Migla

Lūdzu pieslēdzies vai reģistrējieties.

Lietotājvārds, parole, sesijas ilgums
Paplašinātā meklēšana  

Jaunumi:

Autors Tēma: Reliģija un zinātne  (Lasīts 92905 reizes)

0 Iemītnieki un 1 Nereģistrētais lasa šo tēmu.

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 7466
Re: Reliģija un zinātne
« Atbilde #30 : Oktobris 26, 2013 »

uzskatiem ir vajadzīgs pamats

Ateistiem naf! Bet labi, cik saprotu, Tu gribi sacīt, ka viedoklim ir vajadzīgs pamatojums. Piekrītu! Bet viedoklis rodas novērojot realitāti. Kur rast tam pamatojumu, izvairoties no tautoloģijas?
IP pierakstīta

anonymous

« Atbilde #31 : Oktobris 26, 2013 »

es biju domājusi `pamats` kā tā pati `evidence`.

ir tāds dzejolītis `storm` (http://www.youtube.com/watch?v=HhGuXCuDb1U), un tur ir manuprāt ļoti labs citāts:

``Science adjusts its views based on what's observed. Faith is the denial of observation, so that belief can be preserved.``

`Bet viedoklis rodas novērojot realitāti. Kur rast tam pamatojumu, izvairoties no tautoloģijas?`

kāda tur vēl tautoloģija? viedokļa pamatojums ir tas, ko tu vari novērot apkārtējā realitātē.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #32 : Oktobris 26, 2013 »

mums zināmajā sākumā

Ak vai! Kas tie tādi mēs? Ko šie "mēs" zina par sākumu, ja vielas blīvums vismaz 500 miljonus gadu ir tik liels, ka sākumam nespējam pietuvoties?

Un tagad par sākumu. Kā sākums? Kas sākās? Kā sākās? Kur sākās?
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #33 : Oktobris 26, 2013 »

kāpēc nejaušība?

Tāpēc, ka Tu teici, ka likumsakarības nejaušības rezultātā kaut kur pa vidu kaut kādiem zobratīniem (laikam tā kāda mašīna) rada saprātu. Tātad paskaidro man kā Tu saisti likumsakarības ar nejaušībām un kā tā procesa rezultātā tiekam pie saprāta?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41637
  • Ateists
« Atbilde #34 : Oktobris 26, 2013 »

Ilārs

``mēs`` ir cilvēki, dotās zināšanas iegūst fiziķi un tad padalās ar pārējiem :)

Sākums ir mūsu inflacijas domena sākums.
IP pierakstīta

anonymous

« Atbilde #35 : Oktobris 26, 2013 »

`Kas tie tādi mēs?`

cilvēce. vai vismaz tās zinātnes avangards.

`Kā sākums? Kas sākās?`

visums.

`Ko šie "mēs" zina par sākumu, ja vielas blīvums vismaz 500 miljonus gadu ir tik liels, ka sākumam nespējam pietuvoties? `

cik nu ir palasīts, tad zina diezgan daudz, un ar katru brīdi vairāk.

`Kā sākās?`

es nezinu. tu arī ne. nav nekāda iemesla uzskatīt, ka tas nav bijis dabisks process, kā viss pārējais.
IP pierakstīta

anonymous

« Atbilde #36 : Oktobris 26, 2013 »

`Tāpēc, ka Tu teici, ka likumsakarības nejaušības rezultātā kaut kur pa vidu kaut kādiem zobratīniem (laikam tā kāda mašīna) rada saprātu.`

`zobrati` domāti kā labi zināmā metafora par determinismu. nejaušību es nekur tajā teikumā pat nepieminēju.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #37 : Oktobris 26, 2013 »

Tad ir nejaušība jeb nav nejaušības?
IP pierakstīta

Ctulhu

• Atslēdzies Atslēdzies
  • Ieraksti: 41637
  • Ateists
« Atbilde #38 : Oktobris 26, 2013 »

Ilārs

`` kā Tu saisti likumsakarības ar nejaušībām un kā tā procesa rezultātā tiekam pie saprāta``

Tā, man atkal jāstāsta Ilāram termodinamika... Hmmm, mošs ieraxti foruma meklētājā ``termodinamika``, es esmu gandrīz pārliecināts, ka par to jau ir runāts.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #39 : Oktobris 26, 2013 »

Kā sākums? Kas sākās?`

visums

Kā zini, ka sākās? Tiko teici, ka nezini, kas bijis pirms tam? Varbūt nekas nesākās, jo loģiski taču ir domāt, ka kaut kas nevar sākties no nekā?

cik nu ir palasīts, tad zina diezgan daudz, un ar katru brīdi vairāk

Cik % ir "gaišā matērija" un cik "tumšā" un cik % no gaišās esam izpētījuši?
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #40 : Oktobris 26, 2013 »

Ctulhu, Tu savukārt palasi šo: http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100308112447AAasCP3

Lai ārpus visas gudrība skrātuves foruma, tomēr noderīgs materiāls.
IP pierakstīta

anonymous

« Atbilde #41 : Oktobris 26, 2013 »

`Varbūt nekas nesākās, jo loģiski taču ir domāt, ka kaut kas nevar sākties no nekā?`

fiziķu izpratne par `neko` laikam gan nav tā pati, kas filozofu. t.i. nav nekāda `nekā`, pat tukša telpa joprojām ir pilna ar virtuālām elementārdaļiņām, kaut kā tā.

`Cik % ir "gaišā matērija" un cik "tumšā" un cik % no gaišās esam izpētījuši?`

kāda tam šeit nozīme? bez tam, ja `tumšajai` matērijai piemīt tikai gravitācija, tad var gadīties, ka tur nav nekā ļoti daudz ko pētīt, un ka lielākā daļa visuma ir priekš pētnieka garlaicīgs balasts. ;D

`http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100308112447AAasCP3 I accidentally had sex with my wife's sister....help!!!?`

tev pašam nenāk virsū vecuma marasms?
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #42 : Oktobris 26, 2013 »

In the minds of most physicists, and many philosophers of science, the Principle of Determinacy is only approximately true at the macro level and is officially dead as any all encompassing principle or rule.
IP pierakstīta

Ilārs

• Atslēdzies Atslēdzies
« Atbilde #43 : Oktobris 26, 2013 »

nav nekāda `nekā`,

Nu re, ja nav nekāda nekā, tad nekas taču nevarēja sākties? Vispār nekad nekas nevarēja sākties, bet nekad arī nebija nekas un ko lai es no tā izsecinu? Tikai to, ko Siliņš saka - bija tumsonība?

IP pierakstīta

anonymous

« Atbilde #44 : Oktobris 26, 2013 »

`Nu re, ja nav nekāda nekā` => `vienmēr ir bijis kaut kas`. netēlo stulbāku kā esi.

`the Principle of Determinacy is only approximately true at the macro level`

varbūt kāds vietējais fiziķis man to var pateikt, bet vai tad ar to arī nepietiek (kur runa joprojām ir par cilvēka prātu utt)?
IP pierakstīta