Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Ateists un Staļinisma dievināšana roku rokā?  (Lasīts 9817 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 14581
  • nakriškānis
Re: Ateists un Staļinisma dievināšana roku rokā?
« Atbilde #135 : Decembris 06, 2013 »

cthugha
Bet tad jāsecina, ka arī 1941. un 1949. gada deportācijas nav genocīds, jo nav deliberately mērķa panākt izsūtīto bojāeju...
vai to var pietiekoši droši apgalvot? Savulaik čečenus aizvāca no kaukāza uz kautkādu nekurieni kazahstānā (absolūti bez kāda mērķa tiem nodrosināt iztiku vai dzīves vietu) vai kaut kur vēl, taču vietu atbrīvoja nevis jaunam kara teātrim, bet gan pilsoņiem no krievijas. Ir pamats domāt ka Latvijā pēc teritorijas attīrīšanas no nacionālā elementa, īstos "āriešus" vienkārši nepaspēja iemitināt, jo sākās domstarpības ar rietumu fīreri.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7832
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #136 : Decembris 06, 2013 »

a_masiks
Čečenu aizvākšanai bija pamats, nav gluži tā, ka viņus par smukām acīm...
IP pierakstīta
Izveido pats savu hokeja komandu:

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 42217
  • Ateists
« Atbilde #137 : Decembris 06, 2013 »

Masiks, MJ, cik es zinu, tad Baltijas valstu iedzīvotāju deportācijas bija vienkārši potenciālās karadarbības zonu tīrīšana, nu un protams, darbaspēka sagāde.
IP pierakstīta

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #138 : Decembris 06, 2013 »

a_masiks
Čečenu aizvākšanai bija pamats, nav gluži tā, ka viņus par smukām acīm...
nu tak latviešu nacionālburžujus un kulakus tāpat...
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

a_masiks

• Atslēdzies Atslēdzies
  • nakriškānis
« Atbilde #139 : Decembris 06, 2013 »

Ctulhu
Darbaspēka sagāde nozīmētu to ka viņus samitinātu pa rūpnīcām, kuras toreiz bija visas PIRMS Urālu kalniem. Es drīzāk piekristu domai ka šos nedrošos elementus izmitināja nekurienes vidū, Sibīrijā, lai šo reģionu vismaz piespiedu kārtā apgūtu, un tas nebūtu resursiem bagāts tuksnesis ar iedzīvotāju blīvumu 0,01 uz kvadrātkilometru.
IP pierakstīta
I'm fine, blya!
Ja ticīgs es būtu

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #140 : Decembris 06, 2013 »

Masiks, nuja, pirmais vilnis uzceļ lēģeri (60% iet bojā), otro vilni tajā lēģerī iebāž un viņi cērt mežu, būvē ceļu līdz ostai, pēc tam cērt un transportē mežu, iegūst izrakteņus utt.
IP pierakstīta

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #141 : Decembris 06, 2013 »

Ctulhu
Citāts
Masiks, MJ, cik es zinu, tad Baltijas valstu iedzīvotāju deportācijas bija vienkārši potenciālās karadarbības zonu tīrīšana, nu un protams, darbaspēka sagāde.
Darbaspēka sagāde nosacīta - diez vai deportētie (nejaukt deportācijas ar sroku Gulagā, tas NAV viens un tas pats) svešumā, sūdīgos bāzes apstākļos strādātu efektīvāk nekā dzimtajās ārēs?

a_masiks
Citāts
Nu latviešu buržujus un kulakus vairāk uz potenciālu aizdomu pamata. A vot čečenu gadījumā tur tā priekšvēsture ir drusku cita:
http://army.armor.kiev.ua/hist/chechna-20-41.shtml
http://army.armor.kiev.ua/hist/chechna-41-43.shtml
Negribu apgalvot, ka tas viss ir balta patiesība un ka tur nav NE GRAMA propagandas, bet pieņemt zināšanai šo materiālu ir must have.
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #142 : Decembris 06, 2013 »

`Ja brauci mācīties, redzēt pasauli, meklēt piedzīvojumus utml., tad nē. Bet ja brauci peļņā tāpēc, ka Latvijā palikt bija bezcers - tad jā, Tu sanāc `nogenocidēta`...`

teiksim tā, manā gadījumā `braukt mācīties` bija viena medaļas puse, otra bija `palikt latvijā bija bezcers` - lv izglītības kvalitāte  tomēr nekotējas, salīdzinot ar eiropu. bet nu jebkurā gadījumā, pat ja es skaitos `nogenocidēta` latvijai, es tāda neesmu eiropai un pasaulei, un tieši tas man ir no svara.

`Btw, priekš cilvēka, kas ir prom jau 8 gadus, Tu vismaz rakstos esi saglabājusi ļoti labu latviešu valodu...`

paldies. :) rakstos jau tas nav tik grūti.

tas_pats

« Atbilde #143 : Decembris 06, 2013 »

Ctulhu
Citāts
Darbaspēka sagāde nosacīta - diez vai deportētie (nejaukt deportācijas ar sroku Gulagā, tas NAV viens un tas pats) svešumā, sūdīgos bāzes apstākļos strādātu efektīvāk nekā dzimtajās ārēs?

a_masiks
Citāts
Nu latviešu buržujus un kulakus vairāk uz potenciālu aizdomu pamata. A vot čečenu gadījumā tur tā priekšvēsture ir drusku cita:
http://army.armor.kiev.ua/hist/chechna-20-41.shtml
http://army.armor.kiev.ua/hist/chechna-41-43.shtml
Negribu apgalvot, ka tas viss ir balta patiesība un ka tur nav NE GRAMA propagandas, bet pieņemt zināšanai šo materiālu ir must have.
Hmzs, jūs tagad apspiežat, ko jūs darītu, ja spētu ieviest Latvijā ateistisku režīmu? :) Vai ko vajadzētu darīt Latvijas ateistiskajam dižvadonim? Vai arī ko ateists Džūga izdarīja pareizi un ko nepareizi? (es laikam esmu izkritis no tēmas)
IP pierakstīta

cthugha

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 4344
  • ateiste
« Atbilde #144 : Decembris 06, 2013 »

cik man zināms, latvijā nav nekāda reliģiska režīma, ko būtu jāmaina vai jāatceļ. par spīti atsevišķiem pasistiem tipiem valdībā, latvija ir normāla, sekulāra valsts.

MJ

• Atslēdzies Atslēdzies
  • sirdī vēsturnieks
« Atbilde #145 : Decembris 06, 2013 »

tas_pats
Citāts
Hmzs, jūs tagad apspiežat, ko jūs darītu, ja spētu ieviest Latvijā ateistisku režīmu? :) Vai ko vajadzētu darīt Latvijas ateistiskajam dižvadonim?
Vai tad vēstures analīzi no nākotnes plāniem vairs nekādi nemākam atšķirt? Jeb negribam? ;)
Citāts
Vai arī ko ateists Džūga izdarīja pareizi un ko nepareizi?
Jā, ateists Džūga (ja Tu ar to domāji Staļinu) daudz ko izdarīja nepareizi.
Citāts
es laikam esmu izkritis no tēmas
Ļoti iespējams.

cthugha
Citāts
teiksim tā, manā gadījumā `braukt mācīties` bija viena medaļas puse, otra bija `palikt latvijā bija bezcers` - lv izglītības kvalitāte  tomēr nekotējas, salīdzinot ar eiropu.
Nu mans imho ir, ka Tu īsti nekvalificējies `nogenocidētajos`, jo bezcerība izglītībā nav gluži tas pats, kas bezcerība iztikā. Ok, es nezinu visas Tava gadījuma detaļas, bet imho tas neklasificējas kā `bezcerīgs`, kaut vai tāpēc, ka principā līdz brīdim, kamēr cilvēks nav ieguvis kaut kādu noteiktu izglītības minimumu (kas būtu, teiksim, bakalaura grāds), ir gana normāli, ka viņš dzīvo uz vecāku rēķina (protams, ja vecāki vispār ir un spēj to pavilkt). Standarta bezcerība attiecībā uz emigrāciju iestājas tad, ka Tu jau esi tipa patstāvīgs, a vot darbu te uz vietas lāga atrast nevar, vai arī ir availabli tikai tādi darbi, ar kuru apmaksu principā nevar izdzīvot.

Plus, arī imho, ka uz javna kosmopolitiskiem cilvēkiem arī īsti nevar piemērot `nogenocidēšanas` kritēriju, jo viņi sevi nepieskaita etniskajai dzimtenei, bet kādam globālākam veidojumam. Kā to vērtēt - nu, neņem ļaunā, līdzīgi kā homoseksuālismu :D T.i. - nekas baigi foršs un labs tas nav, bet tai pat laikā tas nav nekas baisi nosodāms un ir vpolne normāli.
IP pierakstīta

tas_pats

« Atbilde #146 : Decembris 08, 2013 »

tas_pats
Citāts
Hmzs, jūs tagad apspiežat, ko jūs darītu, ja spētu ieviest Latvijā ateistisku režīmu? :) Vai ko vajadzētu darīt Latvijas ateistiskajam dižvadonim?
Vai tad vēstures analīzi no nākotnes plāniem vairs nekādi nemākam atšķirt? Jeb negribam? ;)
Šī nav vēstures sadaļa jeb precīzāk transvēstures. :) Es mēģinu konsekventi saprast, kas tas par ateismu, kas ir jūsu galvās sapņu un ideju formā. Un kā šie sapņi ietekmē jūsu rakstītos tekstus, tā sakot, pieņemot, ka jūs rakstot vēl joprojām esat racionālas būtnes un jums pašiem ir arī sapratīgi iemesli, kāpēc jūs rakstāt tā vai savādāk.
Citāts
Vai arī ko ateists Džūga izdarīja pareizi un ko nepareizi?
Jā, ateists Džūga (ja Tu ar to domāji Staļinu) daudz ko izdarīja nepareizi.
Hmzs, tātad ateisms defacto meko nemaina cilvēka dzīvē? (tas ir filosofiskais jautājums, kas norādā uz pilnīgu ateisma nevajadzību un nebūtiskumu). Tā sakot, ateisms ir tikpat vajadzīgs cik teiksim hokejs! :) 
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #147 : Decembris 08, 2013 »

Tapa iet te

https://sites.google.com/site/ateismajautajumi/

un lasa, kas ir ateisms.
IP pierakstīta

tas_pats

« Atbilde #148 : Decembris 08, 2013 »

Tapa iet te
https://sites.google.com/site/ateismajautajumi/
un lasa, kas ir ateisms.
Kurš  to ir sarakstījis? A? Kauns?
« Pēdējā izmaiņa: Decembris 08, 2013 Ctulhu »
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ateists
« Atbilde #149 : Decembris 08, 2013 »

Tapa, nesprēgā. Ir konkrēti jautājumi? Kas nav skaidrs?
IP pierakstīta