pats, kas lojalitāte vai paklausība kādai personai, organizācijai idejai vai vēl kam vai kādam.
IP pierakstīta

Krista

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #54 : Decembris 03, 2013 »

Mani neinteresē jūsu mūžīgā analoģija ar šauru sciences komūnu no komiksiem. Sabiedrība tā nestrādā.

Un galejību pretstatīšana - akla, verdziska paklausība (kādu teisti ne sludina, ne piekopj)  VS uz protokola balstīta sterila lietišķa laboratorija - vēl mazāk.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #55 : Decembris 03, 2013 »

Krista, nuja, sadarbība ir sekas no vienošanās. Noteikumus izdomā pašas saprātīgās būtnes un par tiem vienojas.
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #56 : Decembris 03, 2013 »

Krista, ja sabiedrība nestrādā kā scientce community, tas parāda, ka sabiedrībā ir ko uzlabot.

``uz protokola balstīta sterila lietišķa laboratorija``

Jā, tieši šajā virzienā.
IP pierakstīta

Krista

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #57 : Decembris 03, 2013 »

Saprātīgas būtnes nepiedzimst uzreiz saprātīgas un būt lojāiem kaut kādiem kategoriskiem imperatīviem, ko tiem diktē kāds - tām ir neizbēgamība.

bet es jau neliedzu pasapņot par saldu sciences anarhiju, kur visi suverēni, saprātīgi un bla, bla, bla...
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #58 : Decembris 03, 2013 »

Krista, bet kad audzina bērnus - jo vairāk skaidrojuma un jo mazāk ``imperatīvu``, jo labāk, vai ne?
IP pierakstīta

anonymous

« Atbilde #59 : Decembris 03, 2013 »

`akla, verdziska paklausība (kādu teisti ne sludina, ne piekopj)  VS uz protokola balstīta sterila lietišķa laboratorija`

kā nu kuri teisti. protams, ka ir intelektuāli pieaugušāki cilvēki, kas tādu ne sludina ne piekopj, bet pilnībā pietiek tādu, kas `tā stāv rakstīts` uztver burtiski, negrozāmi un tieši tik dogmatiski. un vispār, šis tomēr ir gadījums, kur (ok, vismaz man) viena no šīm galējībām izklausās daudz, daaaudz labāk par otru...
IP pierakstīta